نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: راهنمایی اولیه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض راهنمایی اولیه

با عرض سلام

در ابتدا عرض کنم که ممکن است سئوالات من در گذشته نیز به نوعی پاسخ داده شده باشد پس پیشاپیش عذر خواهی میکنم و امیدوارم تویحات کاملی را بفرمائید

من تازه به عکاسی علاقه مند شده ام و دو سه کتاب نیز مطالعه کرده و با تئوری کار آشنایی نسبی دارم.
    حال در انتخاب فیلد کاری سر در گم هستم زیرا نمیدانم از این ابتدا از دیجیتال شروع کنم یا از دوربین فیلمی لطفا با شرایط زیر مرا راهنمایی کنید :
    1- اولا میخواهم نیمه حرفه ای کار کنم
    2- توانایی تنظیمات دستی را داشته باشم تا بتوانم عکس قابل قبول تری بگیرم
    3- توانایی من حدود 300000 تومان میباشد
    4- به کامپیوتر آشنایی کافی دارم
    5- میخواهم عکسهای مناسبم را روی کاغذ عکس و با کیفیت بالا چاپ کنم
    6- زوم نوری کافی داشته باشد

PHA
    PHA آنلاین نیست
    كاربر همراه PHA آواتار ها
    تشکر کرده
    29

تا مراجع اعظام بیان من یه چندتا راهکار پیشنهاد کنم.
    به نظر من بهتره یراست برین سر اصل مطلب و از دیجیتال شروع کنید . چون بعد از گرفتن هر عکس بسرعت میتونین نتیجه رو ببینین و این خودش در یادگیری هرچه بهتر کمک بزرگیه.
    تا اونجا که من متوجه شدم شما به یه دوربین نیاز دارین با مگاپیکسل بالا و زوم اپتیکال بالا و با امکانات Manual مناسب.
    درمورد مگاپیکسل باید ببینین به چه سایزی در چاپ نیاز دارین ولی بدنبال دوربینهایی با رزولوشن بالاتر از 4 مگ باشین .
    درمورد زوم اپتیکال بالا در این رده دوربینهای زیادی هستن مانند پاناسونیک FZ5 ، کانن S1 is ، فوجی 5500 ( که خودم ازش استفاده می کنم و کیس مناسبیه در این رده قیمت ) و ......
    برای داشتن امکانات مانوال خوب باید بدنبال دوربینهای SLR-Like باشین (مثل همونهایی که مثال زدم ) نه یه دوربین کامپکت .

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

خوب با اینکه من هم دیجیتال و هم انالوگ کارم و مخصوصا انالوگ رو خیلی دوست دارم بهتون توصیه میکنم برای پیشرفت سریعتر و تصصیح سریعتر عکسهاتون و همچنین چاپ و هزینه کمتر از دیجیتال بهره ببرید من نمیدونم تو این رنج کانن اس وان ای اس 300 هزار تومنه؟؟؟؟ در ضمن دوست خوبم من اگه جای شما بودم یکم پول بیشتری جمع میکردم و یه دی اس ال ار میگرفتم .اما چون ممکنه که اینقدر پول نداشته باشی بت توصیه میکنم یکی از مدلهای کامپکت کانن یا نیکون رو بگیری چون تنظیمات بیشتر و لنزهای تر وتمیز تری دارن موفق باشی.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با تشکر از جوابهای شما

تا آنجای که من تحقیق کردم دوربین دیجیتال با زوم بالا مثلا 8x و توانایی چاپ عکس با کیفیت بالا در ابهاد 10*15 سانتی متر و داشتن حالت دستی در رنج قیمت 300000 تومان نیست.
    اگر شما اطلا عی دارید بفرمائید .

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad_h
    با تشکر از جوابهای شما

تا آنجای که من تحقیق کردم دوربین دیجیتال با زوم بالا مثلا 8x و توانایی چاپ عکس با کیفیت بالا در ابهاد 10*15 سانتی متر و داشتن حالت دستی در رنج قیمت 300000 تومان نیست.
    اگر شما اطلا عی دارید بفرمائید .
    با زوم موافقم ولي بقيه موارد نه چون دوربينهاي کامپکت کنون داراي کنترلهاي دستي زيادي هستن+چاپ در ابعاد بالا به قيمت کاري نداره بلکه به سنسور مربوط ميشه من خودم با اين مرکوري کلنگيم که 3مگاپيکسل هستش اندازه A4 رو هم زدم با کيفيت مناسب حالا کنون که خيلي خيلي خيلي از اون بهتره...
    تازه پاناسونيک (حالا شايد قبلا شرکت ديگه اي هم زده باشه) دوربين کامپکت خودش رو با زوم اپتيکال 6 برابر و لرزه گير و کنترلهاي دستي و قيمت مناسب و 5مگاپيکسل سنسور زده به نام LZ2

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

پوريا جان من اين نمونه عکس اين دوربين پاناسونيک رو ديدم اصلا به لعنت خدا هم نمي ارزه دوبينهاي پاناسونيک بغيير از اف زد 20 باغيشون بساز بفروشين .من الان نميدونم که چي ميتوني بخري فقط ميدونم که پولت اندازه دوربينهاي کامپکته و نه بيشتر مگه بزني تو کار انالوگ که خوب بدردت نميخوره الان.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

1- پس شما مطمئن هستید که دستگاه آنالوگ بدرد من نمیخوره؟ ( راستش علت اینکه تا حدودی روی انلوگ تکیه دارم چونکه میتونم یک دوربین خوب slr با قیمت همان 300000 تومان بخرم و این دوربین کلی هم امکانات داره) حالا شما دیجیتال را مطرح کردید که فکر میکنم با آن شرحی که قبلا دادم بهترین دستگاهی که بتواند نیازهای من را بر طرف کند CANON S1IS میباشد که قیمت بالایی دارد حالا با تمام این گفته ها هنوز هم دیجیتال را پیشنهاد میکنید حتی اگر دوربین کمپکت باشد ؟؟
    2- دوربین های با رزلوشن 3 مگا پیکسل عکس را تا چه ابعادی را میتوان به کیفیت عکس آنالوگ چاپ کرد ؟

3- زوم بالا ارزش بیشتری دارد یا رزلوشن بالا؟؟؟؟
    سپاسگزارم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

لطفا جواب سئوال قبلی را بفرمائید

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

چرا فكر ميكنيد بهترين دوربين ديجيتالي كه بدرد شما ميخورد، S1IS است؟ دوربين خوبي هست اما نه اينكه بهترين دوربين براي شرائط شما.
    زوم اپتيكال براي شما لازم است. خب، در دنياي آنالوگ مجبور خواهيد بود كه لنز هاي لازم را بخريد. در دنياي ديجيتال غيرSLR انتخابهاي خوبي داريد با سيستمهاي لرزه گير + زوم بالا. اما در حيطهSLR مجبور خواهيد بود كه مجددا براي لنز تله هزينه كنيد.
    خب پس با توجه به بودجه فعلي نميتوان حرف از SLR + لنز تله زد. چه انتخابي ميماند؟ در دنياي انالوگ حداقل ميتوانيد با اين هزينه يك SLR بخريد اما لنز نه.
    با توجه به همه اين حرفا پيشنهادم براي شما اين است كه بازهم بهتر است به سمت ديجيتال بياييد اما نه كمپاكت. اگر ميتوانيد كمي بودجه رو زياد كنيد انتخابهاي خوبي خواهيد داشت مانند FZ20 پاناسونيك

اما پرينت با رزولوشن 3 مگاپيكسل: بستگي به فاكتورهاي زيادي دارد. هر چه كيفيت عكس بهتر/ هر چقدر نويز كمتر/ هر چقدر عكس شارپتر و .... باشد امكان چاپ بزرگتري داريد. همچنين كاغذ و جوهر و.....
    اما د رحالت كلي يك عكس 3 مگاپيكسلي با چاپ 13*18 و 15*10 كيفيت عالي و با اندازه 25*20 كيفيت خوب دارد كه اينها بر اساس PPI‌تصوير محاسبه ميشود.
    اين مطلب را بخوانيد:
    http://www.akkasee.com/digitalcamera...ves/001356.php

اما رزولوشن يا اپتيكال زوم؟ بستگي به نيازتان دارد. چاپ با اندازه بزرگ؟ امكان كراپ؟ رزولوشن مهم است.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

به نظر من فوجی 5500 کیس مناسبیه
    من عکسهایی که با این دوربین گرفتم تا a3چاپ کردم و عکسهای pana رو هم برای نمایشگاه با هفت عکس حدود 70*300سانتیمتر چاپ کردم. که کیفیت تقریباٌ خوبی داشت و تو نمایشگاه کسی به کیفیتش ایراد نگرفت.
    [MORTEZA BEDRAM]
    [canon kiss digital N]
    [canon 18-55] -- [sigma 17-70]

http://www.photo.net/photos/bedram