صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 39 , از مجموع 39
Like Tree142تشکر

موضوع: Pentax K-r

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

تا بهنام بیاد خدمتت عرض کنم که لنز چون قطعه الکترونیکی نداره،فقط بهبود طراحی های اپتیکی بهش کمک می کنه و همیشه اینطور نیست که اگر شرکتی سالهاست که نسخه جدید یک لنز را ارایه نکرده،اون لنز ایراد داره،نمونش لنزهای شرکت Leica هست که بعضی هاشون برای 60 سال پیشه! درسته که فوکوس دستی هست و .. ولی کلی طرفدار داره و قیمت خودش را حفظ کرده.

البته داستان لنز خوب(شارپ) با لنزکیت و ارزان کلی تفاوت داره و اون لنز خوبه که همیشه ماندگاره.
    mreza1001، Anoosh-Em، M.R.Mir و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحید بیگدلی

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط foxmove نمایش پست ها
    سلام آقای صفر زاده
    پس این قضیه که دوستان بسیاری در سایت میفرمایند ، همیشه لنز ماندگار است ولی بدنه دوربین نه ، شما این را قبول ندارید و یک تاریخ مصرف برای لنز تعیین میکنید ؟ ( البته صحبت شما هم درست هست و بعد از سالیان درازی کاربردی ندارند )، ولی فکر میکنم تعدادی از لنزهای قدیمی پنتاکس هنوز هم قابل استفاده هستند و شاید آقای میلانی در مورد این قضیه بهتر بتوانند پاسخگو باشند .
    درود
    صحبت پشتیبانی بدنه‌های جدید برای لنزهای قدیمی بود، پس فکر کنم موضوع لنزهای تولید 20 سال به قبل رو در بر می‌گیره. هر چند که دوربین D300s یا D7000 همه لنزهای قدیمی رو هم پشتیبانی می‌کنند.
    عمر مفید لنز به نظر من 10 سال است. یا حداقل تا آمدن نسل جدید همون رنج لنز.
    مثلا لنز 85mm f1.4 جدید نیکون از نسل قبلی که نسخه D باشه بهتره.
    یا 24-70 از نسل قبلی که D 28-70 باشه بهتره و ...
    البته قیمت همیشه مطرح است و باعث تغییر در انتخاب واقعی می‌شه.

در مورد استفاده از لنزهای Manual Focus هم کاملا مخالف هستم.
    وقتی شما ابزار به این خوبی دارید (Auto Focus) و با یک اشاره فکوس دقیق رو بدست می‌آورید چرا استفاده نکنید؟
    فکر کنم عکاسان قدیمی که به Manual Focus علاقه دارن بیشتر به فکر پز و کلاس کار هستن نه نتیجه کار، چون باید زحمت بیشتری بکشن و بگن ما با چه بدبختی عکس گرفتیم.
    در یک کلام Manual Focus برای پیر مردای عکاسی است و نسل جدید این مورد رو نمی‌تونه تحمل کنه
    البته به غیر از استفاده‌های خیلی خاص مثل عکاسی ماکرو.
    ویرایش توسط king4 : Tuesday 12 April 2011 در ساعت 12:06
    Anoosh-Em، M.R.Mir، foxmove و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

در مورد استفاده از لنزهای قدیمی هم بگم که هر ابزاری دورانی دارد و بعد از چند سال دیگه حرفی برای گفتن نداره.
    می تونم بگن قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری

بنده می تونم با 350 الی 500 هزار تومان یک لنز 50 اف 1.2 پنتاکس سری قدیمی بگیرم. شما با قیمت 5/2 میلیونی لنز های جدید مقایسه می کنید؟

می توانیم میلیون ها خرج این لنز های جوان پسند کنیم (و یا در حسرت داشتنشان بمانیم) اما من نمی خواهم و نمیییی تونم که خرج کنم. همون 350 هزار تومانی رو هم اشتباه کردم و از دست دادم در مورد کیفیت شرط می بندم بهتر نباشند بدتر نیستند. اگر بد بود روی 5دی و ... از لنز های قدیمی استفاده نمی شد.

یک لنز 55 مم زایس دارم که با تبدیل رو پنتاکس ازش استفاده می کنم فکر کنم تولید 1970 است دوره 10 ساله هم ندارد. لنز خوب همیشه خوب است.

بسیاری از عکس های تبلیغاتی امروز با لنز های قدیمی گرفته می شود.

وقتی شما ابزار به این خوبی دارید (Auto Focus) و با یک اشاره فکوس دقیق رو بدست می‌آورید چرا استفاده نکنید؟
    فکر کنم عکاسان قدیمی که به Manual Focus علاقه دارن بیشتر به فکر پز و کلاس کار هستن نه نتیجه کار، چون باید زحمت بیشتری بکشن و بگن ما با چه بدبختی عکس گرفتیم.
    در یک کلام Manual Focus برای پیر مردای عکاسی است و نسل جدید این مورد رو نمی‌تونه تحمل کنه
    البته به غیر از استفاده‌های خیلی خاص مثل عکاسی ماکرو.
    جسارتاً بهتر است در مورد مواردی که تجربه ای نداریم این طور قضاوت نکنیم. اگر متوجه رنج و کیفیت مناسب 135-50 شده اید به دلیل استفاده از آن بوده است. این را هم امتحان کنید. بالاخره یک روز شما هم مثل ما پیر می شوید! سالیان متمادی عکس های استثنایی با همین لنز های منوال خلق شده در هر ژانری که بگویید هست . . .
    vbigdeli، Elend، OptiX و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

البته به غیر از استفاده‌های خیلی خاص مثل عکاسی ماک
    ببنید من هم دوست دارم خیلی جاها از autofocus استفاده کنم!
    اما این حرفی که میزنید کاملا غلطه کافیه نگاهی به تولیدات Carl Zeiss بیاندازید. تا متوجه شید چرا خیلی ها سراغشون میرن(البته نه در ایران)
    vbigdeli، mreza1001، M.R.Mir و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط Elend نمایش پست ها
    ببنید من هم دوست دارم خیلی جاها از autofocus استفاده کنم!
    اما این حرفی که میزنید کاملا غلطه کافیه نگاهی به تولیدات Carl Zeiss بیاندازید. تا متوجه شید چرا خیلی ها سراغشون میرن(البته نه در ایران)
    خوب من یک لنز 85mm با AutoFocus انتخاب می‌کنم شما یا یکی از دوستان هم یدونه Manual بعد بریم عکاسی پرتره، من 10 تا شات زدم شما تازه اولی رو فکوس کردین! من شخصا تا به حال عکس Manual نگرفته‌ام :)
    Carl Zeiss عدسی‌های بسیار با کیفیتی می‌سازد ولی دلیل نمی‌شه که در کل لنزهای خوبی تولید کنه، لنز یک مجموعه است نه فقط یک عدسی. انواع تکنولوجی‌ها را دارد.
    شخصا لنزهای Nano نیکون رو به Carl Zeiss ترجیح می‌دم.
    دیگه آف تاپیک شد، لازم نمی‌دونم بحث ادامه پیدا کنه، هر کی هر برندی دوست داره انتخاب می‌کنه و لنز مورد علاقه‌اش را خریداری می‌کند
    mreza1001، Anoosh-Em، foxmove و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

بسیاری از عکس های تبلیغاتی امروز با لنز های قدیمی گرفته می شود.

بهنام جان نیکون لنز یا سری تولیداتی به نام Nano نداره،هر چی نباشه من چهار تا از این لنز های به اصطلاح نانو شما را دارم و توضیحات خود نیکون را هم خوانده ام و این بحث نانو به مسائل اصلی لنز و بدنه لنز مربوط نمیشه(مثل سری L کنون)

سرعت عکاسی و تعداد شات ها مهم نیست،مهم رضایت همونی که شما 10 تا عکس ازش گرفتید و عکاس منوال کار یک عکس ;) اینکه انقدر به اتوفوکوس اعتقاد دارید عجیبه،اتوفوکوس برای کسانی که مشکل بینایی(استیگمات یا دوربینی/نزدیک بینی) دارن خیلی عالیه ولی همه عکاس جنگ نیستن که در کثری از ثانیه بخواد اتفاقی جلوشون رخ بده! دیده عکاسان قدیم به عکس با دید عکاسان فعلی خیلی فرق داره و عوض شده.

مسلما در این چند دهه پیشرفت در لنزهای زوم بسیار عالی بوده،ولی در لنزهای فیکس یا پرایم اینطور نبوده.

لازم نمی‌دونم بحث ادامه پیدا کنه،
    ایول خیلی عالیه..من بیگناهم،حالا فعلا اجازه بده بحث کنیم تا بعد!
    mreza1001، Elend، M.R.Mir و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحید بیگدلی

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

کلاً این بحث برندی نیست اما فکر کنم باید بعداً منتقل بشه به تاپیک دیگری

خوب من یک لنز 85mm با AutoFocus انتخاب می‌کنم شما یا یکی از دوستان هم یدونه Manual بعد بریم عکاسی پرتره، من 10 تا شات زدم شما تازه اولی رو فکوس کردین! من شخصا تا به حال عکس Manual نگرفته‌ام
    آخرین سفری که باهم رفتیم توی اون زنبورداری . . . شما با لنز 50-18 اف 2.8 ماکرو سیگما با موتور مافوق صوت کار می کردی و من با لنز 100 ماکرو اف 4 پنتاکس سری قدیم سوژه هم جهت اطلاع دوستان زنبور در حال شهد برداری از شکوفه ها بود. هر دوی ما عکس خوب داریم از اون چند دقیقه قطعاً شما عکس های فوکوس شده بیشتری داری بنده عکس های خارج از فوکوس رو توی ماشین از تو دوربین پاک کردم. اما چند تایی عکس خوب دارم. عکاسی با لنز منوال باعث دقت بیشتر من میشه. به صورت خودبه خود توجه به کادر و شرایط نوری بیشتر می شود. شاید هم این ناشی از عادت دوران نگاتیو است که قبل از شات زدن تمام موارد کادر و نور و فوکوس و سوژه را یکبار مرور می کردیم و آخرش هم یک بار یک نگاه کلی توی کادر می انداختیم که مبدا چیزی درست نباشد. بر خلاف تصور دوستان وقتی عکاسی سریع مد نظر بود این مراحل حذف نمی شدند بلکه سریع تر می شدند همه عکاس هایی که نگاتیو کار می کردند مراحل اینچنینی را رعایت می کردند و عکاس های ماهر و با تجربه همه این ها را در کسری از ثانیه انجام می دادند و این هرگز حذف نمی شد. برای ما که در آستانه راه یا حد اکثر میانه راه عکاسی هستیم چنین دقت هایی لازم است. و گرنه عکاسی با لنز اتوفوکوس هم خوب است و همیشه نمی شود با لنز منوال کار کرد.

سرعت فوکوس شما به تبحر و تشخیص و تسلط شما روی لنزتان بستگی خواهد داشت که با تمرین به دست می آید. قابلیت های دوربین هم مهم است برخی دوربین ها مثل پنتاکس وقتی سوژه در فوکوس قرار می گیرد تایید فوکوس اعلام می کنند.حتی سیستمی هست که فقط با لنز های منوال کار می کند به نام catch in focus به این صورت که شاتر را با دست یا با دکلانژور یا ریموت کنترل می فشارید ولی عکس گرفته نمی شود اما به محض اینکه سوژه در فوکوس قرار بگیرد شات زده می شود (بیشتر به درد ماکرو و حیات وحش می خورد) برخی برند ها همان تایید فوکوس را هم نمی دهند ... بنده یک صفحه فوکوس طرح قدیمی هم تهیه کردم و کلاً تعویض کردم تا مواقع فوکوس دستی راحت تر باشم.

عکاسی با لنز های منوال دنیای جدیدی به رو شما خواهد گشود (مخصوصاٌ اگر قبلاً تجربه اش را ندارید) امتحان کنید.
    vbigdeli، xman_a، OptiX و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    28

اینجا تاپیک K-r پنتاکسه؟!...
    با احترام به همه ی دوستان و شرکت کنندگان در بحث؛ من به عنوان یک علاقه مند به عکاسی و برند پنتاکس وقتی تاپیکهای مربوط به دوربینهای این کمپانی مثل k-5 یا همین k-r رو می خونم متاسفانه بیشتر بحث و جدل و مشاجرات متعصبانه در مورد مقایسه ی غیرمرتبط برندها رو می خونم تا اطلاعات فنی راجع به دوربینها! در صورتی که به نظر من همه ی برندها به صنعت عکاسی خدمت می کنند و در پیشبرد این تکنولوژی سهم دارند. وجود تنوع محصول باعث شده که رقابت بیشتری بوجود بیاد و در نهایت محصول بهتر و ارزانتر بدست ما مصرف کننده ها برسه. امیدوارم دوستان که دانش و اطلاعات و تجربه ی بیشتری دارند به افزایش بار علمی و فنی و کاربردی مباحث کمک کنند تا امثال من استفاده کنند.
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

سلام دوستان قیمت pentax k-rالن حدودا چنده؟؟کسی عکسی از این دوربین گرفته بذاره ببینیم؟؟

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4