صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 47 , از مجموع 47
Like Tree120تشکر

موضوع: Tamron 70-200mm f/2.8 VC USD

كاربر همراه Mehrdad-PL آواتار ها
    تشکر کرده
    2215

نقل قول نوشته اصلی توسط NASSIRI4080 نمایش پست ها
    دوست عزيز با عرض سلام و ادب
    ميشه مختصري درخصوص مقايسه FOV اين دو لنز در فوكال 200 م م توضيح بديد ؟ يعني اينكه در 200 م م هر دو لنز مورد اشاره جنابعالي كادري مشابه دارند ؟
    متشكرم
    سلام
    نه کادر مشابه ندارند....البته در فاصله فوکس نزدیک مثلا کلوز شات فوکس بریثینگ تامرون کاملا مشهوده و به مراتب کادر بازتری در فوکال 200 داره شاید چیزی شبیه فوکال 150 ...
    برای داشتن کادر مشابه باید جلوتر برید و البته (تصویر فلت) فوکال 200 رو دیگر نخواهید داشت .
    ابته در فاصله دور کادر تقریبا مشابه هست .
    ولی شارپنس تقریبا در تمامی فواصل کانونی بهتره (f:2.8) البته فوکال 200 رو رو پرتره(فاصله سه چهار متری از سوژه) مقایسه کردم که فوکال 200 حقیقی تامرون نیست و باید به نظرم روی نقطه ای فوکس بشه که دو لنز کادر مشابه بدن .
    لرزه گیر تامرون به نظرم بهتره .
    ویرایش توسط Mehrdad-PL : Wednesday 27 July 2016 در ساعت 14:43
    NASSIRI4080 و Hamed Ziyaei تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad-PL نمایش پست ها
    سلام
    نه کادر مشابه ندارند....البته در فاصله فوکس نزدیک مثلا کلوز شات فوکس بریثینگ تامرون کاملا مشهوده و به مراتب کادر بازتری در فوکال 200 داره شاید چیزی شبیه فوکال 150 ...
    برای داشتن کادر مشابه باید جلوتر برید و البته (تصویر فلت) فوکال 200 رو دیگر نخواهید داشت .
    ولی شارپنس تقریبا در تمامی فواصل کانونی بهتره (f:2.8) البته فوکال 200 رو رو پرتره مقایسه کردم که فوکال 200 حقیقی تامرون نیست و باید به نظرم روی نقطه ای فوکس بشه که دو لنز کادر مشابه بدن .
    لطفا اگه ممکنه در مورد پاراگراف آخر بیشتر توضیح بدید ..من دقیقا متوجه منظورتون نشدم...! شرمنده خلاصه.....اثرات پیریه...
    پیشاپیش ممنون
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

تشکر کرده
    2215

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    لطفا اگه ممکنه در مورد پاراگراف آخر بیشتر توضیح بدید ..من دقیقا متوجه منظورتون نشدم...! شرمنده خلاصه.....اثرات پیریه...
    پیشاپیش ممنون
    ببینید در برخی لنزها خصوصا لنز های زوم گاها عددی که بعنوان فاصله کانونی برای انها توسط تولید کننده اعلام میشه در برخی فواصل فوکوس با فاصله کانونی حقیقی لنز تفاوت داشته و فاصله کانونی دچار تغییرات خواهد شد. (عموما کمتر از فاصله کانونی حقیقی ) و این معمولا در فواصل نزدیک فوکس اتفاق خواهد افتاد .(focus breathing)
    مثلا اگر با این دو لنز در فاصله کانونی مثلا 200 از یک سوژه از فاصله سه متری پرتره بگیرید لنز کنون کادر بسته تری به شما خواهد داد( در واقع تامرون کادر واید تر که نتیجه فاصله کانونی کمتره ، خواهد داد) و بزرگنمایی پس زمینه در لنز کنن بیشتر خواهد بود .
    بطور کلی خیلی ها بخاطر لنز 70-200 f :2.8 کنن و خصوصا تفاوت پرسپکتیو این لنز از فوکال 150 تا 200 برای پرتره به سمت برند کنن میرن .
    ویرایش توسط Mehrdad-PL : Wednesday 27 July 2016 در ساعت 14:57
    Hamed Ziyaei و mrphoto تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad-PL نمایش پست ها
    سلام
    ولی شارپنس تقریبا در تمامی فواصل کانونی بهتره (f:2.8) البته فوکال 200 رو رو پرتره(فاصله سه چهار متری از سوژه) مقایسه کردم که فوکال 200 حقیقی تامرون نیست و باید به نظرم روی نقطه ای فوکس بشه که دو لنز کادر مشابه بدن .
    سلام منظورتون از شارپنس تقریبا در تمامی فواصل کانونی بهتره شارپنس کدام لنز بهتر هست؟
    صرف نظر از تفاوت پرسپکتیو در نمونه کنونی از نظر سایر خصوصیات خروجی کدوم لنز رو بهتر دیدید؟
    اگر امکانش هست میتونید دو نمونه عکس از دو لنز از یک سوژه با شرایط یکسان رو آپلود کنید

تشکر کرده
    2215

نقل قول نوشته اصلی توسط hitmax نمایش پست ها
    سلام منظورتون از شارپنس تقریبا در تمامی فواصل کانونی بهتره شارپنس کدام لنز بهتر هست؟
    صرف نظر از تفاوت پرسپکتیو در نمونه کنونی از نظر سایر خصوصیات خروجی کدوم لنز رو بهتر دیدید؟
    اگر امکانش هست میتونید دو نمونه عکس از دو لنز از یک سوژه با شرایط یکسان رو آپلود کنید
    سلام
    شارپنس بهتر که بصورت hand held با فوکس اتومات از ویزور به نظرم تصاویر تامرون شارپتر بودند ( در مقیاس پیکسل) البته من مشکلی با شارپنس کنن نداشتم .
    کیفیت ساخت کننf:4 به نظرم بهتره ...رینگ زوم و فوکس نرم تر و همچنین سبک تر . البته درلنز تامرون رینگ زوم نزدیک المان جلویی و رینگ فوکس در عقب قرار داره در کنن f :4 دقیقا برعکسه شاید بخاطر عادت باشه ولی به نظرم طراحی کنن برای استفاده خیلی راحت تر و دلچسب تره . و هم اینکه در تامرون برای زوم رینگ زوم رو باید خلاف عقربه های ساعت بچرخونید که باز هم برای من خوشایند نیست .
    صدای سیستم لرزه گیر کنن f:4 بیشتره و تامرون تقریبا بی صداست .
    باسرعت 1/20 ثانیه فوکال 200 و لرزه گیر روشن به نظرم تامرون کمی بهتر عمل میکنه و تعداد عکسهای شارپ بیشتره .
    خواستم فرصتی بشه تا نمونه های پرتره out door دو لنز رو(در شرایط یکسان در حد توان) قرار بدم .
    yaghoobi و ALI.Barutkub تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط A.hoseinpour نمایش پست ها
    عکس به صورت خام بوده و هیچ گونه ویرایشی اعمال نشده است
    عکس اصلی :

فایل پیوست 53770

کراپ 100%
    فایل پیوست 53771

کراپ 200%
    فایل پیوست 53772
    سلام جناب حسین پور امکان داره یه عکس پرتره ویرایش نشده درصورت امکان عکسبرداری داخل اتلیه باشه رو برای بنده ایمیل کنید بنده اف 4نیکون رو داشتم وحالا قصدخرید این لنز وردارم ممنون میشم یه شماره تماس هم لطف کنید چند دقیقه ای وقتتان رو بگیرم باتشکرفراوان،،photoatieh.s@gmail.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوست عزیز. نمیدونم چرا حتی توی عکسهایی که گذاشتید و عکسهایی که من گرفتم یه شباهتهایی در خروجی وجود داره که من رو، چون با کنون 2.8 70-200 کار زیاد کردم ازار میده. وقتی عکس رو تقریبا با کراپ 100% چک میکنم حس میکنم عکسها فلو شدن و اون شارپنسی رو که با کنون تایپ وان بدون استابلایزر داشتم رو در این عکسها ندارم. کنون تا پیکسلهای چاپ شده در نوشته‌های عکس فوق رو هم نشون میداد اما تامرون انگار تصاویرش مه گرفته است.
    شما هم این تجربه رو داشتید و یا دارید؟

صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5