صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33
Like Tree58تشکر

موضوع: مایع برای تمیز کردن لنز

كاربر همراه
    تشکر کرده
    239

پیش فرض مایع برای تمیز کردن لنز

سلام.برای تمیز کردن لنز معمولا چه مایعی باید استفاده کرد؟و بهترین دستمال به نظرتان چه نوع دستمالی است؟
    FARID تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: مایع برای تمیز کردن لنز

سلام:

دوستان نمیدونم این تاپیک تکراری هست یا نه؟ من لینکی ندیدم دوستمان را ارجاع دهم....

در مورد سوالتان. ابزار مخصوص را خریداری کنید. هستند شرکت هایی که مایع و دستمال ضد خش مخصوص اینکار را دارند.(جسارت بنده را میبخشید نام نمیبرم چون هم قوانین فروم اجازه نمیدهد هم خودم با تبلیغ برای دیگران میانه ای ندارم) منتها یک پیشنهاد. شما با هر بار پاک کردن لنزتان ریسک خش افتادن را پذیرفته اید. حتی اگر از مایع مخصوص یا دستمال ضد خش استفاده کنید.. بهترین کار پس از تمیز بودن از سطح لنز استفاده از فیلتر Uv است. پس از استفاده از این فیلتر شما همیشه یک واسطه چند هزارتومانی را تمیز خواهید کرد نه یک لنز با قیمتی بمراتب بیشتر.....

ارادتمندتان
    Amir Mohebi، Pouyashariat61، M.vatandoost و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560
    Amir Tavakoli، M.vatandoost، QashQai و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    239

آقای محبی و دیگر دوستان با تجربه و اساتید محترم شما چطور لنزتان را پاک می کنید؟

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام
    من نه جزء اساتید هستم و نه جزء افراد با تجربه.
    ولی تا حالا چند باری که دوربین عکاسی و یکبار هم دوربین فیلمبرداری خریدم ، قبل از اینکه دوربین رو از داخل کارتن باز کنم ، اول فیلتر UV رو میخرم و تمیز میکنم و آماده میذارم!!!!
    بعدش تا دوربین رو از داخل جعبه باز کردم ، فیلتر رو میذارم روی لنز و اون وقت تازه دوربین رو روشن میکنم و امتحان میکنم!!!
    زمانی که روی فیلتر کثیف شد با دستمال کاغذی (یکمی مرطوب باشه) میفتم به جونش و بعد با فرچه ، پرزهای دستمال رو پاک میکنم. تا حالا که نتیجه رضایت بخش بوده :biggrin:
    وقتی هم که دستم میخوره به فیلتر و چرب میشه ، یک قطره آب صابون هم به مراحل بالا اضافه میکنم :biggrin:
    برای پاک کردن لنز از کاغذهای لنز پاک کن HAMA هم استفاده کردم و خیلی خوب بودن.
    دستمال های عینک پاک کن هم خوب هستن.
    شما اول لنز و سطح داخلی فیلتر رو با کاغذهای لنز پاک کن تمیز کن. بعدش که فیلتر رو بستی ، با هرچی دوست داری و با خیال راحت تمیزش کن.
    light_darkness تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    239

بگذارید به دوستان در مورد تجربه خودم بگویم (اگر اشتباه بود لطفا تذکر بدهید):
    1)لنز را تا می توانید پاک نکنید.
    2)از هیچ نوع کاغذی چه کاغذ سیگار و ....برای تمیز کردن لنز استفاده نکنید.
    3)بهترین دستمال برای پاک کردن لنز که در تهران قابل خرید باشد دستمال زایس می باشد.
    4)بهترین دستمال و مایع برای پاک کردن لنز مارک کریزال می باشد-منها در تهران پیدا نمی شود.
    5)برای مایع پاک کن هنوز هیچ چیزی پیدا نکرده ام!

این تجربیات من کم تجربه بود و احتمالا هم توام با اشتباه باشد.لطفا راهنمایی و تصحیح نمایید.
    spring تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    239

یک چیزی هم یادم رفت بگویم بعضی لنزها فیلتر نمی خورند و خود فیلتر هم قرار نیست چون ارزان است (البته مثلا واسه فیلتر پولاریزه 50 -60 هزار تومانی فکر نمی کنم صفت ارزان نسبت داده شود) از بین ببریمش.فکر می کنم اگر دوستان دیگر هم تجربه شان را بگویند مفید باشد.(خصوصا اساتید با تجربه و مدیران و سایر دوستان )
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط light_darkness نمایش پست ها
    سلام.برای تمیز کردن لنز معمولا چه مایعی باید استفاده کرد؟و بهترین دستمال به نظرتان چه نوع دستمالی است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط light_darkness نمایش پست ها
    بگذارید به دوستان در مورد تجربه خودم بگویم (اگر اشتباه بود لطفا تذکر بدهید):
    1)لنز را تا می توانید پاک نکنید.
    2)از هیچ نوع کاغذی چه کاغذ سیگار و ....برای تمیز کردن لنز استفاده نکنید.
    3)بهترین دستمال برای پاک کردن لنز که در تهران قابل خرید باشد دستمال زایس می باشد.
    4)بهترین دستمال و مایع برای پاک کردن لنز مارک کریزال می باشد-منها در تهران پیدا نمی شود.
    5)برای مایع پاک کن هنوز هیچ چیزی پیدا نکرده ام!

این تجربیات من کم تجربه بود و احتمالا هم توام با اشتباه باشد.لطفا راهنمایی و تصحیح نمایید.

هدف شما از ایجاد این تاپیک به اشتراک گذاشتن اطلاعات بود یا امتحان گرفتن؟؟؟؟؟
    یک توصیه هم من بشما بکنم. لایه خارجی لنزها همچین هم عزیز نازی نیستن که به این سادگی ها خش بیفتن.
    البته منظورم این نبود که با دستمال کاغذی بیفتید به جون لنز دوربینتون.
    Kavan و M.vatandoost تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Kavan آواتار ها
    تشکر کرده
    2701

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    من این کار رو می کنم. تا حالا هم جواب گرفتم. فقط کمی حوصله می خواهد:
    1- ابتدا دست های خود را بشوئید و کاملا خشک کنید تا از عدم وجود چربی غیر طبیعی روی انگشتانتان مطمئن شوید.
    2- فیلتر را زیر شیر آب گرفته و با کمک چند قطره مایع ظرفشوئی و انگشتان اشاره و شست فیلتر را کاملا تمیز کنید. مایع ظرفشوئی با کاهش چسبندگی سطحی باعث می شود تا قطرات آی سریعا از روی فیلتر سر سر خورده و روی آن جمع نشوند.
    3- بعد از اینکه فیلتر را شستید توسط دستامل های کاغذی توالت (ببخشید) فوری آنها رو خشک کنید. به این ترتیب که فیلتر رو بین دو تا دستمال گذاشته و با فشار دستمال روی دو سطح اون قطرات آب رو جذب کنید. ممکنه لازم باشه که این کار رو با چند تا دستمال تکرار کنید تا فیلتر کاملا خشک بشه.
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?p=29452
    light_darkness و Amir Tavakoli تشکر می‌کنند.
    کاوان (بهرام) نصراله بیگی
    My flickr
    My Instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    239

دوست گرامی آقای توکلی،من دلم می خواهد تجربه ام را بگویم ولی از درست بودن یا نبودن آن مطمئن نیستم.نه سواد و نه تجربه من و نه حتی وقت من اجازه می دهد از کسی امتحان بگیرم.تازه معلم هم نیستم.در مورد توصیه شما هم ممنونم.ولی هدف من از ایجاداین تاپیک واقعا به اشتراک گذاشتن تجربه ها و دانسته ها بود.شاید فکر کنید من بیکارم که مثلا چند روز دنبال دستمال گشته ام ولی به نظر من وقتی به یک لنز این قدر پول داده می شود بهتر است به فکر مراقبت از آن هم بود.در ضمن نمی دانم چه اشکالی متوجه اینکار است که تجربه ها نوشته شود؟و بهتر از آن این تجربه ها نقد شود.خصوصا توسط دوستانی که تجربه کافی را دارند.بعضی چیزها حتی با مطالعه شاید به دست نیاید.مثلا شما شاید بگردید در نت یک چیزی برای این کار پیدا کنید ولی نهایتا در اینجا قابل دسترس نباشد.

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین