نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
Like Tree4تشکر
  • 1 Post By kouhsar
  • 2 Post By Amir Tavakoli
  • 1 Post By spirit

موضوع: مشکل از بین رفتن پیکسل های عکس

كاربر همراه fireboy آواتار ها
    تشکر کرده
    77

Exclamation مشکل از بین رفتن پیکسل های عکس

مدتی زیادی هست که با یک سری عکسهام مشکل پیدا کردم.
    جالب اینه که فقط با عکسهایی که از رو دوربین میریزم تا الان مشکل داشتم یعنی به صورت کاملا اتفاقی تک و توک بعضی از عکسهام اینجوری میشن و زمان مشخصی نداره.
    خودم حدث میزنم دیفرگ کردن هارد تاثیر گذار هست.

به نظرتون دقیقا مشکل از چی میتونه باشه ؟ و چطور میشه جلوی همچین چیزی رو گرفت؟ ntfs / fat32 بودن تاثیر داره؟ و یا کمپرس بودن درایو؟
    مشکلی که هست و نمیتونم تست کنم چه زمانی و به چه شکل و روی چه عکسهایی این به وجود میاد و همینطور چون عکس ها زیاده امکان پیدا کردن عکسهای مشکل دار سخته.
    اگر بشه protect یی چیزی باشه که امکان تغییر رو بگیره خوبه البته به جز برنامه های پسوورد گذاری روی هارد.

(تاپیک بهتری براش پیدا نکردم اگر به بخش دیگه بیشتر مربوط میشه زحمت انتقالش ...)

sample:
    [IMG]http://i37.*******.com/14cqznt.jpg[/IMG]
    طراحی وب (تماس)
    ...
    Canon 40D ● 24.105 L ● Sigma 10.20 - Sony F717
    Photoblog: Piklog.com

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

پیش فرض پاسخ: مشکل از بین رفتن پیکسل های عکس

سلام

احتمالا مشکل از هارده ؛ اگه اون پارتیشنی که عکسا توشن پره ، خلوتش کنید و بعد دیفرگش کنید.
    اگه باز هم درست نشد یه پارتیشن دیگه رو فرمت کنید و عکسا رو کپی کنید توی اون پارتیشن تازه فرمت شده. موقع فرمت حالت کمپرس رو فعال نکنید تا همیشه سرعت بیشتر و دغدغه کمتری در دسترسی به فایل ها داشته باشید.

ntfs قطعا از fat32 بهتره ؛ ریکاوری فایل های از دست رفته در ntfs قوی تره. سرعت دسترسی هم بالا تره و .... و ....

نکته مهم در پارتیشن بندی تحت ntfs کلاستر سایزه که هر چقدر کوچکتر باشه امکان بازیابی اطلاعات بیشتره و مشکلاتی مثل همینی که شما دچارش شدید هم کمتره

در حالت دیفالت ویندوز هر کلاستر سایز رو 4096 بایت در نظر می گیره تا فرمت کردن سریع تر انجام بشه.

شما موقع فرمت با ویندوز یونیت سایز رو بذارید روی 512 بایت ؛ کوئیک فرمت هم نکنید ؛ پارتیشن ها رو زود به زود دیفرگ کنید و همیشه حداقل ده تا بیست درصد حجمشون رو بذارید خالی بمونه.
    fireboy تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

و از همه مهمتر اینکه از عکسهاتون یه بک آپ روی cd یا dvd داشته باشید.
    خیلی از صحنه ها هستن که دیگه تکرار نمیشن
    fireboy و Foto تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    77

حتمالا مشکل از هارده ؛ اگه اون پارتیشنی که عکسا توشن پره ، خلوتش کنید و بعد دیفرگش کنید.
    اگه باز هم درست نشد یه پارتیشن دیگه رو فرمت کنید و عکسا رو کپی کنید توی اون پارتیشن تازه فرمت شده. موقع فرمت حالت کمپرس رو فعال نکنید تا همیشه سرعت بیشتر و دغدغه کمتری در دسترسی به فایل ها داشته باشید.
    ممنون. البته من هاردی که تقریبا تازه گرفتم هم همین مورد رو با عکسها دارم و مخصوصا عکسهارو در یک پارتیشن مجزا و با ظرفیت بالا قرار دادم و از فایل های دیگم جدا هست ضمن اینکه درایو عکسهام هم quick format نشده تا به حال. فکر کنم دیفراگ کردن برای عکس ها مناسب نباشه.

و از همه مهمتر اینکه از عکسهاتون یه بک آپ روی cd یا dvd داشته باشید.
    خیلی از صحنه ها هستن که دیگه تکرار نمیشن
    100%. و اگر روی عکسهای تک و شاخص باشه خیلی سوزش داره.
    طراحی وب (تماس)
    ...

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    173

با سلام
    من فكر نمي كنم كه به هارد مربوط بشه . در كل بايد از نزديك سيستم رو چك كرد . به نظرم مي تونيد از عكسهاتون image بگيريد با نرم افزارهايي مثل UltraISO و يا poweriso كه در اين حالت معمولا iamge آسيب نمي بينه يا ويروسي هم نميشه . گرفتن بك آپ روي سي دي و دي وي دي هم كه واجبه . ببينيد مشكلتون در يه سيستم ديگه هم تكرار مي شه يا نه؟ كلا مورد منحصر به فرديه.
    fireboy تشکر می‌کند.

pix
    pix آنلاین نیست
    كاربر آشنا pix آواتار ها
    تشکر کرده
    109

سلام چنین مشکلی را من هم داشتم و دارم و دلیل آن را در کارت خوان پیدا کردم.تا خرید یک کارت خوان خوب فعلا عکسها را کپی می کنم و اگر چنین مشکلی در فایل ها بود یک بار سیستم را راه اندازی مجدد نمودده و دوباره عکسها را از کارت خوان کپی میکنم.
    www.OldTribalRugs.com
    http://Piks.blogfa.com
    Afshin Memarian
    Nikon 4500---Canon eos20D---canon 28-105 f/3.5 4.5 USM II ---canon 75-300 USM III f/4 5.6

تشکر کرده
    77

نقل قول نوشته اصلی توسط pix نمایش پست ها
    سلام چنین مشکلی را من هم داشتم و دارم و دلیل آن را در کارت خوان پیدا کردم.تا خرید یک کارت خوان خوب فعلا عکسها را کپی می کنم و اگر چنین مشکلی در فایل ها بود یک بار سیستم را راه اندازی مجدد نمودده و دوباره عکسها را از کارت خوان کپی میکنم.
    خوب مسئله اینه که من از کcard reader استفاده نمیکنم و مستقیم از دوربین به سیستم میریزم. وقتی هم که کپی میکنم بعد از مدت نامشخص و برای تعداد نامشخص و معدودی از عکسام این اتفاق میافته.
    طراحی وب (تماس)
    ...