نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: APS instead of 135

كاربر آشنا arena آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض APS instead of 135

be nazar shoma age be jaye film 135 az film APS estefade konim che tashihaty braye akkasee bayad dar nazar begirim.mazooram dar mored diyafragm va sorate shatere?
    manoon

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

فیلم Aps فقط از لحاظ سایز با 135 تفاوت داره... و هیچ فرقی از لحاظ نورسنجی نمی کنه...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    0

ولي فكر كنم چون از لحاظ سايز كوچكتره و مركز تصوير رو ميگيره يه جور حالت زوم پيش بياد.شايد اگه فيلم يه كمي جلوتر به سمت لنز كشيده بشه مثلا يه صفحهاي پشتش قرار بگيره اين مشكل هم رفع بشه.اصلا اجازه بديد من خودم راحتر كنم وبگم مشكل اصليم چيه؟ما اينجا يه جور كار اتوماسيون مي خواييم انجام بدين ما دوربيني داريم كه به كمك اون يه تصوير ثابت ومشخصي رو از يك فرايند فيزيكي مثلا تشكيل بابل(bubble)
    نقطه اي كه اولين حبابهاي گاز درنفت تحت فشار كه از مخازن نفتي به شكل ته چاهي گرفته شده تشكيل ميشه يا غيره رو بهمون ميده .دوربين ما از يك لنز 135-400 سيگما و يه چيپس تصوير كم قابليت كه فقط تصوير رو روي مانيتور انالوگ با كيفيت متوسط ايجاد مي كنه تشكيل شده حالا ما يه چيپس با رزولوشن بالا رو در اختيار داريم ولي ابعاد چيپس جديد با قبليه متفاوته و مي خواييم با اون عكسهاي با كيفيت هم تهيه كنيم در حد 2000*2700
    مشكل اينكه قبل از شروع كار مي خواييم از مشكلات احتمالي جلوگيري كنيم
    نظر شما چيه ؟چه پيشبينيهايي لازمه؟من اين دو رو با aps و 135 مقايسه مي كردم. .

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

حالا توضیح کامل تر شد... داشتم فکر میکردم چجوری میخوای فیلم APS رو تو 135 فرو کنی!
    حالا من از نظر نورسنجی توضیحت رو کامل میکنم... canon 1ds-1d-10d کراپ های مختلف سنسور دارن... از فول فریم تا 1.6... ولی در شرایط نوری یکسان نورسنجی اونها یکجوره...
    اما در مورد اون حالت زوم دقیقا برش سنسور رو باید ضرب در لنز کرد... تا نتیجه لنز بدست بیاد...
    توصیه میکنم شبیه سازی کنید موقعیت تون رو ... اگر اطلاعات دقیقی در مورد سنسور ندارید ؟ ایزو ... نوع نورسنحی و و و و ؟
    در شرایط یکسان تست کنید تا تفاوت ها رو زودتر نسبت به محیط عملیاتی خودتون بدونید...
    امشب هم مجمع عمومی انجمن صنفی اتوماسیون بودم!(تو باشگاه انقلاب) جات خالی!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

به خدا چيپس نيست، چيپه . چون ممكنه كسي اشتباه برداشت كنه ميگم و الا مهم نبود.

Chip:
    minute slice of a semiconducting material, such as silicon or germanium, doped and otherwise processed to have specified electrical characteristics, especially before it is developed into an electronic component or integrated circuit. Also called microchip.
    An integrated circuit.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    0

به روي چشم چيپ از تذكر شما و توضيحات آرش جان هم ممنونم