صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 51
Like Tree127تشکر

موضوع: Nikon AF-S Micro NIKKOR 60mm f/2.8G ED

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

پیش فرض پاسخ: Nikon AF-S Micro NIKKOR 60mm f/2.8G ED

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

برای انتخاب بین ماکرو نیکون : AF-S NIKKOR 60mm f/2.8G ED و 105mm VR

برای ماکرو گرافی ، با اولویت شارپنس ، بزرگ نمایی بیشتر و کمتر فاصله فوکاس با سوژه ، و گرفتن نمونه پرتره های مخصوصی که با این لنز ها دیدم کدام رو پیشنهاد میکنید؟ آیا 105 mm در موارد یاد شده انتخاب بهتری است؟ اگر بنا باشد فقط یکبار یک انتخاب داشته باشم برای ماکرو...

با سپاس

انوش
    انوش جان همونطوری که میدونی هر دو این لنز ها بزرگنمایی 1:1 دارند و کمترین فاصله فوکوس به اون شکلی که واسه لنز های دیگه اهمیت داره, مزیتی محسوب نمیشه.
    اگه واسه عکاسی حشرات میخوای که برعکس بهتره فاصله تا سوژه بیشتر هم باشه. وجود ارزشگیر در 105 مم هم مزیت دیگه ای هست که 60مم از داشتنش محرومه.
    شاید اگه بگی که چه جور ماکرو گرافی در نظرت هست بهتر بشه کمک کرد. به هر حال فاصله کانونی 60 تا 105مم بسیار متفاوتند و نیاز تو هست که تعیین میکنه کدوم رو انتخاب کنی.
    هر دو لنز در رده خودشون بسیار عالی هستند.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

چرا نمی‌توان با 105 پرتره گرفت؟ از این لحاظ برتری با 105 است. هر چند 60 میلیمتر نیز در دوربین غیر فول فریم، برای پرتره کم نیست.

هر دو لنزهای خوب و کاملا شارپی هستند. اگر بخواهید لنز را روی دوربین ببندید و غیر از ماکرو و پرتره، کاربردهای دیگری نیز داشته باشد، 60 لنز مناسبتری است؛ بخصوص برای دوربین غیر فول فریم. 105 برای چنین منظور All-Around ی زیادی بلند است.
    اما اگر بخواهید فقط برای ماکرو و پرتره استفاده کنید، 105 انتخاب بهتری است. نیاز به گفتن نیست که برای ماکرو نیز در 105 فاصله بیشتری می‌توانید با سوژه داشته باشید.
    Amir Mohebi، Omid Araki، barca007 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

اگر طبیعت‌گرد هستید و دوربین کراپدار دارید می‌خواهید سرراه از برگ‌ها و تنه‌درختان و بافت‌ها و ... عکاسی کنید، 60 عالیست! با 105 ممکن است به خاطر عمق‌میدان محدود‌تر و نیاز به دیافراگم‌بسته‌تر بدون سه‌پایه دچار مشکل شوید. 105 برای کراپدار زیادی بلند است.

اما اگر به صورت‌گرافی با کراپ‌های بسیار بسته علاقمندید،‌ از 105 کارهای جالبی بر‌می‌آید.

در کل نظرم برای کراپدار 60 مم است.
    yasin-m، Omid Araki، Farzad22 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

قیمت این دو لنز در چه حدودی هستند؟

كاربر همراه barca007 آواتار ها
    تشکر کرده
    1249

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    قیمت این دو لنز در چه حدودی هستند؟
    900 , 700

تشکر کرده
    1249

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mohebi نمایش پست ها
    اگر طبیعت‌گرد هستید و دوربین کراپدار دارید می‌خواهید سرراه از برگ‌ها و تنه‌درختان و بافت‌ها و ... عکاسی کنید، 60 عالیست! با 105 ممکن است به خاطر عمق‌میدان محدود‌تر و نیاز به دیافراگم‌بسته‌تر بدون سه‌پایه دچار مشکل شوید. 105 برای کراپدار زیادی بلند است.

اما اگر به صورت‌گرافی با کراپ‌های بسیار بسته علاقمندید،‌ از 105 کارهای جالبی بر‌می‌آید.

در کل نظرم برای کراپدار 60 مم است.
    سلام
    لنز جديد macro 85 f/3.5 در قياس با اين دو لنز چگونه است؟ ( از لحاظ كاربردي بودن جهت پرتره ، ماكرو گرافي و ....)
    در قياس با 60 ديافراگم باز ارزشمند تر است يا لرزه گير و فاصله كانوني مناسب جهت پرتره؟
    با تشكر

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

با تشکر از جناب ابراهیمی ، و جناب محبی بزرگوار و جناب دکتر روشن عزیز که مثل همیشه از روشنگری هایشان بهرهمند هستم.

راستش من چون هیچ تجربه ای از ماکروگرافی ندارم ، ذهنیت خاصی هم از آن ندارم این تردید ها بخاطر همین است.
    اما این را میدانم که زیاد اهل حشره گرافی نیستم بیشتر دوست دارم از چیز هایی در طبیعت که جذابیت بصری بالایی دارند عکاسی کنم گلها، ( پروانه به عنوان تنها حشره) و یا گرفتن عکس با دیتیل زیاد از بافت اجسام که کاملا شارپ ثبت کردند
    و پرتره های مخصوصی که قسمت اصلی صورت که چشم ها باشند در شارپی خیلی خوبی باشند و بخاطر عمق میدان کم یک سافتی تدریجی به بقیه جاهای صورت یا بک گراند ادامه یابد.... یا اینکه با 105 بخاطر فاصله کانونی اش میتوان سوژه را بزرگ تر ثبت کرد در ماکرو گرافی اینها ذهنیت های من است که...

همه اینها من رو به 105mm ترقیب کرده بود وخصوصا فکر میکنم اختلاف قیمت آنها و اینکه اگر اشتباه نکنم 105 کارایی بیشتری دارد( و رزولوشن بالاتر) باعث شده بود برای من اولویت به سمت 105 باشد. اما فرامایش جناب محبی عزیز در مورد دست و پاگیر شدن عمق میدان و بلند بودن 105 روی کراپدار ( دوربین فعلی بنده ) من را جدی تر بر سر دوراهی گذاشت.

ضمنا جناب barca007 طی استعلام دیروز بنده قیمت این دولنز محبوب 950 برای 105mm و 750 برای 60mm است. اگر ارزانتر جایی سراغ دارید من را مطلع کنید.

با تشکر

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 25 February 2010 در ساعت 08:17
    barca007 و 1986 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

درود

با تشکر از جناب ابراهیمی ، و جناب محبی بزرگوار و جناب دکتر روشن عزیز که مثل همیشه از روشنگری هایشان بهرهمند هستم.

راستش من چون هیچ تجربه ای از ماکروگرافی ندارم ، ذهنیت خاصی هم از آن ندارم این تردید ها بخاطر همین است.
    اما این را میدانم زیاد اهل حشکهره گرافی نیستم بیشتر دوست دارم از چیز هایی در طبیعت که جذابیت بصری بالایی دارند عکاسی کنم گلها، ( پروانه به عنوان تنها حشره) و یا گرفتن عکس با دیتیل زیاد از بافت اجسام که کاملا شارپ ثبت کردند
    و پرتره های مخصوصی که قسمت اصلی صورت که چشم ها باشند در شارپی خیلی خوبی باشند و بخاطر عمق میدان کم یک سافتی تدریجی به بقیه جاهای صورت یا بک گراند ادامه یابد.... یا اینکه با 105 بخاطر فاصله کانونی اش میتوان سوژه را بزرگ تر ثبت کرد در ماکرو گرافی اینها ذهنیت های من است که...

همه اینها من رو به 105mm ترقیب کرده بود وخصوصا فکر میکنم اختلاف قیمت آنها و اینکه اگر اشتباه نکنم 105 کارایی بیشتری دارد( و رزولوشن بالاتر) باعث شده بود برای من اولویت به سمت 105 باشد. اما فرامایش جناب محبی عزیز در مورد دست و پاگیر شدن عمق میدان و بلند بودن 105 روی کراپدار ( دوربین فعلی بنده ) من را جدی تر بر سر دوراهی گذاشت.

ضمنا جناب barca007 طی استعلام دیروز بنده قیمت این دولنز محبوب 950 برای 105mm و 750 برای 60mm است. اگر ارزانتر جایی سراغ دارید من را مطلع کنید.

با تشکر

انوش
    سلام:

بنظر من اگر به همین میزان به عکاسی کلوزآپ علاقه دارید و لنز 70-24 تا حداقل 0.25X به شما بزرگنمایی بدهد میباید جوابگوی کار شما باشد.

بطور کل فوکال لنت های بالا دسترسی به Max.Magnification را در فاصله بیشتری برای شما مهیا میکنند که یکی از نکات مثبت برای مکرو گرافیست و ..

بنظرم من اگر با دقت به نیازی که دارید کشش و تمایل به خرید 200-70 داشته باشید ارزشمند تر است. شما میتوانید با سیو کردن مبلغی که برای لنز مکرو فرضی در نظر گرفته اید چشم اندازی به خرید آینده لنز 200-70 داشته باشید
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

به نسخه‌های دست‌دوم غیر AF-S لنز 60 مم نیز فکر کنید، با قیمت‌های 300-350 به راحتی قابل دسترس هستند. با این کار کارایی لنز و میزان علاقه خود را به ماکروگرافی با قیمت مناسب‌تری محک می‌زنید.
    Omid Araki، Anoosh-Em و 1986 تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    1249

درود

با تشکر

انوش
    سلام

http://www.akkasee.com/forum/showthr...870#post150476
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین