نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با روش پیشنهادی برای داوری در مورد عکس‌های شما موافق هستید؟

رأی دهندگان
65. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • موافقم

45 69.23%
  • مخالفم

20 30.77%
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 36
Like Tree197تشکر

موضوع: نظر خواهی در مورد عکس‌های شما

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

و از همه مهمتر اینکه محدودیت در زمان عکس های ارسالی اعمال بشه.
    حداقل از گالری بیشتر باشه 48 ساعت بنظرم کمه. چون تو گالری بارها شده بدلیل ازدیاد عکسها، خیلی از عکس ها دیده نمیشه.

میشه اینجوری هم عمل کرد:
    1. در روزهای مشخصی مثلاً (شنبه، یکشنبه و دوشنبه) هر کدوم از اعضا بتونن تعداد مشخصی عکس در موضوعات مختلف بفرستند.
    2. در روزهای باقیمانده (سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه) یک هیئت داوری (متشکل از چند نفر) روی عکس های بی نام نظر بدن(میتونه مختصر باشه در حد تشکر زدن و گفتن نکات فنی و نه هنری) و اگر به حد نصابی رسید در تاپیک مربوطه به نمایش در میاد تا کلیه اعضا ببینن.
    3. جمعه هم که تعطیله یا همه استراحت می کنن یا میرن عکس میگیرن برای هفته بعد.
    مهدی روجایی

كاربر همراه ahmadsht آواتار ها
    تشکر کرده
    365

نقل قول نوشته اصلی توسط Aless نمایش پست ها

به نظر من اگر یک گروه چند نفره(مثلا 10 نفر) تایید عکس از اساتید انتخاب شوند و عکس ارسالی را بررسی کنند و توی چند معیار مشخص (کادربندی و شارپنس و کنتراست و ...) امتیاز بدهند و و یک حد نصابی(مثلا 10 یا 100 ) تعیین شود و اگر به حد نصاب(مثلا 50% یا 75%) رسید نمایش داده بشود و اگر به حد نصاب نرسید با نمودار امتیاز های دریافتی به شخص ارسال کننده عکس پیام خصوصی فرستاده شود تا شخص متوجه شود که عکس فوق دارای مثلا کادربندی ضعیفی بوده که نمایش داده نشده بهتر هست.

البته نظر بنده هست که اساتید و دوستان میتونند نظر خودشونا اعلام کنند.
    سلام
    سوالي داشتم ،
    اونم اينه که آيا CMS استفاده شده در فروم ، امکان ايجاد گردش کار ، مشابه پيشنهاد دوستمون آقاي سيد محمد علي رو مي ده يا نه ؟ البته من با اين CMS آشنا نيستم ولي بعيد ميدونم همچين گردش کاري رو بشه با ابزار حاضر پياده سازي کرد .
    احمد شيخ‌الاسلامي

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadsht نمایش پست ها
    سلام
    سوالي داشتم ،
    اونم اينه که آيا CMS استفاده شده در فروم ، امکان ايجاد گردش کار ، مشابه پيشنهاد دوستمون آقاي سيد محمد علي رو مي ده يا نه ؟ البته من با اين CMS آشنا نيستم ولي بعيد ميدونم همچين گردش کاري رو بشه با ابزار حاضر پياده سازي کرد .
    خیر. خیلی از پیشنهادات دوستان به همین دلیل عملی نیست.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

البته منظور من این بود که این کار به صورت دستی انجام بشه و نه به صورت یک ساز و کار مجازی رایانه ای.
    درهرصورت پیشنهادی بود که به ذهنم رسید و ارائه کردم.
    یا حق.
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    روش فعلی برای نمایش عکس‌های شما در تاپیکهای مختلف فروم، بارها مورد اعتراض کاربران قرار گرفته است. از طرف دیگر با اینکه بارها گفته شده است که گالری سایت، جای بهتری برای ارائه عکس‌ها و برخورداری از نظرات دیگران است، اما باز هم کاربران فروم تمایل دارند که در فروم نیز عکس ارسال کنند.

به عنوان یک راه جدید برای درگیر ساختن خود اعضاء برای قضاوت در مورد عکس‌های دیگر کاربران، آیا موافق هستید که تاپیکی افتتاح شود و در آن تاپیک برخی از عکسهایی که ارسال شده است و هنوز تایید نشده‌اند، بدون نام کاربر ارسال کننده، نمایش داده شود و کاربران دیگر با استفاده از Thanks نظر خود را در مورد نمایش یا عدم نمایش آن عکس در تاپیک مربوطه ارائه کنند؟ پاسخ خود را در نظر سنجی همین تاپیک در بالای صفحه ارائه کنید.

- بدلیل تعداد زیاد عکسهای ارسالی، فقط برخی عکس ها در این تاپیک نمایش داده می‌شود و بقیه عکس‌ها با همان روال سابق تایید یا رد خواهند شد.
    -عکس‌ها بدون نام کاربری نمایش داده می‌شوند.
    - در مورد معیار انتخاب، تعداد مشخص Thanks را پیشنهاد دهید: مثلا ۱۰ عدد یا ۱۵ عدد یا بیشتر؟
    - این روش، به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد. اگر در عمل موفقیت آمیز بود، ادامه می‌يابد وگرنه به دنبال روشهای دیگری خواهیم بود.
    - اگر پیشنهاد دیگری نیز دارید، دریغ نکنید.
    جناب دکتر روشن
    سلام.

من هم فکر میکنم روند فعلی خوب و مناسب است و بسیار بهتر است از زمانی که هر عکسی با هر کیفیتی ارسال میشد.
    اما این روند یک مشکل دارد. همانطور که دوستان هم اشاره کرده اند مهمترین مشکل این روش عدم آگاهی از اشکالات عکسی است که ارسال کرده ایم.(البته شخصا انتظار ندارم شما و یا سایر مدیران برای هر عکس حذف شده دلیل بیاورید. جدا به نظرم اصلا نه منطفی است و نه اجرا شدنی!)

اما از آنجایی که هدف نهایی این روش ها و فرایند های انجام شده در فروم عکاسی بالا بردن سطح فنی، هنری و دید عکاسی ماست فکر میکنم این روش پیشنهادی جدید مناسب است. اما نه با استفاده از شمارش Thanks ها و یا ایجاد یک تک تاپیک جدید.

1. به نظرم بعد از مدتی این تاپیک هم به زودی چند صد صفحه ای می شود و کارایی اش از بین می رود و احتمالا جریان Thanks ها هم مثل سایر تاپیک ها می شود.
    2. همانطور که میدانید، من شخصا مخالف تاپیک های طولانی و چند صد صفحه ای هستم، اصولا اعتقاد دارم چنینن تاپیک هایی را نمیتوان به راحتی دنبال کرد و یا اطلاعات مفیدی را به راحتی از آنها دریافت کرد.
    3. اما بسته پیشنهادی من ! :)
      1. اگر بشود یک زیر مجموعه اصلی در بخش "هنر عکاسی > عکس و عکاسی" ایجاد کرد و این عکس ها به صورت مجزا در این زیر مجموعه اصلی قرار داد به نظرم بهتر خواهد بود.
      2. به ازای هر عکسی که می خواهید دوستان در مورد رد یا قبول آن نظر دهند یک تاپیک مجزا ساخته شود با این روش می توان به ازای هر عکس یک نظر سنجی نیز در بالای تاپیک قرار داد.
      3. تاپیک با یک پست توسط شما و یکی از مدیران محترم همراه با عکس مربوطه شروع میشود.
      4. دوستان میتوانند به صورت مستقل به ازای هر عکسی نظر بنویسند(مخالف و یا موافق). این تاپیک میتواند با رسیدن به شرایط خاصی ( مثلا نتایج نظر سنجی) و یا یک دوره زمانی مشخص (مثلا 7 روز ) به نتیجه نهایی رسیده و قفل شود.
      5. اگر در پایان (آخرین پست) یک نتیجه گیری کلی نوشته شود خیلی مفید خواهد باشد.
      6. و در پایان تاپیک مربوطه قفل میشود.

فکر میکنم وجود چنین تاپیک هایی یک آرشیو خوب برای آموزش عکاسی، دید هنرمندانه و عکاسانه، نکات وظرافت های تکنیکی و آموزش های گام به گام نقد عکس باشد.

البته میدانم ممکن است که این روش کمی سخت باشد.

باز هم از زحمات شما و دیگر مدیران محترم ممنونم
    شاد باشید.

پی نوشت:

• من هم جزو آن دسته از اعضای فروم هستم که محیط فروم را بسیار بیشتر از گالری می پسندم.
    • برخی از دوستان ذکر کرده بودند که با اجرای پیشنهاد شما، شاهد نظر ها، نقد ها و نوشته هایی خواهیم بود که غالبا همه فنی؛ تخصصی و حرفه ای نیستند! به نظرم حتما نباید همه نظرها فنی و یا کاملا حرفه ای باشند. گاهی از کسانی که به ظاهر فن عکاسی را نمیدانند نظرهایی می شنوم که شدیدا متعحجب میشوم و بهره میبرم. به نظرم اینگونه همه از هم استفاده کرده و کم کم شاهد پیشرفت جمعی خواهیم بود.
    nmroshan، A_Maddah، shabab و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها

.(البته شخصا انتظار ندارم شما و یا سایر مدیران برای هر عکس حذف شده دلیل بیاورید. جدا به نظرم اصلا نه منطفی است و نه اجرا شدنی!)
    [/LIST]
    البته بابت این موضوع نظر من صرفا مدیران عزیز نبودن.مگر این تالار چند نفر مدیر داره اصلا؟...
    کاربران با تجربه زیادی توی سایت حضور دارن که میتونن در رفع اشکالات و بیان نکات مربوط کمک کنن...یکیش خود شما آقای حسینیان که شخصا پست هاتون رو دنبال میکنم و انصافا هم استفاده زیادی بردم.
    nmroshan، farhad44 و Navid7h تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    البته بابت این موضوع نظر من صرفا مدیران عزیز نبودن.مگر این تالار چند نفر مدیر داره اصلا؟...
    کاربران با تجربه زیادی توی سایت حضور دارن که میتونن در رفع اشکالات و بیان نکات مربوط کمک کنن...یکیش خود شما آقای حسینیان که شخصا پست هاتون رو دنبال میکنم و انصافا هم استفاده زیادی بردم.
    سلام جناب احمدی
    سپاس فراوان.

شما زیاد از حد به بنده لطف دارین.ولی من هنوز در حال فراگیری هستم.
    lamagra تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

پیش فرض سلام

یه روش دیگه هم برای نحوه انتخاب و تائید عکس ها به فکرم رسید.

اول اینکه عکس ها مثل قبل بدون تائید مدیران تو تاپیک مربوطه شون قرار بگیرن، البته بدون نام کاربر.
    کاربران هم با زدن تشکر رای میدن.
    1. بعد از گذشت مدت زمان مشخصی اگر عکس کمتر از 5 رای آورد کلاً حذف بشه.
    2. اگر بین 5 تا 15 رای آورد بره در تاپیکی بنام "عکسهایی که قراربود بهتر باشند"(قبلاً یه چیز تو همین مایه ها داشتیم ولی نه با این کاربرد) و نقاط ضعف عکس بررسی بشه.
    3. اگر هم بیشتر از 15 رای آورد که سرجاش میمونه و نام کاربریش مشخص میشه و ...

خوبی این روش اینه که:
    3. عکس هایی توتاپیک باقی میمونن که حداقل اشکالات فنی ندارن.
    2. یه تاپیک هم هست که اشکالات توش بیان میشه و جنبه آموزشی داره.
    1. عکس های اضافی هم خود به خود از سایت حذف میشه.

فقط امیدوارم این روش عملی باشه

پ.ن: دو سه هفته دیگه صبر کنین بازم راه و روش رو می کنم .
    nmroshan، reza_Bahman، Kourosh Kahal و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_911turbo نمایش پست ها
    اول اینکه عکس ها مثل قبل بدون تائید مدیران تو تاپیک مربوطه شون قرار بگیرن، البته بدون نام کاربر.
    کاربران هم با زدن تشکر رای میدن.
    1. بعد از گذشت مدت زمان مشخصی اگر عکس کمتر از 5 رای آورد کلاً حذف بشه.
    2. اگر بین 5 تا 15 رای آورد بره در تاپیکی بنام "عکسهایی که قراربود بهتر باشند"(قبلاً یه چیز تو همین مایه ها داشتیم ولی نه با این کاربرد) و نقاط ضعف عکس بررسی بشه.
    3. اگر هم بیشتر از 15 رای آورد که سرجاش میمونه و نام کاربریش مشخص میشه و ...
    سلام

آیا این روش با امکانات فعلی فروم میتواند اتوماتیک باشد؟مثلا بند 1 میتواند اتوماتیک باشد؟
    nmroshan، Mehdi Rojaie و nadersharp تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

سلام
    اگر نام کاربر در کنار عکس باشد اونوقت خیلی از تشکره ها رفاقتی زده میشود.
    nmroshan، Minoosepehr، F.KamranNia و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجید صادقی

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین