نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: كدام لنز را برتر می دانید؟

رأی دهندگان
21. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • سیگما 70-28

0 0%
  • سیگما 70-17

15 71.43%
  • کانون 135-28

6 28.57%
صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
Like Tree16تشکر

موضوع: مقایسه و نظرسنجی در مورد این سه لنز

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    6

پیش فرض مقایسه و نظرسنجی در مورد این سه لنز

با سلام خدمت تمامی دوستان
    بنده مدتی است قصد خرید یه لنز همه کاره البته با قیمت و کیفیت مناسب برای دوربین خودم دارم و با توجه به بودجه ای که در نظر گرفتم سه لنز زیر را انتخاب کردم
    1) sigma 28-70 EX, DG f2.8 (فکر کنم ارزان ترین لنز زوم با دیاف ثابت باشه)
    2) sigma 17-70 DC/ASP(یکی از محبوبترین لنزهای این فروم با رنج واید مناسب)
    3) canon EF 28-135 f3.4-5.6 IS USM(دارای لرزه گیر و موتور فوکوس بی صدا و سریع USM)

حال از دوستان صاحب نظر خواهش می کنم بنده و دیگرانی که حال یا آینده قصد خرید لنز هایی با این امکانات و مشخصات را دارند را راهنمایی بنمایند و لااقل اگر حوصله پست زدن ندارند در نظر سنجی شرکت کنند.
    ویرایش توسط a.zendegani : Sunday 13 January 2008 در ساعت 13:09 دلیل: غلط دستوری
    علی شاكرینی

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

پیش فرض پاسخ: مقایسه و نظرسنجی در مورد این سه لنز

چون با هر سه تای اینها مشکل دارم لااقل ارزانترینش را انتخاب می‌کنم (که همینطور هم شده!) تا مکرو هم داشته باشم. رای ندادم چون واقعا کار سختی است از این لحاظ که این سه لنز هر کدام جایگاه خود را دارند و نمی‌تونم بگم یکی برتر از دیگری است. مدتهای مدید شیفته‌ی 135-28 بوده و هنوز هم هستم که با ضریب کراپ 1.6 عملا اولترا واید تعطیل خواهد شد.
    Amir Mohebi و Kaveh Ghobadi تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط a.zendegani نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمامی دوستان
    بنده مدتی است قصد خرید یه لنز همه کاره البته با قیمت و کیفیت مناسب برای دوربین خودم دارم و با توجه به بودجه ای که در نظر گرفتم سه لنز زیر را انتخاب کردم
    1) sigma 28-70 EX, DG f2.8 (فکر کنم ارزان ترین لنز زوم با دیاف ثابت باشه)
    2) sigma 17-70 DC/ASP(یکی از محبوبترین لنزهای این فروم با رنج واید مناسب)
    3) canon EF 28-135 f3.4-5.6 IS USM(دارای لرزه گیر و موتور فوکوس بی صدا و سریع USM)

حال از دوستان صاحب نظر خواهش می کنم بنده و دیگرانی که حال یا آینده قصد خرید لنز هایی با این امکانات و مشخصات را دارند را راهنمایی بنمایند و لااقل اگر حوصله پست زدن ندارند در نظر سنجی شرکت کنند.
    بستگی دارد شما چه لنز هایی دارید .اگر این اولین و اخرین لنز تون هست ۲۸-۱۳۵ خوبه اگر تله دارید ۱۷-۷۰

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    6

با تشكر از دوستانی كه نظر خودشون را اعلام كردند از اساتید دیگر فروم خواهش می كنم عنایتی داشته باشند.
    علی شاكرینی

amirsooki
    Guest

سلام.
    من اساتید نیستم ، حالا دوست محسوب کنی بهتره .
    با لنز دوم و سوم کار کردم .
    اگه از واید و ماکروی 70-17 بگذرید ، لنز کنون لنز خوبیه . رنج مناسب . لرزه گیر . فکوس خوبی هم داره .
    اما به نظر من 200-18 سیگما بسیار بهتر از هردوست .
    ممنون.
    Kaveh Ghobadi و amirgolabi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

دوست من
    تا جایی كه یادم هست، دوربین شما 350d بود...درسته؟
    آيا كيفيت لنز كيت دوربينتون رو به عنوان يك General Zoom از ديدگاه خودتون قابل قبول مي دونيد؟
    اگر جوابتون مثبت هست، به نظر شخص من، 70-17 سيگما ارزش هزينه علاوه بر لنز كيت رو نداره.
    يعني به نظر من، بهتره با توجه به نياز عكاسيتون، در يك رنج ديگه اي به دنبال لنز باشيد...مگر اينكه لنز كيت نداريد و يا قصد فروشش رو داشته باشيد كه من به شما اين كار رو توصيه نمي كنم.
    اگر به دنبال يك وايد مناسب هستيد،هيچيك از اين سه لنز جوابگو نيستند...70-17 يك وايد معمولي به شما ميده و يك ماكروي نيم بند...رنجهاي بالاي 28 در كراپ دوربين شما، تبديل به نرمال-تله مي شن، يعني دو انتخاب ديگه هيچ.
    اما اگر به دنبال يك تله متوسط هستيد، 135-28 با توجه به لرزه گير مي تونه يك انتخاب با بودجه محدود باشه و 70-28 سيگما تنها داراي دياف 2.8 هست كه كيفيت اپتيك چندان دندان گيري هم نداره.
    اگر به دنبال لنز مناسب براي عكاسي در نور كم يا Indoor هستيد، تنها 70-28 سيگما در اين سه انتخاب مي تونه تا حدي جوابگو باشه كه اون هم با نداشتن وايد، براي Indoor مناسب نيست.
    اما من احساس مي كنم كه شما نياز عكاسي مشخصي نداريد و تنها با داشتن بودجه مشخصي، قصد تهيه يك لنز دوم رو داريد. اگر اينطوره، به نظر من خريد نكنيد و با همون لنز كيت، مدتي عكاسي رو تجربه كنيد تا هم نياز و زمينه علاقتون بيشتر مشخص بشه و هم كاستيهاي لنز كيت رو بهتر متوجه بشيد و بتونيد بهتر انتخاب كنيد و شايد با بودجه بهتر:cool:
    اما يه پيشنهاد پرت دارم...يه لنز هست كه به نظر من براي كانن دارها داشتنش بد نيست (شايد هم لازم باشه!):
    Canon EF 50 f/1.8 II
    اين لنز با كيفيت اپتيك خيلي خوب، قيمت حدود 100 هزار تومان و دياف بسيار باز، لنز بدرد بخوري براي پرتره، عكاسي در نور كم و حتي طبيعت خواهد بود.
    با داشتن ضعفهاي مثل بوكه نه چندان جالب و كيفيت ساخت غير حرفه اي در مقايسه با قيمتش، يك باقلوا محسوب مي شه!:)
    فعلا...
    infinity و matthew تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر همراه showan آواتار ها
    تشکر کرده
    302

خوب شما گفتید که به یك لنز همه كاره* نیاز دارید!
    من با 17-70 و 28-135 کار کردم اما 28-70 خیر ولی میدونم که لنز جالبی محسوب نمیشه!
    یک لنز همه کاره ، به تعبیر من یعنی لنزی که یک واید معمولی و یک تله نسبتا کافی داشته باشه که این امکان رو ایجاد کنه که هم کادر landscape باهاش بگیرید و هم کادر کلوزآپ
    خوب 28-70 سیگما و 28-135 کانن هر دو روی کراپ 1.6 واید رو بکلی از دست خواهند داد(28*1.6=45) این رنج نزدیک به نرمال (50 میلیمتر)خواهد بود و کادر شما خیلی زاویه دید کمی خواهد داشت و برای landscape مناسب نخواهد بود!
    البته مشکلات دیگه هم دارند، کیفیت اپتیکی 28-70 اصلا دلچسب نیست(با توجه به f/2.8
    28-135 کانن ، لنز شارپی نیست (نمیدونم ملاک شارپنس چقدر برای شما مهمه؟) توی لنز 135 بوکه بهم ریخته و شارپنس فولویی داره! البته IS خوبی داره و برای عکاس موقعیتهای خاصی ایجاد میکنه.
    و در آخر با توجه به فاکتور قیمت و نظر نهایی بین این سه لنز ، انتخاب من 17-70 خواهد بود و اما چرا:
    1_ قیمت مناسب : 360000 تومان
    2_واید مناسب و معمولی: 17*1.6=27.2 مناسب برای landscape
    3_ f/2.8 روی 17 میلیمتر
    4_ شارپنس بالا
    5 رنج کافی برای یک لنز همه کاره
    از معایب این لنز هم میشه به گیجی فوکوس، بوکه نامناسب در 70 میلیمتر اشاره کرد.
    البته این گیجی فوکوس اونقدر ها هم غیر قابل تحمل نیست برای یک چنین قیمتی، اگر بدونید که کجا فوکوس کنید و سعی کنید نقاط فوکوس رو روی نقاط پرکنتراست قرار بدهید، و کمی از داخل ویزور به میزان وضوح فوکوس دقت کنید، عکسهاتون فوکوس خواهند بود و با صدای نویزی این لنز هم میشه کنار اومد البته بستگی به اعصابتون داره!
    و میمونه تنها مسئله ماکروی 1:2.8 لنز 17-70 که میشه گفت یک نون اضافه برای ساندویچ محسوب میشه!
    من در آخر یک پیشنهاد دیگر هم دارم: تامرون 18- 50 f/2.8 اگر در ایران پیدا بشه که ممکنه آفومار داشته باشه،
    چون سابقا چند تایی توی فروشگاههای آفومار دیده بودم و قیمتش هم باید در حدود 500000 باشه
    متاسفانه توی این رنج میلیمتری و رنج قیمتی همه لنزها برای مانت کانن دارای مشکلاتی هستند(غیر از 17-55 f/2.8 )
    ویرایش توسط showan : Tuesday 15 January 2008 در ساعت 12:23 دلیل: error in sending
    Kaveh Ghobadi، shabab، ajjadesa و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سعید نقشبندی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    دوست من
    تا جایی كه یادم هست، دوربین شما 350d بود...درسته؟
    آيا كيفيت لنز كيت دوربينتون رو به عنوان يك General Zoom از ديدگاه خودتون قابل قبول مي دونيد؟
    اگر جوابتون مثبت هست، به نظر شخص من، 70-17 سيگما ارزش هزينه علاوه بر لنز كيت رو نداره.
    يعني به نظر من، بهتره با توجه به نياز عكاسيتون، در يك رنج ديگه اي به دنبال لنز باشيد...مگر اينكه لنز كيت نداريد و يا قصد فروشش رو داشته باشيد كه من به شما اين كار رو توصيه نمي كنم.
    اگر به دنبال يك وايد مناسب هستيد،هيچيك از اين سه لنز جوابگو نيستند...70-17 يك وايد معمولي به شما ميده و يك ماكروي نيم بند...رنجهاي بالاي 28 در كراپ دوربين شما، تبديل به نرمال-تله مي شن، يعني دو انتخاب ديگه هيچ.
    اما اگر به دنبال يك تله متوسط هستيد، 135-28 با توجه به لرزه گير مي تونه يك انتخاب با بودجه محدود باشه و 70-28 سيگما تنها داراي دياف 2.8 هست كه كيفيت اپتيك چندان دندان گيري هم نداره.
    اگر به دنبال لنز مناسب براي عكاسي در نور كم يا Indoor هستيد، تنها 70-28 سيگما در اين سه انتخاب مي تونه تا حدي جوابگو باشه كه اون هم با نداشتن وايد، براي Indoor مناسب نيست.
    اما من احساس مي كنم كه شما نياز عكاسي مشخصي نداريد و تنها با داشتن بودجه مشخصي، قصد تهيه يك لنز دوم رو داريد. اگر اينطوره، به نظر من خريد نكنيد و با همون لنز كيت، مدتي عكاسي رو تجربه كنيد تا هم نياز و زمينه علاقتون بيشتر مشخص بشه و هم كاستيهاي لنز كيت رو بهتر متوجه بشيد و بتونيد بهتر انتخاب كنيد و شايد با بودجه بهتر:cool:
    اما يه پيشنهاد پرت دارم...يه لنز هست كه به نظر من براي كانن دارها داشتنش بد نيست (شايد هم لازم باشه!):
    Canon EF 50 f/1.8 II
    اين لنز با كيفيت اپتيك خيلي خوب، قيمت حدود 100 هزار تومان و دياف بسيار باز، لنز بدرد بخوري براي پرتره، عكاسي در نور كم و حتي طبيعت خواهد بود.
    با داشتن ضعفهاي مثل بوكه نه چندان جالب و كيفيت ساخت غير حرفه اي در مقايسه با قيمتش، يك باقلوا محسوب مي شه!:)
    فعلا...
    با تشكر از شما دوست عزیز
    بنده لنز كیت دوربین را حفظ كردم .علاوه بر اون یه لنز 200-55 تامرون گرفتم كه با توجه به بودجه محدودی كه برای اینكار در نظر گرفته بودم انتخابهای زیادی نداشتم.
    مشگل كسایی مثل من كه شغلشون چیزی بغیر از عكاسیه و فقط عكاسی برای دلشونه ,مخصوصاَ اگر كارمند و متاهل و مستاجر باشند اینكه نمی تونند هزینه زیادی برای تجهیزات بكنند (مهمترین مساله كسب رضایت همسر مربوطه یرای هزینه در راهی بغیر از زندگی مشترك):(
    در هر صورت من دنبال یه لنز همه كاره هستم كه مسلماَ كیفیتی بالاتر از دو لنز فعلیم داشته باشه و رنج واید تا تله متوسط را هم پوشش بده.
    shabab تشکر می‌کند.
    علی شاكرینی

كاربر همراه Mastermehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    925

نقل قول نوشته اصلی توسط a.zendegani نمایش پست ها
    در هر صورت من دنبال یه لنز همه كاره هستم كه مسلماَ كیفیتی بالاتر از دو لنز فعلیم داشته باشه و رنج واید تا تله متوسط را هم پوشش بده.
    ببخشید من البته بسیار مبتدی هستم ولی فکر کنم خودتان جواب سوال را دادید. بجز 17-70 گزینه ای نمیماند!
    مصمئن باشید که استفاده بسیار دارد و شارپنس آن مخصوصاّ در لبه ها با لنز های هم قیمت خود قابل مقایسه نیست. البته من از اساتید پوزش میطلبم. همان چیزی که از دوستان یاد گرفتم در اختیار شما قرار دادم.
    مهدی هامیزاد
    Canon 40D, Canon 70-200mm f/4 L IS, Canon 60mm f/2.8 macro, Canon 17-55mm f/2.8 IS
    Lowepro nova 4, Inverse 200 & Primus Aw, Canon RS-80N3, Sigma EF 500 DG Super

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

خوب به نظرم سعید همه مطلب را فرمود.نیازی نیست چیز دیگری اضافه كنیم.اصل مطلف همان ها بود كه سعید عزیز لطف كردند و با حوصله توضیح دادند...

بنده هم یك پیشنهاد دیگر به لیست سعید اضافه كنم.اگر لنزی با رنج متوسط نیاز دارد.اگر لرزه گیر برایتان مهم است.اگر كیفیت ساخت برایتان ارزش دارد به نظرم به سراغ Canon EF-S 17-85/4-5.6 IS USM بروید

http://www.bobatkins.com/photography..._review_4.html

http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx

http://www.photozone.de/Reviews/Cano...report--review

پی نوشت بی ربط :

Welcome To photozone.de ... v4!

چند روزی بود به فوتوزون سر نزده بودم.نسخه جدید این سایت بر روی سرور ها قرار گرفته است....

http://www.photozone.de

Well, we're all getting older and so did the Photozone layout - it did a good job for something like 5 years. In IT land this is a little eternity and it was really time for retirement. The do-it-yourself system was rock-solid but the look and feel wasn't really the state-of-the-art anymore. So let's say good bye to grandpa and welcome this new Content-Management-System-driven youngster with all the current bells and whistles (some of them are not yet activated). Content-wise little has changed so you should be able to find your way to the photography guides and FAQs and naturally the core of Photozone - the DSLR lens review sections. Apart from the content there's another survivor - the "old" forum still up'n running so feel free to join the discussions in there and ... have fun! Klaus Schroiff
    showan و ajjadesa تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین