صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27
Like Tree28تشکر

موضوع: تغییر برند از المپوس به ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

پیش فرض پاسخ: تغییر برند از المپوس به ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

مجموع قيمت 70-24 و 200-70 با f/4 و لرزشگير حدود 2.5 ميليون تومنه. ولي باور كنيد نيازي نيست و همون 105-24 كافي است. به نظر من گرفتن پرتره آتليه اي (حتا تمام قد) با لنزي وايد تر از 24 ( معادل 38 فول فريم) به خاطر اعوجاج تصوير صلاح نيست و تله ي بلند تر از 105 ( معادل 168 فيلمي) اصولا كاربردي ندارد مگر آتليه زيادي دراز باشد كه آن هم بي معنيست !

تا جايي كه من مي دانم و در ريويو ها خوانده ام كيفيت لنز 120-24 نيكور فقط كمي بالاتر از كيفيت لنز كيت 55-18 نيكور است و اصولا چنين لنزهايي ( مثل 135-18 و 105-18 و 200-18 نيكور و 85-17 و 135-28 كنن ) لنزهاي Walk Around متوسط خوبي هستند ولي اصلا مناسب آتليه نيستند. اگر اشتباه مي كنم دوستان نيكني اصلاح بفرمايند.
    سلام.

باز هم از شما و سایر دوستان به خاطر اینکه اینطور موشکافانه و سخاوتمندانه به ما و خلق تصاویر بهتر کمک می کنین تشکر می کنم.
    در مورد برند کنون و همینطور لنز پیشنهادی شما مجاب شدم. چون این انتخاب به نیازها و سوالاتم بهترین پاسخ رو میده و متناسب با بودجه ی منه. اما در مورد تفاوت مدلهای D450 , D500 دوست داشتم بدونم. با توجه به اینکه در اولین نگاه در سنسور و پردازنده تفاوت دارن ولی اختلاف قیمتی کمی دارن. لطفآ اگر جایی مقایسه شدن بگین.
    کشف زیبایی چه زیباست...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    لنز 60-12 زویکو یکی از بهترین و با کیفیت ترین لنزهای نرمال اولمپوس است و شاید تنها ایرادش قیمت کمی بالایش باشد؛ ولی فوکوس سریع و کیفیت ساخت فوق العاده و اپتیک عالی آن توجیه کننده این قیمت خواهد بود.

به علاوه اینکه قیمت آنهم فکر میکنم حدود 900 تومان باشد که از 105-24 کمتر است. در مورد مقایسه با 105-24 کنن مطلبی ندیدم، اما به نظرم نه تنها با 105-24 قابل مقایسه است, که حتی بهتر هم هست (نظر شخصی بود!) لنز 105-24 کنن اف ثابت 4 دارد و 60-12 اف 4-2.8

سلام.
    توضیحات بسار مفیدی دادین. ممنون. و باعث شده با اینکه تقریبآ دوربین جدیدمو انتخاب کردم به لزوم تغییر برند دوباره فکر کنم! اساسآ چه موقع تغییر برند مفید و درست خواهد بود؟ و در موردی مثل من با صرف نظر از تغییر برند آیا تهیه لنزهای با کیفیت تر مناسبه مثل خرید60 - 12 یا صرفآ خرید یک بدنه ی جدید مثل E-520 ؟ یا حتی E3 ؟ با توجه به اینکه 520 با همون 2 لنز موجود من عرضه میشه و شرکت مربوطه چنج نمی کنه! امیدوارم سایر اساتید هم در مورد نحوه ی ارتقا تجهیزات و همینطور درباره ی مقایسه ی آیتم به آیتم دو لنز نامبرده اینجا یا در جای خودش صحبت کنن. متشکرم.
    کشف زیبایی چه زیباست...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyarsh نمایش پست ها
    حدودا 600000t

در مورد D5000 من در یکی از مجلات خوندم سیستم اتوفوکوس نداره باید از لنز های دارای سیستم اتو فوکوس استفاده کرد (مانند دوربین های رده پایین )
    متن مجله

" این دوربین نیز دارای موتور فوکوس روی بدنه نیست و شما برای استفاده از فوکوس خودکار دوربین تنها باید از لنزهایی استفاده کنید که خودشان دارای موتور فوکوس خودکار باشند "

سلام.
    از اطلاعاتی که دادین متشکرم. فقدان موتور اتوفوکوس در سال 2009 توجیه ناپذیره و منو از خرید چنین دوربینی کاملآ منصرف می کنه!
    کشف زیبایی چه زیباست...

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط mOhSeN.Gh نمایش پست ها
    سلام.

باز هم از شما و سایر دوستان به خاطر اینکه اینطور موشکافانه و سخاوتمندانه به ما و خلق تصاویر بهتر کمک می کنین تشکر می کنم.
    در مورد برند کنون و همینطور لنز پیشنهادی شما مجاب شدم. چون این انتخاب به نیازها و سوالاتم بهترین پاسخ رو میده و متناسب با بودجه ی منه. اما در مورد تفاوت مدلهای D450 , D500 دوست داشتم بدونم. با توجه به اینکه در اولین نگاه در سنسور و پردازنده تفاوت دارن ولی اختلاف قیمتی کمی دارن. لطفآ اگر جایی مقایسه شدن بگین.
    همان طور كع قبلا عرض كردم اگر نياز به فيلمبرداري نداشته باشيد ساير اختلافات اين دو دوربين قابل چشم پوشي است :

اين هم مقايسه :

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos500d/page23.asp

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos500d/page25.asp
    اگر به توضيحات اين مقايسه ها توجه بفرماييد متوجه خواهيد شد اگر از مود RAW استفاده كنيد ( كه به عنوان يك عكاس آتليه ملزم هستيد) 450D حتا بهتر از 500D است!

از اطلاعاتی که دادین متشکرم. فقدان موتور اتوفوکوس در سال 2009 توجیه ناپذیره و منو از خرید چنین دوربینی کاملآ منصرف می کنه!
    به نظرم اين يك نقص نيست و اگر خيال نداشته باشيد از لنزهاي قديمي و يا لنزهاي برند هاي متفرقه ( كه تازه آنها هم كم كم به سمت توليد لنزهاي موتور دار ماونت نيكن پيش مي روند) استفاده كنيد اين يك نقص محسوب نمي شود.
    همانطور كه مي دانيد هيچ يك از بدنه هاي كنن موتور فوكوس داخلي ندارد و شواهد حاكي از آن است كه احتمال آنكه نيكن نيز كم كم به سمت اين قضيه برود كه همه ي بدنه هايش به تدريج فاقد موتور فوكوس شوند و همه ي لنزهاي جديدش با موتور فوكوس ارائه شوند پيش مي رود.
    Persian، Rouzbeh Ehsani و M.Mobin تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط mOhSeN.Gh نمایش پست ها
    با تشکر از پیشنهاد شما من با اینکه چند دوربین slr سونی رو در نمایشگاه دست گرفتم ولی عکسهای دوربینهای سونی رو ندیدم و راجع به کیفیتشون نمی دونم. شاید سایر دوستان بدونن. یا اگه شما اطلاع دارین در مقایسه با دوربینهایی که مورد نظرم هست چه برتریهایی رو برای سونی قایل میشید؟ و دقیقآ کدام مدل رو پیشنهاد میدین؟ ممنون.
    با توجه به اینکه توی شرایط اتلیه نور کنترل شده هست سنسورهای CCD می تونن محدوده دینامیکی زیاد و نویز کمی (چون از ایزوی پایین استفاده می کنید) و عمق رنگ خوبی داشته باشن...فکر می کنم به جای بدنه به لنز فکر کنید بهترین تصویر رو خواهید داشت...
    پس پیشنهاد من : بدنه هر مدلی...
    لنز : Zeiss 135/1.8 من این لنز رو برای پرتره هام استفاده می کنم و باور نکردنیه...فوق العاده شارپه و کنتراست عالیه...

بهتون توصیه می کنم این دوربین ها و لنزها ر امتحان کنید...چون حتما همه ما بهترین انتخاب رو که فکر می کردیم خریدیم...و برای همین هر کی برندی که استفاده می کنه رو توصیه می کنه...

می تونید از بچه های فروم بخواید باهاشون قرار بزارید و لنز و دوربین ها رو امتحان کنید...نظر خود شما از همه مهم تره !

موفق باشید
    Sony DSLR-A700 + VG-C70AM
    Carl Zeiss 16-80 F3.5-4.5, Sony 16-105 F3.5-5.6, Minolta 100-400 APO, Sony 50mm F1.4, Konica Minolta AF 28-75 F2.8, Minolta 75-300 F4.5-5.6

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    همان طور كع قبلا عرض كردم اگر نياز به فيلمبرداري نداشته باشيد ساير اختلافات اين دو دوربين قابل چشم پوشي است :

اين هم مقايسه :

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos500d/page23.asp

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos500d/page25.asp
    اگر به توضيحات اين مقايسه ها توجه بفرماييد متوجه خواهيد شد اگر از مود RAW استفاده كنيد ( كه به عنوان يك عكاس آتليه ملزم هستيد) 450D حتا بهتر از 500D است!

به نظرم اين يك نقص نيست و اگر خيال نداشته باشيد از لنزهاي قديمي و يا لنزهاي برند هاي متفرقه ( كه تازه آنها هم كم كم به سمت توليد لنزهاي موتور دار ماونت نيكن پيش مي روند) استفاده كنيد اين يك نقص محسوب نمي شود.
    همانطور كه مي دانيد هيچ يك از بدنه هاي كنن موتور فوكوس داخلي ندارد و شواهد حاكي از آن است كه احتمال آنكه نيكن نيز كم كم به سمت اين قضيه برود كه همه ي بدنه هايش به تدريج فاقد موتور فوكوس شوند و همه ي لنزهاي جديدش با موتور فوكوس ارائه شوند پيش مي رود.
    سلام.

در مورد استفاده از مود Raw با شما موافقم. بنابراین به توصیه ی فنی و اقتصادی شما در مورد خرید D450 عمل خواهم کرد. و از این پیشنهاد خوب متشکرم.

اما در مورد اینکه هیچ یک از بدنه های کنون و احتمالآ اکثر بدنه های نیکون دارای موتور فوکوس نیستند اطلاع نداشتم و این منو متعجت کرد! در حالی که سایر برندها پا رو از این هم فراتر گذاشته به سمت تعبیه ی امکانات بیشتر از جمله لرزشگیر در بدنه ها و کاهش هزینه های ثانویه حرکت می کنند اقدام کنون و نیکون در خلاف این جریان عجیب به نظر میرسه و من نمی دونم با چه هدفی این استراتژی رو اتخاذ کردن و چه مزیتی برای کاربران خواهد داشت؟! اگر در مورد فوکوس و سیستمهای فوکوس و اینکه چه تفاوتی بین موتورهای فوکوس برندها یا بین لنز و بدنه وجود داره بحث نشده پیشنهاد می کنم دوستانی که اطلاعاتی در این باره دارن بیان کنن. با تشکر.
    ویرایش توسط mOhSeN.Gh : Saturday 13 June 2009 در ساعت 13:19
    کشف زیبایی چه زیباست...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

نقل قول نوشته اصلی توسط qavemm نمایش پست ها
    با توجه به اینکه توی شرایط اتلیه نور کنترل شده هست سنسورهای CCD می تونن محدوده دینامیکی زیاد و نویز کمی (چون از ایزوی پایین استفاده می کنید) و عمق رنگ خوبی داشته باشن...فکر می کنم به جای بدنه به لنز فکر کنید بهترین تصویر رو خواهید داشت...
    پس پیشنهاد من : بدنه هر مدلی...
    لنز : Zeiss 135/1.8 من این لنز رو برای پرتره هام استفاده می کنم و باور نکردنیه...فوق العاده شارپه و کنتراست عالیه...

بهتون توصیه می کنم این دوربین ها و لنزها ر امتحان کنید...چون حتما همه ما بهترین انتخاب رو که فکر می کردیم خریدیم...و برای همین هر کی برندی که استفاده می کنه رو توصیه می کنه...

می تونید از بچه های فروم بخواید باهاشون قرار بزارید و لنز و دوربین ها رو امتحان کنید...نظر خود شما از همه مهم تره !

موفق باشید
    سلام.
    از راهنمایی شما ممنونم. نمی تونم کیفیت لنزهای زایس رو رد کنم و در عین حال یک انتخاب بیشتر ندارم! ضمن اینکه من از ماونت Four Thirds استفاده می کنم و فکر نمی کنم زایس برای المپوس لنزی داده باشه.
    کشف زیبایی چه زیباست...

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3