نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: تقلید در عکاسی !

PHA
    PHA آنلاین نیست
    كاربر همراه PHA آواتار ها
    تشکر کرده
    29

Wink تقلید در عکاسی !

سلام دوستان.
    من یه سوالی مدتیه برام پیش اومده . گفتم کجا بهتر از فروم عکاسی !
    می خواهم بدونم شما چقدر از افکار دیگران در کارهاتون استفاده می کنید . یا بهتر بگم ... تقلید می کنید ( امیدوارم یوقت نا خواسته توهینی به کسی نکرده باشم ) . اعتراف می کنم که خودم گاهی سعی کردم عین اون عکسی رو که خوشم اومده بگیرم !
    از لحاظ اخلاقی کار درستیه ؟
    به خلاقیت صدمه نمی زنه ؟
    اصلا این کار تا چه حد می تونه مفید یا مضر باشه ؟

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

خوب من در رابطه با عكاسي پرتره ميتونم بگم كه تا حالا هر كامبينيشني (تركيبي) از حالت هاي بدن انسان، يا pose ها عكاسي شده، و شما عملا با عكاسي پرتره، تقليد ميكنيد.

اما از منظر ديگر، با همين ژست هاي تكراري، من خودم باور دارم كه هر پرتره دنيايي است، من خودم ساعتها با هر كدوم زندگي ميكنم، اصولا تجربه منحصر به فرديست

اما كلي تر كه بگوئيم از ديد آموزشي اشكالي ندارد! به صورت يك چلنج با خودتان، كه ببينيد اينجوري ميشه درآورد يا نه.

اما اگه قرار باشه ارائه بدهيد و فكر چه چه و به به باشيد و جايزه، مكروه است. البته بايد از آيات عظام، آرش و ديگران هم حكمش را پرسيد.

البته به عقيده من - ببخشيد كه مجبورم حاشيه اين وري بلغزم - اين سوال مثل بنده خدايي بود كه ميپرسيد: خاله رو ميشه ...
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Tuesday 7 June 2005 در ساعت 23:17
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

PHA
    PHA آنلاین نیست
    كاربر همراه PHA آواتار ها
    تشکر کرده
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A
    خوب من در رابطه با عكاسي پرتره ميتونم بگم كه تا حالا هر كامبينيشني (تركيبي) از حالت هاي بدن انسان، يا pose ها عكاسي شده، و شما عملا با عكاسي پرتره، تقليد ميكنيد.

اما از منظر ديگر، با همين ژست هاي تكراري، من خودم باور دارم كه هر پرتره دنيايي است، من خودم ساعتها با هر كدوم زندگي ميكنم، اصولا تجربه منحصر به فرديست

اما كلي تر كه بگوئيم از ديد آموزشي اشكالي ندارد! به صورت يك چلنج با خودتان، كه ببينيد اينجوري ميشه درآورد يا نه.

اما اگه قرار باشه ارائه بدهيد و فكر چه چه و به به باشيد و جايزه، مكروه است. البته بايد از آيات عظام، آرش و ديگران هم حكمش را پرسيد.

البته به عقيده من - ببخشيد كه مجبورم حاشيه اين وري بلغزم - اين سوال مثل بنده خدايي بود كه ميپرسيد: خاله رو ميشه ...
    ببینید از یه نظر میشه گفت کار خوبیه چون باعث میشه آدم تکنیکهای مختلف رو آزمایش کنه و به عکسهای دیگران دقت بیشتری بکنه و احیانا موقع کار با همون موانع مواجه بشه و همین خودش کمک بزرگیه .
    البته تا موقعی که به قول شما نخاد اون عکسو جایی به نمایش بگذاره.
    از یه نظر هم شاید بشه گفت کار جالبی نیست چون خلاقیت رو کور می کنه و کسی که این کار رو انجام میده باید سعی کنه به این کار عادت نکنه.
    در مورد پرتره هم به نظر من همیشه میشه یه کار جدید ارائه داد .
    حالا خاله رو میشه ... یا نه ؟!

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

از بحث خاله که بگذریم... میشه گفت برای تمرین و آموزش نه تنها خوب بلکه لازم است. مثلا وقتی شما برای آموزش خط می روید تا زمانی که خودتان مستقل بتوانید بنویسید تنها کار نگاه کردن به دست اساتید و حتی نوشتن بر روی نوشته های آنها است، حوب مسلم است که این نوشته ها دیگر اثر شما نیست و قابل ارائه نیست، ولی کمک بزرگی است که هنرآموز بتواند راه و روش کار را یاد بگیرد. از این هم بگذریم بعضی عکسها را حتی با تقلید نیز مشکل می توان دوباره خلق کرد و خلق مجدد آن هم باز ارزشمند است. مانند عکسهای طبیعت یا حیوانات که شما نمی توانید به یک پرنده دستور دهید لطفا در هوا بالهایت را اینطوری باز کن تا من عکس بگیرم. گرفتن چنین عکسی حتی اگر از لحاظ کادر یا موضوع و ... تقلیدی باشد بخاطر مشکلات و تکنیک و شرایط خاصی که دارد به نظر من باز هم ارزشمند است. ولی خوب، در مورد بعضی عکسها که مثلا از اشیاء بیجان گرفته می شود و صرف نگاه دقیق و خاص یک عکاس بوده است و از لحاظ تکنیک و فن عکاسی چیز زیادی ندارد، تقلید جالب نیست. ولی می توان از آنها ایده و درس گرفت برای کارهای جدید. درس دقت دید و خوب نگاه کردن و تیزبین بودن و ....

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

دوست من سلام
    من هم گفته های دوستان را تصدیق میکنم (با اجازه بزرگترها ) و یک نکته را جهت بهتر روشن شدن موضوع بیان می کنم
    در دنیای هنر کپی از کار دیگران . کار هنری محسوب نمی شود اما برای پیشرفتت در هنر نیاز است اما بیاد داشته باش در کار هنری آنچه سبب متمایز شدن کار شما از کار دیگران می شود خلاقیت وارائه احساسات وعلایق و عواطف شما است
    کوچک همه اسد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

به نظر من به هر حال با دیدن هر عکس آدم یه ایده ای میگره و ممکنه بعدها بدون اینکه خودش هم بدونه اون ایده رو تو یه عکس پیاده کنه
    ولی خب برای یاد گیری فکر نکنم تقلید کار بدی باشه بلکه شاید حتی واجب هم باشه، تا نظر اساتید چی باشه
    www.salehoffline.com web site
    --------------------------------------
    Canon EOS 300 V / Canon 300 D /Creative 300 / EF-S 18-55mm / EF 28-105mm