صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: لنزهای نرمال

كاربر آشنا rezapour_h آواتار ها
    تشکر کرده
    4

پیش فرض لنزهای نرمال

با سلام خدمت همه دوستان. می خواستم نظرتون رو درباره لنزهای نرمال ( فاصله کانونی 50mm ) بدونم. با توجه به ارزان بودن این لنزها ، کیفیت بسیار بالا و سرعت بالا ( برای مثال F/1.8 ) و از طرفی محدودیت در فاصله کانونی آیا ارزش خریدن دارن یا نه ؟ البته این لنزها برای دوربین هایی که Full-Frame نیستند معادل فاصله کانونی 80mm هستند که همین قضیه یک مقداری من رو برای خرید این لنز به شک انداخته.
    سوال بعدی اینکه آیا این دسته از لنزها برای عکاسی ماکرو هم مناسب هستند یا نه ؟
    اگر قیمتی هم از این لنزها Canon 50mm F/1.8 و یا Canon 50mm F/1.4 دارید ممنون میشم که با اطلاع من هم برسونید. با تشکر
    حامد رضاپور
    http://www.hamed-rezapour.deviantart.com
    Canon 350D
    Canon EFs 17-85 - Canon EF 50 F/1.8

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

پیش فرض پاسخ: لنزهای نرمال

راستش بستگی به شما دارد. خیلی ها فقط با این نوع لنز عکاسی میکنن و میکردند. اتفاقا در یکی از شماره های دوربین عکاسی در مورد این لنزها صحبت شده بود. اما در مورد اینکه روی دیجیتال با ضریب 1.6 کنون میتونید از لنزهای 30م.م استفاده کنید که با این کراپ میشه 48م.م

كاربر همراه sepand آواتار ها
    تشکر کرده
    40

لنز ۵۰ کانون یکی از لنز های مفید وضروری از نظر من هست سرعت بسیار بالای این لنز در شب در خیابان بسیار کار امد و وسوسه انگیز است .دیافراگم ۱.۸یا ۱.۴ برای عکس های پرتره بسیا جذاب است(ابته با توجه به کراپ ۱.۶ که یک لنز ۸۰ مم داریم) و در نهایت قیمت مناسب این لنز که البته در ایران به سختی میشه گیر اورد ولی ۱۰۰ هزار تومان برای این لنز یه قیمت بسیار عالی حساب میشه.
    Canon EF 24-70mm f/2.8 L Canon EOS 7D Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USMCanon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS USMCanon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM Canon EF 50mm f/1.4
    www.sepantra.com

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

به نظر من همه بايد هر كدوم يكي از اين لنزها رو داشته باشيم ( البته منظورم 1.8 ) چون هم خيلي ارزونند نسبت به بقيه لنزها و هم اينكه خيلي با كيفيت هستند مثلا كنون كه من دارم در دياف 5.6 خيلي شارپه كه حتي اين لنز با 1.4 اون كه حدود 3 برابر قيمت داره زياد از نظر كيفيت فرقي نداره و ميشه گفت لنزي فوق العاده با ارزشه و بسيار بسيار مناسبي براي عكاسي پرتره
    البته اين نسخه اف 1.8 مارك 2 كنون از كيفيت ساخت بدنه بسيار بالايي برخوردار نيست ولي كيفيت عكسهاش عاليند

در نيكون هم دياف 1.8 اون عاليست و هر دو اينها را در حدود 100 تا 130 ميتونيد پيدا كنيد
    محمد امدادی

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

اخیرا هم که کنون لنز 50mm f/1.2 رو زده که اون از همه وسوسه انگیزتره. اما قیمتش باید جلوی وسوسه آدم رو بگیره.
    آریو مینوسپهر

تشکر کرده
    4

با تشکر از همه دوستان. اینطور که معلومه خرید این لنز کار عاقلانه ای باید باشه. حالا که اینطور شد می خواستم بدونم این لنز رو از کجا می تونم پیدا کنم ؟ یادمه یه بار یه قیمت از عکسباران گرفتم سرم سوت کشید ... فکر کنم قیمتی حدود 180 تومان به من داد ! خیلی زور داره والله !
    حامد رضاپور
    Canon 350D

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

F/1.8 منظورتون هست دیگه؟ آره من یادمه یکجا توی فکر کنم تاپیک لنزهای با ارزش میتونستیم با صد دلار هم گیرش بیاریم.
    اما پیشنهاد من لنز زومی است که کیفیت خوب داشته باشد. مثل 70-17 سیگما. که در آن موقع باید دید زوم 50 این لنز چقدر با 50 کنون فاصله داره. البته حتی اگر کیفیتها هم یکی باشه کنون به دلیل F پایین تر برتر خواهد بود. اما خب گذاشتن پول برای لنز فیکس هم مهمه.
    آریو مینوسپهر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام.من دیروز این لنز (Canon EF 50mm F1.8 II) رو با گارانتی از عکسباران140 هزار تومان تهیه کردم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

مرسی جناب مینوسپهر.فکر نکنم که نورنگار و آهونگار این لنز رو داشته باشند.یه سفر در پیش دارم بعد از سفر سعی میکنم یه تستی از لنز رو اینجا بگذارم در دیاف های مختلف و در نور کم.

تشکر کرده
    4

ما منتظر نمونه عکسهای شما هستیم آقای یاسمین
    حامد رضاپور
    Canon 350D

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین