نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: لنز براي d200

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض لنز براي d200

با سلام ، من قراره كه چند وقت ديگه يك دوربين d200 بخرم . و درپي انتخاب لنز خوب براي ان هستم . موارد استفاده من از دوربين ، عكس برداري ، صنعت ، طبيعت ، خياباني ،مهم تر از همه عكس برداري از انسان در اتليه .

براي همين نياز به يك لنز خوب و با قيمت مناسب براي اين دوربين دارم . لنز هاي سه كاره تله وايد نورمال بكار من مي ايند اما من به تله بيشتر از سه حالت قبلي نياز دارم و ميخاهم كه لنزم تله بيشتري نسبت به دوربين قبليم (* f828 ) داشته باشد .

لطفا لنز هايي را با مشخصات و قيمت به من براي اين دوربين معرفي كنيد . با تشكر
    ویرایش توسط shankimout : Monday 9 April 2007 در ساعت 15:09

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    50

پیش فرض پاسخ: لنز براي d200

نقل قول نوشته اصلی توسط shankimout نمایش پست ها
    با سلام ، من قراره كه چند وقت ديگه يك دوربين d200 بخرم . و درپي انتخاب لنز خوب براي ان هستم . موارد استفاده من از دوربين ، عكس برداري ، صنعت ، طبيعت ، خياباني ،مهم تر از همه عكس برداري از انسان در اتليه .

براي همين نياز به يك لنز خوب و با قيمت مناسب براي اين دوربين دارم . لنز هاي سه كاره تله وايد نورمال بكار من مي ايند اما من به تله بيشتر از سه حالت قبلي نياز دارم و ميخاهم كه لنزم تله بيشتري نسبت به دوربين قبليم (* f828 ) داشته باشد .

لطفا لنز هايي را با مشخصات و قيمت به من براي اين دوربين معرفي كنيد . با تشكر
    بهترین انتخاب به نظر من نیکور 18-200 است زیرا با قیمت حدود 950000 تومان شما با یک لنز قادر هستید تقریبا هر نوع عکسی بگیرید. کیفیت آن در حالت واید مناسب و در بقیه رنجها خوب است. VR در این لنز به شما کمک فراوانی در گرفتن عکس با سرعت شاتر بیشتر(تا 4 برابر) میکند و لرزش دست را تا حد زیادی برطرف میکند. ضمنا چون شما نیازی به تعویض لنز ندارید ، از جهت نشستن گرد و خاک روی سنسور دوربین هم خیالتان راحت است.
    انتخابهای بعدی بستگی به بودجه شما دارد. ولی در هر حال من با حدود قیمتی معادل لنز فوق دو لنز نیکور 18-70 (یا سیگما 17-70 ماکرو) و نیکور 70-300 VR را پیشنهاد میکنم که مجموعا حدود 900000 تومان تا 1000000 تومان است.
    در مورد فاصله کانونی هم در نظر داشته باشید که به دلیل اختلاف سایز سنسور های دیجیتال با صفحه نگاتیو فیلمهای 35 میلیمتری ، در مورد D200 شما باید فاصله کانونی لنز را در عدد 1.5 ضرب کنید. مثلا فاصله کانونی لنز 70-300 در D200 برابر 105-450 است.
    در خصوص بررسی فنی لنزها و مقایسه کیفیت آنها میتوانید به سایت زیر رجوع کنید:
    http://www.photozone.de/8Reviews/index.html
    موفق باشید
    بهروز
    Nikon D80, Nikkor 24-70 f/2.8, Nikkor 70-200 f/2.8 VR II, Nikkor 85 f/1.8 D, Tamron 90 f/2.8 Macro, Tamron 17-50 f/2.8 XR, SB 800 Flash

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

لنز مکرو قیمت مناسب برای دی 200 چی پیشنهاد می شه ؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

به تاپیک لنز های ماکرو نگاهی بیاندازید.

اما سیگما لنز های ماکرو خوبی دارد از 400 هزار تومان به بالا.لنزهای 50 و 70 و 105 و 150 سیگما لنز های خوبی هستند.پیشنهاد بنده لنز105 سیگما و 150 سیگما
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط SMART نمایش پست ها
    لنز مکرو قیمت مناسب برای دی 200 چی پیشنهاد می شه ؟
    با سلام
    لنزهای سیگما که دوستمون گفتن لنزهای خوبی هستن اما به نظر من شما وقتی حدود 1300000 تومان پول دوربین میدین حداقل یه لنز Nikkor 105 VR که برای کار ماکرو و پرتره هم مناسبه بخرین بهتره. ضمن این که لنز 105 نیکون هم وی آر داره که سیگما نداره و هم فکوس داخلی داره یعنی طول لنز تغییر نمیکنه که این در زمان ماکروگرافی از موجودات زنده و حشرات یک حسن به حساب میاد. البته قیمت نیکون تقریبا دو برابر سیگما است. از نظر کیفیت اپتیکی هم نیکون بالاتره اما در بقیه موارد مثل اعوجاج تصویر و حاشیه ارغوانی و ... برتری خاصی نداره. برای بررسی و مقایسه این دو لنز میتوانید به این سایت مراجعه کنید.
    http://www.photozone.de/8Reviews/index.html
    بهروز
    Nikon D80, Nikkor 24-70 f/2.8, Nikkor 70-200 f/2.8 VR II, Nikkor 85 f/1.8 D, Tamron 90 f/2.8 Macro, Tamron 17-50 f/2.8 XR, SB 800 Flash