نمایش نتایج : از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
Like Tree2تشکر
  • 2 Post By OptiX

موضوع: Switar 10mm f/1.6 RX on EOS body

كاربر همراه nejatinezhad آواتار ها
    تشکر کرده
    1736

پیش فرض Switar 10mm f/1.6 RX on EOS body

سلام
    من این لنز رو دارم و میخوام رو بدنه 500D با روش بستن رو درپوش بدنه استفاده کنم.
    1-امکان پذیره؟
    2-برای دوربین مشکلی پیش نمیاد؟
    3-تو چه فاصله ای تصویر رو سنسور با حداکثر وضوح تشکیل میشه(مستقیم ببندم رو درپوش یا باید فاصله رو تنظیم کنم؟

کاری مثل این
    ویرایش توسط nejatinezhad : Sunday 12 September 2010 در ساعت 17:11 دلیل: ویرایش غلط املایی
    NIKON D810+24-120+50

كاربر همراه nejatinezhad آواتار ها
    تشکر کرده
    1736

پیش فرض پاسخ : Switar 10mm f/1.6 RX on EOS body

:confused:
    NIKON D810+24-120+50

كاربر همراه OptiX آواتار ها
    تشکر کرده
    605

پیش فرض پاسخ : Switar 10mm f/1.6 RX on EOS body

سلام

پاسخ سوال اول:

فاصله رجيستر لنز هاي C-mount (مانند همين لنزي كه شما داريد) 17.526 مم و فاصله رجيستر Canon EF برابر 44 مم است.

در صورت استفاده از اين لنز روي بدنه كانن با استفاده از آداپتور هاي فاقد المان اپتيكي (مانند همين درپوش بدنه) فوكوس بي نهايت را از دست خواهيد داد و فقط براي كاربري در فواصل بسيار كم (ماكرو) قابل استفاده خواهد بود.

پاسخ سوال دوم :

من با ساختار اين لنز ها آشنايي ندارم ولي در صورتيكه هنگام تنظيم فوكوس المان انتهايي لنز به سمت داخل بدنه پيشروي مي نمايد ممكن است آينه با المان انتهايي برخورد نموده و گير كند. البته چون دوربين شما كراپ دار است و در نتيجه آينه كوچكتري دارد فكر نميكنم مشكلي بروز نمايد.

پاسخ سوال سوم :

به نظرم بايد به مقدار 26.474=17.526-44 ميليمتر المان انتهايي را به صفحه فوكوس نزديك كنيد كه علي القاعده محال است بشود همچين كاري كرد.

نكته 1 : در عكسي كه نشان داده ايد از دوربين پاناسونيك G1 كه يك دوربين m43 با فاصله رجيستر حدود 19 مم است استفاده شده است لذا مشكلات به مراتب كمتر است.

نكته 2 : دايره تصوير فيلم 16 مم (همان لنز هاي C-mount) از دايره تصوير m43 هم كوچكتر است چه رسد به APS-C ها لذا به احتمال زياد Vignetting شديدي خواهيد داشت.

موفق باشيد
    Omid Araki و nejatinezhad تشکر می‌کنند.
    SONY A6000 + 18-55