صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
Like Tree2تشکر

موضوع: دوربين slr اصلا به چي ميگن، دوربين

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض دوربين slr اصلا به چي ميگن، دوربين

سلام من اصلا اطلاعات زيادي در مورد عكاسي ندارم ولي شديدا علاقمند به عكاسي شدم آخرشم نفهميدم آنالوگ بهتره يا ديجيتال ولي در هر صورت دوست دارم عكاسي رو با يه دوربين آنالوگ شروع كنم . و با اينكه اصلا شناختي ندارم نمي دونم چرا از slr خوشم اومده نمي دونم چي هست اگه به من بگين اصلا به چه دوربين هايي ميگن slr ممنون ميشم.
    همجنين اگه در مورد دوربين هاي eos اطلاعاتي به من بدين و انواعش ممنون ميشم
    و البته قيمتاش تو ايران
    مخصوصا دوربين eos rebel t1 و 300d
    متشكرم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

خوب حالا با مشخصات كاربريم اومدم اگه غير از اينجام بهم جواب دادين بازم متشكر ميشم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

مخفف single-lens reflex به معنای تک لنز بازتابی انعکاسی
    یک لنز + یک آینه برای بازتاب به طرف چشمی

كاوه قرباني
    Canon EOS 40D + Canon Lens 17-85 mm + Canon EOS Digital Rebel (300D) + Canon Lens 18-55 + Canon Lens 100-300 mm
    Kaveh3727@gmail.com

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

يا آسون تر... دوربينهايي كه بوسيله آينه تصوير لنز رو در ويزور نمايش ميدن... پس دقيقا همون چيزي رو كه قراره عكس بگيريد ميبينيد... و فرقش با بقيه دوربينها؟ امكان درك بهتر عمق ميدان... تطابق دقيق كادربندي شما با عكس گرفته شده...
    در دوربينهاي ديجيتال غير SLR شما تصوير رو باز از روي طريق لنز و ccd دوربين ميبينيد ولي بر روي صفحه LCD كه معايب و مزاياي خودش رو داره....

و در عموم دوربين SLR به دوربيني ميگن كه ميشه لنز اون رو عوض كرد.... كه دوربين هاي غير SLR هم با اين قابليت وجود دارن....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

اولا ممنون از اطلاعاتتون ثانيا مي خواستم بپرسم اين دوربين هاي slr آيا هم ديجيتال دارن و هم آنالوگ يا ن فقط آنالوكند؟ اگه آنالوكند پس مثلا اين سنسور هاي چند مگا پيكسلي كه تو معرفيشون بكار مي برن چيه؟
    نظرتون رو راجع به دوربين هاي EOS 300D و EOS REBEL T1 مي خواستم بدونم و البته قيمتاشون؟

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

دوربين هاي ديجيتال هم SLR دارند.
    مشخصه مگاپيكسل فقط در مورد دوربين هاي ديجيتال بكار مي رود. كلا به دوربين هايي كه روي فيلم عكس مي گيرند آنالوگ و به دوربين هايي كه عكس را روي حافظه دوربين ذخيره مي كنند ديجيتال مي گويند.
    بنابر اين دوربين هايي كه شما نام برديد ديجيتال هستند نه آنالوگ و قيمتشان با لنز روي كيت حدود يك ميليون تا يك ميليون و صد هزار تومان است. دوربين هاي آنالوگ SLR بسيار ارزانتر از اين هستند و معادل آنالوگ اين دوربين هايي كه نام برديد را با حدود سيصد هزار تومان مي توان خريد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

آقاي شهبازي خيلي متشكرم از اطلاعتتون فقط ديگه مي خواستم بپرسم حالا اين آنالوگ ها بهترن يا ديجيتال ها و اينكه انالوگا همشون 35mm هستن؟ و اين آنالوگ هايي كه ازشون صحبت كردين اسماشون و مدلشون چيه؟

تشکر کرده
    4010

سلام
    اينكه آنالوگها بهتر هستن يا ديجيتالها... بين علما و فضلا! اختلافات فراوان وجود داره... اما از ما كه عموما توي اين فروم ديجيتال باز هستيم ميگم ديجيتال... (قابل توجه دوستان سنتي هنوز ست كامل F1 canon رو دارم و ازش گاهي استفاده ميكنم... مدتها هم از MAMIA RB67 استفاده ميكردم...) چه براي استفاده خانگي و چه براي استفاده حرفه اي من ديجيتال رو توصيه ميكنم... فقط قلك بزرگتري لازم داره و هزينه هاي ديجيتال بالاتره... فقط دوستاني كه از دوربينهاي لارژ فرمت استفاده ميكنن ميتونن به ريش دوربينهاي ديجيتال بخندند...

اين در مورد ديجيتال و آنالوگ....
    اما دوربينهاي فيلمي انعكاسي(SLR)
    كلا اين دوربينهاي رو در دو رده فوكوس خودكار و فوكوس دستي ميتونيد تهيه كنيد...
    دوربينهاي فوكوس دستي با ماركهاي ياشيكا، كوشينا،ويويتار و ... احتمالا چند تا مارك ديگه تو بازار زيادن... از كمپاني نيكون FM10 كماكان توليد ميشه و فوكوس دستي داره و كلا تنظيمات دستي و مكانيكي هستن.... در اين رده كنون اطلاعي ندارم...
    اما دوربينهاي فوكوس خودكار فيلمي...
    از كمپاني نيكون
    F5
    F100
    F80
    F75
    F65
    F55
    هر چي بالاتره بهتره!‌( و به همون نسبت گرونتر) كه بايد با توجه به نيازتون تهيه فرماييد.
    http://nikonimaging.com/global/products/index.htm
    اينجا هم توليدات نيكون رو ميتونيد ملاحظه كنيد.
    اما در مورد كنون من اطلاعاتم خيلي كمه....
    EOS 1
    EOS 3
    EOS ELAN 7/7E
    EOS Rebel 2000
    EOS Rebel G
    گمانم باز بالايي ها بهتر باشن... كه اگر اشتباهي در اين قسمت هست دوستان اصلاح كنن...
    ديگه...
    بحث ديجيتال هاي SLR هم در بخش دوربين ديجيتال به مقدار لازم شده كه ميتونيد ملاحظه كنيد... يا وبلاگ دوربين ديجيتال...
    شاد باشيد.
    mpch_elec تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

آقا آرش ممنونم باز از اطلاعاتتون .من بيشتر منظورم همون كانن هاي اي او اس آنالوگ بود كه مدلا و اسماشون چيه و اينكه آقاي شهبازي گفته بودن چه مدلايي منظورشون بوده بازم خيلي متشكرم آقا آرش كه لطف مي كنين و سوالات منو جواب مي دين سايت شما را هم ديدم يعني قبلا هم زياد رفته بودم سايت بسيار خوبي داري شما موفق باشين

تشکر کرده
    4010

استاد.... ميدان هفت تير... بهار شيراز... تجهيزات عكاسي حرفه اي دوربين كنون 300V رو قيمت كردم... 307 هزارتومان... دوربين خوشدستيه... فوكوس سريع و بي صدايي هم داره ... با اينكه لنز اولتراسونيك نداره...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین