صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 27
Like Tree28تشکر

موضوع: تغییر برند از المپوس به ؟

كاربر همراه maziyarsh آواتار ها
    تشکر کرده
    763

پیش فرض پاسخ: تغییر برند از المپوس به ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyarsh نمایش پست ها
    سلام

من با Nikon D300 +lense 24-120 در آتلیه کار کردم و خروجی خوبی داده شما می توانید با مبلغی که دارید دوربین ولنز رو تهیه کنید و آینده نگری کنید شاید خواستید عکاسی غیر از آتلیه هم انجام بدید
    می توانید لنز
    85 f 1.8
    105 macro
    استفاده کنید
    میشه با مبلغی که دارید

Nikon D90 + 24_120mm + 85mm f1.8

تهیه کنید
    Nikon D300

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

سلام

من با Nikon D300 +lense 24-120 در آتلیه کار کردم و خروجی خوبی داده شما می توانید با مبلغی که دارید دوربین ولنز رو تهیه کنید و آینده نگری کنید شاید خواستید عکاسی غیر از آتلیه هم انجام بدید
    می توانید لنز
    85 f 1.8
    105 macro
    استفاده کنید
    از پیشنهاد خوبی که کردین ممنون. آینده نگری در خرید لازمه.اما اگه اینو به خاطر بدنه ی محکم D300 گفتین که مناسب شرایط طبیعته درسته ولی من برای عکاسی Out Door و طبیعت Olympus E1 دارم که بدنه منیزیوم و مقاوم در برابر غبار و رطوبته. بنابراین ترجیح میدم بیشتر روی لنز هزینه کنم تا بدنه. و تنها انتخاب نیکو نی من D5000 خواهد بود. قیمت لنز 120 - 24 رو دارین؟ متشکر.
    کشف زیبایی چه زیباست...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

میشه با مبلغی که دارید

Nikon D90 + 24_120mm + 85mm f1.8

تهیه کنید

پیشنهاد مناسبی به نظر میاد. اما D90 حدود 400 هزار تومان از D450 که دوستان پیشنهاد کردن گرونتره که این تفاوت قیمت امکان خریدن لنز بهتر رو کم می کنه. ضمن اینکه فکر می کنم این هزینه اضافه برای خرید D90 صرف امکان فیلمبرداری این دوربین میشه که برای من جالب نیست. D5000 مناسب کار من نیست؟ اینجا کسی این دوربین رو تهیه نکرده هنوز؟ ممنون.
    کشف زیبایی چه زیباست...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

با سلام و تشکر از بزرگان
    من با کمی مطالعه ی بیشتر سایت جواب بعضی از سوالاتمو که در این تاپیک مطرح کردم پیدا کردم که بدینوسیله ازدوستان بخاطر تکراری بودن مباحثم عذرخواهی می کنم. امیدوارم تکرار نشه!
    کشف زیبایی چه زیباست...

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط mOhSeN.Gh نمایش پست ها
    از راهنمایی ارزشمند شما فرهاد خان بسیار متشکرم. 3 تا سوال دارم. چقدر بودجه ی بالاتر منظورتونه؟ ضمن اینکه فکر می کنم ترکیبی که فرمودین حدود 300 هزار تومان کمتر از بودجه ی منه. و اینکه 105-24 کمی محدود نیست؟ منظورم هم در واید و هم در زومه؟ و سوال آخرم اینه که جز امکان فیلمبرداری که همونطور که فرمودین نیاز نیست آیا تفاوت دیگری بین d450 و d500 که به کار من بیاد وجود نداره؟ ممنونم.
    سلام

مجموع قيمت 70-24 و 200-70 با f/4 و لرزشگير حدود 2.5 ميليون تومنه. ولي باور كنيد نيازي نيست و همون 105-24 كافي است. به نظر من گرفتن پرتره آتليه اي (حتا تمام قد) با لنزي وايد تر از 24 ( معادل 38 فول فريم) به خاطر اعوجاج تصوير صلاح نيست و تله ي بلند تر از 105 ( معادل 168 فيلمي) اصولا كاربردي ندارد مگر آتليه زيادي دراز باشد كه آن هم بي معنيست !

Nikon D300 +lense 24-120
    Nikon D90 + 24_120mm
    تا جايي كه من مي دانم و در ريويو ها خوانده ام كيفيت لنز 120-24 نيكور فقط كمي بالاتر از كيفيت لنز كيت 55-18 نيكور است و اصولا چنين لنزهايي ( مثل 135-18 و 105-18 و 200-18 نيكور و 85-17 و 135-28 كنن ) لنزهاي Walk Around متوسط خوبي هستند ولي اصلا مناسب آتليه نيستند. اگر اشتباه مي كنم دوستان نيكني اصلاح بفرمايند.
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

تا جايي كه من مي دانم و در ريويو ها خوانده ام كيفيت لنز 120-24 نيكور فقط كمي بالاتر از كيفيت لنز كيت 55-18 نيكور است و اصولا چنين لنزهايي ( مثل 135-18 و 105-18 و 200-18 نيكور و 85-17 و 135-28 كنن ) لنزهاي Walk Around متوسط خوبي هستند ولي اصلا مناسب آتليه نيستند. اگر اشتباه مي كنم دوستان نيكني اصلاح بفرمايند.
    فرهاد جان فرمایش شما در مورد 120-24 درست است. یعنی لنزی است که اصلا جایگاه خوبی پیدا نکرد. نسبت به 105-18 و 135-18 کیفیت بدنه ساخت خیلی بهتری دارد و مونت فلزی هم دارد اما خصوصیات اپتیکی ان از هر دو لنز دیگر ضعیفتر است. 135-18 با انکه لنز چندان خوش ساختی نیست خصوصیات اپتیکی خوبی دارد. در مورد استفاده از ان در اتلیه هم باید از اسد مداح عزیز پرسید که سابقه ان را داشته اند و در مورد 105-18 هم از دوست عزیزم امیر محبی. به شخصه معتقدم برای استفاده در اتلیه هردو 135-18 و 105-18 از 120-24 کاملا بهترند. برعکس سالهای گذشته که عموما لنزها کیفیت ساخت و بدنه خوبی داشتند اما اما خصوصیات اپتیکی انها خوب نبود امروزه تجهیزات و محاسبات پیشرفته به کمک شرکتها امده اند تا اپتیک بهتری را عرضه کنند اما به دلایل بازاریابی یا تقسیم بازار کیفیت ساختی را که در لنزهای گران و رده بالا عرضه میکنند هرگز در لنزهای ارزان در نظر نمیگیرند و در واقعی به نوعی بازار را تقسیم میکنند.
    nmroshan، Amir Mohebi، Mashhadi Vahid و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط mOhSeN.Gh نمایش پست ها
    متشکرم از نظر دقیقی که میدین. البته این منو به چالش خرید لنز فوق العاده با کیفیت Zuiko 12 - 60 و انصراف از خرید دوربین جدید می کشونه! ضمن اینکه دو لنز 45 - 14 و 150 - 40 در اختیار دارم. البته قیمت لنز مذکور بالاتر از 105 - 24 کنون می باشد!!! که از اساتید فن خواهش می کنم این دو لنز رو با هم مقایسه کنند. البته شاید بر خلاف تصور من لنز المپوس آنچنان با کیفیت و در حد مقایسه با همتای کنونی خودش نباشه.
    لنز 60-12 زویکو یکی از بهترین و با کیفیت ترین لنزهای نرمال اولمپوس است و شاید تنها ایرادش قیمت کمی بالایش باشد؛ ولی فوکوس سریع و کیفیت ساخت فوق العاده و اپتیک عالی آن توجیه کننده این قیمت خواهد بود.

به علاوه اینکه قیمت آنهم فکر میکنم حدود 900 تومان باشد که از 105-24 کمتر است. در مورد مقایسه با 105-24 کنن مطلبی ندیدم، اما به نظرم نه تنها با 105-24 قابل مقایسه است, که حتی بهتر هم هست (نظر شخصی بود!) لنز 105-24 کنن اف ثابت 4 دارد و 60-12 اف 4-2.8

کد:
    http://www.dpreview.com/lensreviews/olympus_12-60_2p8-4_o20/

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

در اینکه 120-24 چندان لنز خوشایندی نیست شکی ندارم (به نظر من تنها برتری آن به 105-18 ماونت فلزی آن است, و هیچگاه حاضر به معاوضه 105-18 ام با این لنز نیستم) ولی در مورد اینکه لنزهای بالا مناسب آتلیه نباشند, موافق نیستم فرهاد جان.

تاثیر و اهمیت کیفیت ساخت و بدنه و ماونت فلزی در آتلیه کمتر از هر جای دیگری است.

از نظر اپتیک هم که به قول آقای محبی عزیز معمولی ترین لنزها هم در دیافراگمهای 8 و بالاتر به شارپنس و رفتار قابل قبولی میرسند و بسیار سخت خواهد شد که بین خروجی یک لنز 2000 دلاری و 300 دلاری تمایز قایل شد.

Amir Mohebi، Persian، farhad44 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    از نظر اپتیک هم که به قول آقای محبی عزیز معمولی ترین لنزها هم در دیافراگمهای 8 و بالاتر به شارپنس و رفتار قابل قبولی میرسند و بسیار سخت خواهد شد که بین خروجی یک لنز 2000 دلاری و 300 دلاری تمایز قایل شد.

وحيد جان ضمن احترام به نظر جنابعالي و دوست و برادر خيلي خيلي عزيزم امير محبي گرامي ( كه او را از استادان مسلم پرتره مي دانم) خيلي ( يعني 100%) با اين نظر موافق نيستم. بله در اينكه لنز ها در دياف هاي بسته رفتارشان نسبت به دياف هاي باز خودشان هميشه بهترند كسي شكي ندارد همين طور در اينكه رفتار لنزها در نور كافي و دياف بسته به همديگر نزديك تر مي شوند هم شكي ندارم ولي نمي توان منكر برتري جنس و تراش عدسي هاي لنزهاي گران قيمت تر در برابر لنزهاي ارزانتر شد. يكي از مهمترين تفاوت هاي عدسي هاي بهتر و شفاف تر نحوه ي عبور و شكست نور در آنهاست و نور فلاش با توجه به ماهيت و زمان كوتاه تخليه، تاثير مخرب تري در كيفيت تصوير به وجود آمده در اثر عبور از عدسي هاي ارزان قيمت تر دارد.
    Amir Mohebi، Persian، Mashhadi Vahid و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه maziyarsh آواتار ها
    تشکر کرده
    763

[QUOTE=mOhSeN.Gh;119432. قیمت لنز 120 - 24 رو دارین؟ متشکر.[/QUOTE]

حدودا 600000t

در مورد D5000 من در یکی از مجلات خوندم سیستم اتوفوکوس نداره باید از لنز های دارای سیستم اتو فوکوس استفاده کرد (مانند دوربین های رده پایین )
    متن مجله

" این دوربین نیز دارای موتور فوکوس روی بدنه نیست و شما برای استفاده از فوکوس خودکار دوربین تنها باید از لنزهایی استفاده کنید که خودشان دارای موتور فوکوس خودکار باشند "
    Nikon D300

تشکر کرده
    13937

حدودا 600000t

در مورد D5000 من در یکی از مجلات خوندم سیستم اتوفوکوس نداره باید از لنز های دارای سیستم اتو فوکوس استفاده کرد (مانند دوربین های رده پایین )
    متن مجله

" این دوربین نیز دارای موتور فوکوس روی بدنه نیست و شما برای استفاده از فوکوس خودکار دوربین تنها باید از لنزهایی استفاده کنید که خودشان دارای موتور فوکوس خودکار باشند "
    بله دوست عزيز همينطور است ولي چه ربطي به اين تاپيك داشت ؟
    فرهاد حسيني

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین