نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
Like Tree21تشکر
  • 2 Post By ashkan.ojaghi
  • 1 Post By aksavaran
  • 7 Post By Sepanz
  • 1 Post By azarigh
  • 10 Post By QashQai

موضوع: اطمینان از سلامت لنز هنگام خرید!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    384

پیش فرض اطمینان از سلامت لنز هنگام خرید!

سلام به همه ی دوستان
    موضوعی که خیلی وقت ها ذهن من رو به خودش مشغول میکند این است که در هنگام خرید لنز چه کار هایی باید انجام بدهیم تا از سلامت لنز و درست کار کردن آن مطمأن شویم ..
    در فروم های خارجی افراد زیادی رو دیدم که بعد از خرید لنز و بعد از این که کمی با آن کار کردند متوجه این مشکلات میشوند و در بیشتر موارد مجبور به تعویض و یا حتی فروش لنزشون میشوند و یا باید مدت زیادی منتظر تعمیر شدن لنزشون باشندر همه ی این کار ها در نهایت منجر به خوردن ضرر های مالی زیادی به عکاسان میشود ..
    من در این باره جستجو کردم اما مطلب کامل و مناسبی پیدا نکردم .. ممنون میشم دوستان از منبعی میشناسند معرفی کنند همچنین تجربه های شخصی شما هم میتواند کمک بزرگی باشد ! تست هایی که تا حد امکان اطلاعات دقیقی درباره ی مشکلات احتمالی لنز در فوکوس , شارپنس , لرزه گیر و .. به ما بدهد !
    با تشکر
    Pouyashariat61 و maraghechi تشکر می‌کنند.
    We have the ability to make images that will teach people about endangered species and places needing protection, pictures that can even change minds, and we have a responsibility to do it

كاربر آشنا aksavaran آواتار ها
    تشکر کرده
    281

پیش فرض پاسخ: اطمینان از سلامت لنز هنگام خرید!

يكي از مشكلات اينه كه هيچ كس به درستي نميدونه كه چراقيمت فروش يك لنز در نمايندگيها يكسان نيست ...؟اين اختلاف زيادقيمت به چه علت هست...؟ آيا اين لنزها در كيفيتهاي مختلف ساخته ميشه ...؟بطور مثال چرا لنز كنون16-35 با اختلاف قيمت حدود250.000 تومان بفروش ميرسه...؟آيا فقط به علت شرايط گارانتي و غيره ميباشد...؟

اگر موضوع كيفيت ساخت مطرح باشه كه خيلي سخت ميشه دو تا لنزو از هم تشخيص داد....
    يكي از تجربيات من اينه كه بعد از نصب رو دوربين حتما فوكوس رو چك كن كه در حالت اتو فوكوس در فاصلهاي كانوني مختلف صداي غير عادي از لنز شنيده نشه چون اين مشكل يك بار براي يكي از دوستان پيش آمده...
    ashkan.ojaghi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5

این فایل رو دانلود کنید و مطابق دستورالعمل، قبل از خرید لنز حتما از نبود مشکل Back-focusing یا Front-focusing مطمئن بشید.
    yasin-m، Mashhadi Vahid، ashkan.ojaghi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Arrow پاسخ: اطمینان از سلامت لنز هنگام خرید!

يكي از كار هاي معمولي هم اين است كه سطح لنز رو جلوي نور (وقتي انعكاس نور تو سطح لنز مي افته) نگاه كنيم
    اگر خش واضحي داشت كه هيچي ولي با دقت يك لايه كم بسيار كم رنگ (زرد- يا سبز - يا آبي) روي آن را پوشانده است كه در اثر مراقبت نكردن يا تميز كردن زياد با پارچه هاي متفرقه اين لايه پاك شده يا خش برداشته است كه در اينصورت كيفيت عكس ها وشفافيت آن كاسته مي شود- (تا آنجائي كه من اطلاع دارم اين لايه براي تصحيح خطاي رنگي است و چون جنس آن شيشه نيست زودتر آسيب مي بيند)
    aksavaran تشکر می‌کند.
    آذري

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام: بدنبال صحبت دوستان. یکی دیگر از مواردی که میبایست بررسی گردد محل اتصال لنز با دوربین است که از بابت ضربه ای خط و خشی سالم باشد. اگر ضربه دیده باشد. بعید نیست در صورت بستن روی دوربین محل اتصال خود دوربین را نیز آسیب بزند. البته کم پیش می آید اینگونه باشد. ولی چه ایرادی دارد دقیق جلوی فروشنده همانجا محل اتصال را بررسی کرد؟ در مورد پلاستیک لنز مانت ها هم دقیق بررسی شود بهتر است

اطمینان از کارکرد لرزشگیر برای لنزهایی که لرزش گیر دارند. با خاموش روشن کردن و دقت در ویزور و در صورت زوم بودن لنز در حداکثر فوکال لنت..... اطمینان از کارکرد آن پیدا کنید.

علاوه بر سطح جلویی لنز سطح پشت را بدقت بررسی تا اطمینان از عدم خش برروی آن.....

قبل از خرید........... رویوو های لنز مورد نظر را دقیق بخوانید. تا اطمینان داشته باشید هر قسمتی از لنز رفتارش چگونه است. فرضا ممکن است لرزشگیری بطور طبیعی صدایی داشته باشد. یا اتوفکوس هر لنز صدای خاص خود را دارد. در صورت عدم تطابق با دانسته هایتان. از خرید صرفه نظر کنید.

مثال: لرزشگیر لنزی را که دارم و امتحان کردم صدایی خاص ندارد . اما لنز دیگری را تست کردم صدای لرزشگیر آن تا حدودی شبیه دستگاه آب هویج گیریست:biggrin:
    نه در همه موارد در بعضی از حالاتی که دوربین قرار میگیرد. چون قبلا خوانده بودم که لرزشگیر آن صدا ایجاد میکند بی خیال این موضوع شدم. و آنرا یک ایراد نداستم.

در کل با گشتن و خواندن رویوو ها یک ایده ای از رفتارهای ظاهری دستتان خواهد آمد که میتوانید موقع خرید به آن دقت کنید.

یک موردی دیگر اگر اشتباه نکنم لقی در رینگ فکوس لنز 50 با دیاف 8/1 است که جایی در همین فروم خواندم اکثرا در نسخه لنز هایشان اینرا دیده اند.
    حال اگر لنزی این رفتار را در رینگ فکوس نداشت در نسخه ای که میخواهید خریداری کنید از آن مورد اطمینان حاصل کنید

یک مورد دیگر. شاید زیاد مهم نباشد. اما بدانیم بد نیست. در جاهایی از نت هست لیست وسایلی که سرقتی است حال اگر زیاد وسواس دارید. سریال نامبر لنزتان در آن دسته قرار نگیرد........ ودیگر هیچ:cool:

خوب اینها چند مورد بود که من خودم به آنها موقع خرید فکر میکنم. اگر موردی دیگر به ذهنم رسید. خدمتتان میگویم یا دوستانی دیگر اگر از تجاربشان در اختیار بگذارند

ارادتمندتان
    bfarahanchi، yasin-m، kooshanjazayeri و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.