صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32
Like Tree76تشکر

موضوع: Sigma 150mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

به به داريوش خان پارسال دوست، امسال آشنا. عرض خير مقدم

خوشحالم كه پي از 2 سال و نيم، سكوت خودتونو شكونديد

.
    .
    .
    .

به نظر من هم مهمترين مشكل لنزهاي سيگما يكي همين QC افتضاحشونه كه وقتي يك لنز سيگما مي خري بايد كلي دعا بخوني كه نسخه ي مشكل داري به تورت نخورده باشه.
    Daruosha، Kourosh Kahal، nadersharp و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

به نظر من هم مهمترين مشكل لنزهاي سيگما يكي همين QC افتضاحشونه كه وقتي يك لنز سيگما مي خري بايد كلي دعا بخوني كه نسخه ي مشكل داري به تورت نخورده باشه.
    سلام
    چون این موضوع کرارا در فورم آمده است - یعنی اشکالات بگیر و نگیر لنز سیگما - آیا می توان این اشکالات را به نوعی لیست کرد؟ تا جایی که می دانم بعضا دوستان مثلا به بک یا فرانت فوکوس بودن لنز اشاره کرده اند و نحوه تشخیص آن هم کم و بیش به بحث گذاشته شده است. یا گیجی فوکوس که ظاهرا از بدنه ای به بدنه دیگر متفاوت است و البته می تواند نسبی هم باشد. موارد دیگر چه چیزهایی هستند و نحوه تشخیصشان هنگام خرید یا بررسی لنز چگونه است؟
    mojtaba jahani تشکر می‌کند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_Bahman نمایش پست ها
    سلام
    چون این موضوع کرارا در فورم آمده است - یعنی اشکالات بگیر و نگیر لنز سیگما - آیا می توان این اشکالات را به نوعی لیست کرد؟ تا جایی که می دانم بعضا دوستان مثلا به بک یا فرانت فوکوس بودن لنز اشاره کرده اند و نحوه تشخیص آن هم کم و بیش به بحث گذاشته شده است. یا گیجی فوکوس که ظاهرا از بدنه ای به بدنه دیگر متفاوت است و البته می تواند نسبی هم باشد. موارد دیگر چه چیزهایی هستند و نحوه تشخیصشان هنگام خرید یا بررسی لنز چگونه است؟
    بهترین راه آن است که هنگام خرید با دوربین خود بروید و عملکرد focus و sharpness مورد انتظار را (با تووجه با review سایت های مختلف) بررسی کنید و بسیار مهمتر 24 ساعت (البته بیشتر بهتر) از فروشنده مهلت تست بگیرید.

@farhad44 : مخلصیم دوست عزیز.
    reza_Bahman و mojtaba jahani تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

چقدر نا امید کننده اس این حرفا :(
    واسه من که زیاد تجربه ای در انتخاب لنز نداشتم کار فوق العاده دشواریه که یه چنین چیزایی رو بتونم تشخیص بدم که شارپنس و یا کیفیت فوکوس و ... خوب هست یا نه؟!
    :(

تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba jahani نمایش پست ها
    واسه من که زیاد تجربه ای در انتخاب لنز نداشتم کار فوق العاده دشواریه که یه چنین چیزایی رو بتونم تشخیص بدم که شارپنس و یا کیفیت فوکوس و ... خوب هست یا نه؟!
    به نظر من به جای نا امیدی، اگر یکی دو ساعت وقت صرف کنی و لینک ها و عکس های آنها را هم ببینی، می توانی به راحتی انتخاب و خرید یک لنز مناسب کاربردت را انجام بدiهی و از انتخابت کلی لذت ببری و در کنار این لذت، تجربه های زیادی کسب کنی.

درک MTF Chart ها به زبان ساده:
    کد HTML:
    http://www.punitsinha.com/resource/understanding_mtf_chart.html
    بررسی لنز نسخه بدون OS:

کد HTML:
    http://www.the-digital-picture.com/reviews/Sigma-150mm-f-2.8-EX-DG-HSM-Macro-Lens-Review.aspx
    کد HTML:
    http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests/304-sigma-af-150mm-f28-apo-ex-hsm-macro-dg-d-review--test-report
    هرجا که احساس کردی من می توانم کمکی کنم، حتما مطرح کن. خوشحال خواهم شد.
    Vahid و mojtaba jahani تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba jahani نمایش پست ها
    در خرید لنز بویژه سیگما باید حسابی احتیاط کرد. من یک لنز 120-400 سیگما خریدم 950 و متاسفانه تا حالا حتی یک شات به درد بخور نداشته، تعمیرش هم نمیتونن بکنن عوض هم نمیکنند و من بیچاره این وسط 950 هزار الکی از دست دادم. امیدوارم خدا ما ایرانی ها را یه جورایی عاقبت به خیر کند.

تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط malekjmd نمایش پست ها
    در خرید لنز بویژه سیگما باید حسابی احتیاط کرد. من یک لنز 120-400 سیگما خریدم 950 و متاسفانه تا حالا حتی یک شات به درد بخور نداشته، تعمیرش هم نمیتونن بکنن عوض هم نمیکنند و من بیچاره این وسط 950 هزار الکی از دست دادم. امیدوارم خدا ما ایرانی ها را یه جورایی عاقبت به خیر کند.

در مورد خرید لنز، حتما مهلت تست بگیرید. از سیگما تعجب می کنم که در ایران نمایندگی دارد و به مشکل شما رسیدگی نکرده! اگر Canon بود، درکش کمی راحت تر بود. سعی کردید که متقاعدشان کنید؟؟
    sf_mec تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    در مورد خرید لنز، حتما مهلت تست بگیرید. از سیگما تعجب می کنم که در ایران نمایندگی دارد و به مشکل شما رسیدگی نکرده! اگر Canon بود، درکش کمی راحت تر بود. سعی کردید که متقاعدشان کنید؟؟
    بله. لنز حدود 70 روز هم در دفتر سیگل بود و حالا هم درگیر مکاتبه با ژاپن هستیم که ببینیم ژاپن چه امر می فرمایند. دقیقا حدود 10 ماهه این لنز رو دستم مونده. دیگه مستاصل شدم و تصمیم گرفتم یک 28-300 نیکون بگیرم و دیگه هم گرد مارک سیگما نگردم.
    sf_mec تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط malekjmd نمایش پست ها
    بله. لنز حدود 70 روز هم در دفتر سیگل بود و حالا هم درگیر مکاتبه با ژاپن هستیم که ببینیم ژاپن چه امر می فرمایند. دقیقا حدود 10 ماهه این لنز رو دستم مونده. دیگه مستاصل شدم و تصمیم گرفتم یک 28-300 نیکون بگیرم و دیگه هم گرد مارک سیگما نگردم.
    wow
    اینکه خیلی بده
    از روی ریویوها و سمپلها هر وقت یه لنز رو مورد بررسی قرار دادم همیشه راضی کننده اس
    اما اینکه بخری و به قول شما اینطوری بشه خیلی ناراحت کننده میشه
    آخه یک تومن هم از روی هوا که نمیاد
    واقعا من که هنوز خودم در امد بالایی ندارم و توسط خونواده تامین میشم از خریدن لنز سیگما می ترسم.
    sf_mec تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

کسی از ورود این لنز به ایران اطلاعی نداره؟ همینطور قیمت...
    sf_mec تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین