صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13
Like Tree25تشکر

موضوع: مشکل در رینگ زوم لنز سیگما

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

پیش فرض پاسخ: مشکل در رینگ زوم لنز سیگما

نقل قول نوشته اصلی توسط queen نمایش پست ها
    من خودم 17-70 دارم با اینکه رینگ آن سفت هست اما به خشکی آن نیست. مثلا اگه بخوای از 200 به 300 بری نمیتونی به آرامی آن را زوم کنی . بیشتر خشک هست تا سفت.
    اقای کاوه من اون 3 تا پیچ را ندیدم. به جز پیچ های مانت پیچ دیگری نیست. زیر لاستیک رینگ هم پیچ نبود. فردا که وقت کافی و حوصله دارم بازش میکنم ببینم چی میشه. یا خراب میشه یا درست.
    پویا جان یک کم انرژی مثبت بده خوب. راستی ازت خبری نشدا.
    شهرام جان اگر رينگ فوكوس شما خشك شده و احساس ميكني صدايي ميدهد كه در اثر فرسايش است ممكن است
    در اثر تركي يا وجود خرده هاي شن كه البته بعيد است باشد. كه برروي شيار هاي حلزوني مانند كه باعث تغيير المان هاي داخلي است به و جود آمده باشد .
    در كل پيشنهادم همان سيگل است كه گفته ميشود خدمات نسبتا خوبي در ايران ميدهد.
    Minoosepehr، Queen، fartow و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پويا رحيم زاده

كاربر همراه fartow آواتار ها
    تشکر کرده
    1432

ببخشید که تا کنون سخنی درباره این لنز در اینجا نگفتم (البته با پیام خصوصی با queen گرامی در تماس بودم) چون میخواستم نظر دوستان را بهتر و بیشتر بدانم.

تجربه من از این لنز این است که کمی سفت است چون بسیار کم استفاده شده است ولی نه به آن اندازه که آزار دهنده باشد و مرا هیچگاه به فکر تعمیر کردن یا بازکردن آن نینداخته است بلکه همیشه سفتی به اندازه آن برایم خوشایند بود. شاید شما که با لنز 100-400 (اگر اشتباه نکنم) کار کرده اید که از دید من کمی بیشتر از حد روان بود (البته همان لنز شما که افتخار آزمایشش را داشتم) به روان بودن لنز عادت کرده اید. پیشنهاد من هم مانند دوستان این است که لنز را باز نکنید و دست کم اجازه دهید یکی دونفر از دوستان دیگر آن را آزمایش کنند.

البته در نهایت: صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

و اگر خواستید که حتما بازش کنید شاید این تالار

http://forum.manualfocus.org/viewforum.php?id=1

و یا حتی این تاپیک (اگر ادامه پیدا کند)

http://forum.manualfocus.org/viewtopic.php?id=12729

بتواند پاسخگوی پرسشهای شما باشد.
    Queen تشکر می‌کند.

كاربر همراه Queen آواتار ها
    تشکر کرده
    346

پویا جان.
    راستش بعید میدونم که شن رفته باشه یا این خیلی کار کرده تا اینجوری شده. من این لنز را از جناب اقای توفیقیان (Fartow) خریدم. ایشان فرمودند که لنز کم استفاده شده. یکی از دلایل دقیقا معلوم شد. برای همین تا چند ماه این لنز را استفاده میکنم احتمال اینکه نرمتر بشه خیلی زیاده.اگر هم نشد میبرم سی گل.

فرهاد عزیز.
    حق با شماست. روان بودن 100-400 یا 70-200 ( که رینگ زوم داره) تاثیر منفی گذاشته و یکمی منو دچار وسواس کرده. راستش من دیگه نمیدونستم تا این حد لنز کم کارده باشه(خداییش نو و تمیز بود. دست شما درد نکنه). به همه هم گفتم که یکی از خریدهای خوب من همین لنز بود. چون هم ماکروی بسیار خوبی داره هم وقتی با 100-400 تستش کردم از شارپنس خوبی هم بر خورداره. سفت بودن رینگ زوم هم لابلای نکات مثبت این لنز کمرنگ میشه. با توصیه شما و پویا جان و آقای کاوه بهتره دست به این لنز نزنم تا به مرور زمان نرم بشه(با توجه به نو بودن لنز).دست شما هم درد نکنه.
    partow و fartow تشکر می‌کنند.
    Canon 5D-7D| Canon 10-22 |50 f:1.8|100-400|180 f:3.5 L Macro
    Sigma 17-70|70-300|

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2