صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 39
Like Tree142تشکر

موضوع: Pentax K-r

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

البته که انحصار به نفع مشتری نیست اما . . .

فکر می کنید کنون و نیکون غیر انحصاری است؟ خیر؟ تمام مواردی که شما قیمت می گیرید از 2 تا فروشنده عمده خرید می کنند و بعد از چند دست گشتن به دست آنها می رسد. آن عمده فروش ها هم با هم کاملاً هماهنگ هستند و بازار را تنظیم می کنند. مثلاً بار یک نوبت آفومار را کلاً یکی می خرد یا آفومار بارش را از فلانی می گیرد . . .
    foxmove و NetNegar تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

تنوع کم لنز ؟ دقیقاً به چه جور لنزی نیاز دارید که پنتاکس نداره؟ بله پنتاکس مثل کنون که 3 4 5 تا 200-70 داره نیست. یک لنز 135-50 اف 2.8 بیشتر نداره که می تونید همون رو بخرید.
    85mm f1.8 وجود داره؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Elend نمایش پست ها
    85mm f1.8 وجود داره؟
    بله وجود داره Pentax FA 85 f1.4
    کد:
    http://www.pentaxforums.com/lensreviews/SMC-Pentax-FA-Star-85mm-F1.4-Lens.html
    و عکسهایی که توسط این لنز گرفته شده
    کد:
    http://forum.mflenses.com/af-smc-pentax-fa-85mm-f1-4-if-t28854.html
    mreza1001، M.R.Mir و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    ....
    D7000 اش را که دوستان نیکونی از نزدیک دیده بودند به نیکون لعن و نفرین می فرستادند . . .
    جدا ً ؟؟؟ کدام دوستان نیکونی دقیقاً ؟

ما هم دستمون گرفتیم , ولی جز سلام و صلوات چیز دیگه ای نفرستادیم ...

:cool:
    Daruosha، merdax، Amin Zarif و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

از این جهت 1.8 عرض کردم که لنز مشابه در برندهای دیگر زیر 500 است !
    حالا این لنز در ایران وجود دارد!؟چه قیمتی؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    16459

جدا ً ؟؟؟ کدام دوستان نیکونی دقیقاً ؟

ما هم دستمون گرفتیم , ولی جز سلام و صلوات چیز دیگه ای نفرستادیم ...
    بهنام

شما به هر حال از مریدان هستید انتظار دیگری هم نمی رود. :D

آقایان دوستان! همان هایی که می خواهید از نیکون و کنون بخرید. هم بهتر است هم ارزانتر است و هم لوازمش زیاد است انحصاری هم نیست. تازه راحت تر می تونید بفروشیدش. باز من یادم رفت که قرار بود به کسی توصیه نکنم.

لنز Pentax SMC-FA 77mm f/1.8 Limited را فراموش نکنید. که سایر برند ها ندارند.

کد HTML:
    http://www.photozone.de/pentax/128-pentax-smc-fa-77mm-f18-limited-review--test-report
    البته لنز 70 اف 2.4 هم هست قیمت حدود 900 تومان
    M.R.Mir، foxmove و NetNegar تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    بهنام

شما به هر حال از مریدان هستید انتظار دیگری هم نمی رود. :D

آقایان دوستان! همان هایی که می خواهید از نیکون و کنون بخرید. هم بهتر است هم ارزانتر است و هم لوازمش زیاد است انحصاری هم نیست. تازه راحت تر می تونید بفروشیدش. باز من یادم رفت که قرار بود به کسی توصیه نکنم.

لنز Pentax SMC-FA 77mm f/1.8 Limited را فراموش نکنید. که سایر برند ها ندارند.

کد HTML:
    http://www.photozone.de/pentax/128-pentax-smc-fa-77mm-f18-limited-review--test-report
    البته لنز 70 اف 2.4 هم هست قیمت حدود 900 تومان
    آقای بهنام صفرزاده ؟؟ واجب شد یک صحبتی با ایشون داشته باشیم ...

اما رضا جان , این لنزهای لیمیتد و لنزهای عتیقه ای که در پنتاکس وجود داره و سالها قبل تولید شدند , چقدر احتمال دارند که در ایران هم پیدا بشوند؟
    - اگر فرضا ً پیدا بشوند, چقدر به قیمت دلاریشان نزدیک اند ؟
    - بقول خودت پنتاکس در ایران نمایندگی (مثلاً) دارد , و بدبختی این است که نمایندگیش انحصاری است تقریباً , به عبارتی به هر سازی که بزنند باید برقصید , ولی کنن و نیکون را حتی بصورت مسافری و قاچاقی هم وارد میکنند , پس دستتان بازتر است

- یک سری از لنزها هستند که به نوعی بصورت استاندارد در آمده اند و در اغلب برندها وجود دارند, مثل همین 200-70 اف 2.8 , که پنتاکس بقول شما 135-50 اف 2.8 را گذاشته
    یادمه مدتی قبل این لنز را روی بدنه K20 شخصی برای چند دقیقه دستم گرفتم , سرعت فوکوس آنقدر پایین بود که گریه ام گرفت , حالا نمیدانم بدنه مقصر بود یا لنز
    ... و برای همین هم, افرادی که از برندهای دیگر به پنتاکس مهاجرت میکنند و به لنزهایی مثل این 200-70 عادت دارند, ناچار میشوند مثلا ً سیگمای 200-70 مونت پنتاکس را تهیه کنند , که خب جالب نیست.

- و البته پنتاکس چند لنز خوب و جدید هم دارد که حاصل همکاری با توکینا است, مثل همین 135-50 و 50-16 و 17-10 و ...

- پیشرفته ترین فلاش پنتاکس که AF-540FGZ باشد , چقدر از قابلیتهای SB-900 نیکون را دارد ؟

- نکته جالب دیگر در پنتاکس , در قسمت لنزهای پرایم آن است , فوکالهایی بعضا ً ناآشنا (شاید عیب نباشد البته) , با دیافراگمهایی که خیلی هم باز به حساب نمی آیند (مثل همین 2.4 و 2.8 یا 3.2) که اغلبشان هم IF : Internal Focus نیستند
    با این حساب پنتاکس لنزهای زیادی دارد که برندهای دیگر ندارند :)

پنتاکس برندی خوب و قدیمی با محصولات خوب است , ولی نباید ایرادات و مشکلات محصولاتش و همچنین مشکلات استفاده کنندگانش (بخصوص در جایی مثل ایران) را فراموش کرد.

راستی , کاش پنتاکس هنوز لنز 200-80 اف 2.8 ش را تولید میکرد , همان لنزی که 135-50 جایش را گرفت ..

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg kit.jpg‏ (88.9 کیلو بایت, 153 بازدید)
    • نوع فایل: jpg lens.jpg‏ (109.2 کیلو بایت, 153 بازدید)
    Daruosha، Amin Zarif، ashkan 78 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    16459

آقای بهنام صفرزاده ؟؟
    بله . فراموش نکنیم که دی 7000 یک دوربین مدل XXXX نیکون است

اما رضا جان , این لنزهای لیمیتد و لنزهای عتیقه ای که در پنتاکس وجود داره و سالها قبل تولید شدند , چقدر احتمال دارند که در ایران هم پیدا بشوند؟
    - اگر فرضا ً پیدا بشوند, چقدر به قیمت دلاریشان نزدیک اند ؟
    احتمالش کمه در حد صفر. اما الان که ماشالا همه دستی در ای بی و ... دارند من اگر واقعاً به چیری نیاز داشته باشم و پولش رو داشته باشم می تونم تهیه کنم. مهمترین چیز پول است وگرنه لنز های خوبی که به آدم پیشنهاد می شود رو هم از دست می دهیم.

- بقول خودت پنتاکس در ایران نمایندگی (مثلاً) دارد , و بدبختی این است که نمایندگیش انحصاری است تقریباً , به عبارتی به هر سازی که بزنند باید برقصید , ولی کنن و نیکون را حتی بصورت مسافری و قاچاقی هم وارد میکنند , پس دستتان بازتر است
    من طرفدار سیگل نیستم. اما کلاً طرفدار شرکت هایی با نمایندگی انحصاری هستم. به هر حال همین شرکت سیگما رو هم داره و کل نیاز ایران رو تامین میکنه.راستش من علاقه چندانی به خرید چیزهای قاچاق گران ندارم حالا زیر 500 دلار باشه آدم یه ریسکی میکنه.

من 10-20 سیگما ماونت پنتاکس آکبند رو خریدم 250 هرکی ارزونتر تونست ماونت دیگری بخره من دوربینم رو بهش میدم.

- یک سری از لنزها هستند که به نوعی بصورت استاندارد در آمده اند و در اغلب برندها وجود دارند, مثل همین 200-70 اف 2.8 , که پنتاکس بقول شما 135-50 اف 2.8 را گذاشته
    لنزهای 200-70 برای دوبین های فول فریم طراحی شده. برای همین هم پنتاکس اومده 135-50 رو روی کراپ 1.5 داده (البته لنز برای کراپ 1.25 هم جواب میدهد) که رنجش معادل 200-70 فول فریم است.

یادمه مدتی قبل این لنز را روی بدنه K20 شخصی برای چند دقیقه دستم گرفتم , سرعت فوکوس آنقدر پایین بود که گریه ام گرفت , حالا نمیدانم بدنه مقصر بود یا لنز
    ... و برای همین هم, افرادی که از برندهای دیگر به پنتاکس مهاجرت میکنند و به لنزهایی مثل این 200-70 عادت دارند, ناچار میشوند مثلا ً سیگمای 200-70 مونت پنتاکس را تهیه کنند , که خب جالب نیست.
    من از 135-50 اف 2.8 روی K20D &K200D استفاده می کنم. موقع خرید 150-50 سیگما هم بود 500$ ارزانتر با فوکوس سریعتر جریانش را در تاپیک لنز نوشته ام. به هر حال من 135-50 پنتاکس را گرفتم و همیشه خیالم از بابت کیفیت راحت است باهاش کاری نمی کنم که نیاز به فوکوس سریعتر داشته باشه. عکاسی پرتره. اتفاقاً 2 نفر نیکونی را هم می شناسم که به رنج 50-135 علاقه دارند و شاید بروند سیگما بخرند چون نیکون این رنج رو نداره. (اسمشان را عمراً نمی گویم!)

- و البته پنتاکس چند لنز خوب و جدید هم دارد که حاصل همکاری با توکینا است, مثل همین 135-50 و 50-16 و 17-10 و ...
    شاید هم برعکس

نسخه پنتاکسی گرانتر و کیفیتش هم بهتر است.

- پیشرفته ترین فلاش پنتاکس که AF-540FGZ باشد , چقدر از قابلیتهای SB-900 نیکون را دارد ؟
    من این فلاش را هنوز نخریده ام. شاید چون به تی تی ال کارکردن علاقه ای ندارم. به نظرم SU4 مهمترینشان است. و البته گاید نامبر 540 پنتاکس بالاتر است. حالا من یک سوال بهتر بپرسم : پیشرفته ترین فلاش کنون چقدر از قابلیت های Sb900 را ندارد؟ به طور قطع 580کنون زیر 540 پنتاکس قرار می گیرد . پس اول به کنون بتازید. سیستم کنترل فلاش نیکون و پنتاکس به هم نزدیک است. (آخه sb600 چه فلاشیه که نیکون ساخته؟؟ خیلی کمبود ها دارد) من الان از فلاش های نیکون روی پنتاکس استفاده می کنم. مشکلی هم ندارم.

- نکته جالب دیگر در پنتاکس , در قسمت لنزهای پرایم آن است , فوکالهایی بعضا ً ناآشنا (شاید عیب نباشد البته) , با دیافراگمهایی که خیلی هم باز به حساب نمی آیند (مثل همین 2.4 و 2.8 یا 3.2) که اغلبشان هم IF : Internal Focus نیستند
    با این حساب پنتاکس لنزهای زیادی دارد که برندهای دیگر ندارند :)
    حالا 20 تا لنز سوپر تله هم داشت یا مثلاً 8 مم اف 1 داشته! مگه من می خریدم؟ یا اصلاً می تونستم بخرم؟ اصلاً نیاز داشتم؟

شاید که نه قطعاً عیب نیست. دلیل نساختن لنز های با اف خیلی باز قیمت تمام شده بالا و بازار هدف پنتاکس است کابری مثل من خوشحال می شود پنتاکس 50 اف1.2 اش را آپدیت کند و موتور فوکوس رویش بگذرد اما پول خریدش را ندارم (چند نفر 1.2 های کنون را دارند؟ مسلماً فقط حرفه ای های واقعی) حالا پنتاکس بیاید به خاطر کل کل من و شما لنز را تولید کند و وارد بازار کند که مشتریان آماتورش نخرند؟

پنتاکس برندی خوب و قدیمی با محصولات خوب است , ولی نباید ایرادات و مشکلات محصولاتش و همچنین مشکلات استفاده کنندگانش (بخصوص در جایی مثل ایران) را فراموش کرد.
    باباجان نداشتن 200-70 مشکل نیست. اگه هست مشکل نیکون هم نداشتن 135-50 است!

راستی , کاش پنتاکس هنوز لنز 200-80 اف 2.8 ش را تولید میکرد , همان لنزی که 135-50 جایش را گرفت ..
    Hoya سهام پنتاکس رو خریده و تصمیم ها رو اونا میگیرن

کاش کنون و نیکون هم اینقدر ماونتشان و سیستم فوکوسشان را تعویض نمی کردند که همه بتوانند از لنز های قدیمی استفاده کنند.

و باز هم از وحید ممنونم که به همه ماونت ها سرکی می کشد.
    Mashhadi Vahid، Elend، M.R.Mir و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

ببخشید من صحبتم در مورد مقایسه D7000 با D300s بود نه با پنتکس :)
    من هیچ موقع از برند نیکون جدا نمی‌شوم.

در مورد لنز 50-135 باید بگم که رنجش برای دوربین‌های کراپدار بسیار عالی است و هیچ موقع با 70-200 مقایسه نکنید چون 70-200 برای فول فریم خوبه نه کراپ. خیلی خوب می‌شد اگر نیکون و کنون هم این لنز رو برای بدنه‌های کراپ با قیمت کمتر نسبت به 70-200 تولید می‌کردن.

در مورد لنزهای پرایم هم باید بگم کسی که پرایم می‌خرد (حرفه‌ای‌ها) فقط و فقط برای بازترین دیاف لنز پرایم می‌خرن.
    عکاسان معروف زیادی هستن که 85mm f/1.4 می‌خرن و فقط با دیاف 1.4 کار می‌کنن. در غیر این صورت که همان 70-200 2.8 کافی است.

در مورد فلاش هم که Wireless TTL خیلی سیستم خوبی است و قابل مقایسه با Manual نیست.

در مورد استفاده از لنزهای قدیمی هم بگم که هر ابزاری دورانی دارد و بعد از چند سال دیگه حرفی برای گفتن نداره. همیشه ابزارهای جدید بهتر بوده‌اند. حالا چه لنز باشه چه ابزار صنعتی چه اتومبیل و ...
    Halalzadeh، mreza1001، A.Mazaheri و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط king4 نمایش پست ها
    ببخشید من صحبتم در مورد مقایسه D7000 با D300s بود نه با پنتکس :)
    من هیچ موقع از برند نیکون جدا نمی‌شوم.

در مورد لنز 50-135 باید بگم که رنجش برای دوربین‌های کراپدار بسیار عالی است و هیچ موقع با 70-200 مقایسه نکنید چون 70-200 برای فول فریم خوبه نه کراپ. خیلی خوب می‌شد اگر نیکون و کنون هم این لنز رو برای بدنه‌های کراپ با قیمت کمتر نسبت به 70-200 تولید می‌کردن.

در مورد لنزهای پرایم هم باید بگم کسی که پرایم می‌خرد (حرفه‌ای‌ها) فقط و فقط برای بازترین دیاف لنز پرایم می‌خرن.
    عکاسان معروف زیادی هستن که 85mm f/1.4 می‌خرن و فقط با دیاف 1.4 کار می‌کنن. در غیر این صورت که همان 70-200 2.8 کافی است.

در مورد فلاش هم که Wireless TTL خیلی سیستم خوبی است و قابل مقایسه با Manual نیست.

در مورد استفاده از لنزهای قدیمی هم بگم که هر ابزاری دورانی دارد و بعد از چند سال دیگه حرفی برای گفتن نداره. همیشه ابزارهای جدید بهتر بوده‌اند. حالا چه لنز باشه چه ابزار صنعتی چه اتومبیل و ...
    سلام آقای صفر زاده
    پس این قضیه که دوستان بسیاری در سایت میفرمایند ، همیشه لنز ماندگار است ولی بدنه دوربین نه ، شما این را قبول ندارید و یک تاریخ مصرف برای لنز تعیین میکنید ؟ ( البته صحبت شما هم درست هست و بعد از سالیان درازی کاربردی ندارند )، ولی فکر میکنم تعدادی از لنزهای قدیمی پنتاکس هنوز هم قابل استفاده هستند و شاید آقای میلانی در مورد این قضیه بهتر بتوانند پاسخگو باشند .
    mreza1001 و NetNegar تشکر می‌کنند.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین