صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 40
Like Tree88تشکر

موضوع: Pentax K-x

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ: Pentax K-x

تا جایی که میدونم قرار نیست K20D رو از رده تولید خارج کنند

K200D رو هم نمی دونم . دوربین خوبیه همچینم زود نبود. نمی دونم کلا تولید نمیشه یا برای ژاپن ؟ چون روند کاری اینه که فقط 2 تا دوربین آخری تو بازار ژاپن ادامه پیدا میکند و بقیه دیگه ارائه نمیشه.و فقط صادر میشه البته الان K20D هم هست که میشه 3 تا

اونوری ها هم چرتو پرت زیاد میگن مثلا در باره باطری Kx عده ای عقیده دارند که برخی نسخه ها خرابه چون به جای 1900 تا 150 200 تا بیشتر نمی گیره اما به نوع باطری توجه نمی کنند. فقط یکی میاد میگه من 2000 تا زدم اونیکی میگه من 200 پس مال من خرابه! میفرستم گارانتی!!!
    xman_a تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

به نام خدا
    سلام

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

dpreview بررسی کرد :

http://www.dpreview.com/reviews/pentaxkx/

Build quality 8.0
    Ergonomics & handling 8.0
    Features 9.0
    Image quality 9.0
    Performance (speed) 8.5
    Value 9.0

A_Maddah، mreza1001 و delagah تشکر می‌کنند.
    مهرداد.امیری
    Panasonic Lumix Dmc-Fz35

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام
    داشتم Review اخیر را مطالعه می کردم
    در صفحه آخر که نتیجه گیری کلی انجام گرفته است جزو معایب یکی از موارد خیلی برای من عجیب بود .

• No visible AF points in viewfinder

دوستان Pentax ای میشه این مورد رو توضیح بدهند.

ممنون
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه odesa آواتار ها
    تشکر کرده
    133

نمیدونم چی بگم اما من نمیتونم تصور کنم یه دوربین با رنگ سبز فسفری یا حتی بنفش! به دستم بگیرم ! نمیدونم شاید هدف این محصول خانمها باشند تا آقایون!
    mreza1001 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    16459

سلام
    داشتم Review اخیر را مطالعه می کردم
    در صفحه آخر که نتیجه گیری کلی انجام گرفته است جزو معایب یکی از موارد خیلی برای من عجیب بود .

No visible AF points in viewfinder
    دوستان Pentax ای میشه این مورد رو توضیح بدهند.
    منظورش اینه که در حالت عادی معلوم نیست اتوفکوس روی کدام نقطه فعال است و بعد از نیم کلیک روی دکمه شاتر تازه نقطه قرمز میشه و معلوم میشه.

این در مورد K20D هم صادق است و همینجوره توی ریویو هم نگاه کنید جمله مشابهی در بارش نوشته.

دوربین های دیگه رو نمی دونم اما مثلا تو پنتاکس وقتی فوکوس دستی می کنید هم تا زمانی که فوکوس نشده شما نیم کلیک هم که بکنید فقط یک لحظه نقطه قرمز روشن میشه و باز خاموش میشه اما وقتی فوکوس باشه روشن میمونه (علاوه بر 6 ضلعی سبز که اون زیر روشن میشه) تا امروز به این نکته توجه نکرده بودم امروز وسط دسته عزاداری روز تاسوعا داشتم دستی فوکوس میکردم دیدم چه امکان خوبی است تا فوکوس میشه او چراغ قرمز روشن میشه و دیگه جلوی چشم آدمه لازم نیست توجهت رو ببیری روی اون چراغ سبز اون زیر.سر وصدا هم آنقدر زیاد بود که من بوق بوق فوکوس شدن که گوشم رو بهش عادت دادم نمی شنیدم.ولی تا قرمز میشد شاتر میزدم.
    A_Maddah، Navid7h، S.M.Shamsi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

با سلام
    جناب ميلاني حالا كه بحث بر سر نقاط فكوس و فكوس هست سوال بنده اينه كه كلا شما از دقت و سرعت فكوس بدنه خود راضي هستين؟ و اگر كمبودي دارد در چه موقعيتي ؟ مثلا اجسام متحرك يا .....
    ممنون
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا Navid Sadat آواتار ها
    تشکر کرده
    670

دوربین های دیگه رو نمی دونم اما مثلا تو پنتاکس وقتی فوکوس دستی می کنید هم تا زمانی که فوکوس نشده شما نیم کلیک هم که بکنید فقط یک لحظه نقطه قرمز روشن میشه و باز خاموش میشه اما وقتی فوکوس باشه روشن میمونه (علاوه بر 6 ضلعی سبز که اون زیر روشن میشه)
    محمد رضا جان منظورت اینه که وقتی دستی فوکوس می کنی ، هنگام چرخاندن رینگ فوکوس ، وقتی به فاصله مورد نظر می رسه و فوکوس میشه، نقطه AF قرمز میشه و روشن می مونه؟ چون تو دوربین من این طوری نیست یعنی در فوکوس دستی هم نقطه فوکوس یک بار قرمز میشه و بعد خاموش میشه و من بیشتر از روی همان شش ضلعی سبز رنگ میفهمم که فوکوس در چه وضعیتی است .
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    نوید سادات
    :::flickr:::

تشکر کرده
    16459

با سلام و عرض پوزش از تاخیر در جواب (علت بلاک بودن سرور به دلیل وقایع اخیر بود یا یک همچین چیزی)

اینکه انتظار داشته باشیم بنده تا مرز توانایی دوربین پیشرفته باشم و ایراداتش را درآورده باشم کمی خوشبینانه است و دیگر اینکه اگر هم به چنین مرزی رسیده باشم مطمئن باشید بدون اینکه بفهمم آن را رد کرده ام!

اما مواردی که با دوربین Pentax K20D تجربه کرده ام را عرض می کنم شاید بدردتان بخورد.

این بدنه دارای موتور فوکوس است و لنز هایی را که دارای سیستم اتوفوکوس با سیستم پیچی هستند ساپورت می کند همچنین کنتاکت فوکوس با موتور لنز را نیز دارد. بنده تا به حال لنزی از پنتاکس که دارای موتور فوکوس داخلی باشد نداشته ام و فرصت تست هم نداشته ام که در مورد سرعت و ... با لنز های موتور دار برایتان بگویم ...:(

پس این هیچ!

اما در مورد لنز های پیچی چیزی که هم دیده ام هم شنیده ام این است که سرعت فوکوس بدنه های پنتاکس برای لنز های بدون موتور بسیار بسیار خوب است.

البته این تا حد زیادی به لنز بر می گردد. در واقع بدنه پنتاکس همراه با لنز پنتاکس سرعت بسیار بسیار خوبی دارد. لنز های رنج مشابه سیگما معمولا تا 20 درصد کند تر هستند. که هر چه لنز رنج بلند تر و در بازه تله تر باشد این تفاوت بیشتر است. در این زمینه توصیه ام این است: در رنجهای مثل 200-50 حتی با در نظر گرفتن اختلاف قیمت پنتاکس را بخرید و از سرعت بالای فوکوس لذت ببرید (200-50 اف 4-5.6 پنتاکس را با 200-55 اف 4-5.6 دی سی سیگما رو کا20 تست کرده ام و اختلاف سرعتشان محسوس بود همینطور 250-18 پنتاکس با 200-18 سیگما .....)

اما در مورد لنز های خود پنتاکس تعداد زیادی را با رنج های مختلف تست کرده ام مثلا 320-80 300-100 و لنز های با رنج پایین تر که هم سرعت خوبی دارند. مثلا 320-80 سرعت بسیار خوبی دارد و من بسیار بسیار از سرعت فوکوسش (مخصوصا سرعت تغییر فوکوس مثلا برای سوژه های متحرک ) راضی هستم.

سرعت فوکوس برخی از لنز های بدون موتور برند های دیگر را که دیده ام ( تو رنج های مشابه بالا) جدا نا امید کننده بوده است. و بنده در ابتدا فکر کردم ایرادی هست که اینقدر کند عمل می کنند.

در مورد قابلیت های بدنه البته اینجا تاپیک k20D نیست اما چون پرسیده اید عرض می کنم که این بدنه قابلیت به خاطر سپردن اصلاح فوکوس برای 20 لنز را دارد. ( قبلا در تاپیک ایراد دوربین شما چیست که البته ذیل برند کنون است گفته بودم که یک ایرادش این است فقط یک اصلاح فوکوس دارد اما بعد ها متوجه شدم که خیر تا 20 مورد را ذخیره می کند)

تمام 9 نقطه + 2 منطقه کناری برای فوکوس بسیار خوب کار می کند و تقریبا تفاوتی ندارند . البته همیشه و در تمام دوربین ها دقیق ترین و مطمئن ترین نقطه همان نقطه وسطی است.

با لنز های سری آ قدیمی : الف- غیر اتوفوکوس ... امکان جابجای نقطه فوکوس نیست (الان به شک افتادم دوربین هم منزل نیست که تست کنم! اگر تغییری بود بعدا عرض میکنم) ب: اتوفوکوس... امکان تغییر در 11 نقطه هست. لنز های غیر سری آ فقط در مرکز فعال است.

در حالت لایو ویو فوکوس اتوماتیک نداریم.فوکوس دستی با امکان بزرگنمایی هست.

امکان لینک کردن نقطه فوکوس به نقطه نور سنجی در حالت نور سنجی نقطه ای هم هست.

روی بدنه 3 حالت برای فوکوس هست : منوال- اتوفوکوس پیوسته (سوژه متحرک)- اتوفوکوس سینگل

ایرادش :

نداشتن چراغ کمی فوکوس و استفاده از رگبار فلاشی به جای آن است که در تاریکی نسباتا مطلق مثلا زیرزمین بدون چراغ در شب یا فضای باز در شب غیر مهتابی (بدون نور محیطی) فوکوس اتوماتیک تقریبا غیر ممکن است که البته اگر فلاش AF360FGZ or AF540FGZ روی دوربین نصب باشد در تاریکی مطلق هم بدون مشکل فوکوس درست انجام می شود.

محمد رضا جان منظورت اینه که وقتی دستی فوکوس می کنی ، هنگام چرخاندن رینگ فوکوس ، وقتی به فاصله مورد نظر می رسه و فوکوس میشه، نقطه AF قرمز میشه و روشن می مونه؟ چون تو دوربین من این طوری نیست یعنی در فوکوس دستی هم نقطه فوکوس یک بار قرمز میشه و بعد خاموش میشه و من بیشتر از روی همان شش ضلعی سبز رنگ میفهمم که فوکوس در چه وضعیتی است .
    باید یکبار دیگه ببینم. اما شاید دلیلش اینه که من مرتبا روی شاتر نیم کلیک می کنم. به نظرم درست گفته ام فردا که نمی توانم اما پس فردا امتحان می کنم حتماً.
    ویرایش توسط farhad44 : Wednesday 30 December 2009 در ساعت 09:29 دلیل: درخواست نگارنده
    raffi، xman_a، odesa و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    16459

بحث مقایسه ای بین Kx و K7

کد HTML:
    http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-dslr-discussion/83751-kx-k7.html
    خلاصه:

Kx در ایزو های بالای 800 اگر jpg عکس می گیرید بهتر است ولی اگر Raw می گیرید خیر ضمنا K7 جزئیات بیشتری ثبت می کند.

در ایزو های زیر 800 K7 نویز کمتری می دهد.

Kx ورودی کابل سینک ندارد و چون در ایزو های پایین هم کمی پایین تر از K7 است برای فلاش کار ها خیلی توصیه نمی شود.

بدنه K7 بهتر است و سیلینگ خوبی دارد. در مقابل Kx یک بدنه معمولی دارد.

قیمت Kx خیلی بهتر است و اگر نیاز به ژانگولر خاصی ندارید همان Kx را توصیه کرده اند.

.................................................. .................................................. ............................

در مورد

No visible AF points in viewfinder

موارد مختلفی خواندم از نوشته ها نتیجه ای که گرفتم (اما مطمئن نیستم) اینکه علاوه بر مطالبی که قبلا عرض کردم ظاهراً و باز هم ظاهراً در حالت فوکوس اتوماتیک (حالت سبز که نقطه فکوس رو هم خود دوربین تعیین می کند) محل فوکوس نمایش داده نمیشه.مثلا در عکس های تولدی! اما هنوز مطمئن نیستم/
    ویرایش توسط mreza1001 : Thursday 31 December 2009 در ساعت 10:23 دلیل: تگ کد
    xman_a تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین