صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 51
Like Tree202تشکر

موضوع: عکاس خبری

كاربر همراه aphrodite آواتار ها
    تشکر کرده
    522

پیش فرض پاسخ: آیا عکاسی در سطح شهر تهران مجوز میخواهد؟

حالا من میخوام بدونم آیا واقعا عکاسی در خیابان های تهران ممنوعه؟ یا من خیلی بد شانسم؟
    یعنی واقعا برای ثبت چند تصویر از پاییز خیابان های تهران باید خبرنگار باشم؟
    آیا دوستان دیگه هم چنین تجربه ای داشتن؟ ممنون میشم راهنمایی کنید که باید چه کار کنم؟
    بازهم ببخشید که یکم زیاد نوشتم.[/QUOTE]

سلام دوست عزیز

برای عکاسی در محیطی مثل پارکها زیاد به مشکلی بر نمی خورید اما در مکان های دیگه مثل خیابانها ، ساختمانها ، ووووو

بهتر است که مجوز داشته باشید اونجوری دیگه خیالتون راحته ( چون اصولا پلیس که هیچی آدم های معمولی هم امکان عکاسی رو از شما سلب می کنند و کلا شما رو به زحمت می اندازند ) و یا شاید مجبور بشید با شک و تردید و ترس عکاسی کنید البته منظورم از ترس اینه که به آدم گیر بدن البته به هر حال شما آزاد می شید اما هیچ کس دنبال دردسر نمی گرده که به خواد ساعتها الاف بشه و شاید حتی مجبور بشه شات هاشو پاک کنه و یا فیلم رو تحویل بده و یا کلا با برخوردی رو به رو بشه که هم وقتش تلف بشه و هم به شان اجتماعی ش بر بخوره

من خیلی در این موارد تجربه دارم با اینکه رشتم سینما ست حتی به کارت دانشجویی قانع نمی شن و برای یه هندی کم کوچولو شما رو می گیرن و مانع کارتون می شن و این در کار فیلمسازی یعنی یک روز خرج اضافه و چند روز به تاخیر افتادن کار برای گرفتن مجوز

جالبه بدونید ما حتی برای پروژه های کلاسی در دانشکده خودمونم اجازه گرفتن عکس نداشتیم

به هر حال می تونید بدون مجوز کار کنید اما باید این احتمال رو بدید که دچار مشکل بشید مخصوصا در مناطقی که مشکل ساز تر است مثل مرکز شهر ، مترو و .......

اگر دانشجو هستید از دانشگاه یک مجوز بگیرید و دیگه خیالتون راحته ( هر کی اومد می زنین تو گوشش شوخی کردم چون بازم با داشتن مجوز بهتر محکم و با احترام باشین )

اگر از دوستانتون دانشجوی عکاسی باشند که دیگه خیلی داحتتر می تونن براتون مجوز بگیرن
    و دیگه خیالتون راحته
    البته ممکنه بدون مجوز هم بعضی جاها مشکلی نباشه ( ممکنه من اسم جایی ببرم و کسی بگه نه اونجا به مجوز احتیاجی نداره به هر حال اینا قاعده مند نیست ممکنه کسی که بخواد گیر بده یه روز باشه یا نباشه )

اما بعضی جاها صد در صد به مجوز احتیاج داره
    برای فیلم برداری که صد در صد حتی غیر از ناجی هنر اگه بخواید در پارک فیلمبرداری کنید نیاز به مجوز از شهرداری هم دارید

بعضی از جاها هم که غیر از موارد گفته شده باید چابک باشید که بتونید از دست خلافکارا فرار کنید

مثل مولوی ( کوچه مرغی ) که من مجوز هم نداشتم و تنهایی هم رفته بودم برای عکاسی خیلی مخفی این کار رو می کردم و دو سه بار هم از چنگ شون فرار کردم خیلی خاطره شیرین و ماجراجویانه ای بود منم میمیری برای خطر
    به هر حال توصیه نمی کنم برای عکاسی اونجا برین تا دوربینو ببینن می اوفتن دنبالتون ولی خیلی جای خوب و خطر ناکیه برای عکاسی
    AliGhz تشکر می‌کند.
    عکاسی ، حقیقت است و سینما حقیقتی است 24 بار در ثانیه. (گدار)
    www.monatehrani.co.cc
    www.monatehrani.propicnet.com

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

«عكاس جنگ» جمعه ، دوم اسفند ماه، ساعت 22 و به مدت 80 دقیقه از شبكه مستند پخش مي شود.
    h.noori، Mazy، Hossein Arabi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Shadows آواتار ها
    تشکر کرده
    659

سلام
    امروز 23 بهمن مشغول عکاسی در کوچه های اطراف خیابان فاطمی بودم و از درختان داخل کوچه ها عکس میگرفتم
    محلی که عکس میگرفتم هیچ سازمان یا اداره ای اطرافش نبود و کاملا معمولی بود درختان زیبایی داشت
    که ناگهان صدای ماشین پلیس اومد و چند تا بوق زد و جلوی من توقف کرد و مکالمه ما:
    نوشته های Bold شده حرفهای ا فسر پلیس است
    افسر پلیس : از چی عکس
    - از درختا
    : برای چی عکس میگیری؟ مجوزتو ببنیم
    -برای خودم ، مجوز ندارم
    : پس عکاس نیستی
    : مگه نمیدونی عکاسی تو انظار عمومی!!! ممنوعه ؟؟؟( بالحن پرخشگرانه)

- خیر تا جایی که من اطلاع دارم عکاسی در سطح شهر مجوز نمیخواد اینجام یه کوچه است ‍ ! درسته ؟؟تابلو ممنوع بودن عکاسی هم نداره!
    ولی اگه شما میگین عکس نگیرم باشه من ادامه نمیدم

: من پلیسم و بهت میگم در انظار عمومی ممنوعه باید مجوز قضایی داشته باشی دوربینتو میگیرم فردا با مدارک بیا کلانتری
    اگه یه وقت از زن مردم عکس گرفته باشی و شاکی داشته باشی باید بررسی شه

- شما که دیدید من از کجا داشتم عکس میگرفتم اینم عکسش چرا این حرفو میزنید؟
    در این هنگام دوربینو ازم گرفت کاغذشو در اورد که پرونده تشکیل بده
    داخل ماشینو نگاه کردم دیدم داره متهم بازداشتی میبره و برا همین جا نداره منم سوار کنه
    گفتم آقا شما عکسها رو ببین گفت چجوریه ؟؟؟؟ نشونش دادم شروع کرد نگاه کردن !
    و هی نگاه میکرد عکس درخت میدید
    گفت: فقط از همینا عکس گرفتی
    گفتم بله
    برا چی از در ساختمونای قدیمی عکس میگیری
    - زیباست چون و فکر میکنم مشکلی نداره از نظر قانونی
    بچه این محلی ؟
    خیر
    محل خودتون درخت نداره که اومدی اینجا عکس میگیری
    - گفتم چرا اونجارو قبلا عکاسی کردم
    دوربینو رو پاش نگه داشت شانس اوردم لنز هود داشت و گرنه حسابی خش مینداخت لنزو
    10 بار نگاه کرد عکسارو
    متهما صندلی عقب خندشون گرفته بود که چیزی پیدا نمیکنه
    سرباز راننده آروم بهش گفت آقا ولش کن
    گفت برو دیگه این اطراف عکاسی نکن!
    دوربینمو گرفتم و سکوت کردم
    اینم محلی که عکاسی میکردم
    n0051.jpg
    mSafdel، saber.pix، lamagra و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

اقاجای شک برانگیز نباید عکاسی کنی که توی دردسم نیوفتی.اطراف فاطمی ومطهری وکلا جاهایی که اماکن دولتی رده بالا وجودداره نبایدکارهای اینچنینی کرد. محله توریستی که نیست. خودتون وضعیت رو میدونید.اون مامورها کارشون رو انجام میدن.اگه ماموروظیفه شناستری بود حتی شایدشک میکرد که عکسهای دیگری هم هست و به طریقی ارسالشون کردید!!! جدی میگم.برخی مامورها نتیجه گیری های عجیبی میکنند. شاید شک کنندکه مثلا از اشخاص خاصی دارید عکاسی میکنید.شما که نمیدانید اونجا خانه چه کسی هست(صرفنظرازادارات دولتی) ولی خدایی تواین خیابان زشت شما واقعا سخت میتونید کسی رو قانع کنیدکه دارید از درختا عکس میگیرید.من بودم باورنمیکردم.شایداطراف مرکزقدیم شهر سوژه های باورپذیرتری باشه.چرا اونجا اخه؟

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

"کشور آزادی در حد مطلق" !!!
    70D+EF-S 10-18+EF-S 18-135 STM+EF-S 24+EF 50 f1.8 STM

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    903

وقتی مجوز عکاسی به سادگی صادر میشه چرا از مجوز های عکاسی استفاده نمیکنید
    ناجی هنر به سادگی مجوز میده

تشکر کرده
    659

نقل قول نوشته اصلی توسط saed_violin نمایش پست ها
    وقتی مجوز عکاسی به سادگی صادر میشه چرا از مجوز های عکاسی استفاده نمیکنید
    ناجی هنر به سادگی مجوز میده
    من تاجایی که در سایتش دیدم باید معرفی نامه از محلی باشه که شما به عنوان عکاس براش کار میکنید
    بنابراین شامل بقیه عکاسان نمیشود

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط Shadows نمایش پست ها
    من تاجایی که در سایتش دیدم باید معرفی نامه از محلی باشه که شما به عنوان عکاس براش کار میکنید
    بنابراین شامل بقیه عکاسان نمیشود
    شما در یکی از انجمن های عکاسی (ثبت شده) عضو باشید میتونید از اونها نامه بگیرید

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط Shadows نمایش پست ها
    سلام
    امروز 23 بهمن مشغول عکاسی در کوچه های اطراف خیابان فاطمی بودم و از درختان داخل کوچه ها عکس میگرفتم
    محلی که عکس میگرفتم هیچ سازمان یا اداره ای اطرافش نبود و کاملا معمولی بود درختان زیبایی داشت
    که ناگهان صدای ماشین پلیس اومد و چند تا بوق زد و جلوی من توقف کرد و مکالمه ما:
    نوشته های Bold شده حرفهای ا فسر پلیس است
    افسر پلیس : از چی عکس
    - از درختا
    : برای چی عکس میگیری؟ مجوزتو ببنیم
    -برای خودم ، مجوز ندارم
    : پس عکاس نیستی
    : مگه نمیدونی عکاسی تو انظار عمومی!!! ممنوعه ؟؟؟( بالحن پرخشگرانه)

- خیر تا جایی که من اطلاع دارم عکاسی در سطح شهر مجوز نمیخواد اینجام یه کوچه است ‍ ! درسته ؟؟تابلو ممنوع بودن عکاسی هم نداره!
    ولی اگه شما میگین عکس نگیرم باشه من ادامه نمیدم

: من پلیسم و بهت میگم در انظار عمومی ممنوعه باید مجوز قضایی داشته باشی دوربینتو میگیرم فردا با مدارک بیا کلانتری
    اگه یه وقت از زن مردم عکس گرفته باشی و شاکی داشته باشی باید بررسی شه

- شما که دیدید من از کجا داشتم عکس میگرفتم اینم عکسش چرا این حرفو میزنید؟
    در این هنگام دوربینو ازم گرفت کاغذشو در اورد که پرونده تشکیل بده
    داخل ماشینو نگاه کردم دیدم داره متهم بازداشتی میبره و برا همین جا نداره منم سوار کنه
    گفتم آقا شما عکسها رو ببین گفت چجوریه ؟؟؟؟ نشونش دادم شروع کرد نگاه کردن !
    و هی نگاه میکرد عکس درخت میدید
    گفت: فقط از همینا عکس گرفتی
    گفتم بله
    برا چی از در ساختمونای قدیمی عکس میگیری
    - زیباست چون و فکر میکنم مشکلی نداره از نظر قانونی
    بچه این محلی ؟
    خیر
    محل خودتون درخت نداره که اومدی اینجا عکس میگیری
    - گفتم چرا اونجارو قبلا عکاسی کردم
    دوربینو رو پاش نگه داشت شانس اوردم لنز هود داشت و گرنه حسابی خش مینداخت لنزو
    10 بار نگاه کرد عکسارو
    متهما صندلی عقب خندشون گرفته بود که چیزی پیدا نمیکنه
    سرباز راننده آروم بهش گفت آقا ولش کن
    گفت برو دیگه این اطراف عکاسی نکن!
    دوربینمو گرفتم و سکوت کردم
    اینم محلی که عکاسی میکردم
    n0051.jpg
    روابط عمومی وقدرت ارتباط در چنین اتفاقاتی بسیار مهم است و مجوز و کارت خبرنگاری و ... عموما کاربردی ندارد. فقط هم مختص ایران نیست و اگر وبلاگ های عکاسان مختلف در نقاط گوناگون دنیا مطالعه بفرمایید پر است این برخورد های سلیقه ای و گاه خشن .

Police Intimidation Watch: Photographer Wins $1.1 Million for Malicious Prosecution

Chicago to Pay $100,000 to Photographer Who Was Beaten by Cops

یهترین روش برخورد در چنین مواقعی این است که با لبخند ابتدا با فردی که جلوی شما را گرفته دست بدهید و بعد یک توضیح منطقی درباره کار خود ارائه بدهید. اینکه ابتدا به ساکن به مامور بگویید " چون عکاسی در فضای عمومی ممنوع نیست من عکس می گیرم " زیاد توضیح قانع کننده ای نیست . در این روزگار وانفسا که هر کس هزار مشکل و گرفتاری دارد چرا یک فرد باید انقدر بیکار باشد که تنها بدلیل این که عکاسی ممنوع نیست ، از در و دیوار عکاسی کند؟ حتما باید هدفی پشت آن باشد.

مثلا می توانسید اگر در شرایط آن بودید بفرمایید بنده دانشجو هستم و برای پروژه کلاسی باید چند عکس از درختان و خیابان بگیرم ، یا اینکه مثلا یک گالری هنری این اطراف است و برای تبلیغات آنها عکس میگیرم ، و اگر مشکل خاصی هست به عکاسی ادامه ندهم.
    بعدا اگر دیدید که طرف مقایل اصطلاحا بدقلقی می کند می توانید با یاد آوری قانون به اون بگویید : البته عکاسی در اماکن عمومی آزاد است و اکر مسئله خاصی نباشد طبق قانون نمی شود جلوی عکاس را گرفت.
    منظور ازین صحبت ها این است که این دست دلایل برای هر کس منطقی و قابل قبول است ولی اینکه شما در برابر مامور قانون بگویید چون عکاسی مجاز است من عکس می گیرم قدری صورت ناخوشی دارد و برخوردی که شاهد آن بودید نامحتمل نیست.
    saed_violin، nicebluesky، Hamed Ziyaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    659

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    روابط عمومی وقدرت ارتباط در چنین اتفاقاتی بسیار مهم است و مجوز و کارت خبرنگاری و ... عموما کاربردی ندارد. فقط هم مختص ایران نیست و اگر وبلاگ های عکاسان مختلف در نقاط گوناگون دنیا مطالعه بفرمایید پر است این برخورد های سلیقه ای و گاه خشن .

Police Intimidation Watch: Photographer Wins $1.1 Million for Malicious Prosecution

Chicago to Pay $100,000 to Photographer Who Was Beaten by Cops

یهترین روش برخورد در چنین مواقعی این است که با لبخند ابتدا با فردی که جلوی شما را گرفته دست بدهید و بعد یک توضیح منطقی درباره کار خود ارائه بدهید. اینکه ابتدا به ساکن به مامور بگویید " چون عکاسی در فضای عمومی ممنوع نیست من عکس می گیرم " زیاد توضیح قانع کننده ای نیست . در این روزگار وانفسا که هر کس هزار مشکل و گرفتاری دارد چرا یک فرد باید انقدر بیکار باشد که تنها بدلیل این که عکاسی ممنوع نیست ، از در و دیوار عکاسی کند؟ حتما باید هدفی پشت آن باشد.

مثلا می توانسید اگر در شرایط آن بودید بفرمایید بنده دانشجو هستم و برای پروژه کلاسی باید چند عکس از درختان و خیابان بگیرم ، یا اینکه مثلا یک گالری هنری این اطراف است و برای تبلیغات آنها عکس میگیرم ، و اگر مشکل خاصی هست به عکاسی ادامه ندهم.
    بعدا اگر دیدید که طرف مقایل اصطلاحا بدقلقی می کند می توانید با یاد آوری قانون به اون بگویید : البته عکاسی در اماکن عمومی آزاد است و اکر مسئله خاصی نباشد طبق قانون نمی شود جلوی عکاس را گرفت.
    منظور ازین صحبت ها این است که این دست دلایل برای هر کس منطقی و قابل قبول است ولی اینکه شما در برابر مامور قانون بگویید چون عکاسی مجاز است من عکس می گیرم قدری صورت ناخوشی دارد و برخوردی که شاهد آن بودید نامحتمل نیست.
    بنده کاملا با لبخند باهاشون برخورد کردم وگرنه دوربینمو پس نمیدادن!
    متاسفانه اون قسمت هم که میگین مثلا میگفتید دانشجو هستم و غیر
    بنده دروغ نمیتوانم بگویم :)
    موفق باشید
    بنده هیچ ناخوشی در این نمیبنم که به مامور گفته ام کارم قانونی است و البته همه اینها با احترام به ایشان گفته شد
    Dariush Chegini و S_Mahdi تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین