نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
Like Tree3تشکر
  • 1 Post By Amir Mohebi
  • 1 Post By Arash
  • 1 Post By Amin

موضوع: ما را چه مي شود؟

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض ما را چه مي شود؟

قيمت چند لنز مختلف (ببخشيد لازم بود يك تاپيك جديد باز كنم)

سري اول قيمتها از فروشگاههاي كانون و سري دوم از نماينده سيگما اخذ شده اند:

Tamron 28-75 f/2.8 446,000 Global Price: $370 - $40 = $330
    Canon 28-105 f/3.5-4.5 344,000 Global Price: $220
    Canon 28-105 f/4-5.6 155,000 Global Price: $115

Sigma 15-30 f/3.5-4.5 510,000 Global Price: $620
    Sigma 12-24 f/4.5-5.6 560,000 Global Price: $660
    Sigma 18-50 f/2.8 355,000 Global Price: $500

اشتباه نگيريد! قصدم مقايسه قيمت هاي ريالي و دلاري نيست. هيچ شركتي نميتونه اين كالا ها رو به اين قيمت به دستتون برسونه، مگه قاچاق وارد كنه و سود هم نخواد. قصد من مقايسه نسبت قيمت هاي دلاري لنز ها با يكديگر و قيمت هاي ريالي آن هاست.

سر قيمت هاي دلاري هيچ چونه اي نداريم، شما به جاي آن ها هر قيمتي بگذاريد، به يورو، به فرانك و هرپول ديگر به غير از ريال! نسبت آن ها به همكم و بيش عوض نخواهد شد. من قيمت هاي كف آمريكا رو نوشتم ، شما به جاش دلار كانادا بگذاريد، يا قيمت رسمي كارخونه رو به پوند يا دلار. به هر حال اين نسبت ها (قيمت هاي ارزي با هم) تقريبا ثابت ميمونه.

قصد بد گويي را ندارم، اما مگر نماينده سيگما در ايران همان گمركي را كه نماينده كانون در ايران ميپردازد، پرداخت نميكند؟ پس چطور آن يكي لنز 500 دلاري را 350 ميدهد؟ اين يكي 220 دلاري را! جدا اين مسئله برايم قابل هضم نيست و شديدا به همفكري شما نياز دارم. خيلي دوست دارم كسي با دليل و مدرك بگويد كه من اشتباه ميكنم تا از اين احساس بد خلاص شوم، حسي كه ميگويد هيچ چيز اينجا با حساب كتاب نيست.

بعد از ماهها قصد خريد دوربين دارم، و سقف هزينه اي كه برايش در نظر گرفتم 1،200 ميباشد.

گفتم يك بدنه خالي 350D بگيرم با لنز تامروني كه مشخصاتش آمده، ديدم كه انگر واردات بدنه خالي خيلي محدود هست، خود دوربين هنوز وارد نشده (كه طبيعيه، دوربين خيلي جديديه) گفتم عيب نداره 300D بدنه خاليش رو ميگيرم اما اونم نداشتند، فكر ميكنيد كيت كاملش چند؟ 890،000 چوق!

من خيلي لري به اين نتيجه رسيدم: خريد نيكون و سيگما در ايران با صرفه و خريد كانون به صرفه نمي باشد!

حالا شايد بگوئيد تو داري زور ميزني به مردم چي؟ اما ترو خدا اگه يك جاي اين حساب و كتاب مي لنگه به من بگيد ....
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

يه جورايي باهات موافقم که لنزهاي کنون گرونه (لاقل تو ايران) ولي به نظرم دوربينهاي ساخت کنون از نيکون ارزونتر هستش از لحاظ هم رده بودن يه دوربين کنون و نيکون کنون به نسب کيفيت و قابليت قيمت مناسبتري نسبت به نيکون داره ولي در مورد لنز نيکون هم گرونه در ايران و براي همين فکر ميکنم که بازار سيگما و تامرون گرم گرفته چون اولا سيگما ساخت ژاپن هستش ولي کنونهايي که من تو همون رده ديدم تايواني هستن نه ژاپني ولي قيمتي 2برابر نيبت به سيگما داشتن (حتي سرعت سيگما بيشتر ورده) ولي به هرحال اين بازار ايران هستش و به خاطر تحريم اقتصادي آمريکا هستش که به ايران تحميل شده و روز به روز سرمايه هيا اکثر کشورهاي دنيا رو داره آمريکا ميخره و هر روز محصولات ما گرونتر ميشه....
    به نظر من مقصر اصلي مسئولين هستن و بس...

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

والا تا جایی که من میدونم لنز و یا دوربین عکاسی 135 با اورانیوم غنی شده و یا لنزهای ماهواره های جاسوسی فرق داره... و قیمت داخلی این جور لنزها ربطی به تحریم و یا شیطان بزرگ پیدا نمیکنه... و بیشتر به شیطان های کوچک مربوطه...

اما در مورد قیمت ها... تا جایی که باز من میدونم نمایندگان فروش (مخصوصا نمایندگان انحصاری) اجناس رو با قیمت بسیار بسیار پایین تری از اون کف قیمتی که در آمریکا یا اروپا میبینید خریداری میکنه... بقیه موارد رو بازار داخل تعریف میکنه...
    نیکون در بعضی موارد دچار رقابت نماینده های رسمی فروش شده و قیمت ها بسیار افت کرده و جذاب شده ... مثل 8800 نیکون... ولی در بسیاری از موارد نه...(از جمله تجهیزات حرفه ای...)
    به عنوان مثال D2h نیکون قیمت مسخره ای داره.... و یا لنز 70-200 F2.8 رو با 400 هزارتومان اختلاف قیمت در زمان های مختلف قیمت گرفتم! این نشون میده که قیمت تمام شده برای نماینده فروش بسیار بسیار پایینه .. و بسته به مشتری و رقابت به دست شما میرسه... کنون بخاطر نمایندگی انحصاری خودش فعلا مشغول تازاندن است.. و تا شرایط واردات تغییر نکنه و یا بازار مصرف گسترده تر نشه... تفاوت خاصی رو نمیشه انتظار داشت.
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

امیر جان باهم مفصلا صحبت کردیم و بازهم اینجا داغ دل همه رو تازه کردی
    فکرشو بکن یه آقایی سه پایه میخواد کلی می گرده و انتخاب میکنه حتی کلی هم مزاحم آرش میشه که سرش چطوره و راحتیش چطوره و تو چیکارا میکنی باهاش و (راستی سر سه پایه هااا نه سر آرش عزیز!) ... بعدش میره میگرده تو شهر:
    - نداریم! هفته دیگه میاد (هفته بعد هم دوباره هفته بعد و ...)
    - داریم تعطیل میکنیم، مسئولمون رفته
    - اهههه.. الان یکی داشتم فروختم (بر ... و ... آدم ...!!!!!!!!!)
    - یه جا پیدا میکنی که لطف میکنه و مودبانه جواب میده: مغازه X اومد خریدش به قیمت 110 تومان بدو میری اون مغازه X که اسمشو نمیبرم!! میگه 170!!!! ازش میپرسی چرا میگه خوب 150 خریدم!!!
    همون موقع که روتو میکنی اونور یک خانمی بهش میگه آقا خوب من دوربین دیجیتال رو کمتر قیمت دارم برمیگرده بهش میگه خانم اصلا تو میدونی دوربین دیجیتال چیه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (قربونت برم که تو یکی میدونی و پزش رو میدی!!!)
    - و این داستان هنوز ادامه دارد.....

داستان دوم: یک بابایی میخواد یک لنزی رو که براش آوردن و احتیاجی نداره بهش (در عین حال 320 تومن هم سلفیده! نمیشه که بنده خدا رو که از امریکا اومده رو بهش بگی نمیخوامش!!!) همون لنز 85مم !! میخواد بفروشه:
    - جمهوری: آقا لنزت خیلی با کیفیته! ولی 200 تومن بیشتر نمیدم!....آقا این نمی ارزه اصلا بفروشیش!....
    -ناصرخسرو: این اصلا به چه درد میخوره؟!!!!!!.......... این حتما یه چیز خاصیه!!!!!!........
    -و همون مغازه X: این قیمتش 170 تومنه!!! پس فردا زنگ میزنی به مغازه X و میگی یک لنز فیکس برای آتلیه میخوام که تله باشه مثلا تو رنج 50 تا 130 و جواب میشنوی که لنز 50 هست عالیه! به قیمت 380 هزار تومن!!!!! میگی کمی بیشتر تله باشه! میگه 85مم هم میتونیم بیاریم به قیمت 700 تا 800 هزار تومن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! همون مغازه X معروف که فکر میکنه چون چند تا تجهیزات خوب عکاسی آورده دیگه زورش میرسه که ...

مشکل یکی دوتا نیست... مگه کانن ژاپنی نیست؟ مگه خطوط تولیدش تو ژاپن تایوان و چین نیست؟ مگه با اونا هم جنگ داریم؟ به خدا روی تمام تجهیزات کانن من نوشته Made in Japan !! پس چرا آخه؟

من کارم طوریه که با کلی تجهیزات عجیب غریب و گرون کار میکنم و سفارش میدم . لااقل از دوربین دیجیتال کانن دیگه عجیب تر و کمیابتر و گرونترن دیگه! یک دستگاهی رو از امریکا برات میخرن (دستگاه امریکاییه و روش نوشته Made in USA) و میارن فقط 15 درصد اضافه میکنن و همین! پس چرا این دوربین کانن و .. اینجوری آخه؟

مشکل فقط تحریم نیست، مشکل فقط آفومار نیست، ...
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

تشکر کرده
    183

در ادامه بحث منم که دنبال اين Fz20 هستم و هي دارم ميگردم به همين مشکلات برخوردم و همون فروشگاه X که امين ميگه (فک کنم همون باشه) قيمتي 90 تومن گرونتر از قيمت اصلي بهم داد و يه سري جا هم يه جواريي گرون ولي مثل هم در آخر يه جا پيدا کردم 510 ولي خوب باز آدم نميدونه کدوم رو بخره و ميمونه توش که کدوم رو بخره (البته اونايي که قيمتاش کم و بيش باهم فرق داره) راستي چرا قيمتا ثبات نداره؟ درضمن اين فروشگاه X هم خيلي گرون فروش هستش من 300d رو ازش پرسيدم بدون لنز کيت 960 تومن درحالي که خود نمايندگي کنن ميداد 870 (با لنز کيت) و باز يه جاي ديگه با گارانتي آفومار گفت 830تومن با لنز کيت... چرا اين طوريه؟ بعدشم اين فروشگاه X خودشو بنيانگذار عکاسي ديججيتال تو ايران ميدونه در حالي که هنوز فروشندگانش فرق لنز وايد و تله رو نميدونن و جالب اينه که آدم رو هم راهنمايي ميکنن...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

منظورتون از X عکسباران هست ؟

تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط حاجي آباديان
    منظورتون از X عکسباران هست ؟
    شايد شايدم نه...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

همیشه سعی کنید جانب حق باشید.
    چرا نباید زورگو و گرانفروش و کلاه بردار معرفی بشوند؟
    در این غیر صورت حق دوستان و اشخاص حقیقت جو از بین میرود.

تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط حاجي آباديان
    همیشه سعی کنید جانب حق باشید.
    چرا نباید زورگو و گرانفروش و کلاه بردار معرفی بشوند؟
    در این غیر صورت حق دوستان و اشخاص حقیقت جو از بین میرود.
    X که مدنظر من بود بله همون عکسباران هستش و فکر کنم X امين هم همون باشه... شايد...