صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22
Like Tree12تشکر

موضوع: دوربين هاي عكاسي Leica

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

پیش فرض پاسخ: دوربين هاي عكاسي Leica

سلام جناب Platoali
    DMR R9 هم داريد؟ ( بك ديجيتال)
    از كيف خود R9 استفاده مي كنيد؟ ديروز مي خواستم بگيرم ( قيمت در حدود 300) به نظرم بجاي خريدن آن استفاده از كيف بزرگتر كه بشه تجهيزات ديگر را هم در آن قرار داد بهتر باشد.

كاربر همراه platoali آواتار ها
    تشکر کرده
    175

بله Dmr هم دارم. کیف اصلی ام یکه کوله لوه پرو است. کیف ها خودش رو دوشی است که من از این نوع کیف ها خوشم نمی آید. یک سری کیف چرمی جم جور هم می زند که خیلی از لنز ها توش جا نمی شوند. البته اگر لنز شما جا می شود کیفیت خیلی خوبی دارد و به قیمتش می ارزد.

در ضمن گفتم اگه بشود بتوانیم لنز های هم دیگر را امتحانی بکنیم. خیلی خوب می شود.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط platoali نمایش پست ها
    بله Dmr هم دارم. کیف اصلی ام یکه کوله لوه پرو است. کیف ها خودش رو دوشی است که من از این نوع کیف ها خوشم نمی آید. یک سری کیف چرمی جم جور هم می زند که خیلی از لنز ها توش جا نمی شوند. البته اگر لنز شما جا می شود کیفیت خیلی خوبی دارد و به قیمتش می ارزد.

در ضمن گفتم اگه بشود بتوانیم لنز های هم دیگر را امتحانی بکنیم. خیلی خوب می شود.
    چند روز پيش با يكي از دوستان كه R9+DMR داره چند تا عكس گرفتيم ، تا اونموقع DMR را فقط در كاتالوگ و اينترنت ديده بودم. كيفيت عكس ها خيلي خوب بود . فقط دوربين كمي سنگين و حجيم است.
    كيفي كه من امتحان كردم ، كيف اصلي R8 است( جم جور) ،‌ زيپ آن پس از قرار دادن دوربين با لنز ، كمي مشكل بسته مي شود. و ديگه چيزي هم نمي شه همراه داشت. بهتره منم يك كيف بزرگتر كه بشه فلاش و چند لنز و بدنه M و دوربين چشمي هم در آن قرار دهم بگيرم.

تشکر کرده
    175

بک Dmr از نظر رنگ بی نظیر است. واقعا ضبط رنگ خوبی دارد. فکر کنم تنها دوربین اس ال آری است که از کانال های ۱۶ بیتی استفاده می کند. در زمان خودش (۲۰۰۴) که حتما اینطور بوده ولی الان را نمی دانم. و تنها بدی آن نویز خیلی زیاد در حساسیت های بیشتر از۴۰۰ آ اس آ است.

یک نکته ی دیگر هم نداشتن low_pass_filter در سنتسور آن است. که باعث شده عکس های تولید شده بسیار شارپ یاشند. ولی در مقابل خطای Moire آسیب پذیر باشند. در M8 این باعث حساسیت بیش از حد در مقابل اشعه ی مادون قرمز شده است. که در بعضی از موارد باعث مشکلاتی درعکس های آن می شود. ( رنگ های غیر واقعی) بخاطر همین لایکا همراه m8 سه فیلتر مخصوص مجانی می دهد تا از این خطا جلوگیر شود. از جهت دیگر این کار باعث بهبود کیفت عکس ها در اکثر مواقع شده و اکثر عکاسان از کیفیت با وجود مشکلات آن راضی هستند. (از جمله خود من)

از نظر حجم R9+DMR واقعا تانک است. ولی دوربین خوش دستی است که وزن آن در درست آدم خوب تقسیم می شود. لرزش دست نسبت به حجم و وزن آن کم است. ولی کلا باید دست های قوی و بزرگی برای کار کردن با آن داشته باشید. اصولا دوربین های لایکا بدلیل بدنه ها و لنزهای فلزی معمولا سنگین هستند. در مورد سری ام هم همینطور است. اگر آنها دست بگیرید می بینید که نسبتا سنگین هستند.

در مورد کیف هم، این کیف های جم حور خیلی بهتر جواب می دهند نسبت به کیف های بزرگتر.با اینها خیلی راحت تر وخیلی سریع تر می توان برای عکاسی آماده شد و عکاس توجه کمتری را جلب می کند. تنها عیب آن هم خودتان بهتر از من می دانید. نمی شود لنز های گنده را در آنها جا داد. تجهیزات اضافی را هم نمی شود همراه داشت.
    ویرایش توسط platoali : Friday 20 June 2008 در ساعت 18:52
    M.vatandoost، bobtiger و Saeed.gh.sh تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

سلام جناب platoali
    با تشكر از توضيحات مفصل
    از سري M هم دوربين داريد؟

تشکر کرده
    175

نقل قول نوشته اصلی توسط bobtiger نمایش پست ها
    سلام جناب platoali
    با تشكر از توضيحات مفصل
    از سري M هم دوربين داريد؟
    نه.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

دوستان فقط اینکه سوالات خصوصی را در پیام خصوصی بپرسید ! اینطور شبیه چت روم عکاسی دات کام می شویم تا فروم تخصصی عکاسی دات کام!
    MATRIX/B تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

با سلام خدمت دوستان علاقمند به Leica
    به نظر من نمايندگي لايكا در ايران ضعيف عمل مي كند. نميدونم چرا كمپاني لايكا يك نمايندگي درست و حسابي انتخاب نكرده!
    Bijan تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

Smile پاسخ: دوربين هاي عكاسي Leica

نقل قول نوشته اصلی توسط bobtiger نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان علاقمند به Leica
    به نظر من نمايندگي لايكا در ايران ضعيف عمل مي كند. نميدونم چرا كمپاني لايكا يك نمايندگي درست و حسابي انتخاب نكرده!
    با سلام خدمت کلیه دوستان لایکادار.بنده نیز با این نظر شما موافقم چون در ایران افراد مطلع تر از ایشان با داشتن تجربه بیشتر در زمینه عکاسی هستند که بهتر از ایشان میتوانند خریداران را راهنمایی کنند.باتشکر بیژن
    bobtiger تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام خدمت دوستان انجمن بنده یک عدد بدنه M6 TTL با لنز 35 میلیمتری-50میلیمتری و 90میلیمتری با فلاش sb24 واز داشتن این مجموعه کوچک بسیار خرسندم و امیدوارم که بتوانم از سری R نیز مجوعه ای داشته باشم با تشکر.بیزن:cool:

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین