نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با روش پیشنهادی برای داوری در مورد عکس‌های شما موافق هستید؟

رأی دهندگان
65. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • موافقم

45 69.23%
  • مخالفم

20 30.77%
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 36
Like Tree197تشکر

موضوع: نظر خواهی در مورد عکس‌های شما

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

سلام
    چند نکته به ذهنم رسید که صلاح دیدم بیان کنم:

با اینکه اساسا با تایید عکس برای نمایش در فروم مخالف هستم ، با این حال ترجیح میدهم تا روند فعلی برقرار باشد تا اینکه باز شاهد جنجال بر سر انتخاب یا عدم انتخاب یک عکس توسط کاربران باشیم و شروع باندبازی و منم و تویی و در نهایت افت عکس های ورودی و عدم مشارکت اعضا .
    ببینید اگر قرار باشه نحوه انتخاب عکسهای به روش جدید باشه یکی از کارهای خوب و اساسی که باید انجام بشه همانطور که دکتر روشن فرمودند بدون نام کردن فرستنده عکس هست در اینصورت فکر نمی کنم به هیچ عنوان باند بازی بوجود بیاد و از طرفی شما کاملا بی طرف قضاوت خواهی کرد.
    يك عكس خوب ممكنه Thanks زياد بگيره ولي يك عكس " Thanks زياد گرفته" لزوما يك عكس خوب نيست.
    با توجه به موردی که اشاره کردم فکر نمی کنم دیگه عکسی را داشته باشیم که محتویی نداشته باشه ولی thanks زیاد بگیره (کاری که در اثر باند بازی بوجود میاد)
    گر قرار باشد هر کسی که ممکن است با اصول اولیه عکاسی آشنا باشد و یا نباشد برای انتخاب یا عدم انتخاب عکس نظر دهد دیگر نمی توان انتظار عکسهایی در سطحی بالاتر از حداقلها را برای نمایش در فروم داشت.
    فرمایش شما تا حدی صحیح است ولی در نظر داشته باشید که نسبت کابران حرفه ای تر تا کابرانی که فقط به اصول عکاسی آشنا هستند بیشتر است برای حل این مشکل می توان تعداد thanks داده شده برای قبول یک عکس را بیشتر کرد در اینصورت عکسها دشوارتر قبول میشوند.
    در مورد معیار انتخاب، تعداد مشخص Thanks را پیشنهاد دهید: مثلا ۱۰ عدد یا ۱۵ عدد یا بیشتر؟
    فکر می کنم نمی توان تعداد thanks برای قبول عکس را پیشنهاد داد بلکه باید طی یک روز یا یک هفته بالاخره تعداد بهینه برای قبولی عکس را به دست آورد.
    nmroshan، Mehdi Rojaie و M.Nouri تشکر می‌کنند.

كاربر همراه HoneyVand آواتار ها
    تشکر کرده
    320

پیش فرض ...

به نظرم اگر یه عکس ۱ هفته تو صف باشه همه ببینن و نظر بدن که تائید بشه یا نه وقتی‌ که تائید شد و رفت تو گروه خودش دیگه همه دیدنش دیگه فکر نکنم کسی‌ بره عکسارو ببینه.
    nmroshan، BERLANO، SinaVT و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

با عرض سلام و خشته نباشید
    نکاتی به ذهنم رسید که می خوام با دوستان در میان بگذارم:
    خیلی از عکس هایی که برای نمایش تائید می شوند 10-15 بار Thanks نمی خورند، همین قضیه شاید نشان دهنده درست نبودن این معیار برای انتخاب عکس ها باشد. من به نوع خودم از کسانی هستم که از گالری فراری هستم و فروم را مامن خود برای یک محیط دوستانه و آرام که می توان خیلی چیز ها در آن یاد گرفت می دانم و فکر می کنم این قضیه نظر سنجی از کاربران برای نمایش عکس ها به این محیط لطمه خواهد زد.
    ترجیح می دهم محیط فروم مثل مدرسه اول ابتدایی بماند تا مثل دادگاه.
    دوستان، کم بحث های دوست نداشتنی در مورد دوربین من بهتر از دوربین توست شده؟ خدا رو شکر خیلی وقت است از شدت چنین بحث هایی کاسته شده. برای مثال بروید به پست های قدیمی کنون یا نیکون یا 7D یا 5DMII یا موضوعاتی از این دست سر بزنید تا برایتان تجدید خاطرات ناخوش شود. کلا ایمیل مفت، اکانت هم که مفت، میریم 150 تا yahoo ID با 150 تا اکانت می سازیم و می شویم استاد عکاسی.

با تشکر
    nmroshan، Maysam.P، Amir Abdolpanah و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آن کس که نداند و بداند که نداند/لنگان خرک خویش به منزل برساند
    آن کس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ابدالدهر بماند

كاربر همراه ahmadsht آواتار ها
    تشکر کرده
    365

سلام

با توجه به اينکه همين روند فعلي نيز براي اساتيدي که زحمت بررسي عکسها را متحمل مي شوند بي دردسر نيست ، روند جديد بدون شک اين بار را دو چندان خواهد نمود .
    به شخصه هيج مشکلي با تاييد يا عدم تاييد عکسها ندارم ، ولي خيلي خوب ميشد اگر مي توانستم نقاط ضعف عکسها را بدانم و در مشق هاي بعدي غلط نداشته باشم .

حتي فکر مي کنم عکسي که مي گيرم حتي اگر تاييد شود ، قطعا داراي نقاط ضعفي است که دانستن آنها در بهبود کار و پيشرفت کمک شاياني خواهد نمود که اصلا هدف از عضويت در سايت عکاسي براي من همين است ، افزايش دانش ، استفاده از تجربه ها و در نهايت پيشرفت .

نکته اي که به ذهن من مي رسد اين است که بايد براي تعداد ارسال عکسها نيز محدوديت قائل شد تا باعث نشود بعضي از عکسها به دليل تعداد زياد عکسهاي ارسالي کمتر ديده شوند و مشکلي که اکنون در گالري نيز وجود دارد حادث نگردد .

ممنون .
    ویرایش توسط ahmadsht : Monday 20 December 2010 در ساعت 10:52 دلیل: غلط انشايي
    nmroshan، Navid7h، Amir Abdolpanah و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    احمد شيخ‌الاسلامي

كاربر آشنا ashkan 78 آواتار ها
    تشکر کرده
    3462

سلام

پیشنهادی دارم که تقاضا دارم دوستان نظر خودشان را اعلام کنند ::

فکر میکنم تنها راه عملی گزینش عکسهای کاربران در تاپیکهای مربوطه بررسی این عکسها توسط چند تن از

دوستان با سابقه وبا تجربه فروم (مثلا 20 نفر که توسط مدیریت با توجه به سوابقشان انتخاب میشوند و

معمولا حداقل هر 2 یا 3 روز یکبار به فروم سر میزنند )

وتایید حداقل 10 نفر (بطور مثال ) از ایشان باشد (در طول مثلا 4 روز )

ودر ضمن این عکسها تا قبل از تایید باید بدون نام وفقط برای همان دوستان بررسی کننده قابل رویت باشد

وبه محض رسیدن به حد نصاب 10 تشکر (تایید ) در تاپیک مربوطه به همراه تشکرهای ان دوستان نمایش

داده شود ممنون
    nmroshan و M.Mobin تشکر می‌کنند.
    عباس امراللهي
    OLYMPUS E-510 + 14-42/ 40-150/ 70-300

NIKON D7000 + 18-105vr /50 f1.8 G / 85 f1.8 D/70-300vr

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

یکی از تضمین‌های اجرای بدون تنازل قوانین و قراردادها، سلیس و پیچیده نبودن آنهاست.

مواردی مانند داوری نسبی چند تن از کاربران فروم و مانند آن شائبه باندبازی را برای برخی دوستان ـ که یکسره بر این طبل تهی می‌کوبند ـ بیشتر می‌کند.

من هم با مسعودخان دربارۀ کیفیت Thanksها موافقم. یک عکسی ممکن است هیچ چیز خاصی برای گفتن نداشته باشد اما رنگ و لعابش و یا صرفاً توضیحی دربارۀ سختی تهیه آن عکس موجب تشکر تعداد زیادی از دوستان آماتور مانند بنده شود و بالعکس عکسی خوب به دلیل نفهمیده شدن با یکی - دوتا Thanks به صفحه قبل برود.

نظر شخصی بنده تا حدود زیادی حفظ شرایط فعلی و نهایتاً اگر در تأیید یا رد عکسی تردید وجود داشت، آن را به شور دیگر کاربران بسپاریم نه اینکه همه عکس‌ها را به تیغ Thanks‌هایی با کیفیت‌های متفاوت بسپاریم.
    به نظرم میزان فعلی برای سیستم مورد بحث بسیار کمی است و شاید در بدترین حالت برای برخی عکس‌ها و کاربران ایجاد حسی کاذب کند.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    یک موضوع دیگر که بی‌ربط به این تاپیک نیست، نظرات ارسالی برای عکس‌هاست که اگر تمهیدی اندیشیده شود که نیاز به تأیید نداشته باشد، بار بررسی پست‌ها کم می‌شود. شاید بتوان باکسی یا چیز مشابهی قرار داد که کاربر موقع ارسال پست مشخص کند که عکسی را با موضوع مربوطه فرستاده یا اینکه دربارۀ عکسی نظری داده است.

ممنون برای زحمات
    nmroshan، Kourosh Kahal، F.KamranNia و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    917

با سلام
    دو پیشنهاد دارم:
    1) ایجاد تاپیکی به نام عکسهای رسیده که کلیه عکسهای ارسال شده بدون ذکر نام عکاس نمایش داده شود. یک سیستم Rating شبیه آنچه در لایت روم و نرم افزارهای مشابه وجود دارد تعبیه شود که مثلا بر اساس تعداد ستاره های اختصاص داده شده و بدست آوردن حد نصاب لازم عکس به تاپیک مورد نظر راه یابد. می توان سقفی نیز تعیین کرد که بطور مثال در هر ساعت تنها تعداد مشخصی عکس قابل دریافت باشد و امکان ارسال نیز برای همگان در ساعات مختلف موجود باشد.

2) پیشنهاد بعدی اینکه عکسهای رد شده در تاپیک جداگانه ای قرار گیرند و مورد نقد و اظهار نظر صریح اساتید و کاربران واقع شوند, تا علاوه بر جنبه آموزشی چه بسا به ترویج فرهنگ نقد در جامعه نیز کمک نماید.

با تشکر
    nmroshan، NASSIRI4080، Kourosh Kahal و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط honeyvand نمایش پست ها
    به نظرم اگر یه عکس ۱ هفته تو صف باشه همه ببینن و نظر بدن که تائید بشه یا نه وقتی‌ که تائید شد و رفت تو گروه خودش دیگه همه دیدنش دیگه فکر نکنم کسی‌ بره عکسارو ببینه.
    این نکته که خانم وند فرمودن قابل توجه هست.محدودیتی زمانی برای نمایش عکس باید باشه.نباید عکسها مدت زمان زیادی منتظر بمونن (به دلایل مختلف که مشخص هست) مثلا 48 ساعت...
    Torabian تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط milad65 نمایش پست ها
    با سلام

2) پیشنهاد بعدی اینکه عکسهای رد شده در تاپیک جداگانه ای قرار گیرند و مورد نقد و اظهار نظر صریح اساتید و کاربران واقع شوند, تا علاوه بر جنبه آموزشی چه بسا به ترویج فرهنگ نقد در جامعه نیز کمک نماید.

با تشکر
    تاکید من روی همین نکته اس.اگر بنا باشه فقط روی این سایت اطلاعات فنی و...کسب کنیم همونطور که قبلا هم گفتم واقعا نیازی به عضویت نیست...قبل از عضویتم چند ماهی سایت رو میخوندم و خیلی هم استفاده بردم...چند صد صفحه از تاپیکها رو هم ذخیره کردم که هنوز روی هاردم موجوده...همیشه منتظر بودم زمانی برسه که جرات داشته باشم کار ارائه بدم که با کمک دوستان پیشرفت داشته باشم،که خب متاسفانه هدف اصلیم اصلا محقق نشده هنوز.توی همین مدت اخیر در چند فروم خارجی هم عضو شدم ولی خب خیلی دلم با اونها نبود.دوست داشتم توی سایتهای خودمون فعالیت داشته باشم...
    پ.ن:میگم این اواخر خیلی حرف نمیزنم؟
    Torabian تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

ببخشید
    تغییر نحوه تایید عکس ها به خودی خود خوبه ولی مهم روش هست.اگه روش بد باشه بهتره عوض نشه.
    در مورد نظر ارائه شده یه جاهایی به نظر من نقص داره.
    مثلا بازه زمانی که عکس نمایش داده میشه(خیلی از کاربران ساعت خاصی به انجمن سر میزنند)
    یا عکس های ارسالی تعدادشون خیلی زیاده و مرجوع شدن به تاپیک عنوان شده تاپیکی شلوغ و کم اثر خواهد داشت.
    یا تشکر توی انجمن عکاسی یک مقداری شخصیت خود را از دست داده(هر پستی زده میشه لااقل چند تشکر زیرش دیده میشه!)
    یا...

به نظر من اگر یک گروه چند نفره(مثلا 10 نفر) تایید عکس از اساتید انتخاب شوند و عکس ارسالی را بررسی کنند و توی چند معیار مشخص (کادربندی و شارپنس و کنتراست و ...) امتیاز بدهند و و یک حد نصابی(مثلا 10 یا 100 ) تعیین شود و اگر به حد نصاب(مثلا 50% یا 75%) رسید نمایش داده بشود و اگر به حد نصاب نرسید با نمودار امتیاز های دریافتی به شخص ارسال کننده عکس پیام خصوصی فرستاده شود تا شخص متوجه شود که عکس فوق دارای مثلا کادربندی ضعیفی بوده که نمایش داده نشده بهتر هست.

البته نظر بنده هست که اساتید و دوستان میتونند نظر خودشونا اعلام کنند.
    Torabian تشکر می‌کند.
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین