نمایش نتایج : از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
Like Tree7تشکر
  • 1 Post By Farshad Afshari
  • 3 Post By farsad
  • 3 Post By journalist

موضوع: تامرون 28-75 2.8 یا سیگما 24و27-70 2.8

كاربر همراه Farshad Afshari آواتار ها
    تشکر کرده
    1080

پیش فرض تامرون 28-75 2.8 یا سیگما 24و27-70 2.8

بالاخره پولم جور شد تقریبا 600 تومن :biggrin:
    حالا قراره یکی از این 3 لنز رو بگیرم ولی اول دوست دارم یک مقایسه بین این 3 لنز داشته باشیم(واسه همین اینجا تاپیک زدم) بعد تصمیم بگیرم البته خودم خیلی گشتم و نتایجشم پایین میزارم ولی هیچ چیز مشورت نمیشه مخصوصا اگر با متخصصانی مثل اعضا این فروم باشه
    tamron 28 - 75 f.2.8 VS sigma 24 - 70 f2.8 VS sigma 28-70 f2.8(از عکس کنن صرف نظر کنید :دی)

اولین مورد فاصله کانونی این سه لنز می باشد که در تامرون تقریبا واید رو از دست میدهیم ولی رنج واید در سیگما 4 م.م بیشتر ولی در عوض در تله 5 م.م کم داره ؟
    در مورد دیاف هم که همه 2.8 اند ولی مسئله بعدی شارپ بودن با این دیافراگم در رنج لنز می باشد(البته نباید با این قیمت انتظار داشته باشیم در حد canon 24-70باشه) پس به منابع خارجی رجوع می کنیم :
    کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Tamron-28-75mm-f-2.8-XR-Di-Lens-Review.aspx
    In center sharpness, the Tamron 28-75mm f/2.8 XR Di Lens is similar to the much heavier, larger and more expensive Canon 24-70mm f/2.8 L USM Lens. These two lenses swapped wins at various focal lengths - Canon won 35mm and 70mm, Tamron won 28mm and 50mm, and of course Canon won 24mm and Tamron won 75mm. The Canon 28-135 IS USM Lens was generally softer than the Tamron in the center.
    کد:
    http://www.radugrozescu.com/photo-tech/tamron-28-75-review.html
    At F 2.8 the quality is quite good, and it improves significantly from F 3.5 with extremely good results at F 4.0 and above.

کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Sigma-24-70mm-F-2.8-EX-DG-Lens-Review.aspx
    The Sigma 24-70mm f/2.8 EX DG Lens is sharpest at the wide end of its focal length range. At 24/28mm, the 24-70 is very sharp in the center at f/3.2. However, performance gets progressively worse as the focal length is increased. To me, 70mm f/2.8 is not usable on this lens. At 70mm f/4, center performance becomes useable. Corners (1.6x FOVCF corners included) need an extra stop at all focal lengths to become very good - generally becoming very nice at f/5.6.

به نظر میرسه که تامرون بهتره و در ضمن در مورد هود لنز ها که همگی گلبرگی اند و در فکوس سر لنز نمی چرخه و امکان استفاده پولاریزه هم به خوبی دارن در مورد سیگما یک مشکل وجود دارد ببینید :

The Sigma 24-70mm f/2.8 EX DG Lens produces severe flare at the longer end of the focal length range if the sun (or a bright light) is close to the image circle. This flare can completely destroy the contrast of the image. An inadequately-sized-for-70mm lens hood is the biggest problem as I can reduce the flare by shading the lens. This is the reason that the Canon EF 24-70mm f/2.8 L USM Lens hood is so large (and does not extend with the lens).

I really like the Tamron front lens cap. It allows the outside or inside portion of the cap to be squeezed for removal. The inside release allows easy installation/removal with the lens hood in place. Although it is a petty issue, I don't like the Tamron rear lens cap. It fits loosely and only installs in a single position (Canon caps fit snugly in three positions). However, it would not be hard to purchase a Canon brand replacement for this part

البته من نمیدونم که این مشکل در تامرون هم وجود داره یا نه ؟ البته در یک جای دیگه هم خوندم که :
    in sigma :::This lens incorporates Super Multi Layer Coating to reduce the influence of harmful light caused by reflections from the digital image sensor.

که فکر نکنم خیلی به این موضوع ربط داشته باشه

از لحاظ فیلتر هم فیلتر سیگما کم یاب تره 82 م م ولی تامرون این مشکل رو نداره 67 مم

از لحاظ اندازه هم تامرون هم کوچک تره هم سبک تر(البته من لنز بزرگ رو ترجیح میدم :دی)

سیگما یک قابلیت داره
    The Dual Focus (DF) system ensures ease of operation
    که من دقیقا نفهمیدم به چه دردی می خوره ؟؟

از جنبه فکوس هم سیگما هم سریع تره و هم پر سر و صدا تر
    The Sigma 24-70mm f/2.8 EX DG Lens' AF is very loud but reasonably fast (although the noise makes it sound slower).

در پایان هم نتیجه این بررسی ها
    سیگما :
    If the prices were the same, I don't think anyone would choose the Sigma 24-70mm f/2.8 EX DG Lens over the Canon EF 24-70mm f/2.8 L USM Lens. But, the Sigma is less than half the price of the Canon. And for that reason, many people are willing to overlook the physical and optical quality differences between these two lenses.

The Sigma 28-70mm f/2.8 EX DG Lens is a very well built lens for a reasonable price. Primarily due to mediocre image quality, I do not intend to include this lens in my Canon General Purpose Lens Recommendations. If you consider this an f/4 or f/5.6 lens, you *might* be happy with what you get for the price.

و تامرون

No lens is perfect, but the Tamron 28-75mm f/2.8 XR Di Lens delivers a lot for its price. The Tamron 28-75 would be a good general purpose zoom lens choice for 1.5x/1.6x FOVCF Digital SLR body owners unable to afford (or don't want the size/weight of) the Canon 24-70mm f/2.8 L USM Lens.

The Tamron 28-75/2.8 is a very high quality lens in a small package with a very good cost, making it one of the very few 3rd party lenses almost unanimously recommended.

Price:
    It is exactly where it should be for a 3rd party 2.8 zoom lens, but when you account for the optical quality and portability it's a bargain.

Image quality:
    Quite sharp at F 2.8, sharp at F 3.5, very sharp from F 4.0 to F 11. This lens is in my bag, what can I say more ?

Large aperture:
    If you only had 3.5-4.5 zooms before, you will definitely appreciate the bright viewfinder, especially in dark interiors. And the 2.8 aperture will open a lot of technical and creative opportunities for you.

Small and light:
    If you ever handled the Nikon 28-70/2.8 you won't believe that a 28-75/2.8 can be made so small and light, with such good optical quality.

این هم مراجع اگه خودتون دوست داشتین بخونید
    کد:
    http://www.photozone.de/canon_eos_ff/418-tamron_2875_28_5d
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Tamron-28-75mm-f-2.8-XR-Di-Lens-Review.aspx
    http://www.radugrozescu.com/photo-tech/tamron-28-75-review.html
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Sigma-28-70mm-f-2.8-EX-DG-Lens-Review.aspx
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Sigma-24-70mm-F-2.8-EX-DG-Lens-Review.aspx
    http://www.dpreview.com/news/0409/04092204sigma3lenses.asp
    واقعا ممنون که وقت صرف این پست کردین و حالاخواهش دارم (:دی) با توجه به این نکات گه گفته شد (اگر نکته ای جا مونده شما گوشزد کنید) شما کدوم لنز رو انتخاب می کنید (من خودم فعلا نظرم رو تامرونه ) و اگه هر کدوم رو تست کرده اید نتیجه تستتون رو در اختیار دوستان قرار دهید در آخر هم شاید گزینه دیگه ای هم بوده و از چشم من دور مونده اگر اینجوره شما اونو به من بگین :دی (معیار های من برای لنز اول همه سریع باشه بعد فکوسش قابل قبول باشه و فاصله کانونی اون هم تو همین رنج باشه و از لحاض قیمت هم که . . . )
    باز هم ممنون
    FarshadPix تشکر می‌کند.
    فرشاد افشاری

گالری من
    لنز بعدی انشا ا...Canon EF-S 10-22mm USM

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

پیش فرض پاسخ: تامرون 28-75 2.8 یا سیگما 24و27-70 2.8

سلام
    تو ای این رنج اگه بخواهید هزینه زیادی نکنید من Tamron AF17-50mm F/2.8 Di-II LD Aspherical رو پیشنهاد میکنم.
    لنز خیلی شارپیست و من چند روز پیش تست کردم سرعت فوکوسش هم خیلی عالی بود. صدای موتور فکوسش هم اونجور که میگن اصلا آزاردهنده و گوشخراش نبود. فقط باید توجه کنید که روی دوربینهای فول فریم نمی‌تونید از این لنز استفاده کنید. واقعا اگه کیفیت عکسهاش رو ببینید و قصد خرید بدنه فول فریم نداشته باشید فکر نکنم تو این رنج به لنز دیگه ای بتونید فکر کنید.
    تو این تاپیک در مورد این لنز بحث شده:

Tamron AF17-50mm F/2.8 Di-II LD Aspherical
    journalist، Farshad Afshari و FarshadPix تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر همراه Farshad Afshari آواتار ها
    تشکر کرده
    1080

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    سلام
    تو ای این رنج اگه بخواهید هزینه زیادی نکنید من Tamron AF17-50mm F/2.8 Di-II LD Aspherical رو پیشنهاد میکنم.
    لنز خیلی شارپیست و من چند روز پیش تست کردم سرعت فوکوسش هم خیلی عالی بود. صدای موتور فکوسش هم اونجور که میگن اصلا آزاردهنده و گوشخراش نبود. فقط باید توجه کنید که روی دوربینهای فول فریم نمی‌تونید از این لنز استفاده کنید. واقعا اگه کیفیت عکسهاش رو ببینید و قصد خرید بدنه فول فریم نداشته باشید فکر نکنم تو این رنج به لنز دیگه ای بتونید فکر کنید.
    تو این تاپیک در مورد این لنز بحث شده:

Tamron AF17-50mm F/2.8 Di-II LD Aspherical
    ممنون
    OFF:این لنز جالبه :دی اگه بخوام اینو بگیرم دیگه کیتمو رد می کنم فقط اینکه تا 50 م م کمی آدمو به شک میندازه البته از لحاظ واید بودن بهتره ولی در 28 می خواستم وایدو با 18-55 پر کنم اینکه 50 تا 75 رو حذف کنم به کیفیت 17-50می ارزه ؟ آخه من اینو شنیدم که ("برای عکاسی خبری داخلی indoor و پرتره رنج 20-80 نیازه")

مقایسه جالب :دی

این چیزاست که خرید و انتخابو سخت میکنه
    کد:
    http://photo.net/equipment/tamron/28_75_Di/page3
    فرشاد افشاری

گالری من
    لنز بعدی انشا ا...Canon EF-S 10-22mm USM

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

با سلام
    برتريهاي سيگما:
    1- بدنه محكم تر و كيفيت ساخت بهتر.
    2- 4 ميليمتر تفاوت در وايد خيلي بيشتر از 5 ميليمتر در تله است. به نظرم سيگما رنج بهتري داره.
    3- از نظر سرعت فوكوس هم ظاهرا سيگما كمي بهتره .
    برتريهاي تامرون:
    1- اگر فيلتر بخواهيد بخريد ، فيلتر براي سيگما خيلي گرون هست من يه فيلتر uv يادمه قيمت كردم حدود 150 تومان بود ،
    2- احتمالا كيفيت اپتيكي تامرون از نظر شارپنس و ... بهتر است . ريويوهاي مختلف فرق ميكنه چون لنزهاي اين دو برند خوب و بد دارند.( بگير نگير در سيگما به نظر بيشتر است.).

قيمتهاشون هم يكي است.( به نظرم اگر نمونه خوب از هر كدام گيرتان بيايد خوب است. من نمونه خوب سيگما رو شخصا بهتر ميدونم ( چون به فيلتر اصلا علاقه اي ندارم ، شما رو نميدونم.)).

اما دوست عزيز به رنج دقت كنيد ،‌ اين لنزها هر دو لنزهاي فول فريم هستند براي دوربين شما نه رنج وايد كافي برايتان ايجاد ميكنند و نه رنج پرتره كافي . ( هرچند براي برخي مصارف پرتره مناسبند.) .
    اقاي فرساد پيشنهاد خوبي داد . حداقل يك وايد مناسب داريد .
    عكاسي خبري به نظرم اون محدودهاي كه ميگيد نداره وايد هم بسيار به كار مياد و همينطور تا 150 و 200 هم گاهي لازم ميشه . ولي سرعت فوكوس ميتونه فاكتور مهمي باشه تو عكاسي خبري.
    پرتره هم ديگه حد اقل 28 تا حداكثر 130 براي دوربين شما ولي حدود 35 تا 85 رو معمولا براي اكثر مصارف مناسب ميدونند.
    موفق باشيد.
    Farshad Afshari، S.M.Shamsi و FarshadPix تشکر می‌کنند.
    سياوش
    It is not the gear, it is the guy behind the camera :)