صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 61
Like Tree327تشکر

موضوع: عکاسی از خودرو

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

پیش فرض پاسخ : عکاسی از خودرو

نقل قول نوشته اصلی توسط translator نمایش پست ها
    سلام
    چندروز پيش بازديدي كردم از نمايشگاه خودروهاي سواري پورشه در تهران (جاده مخصوص كرج).
    اين عكس را با دوربين 50D و لنز 85-15 و فيلتر پولاريزه و با نور محيط گرفتم.متاسفانه اطلاعات اگزيف عكس در ريسايز كردن حذف شده.ولي نسخه اوليه موجود است.

دوستان واساتيد لطفاً نظر بدهند
    سلام
    کادر بسیار خوبی بسته اید؛ اما چند مورد که به احتمال زیاد از دست عکاس خارج است:
    1-پروژکتور بالای ماشین و اثرات جانبی آن
    2-ستون و برگه توضیحات سمت راست کادر
    3-انعکاس موجود بر روی درب موتور ماشین
    4-کیفیت سایه ها در قسمت کناری و زیرین ماشین

کمی سختگیرانه است ولی با این همه فضای موجود زیباست.
    mreza1001، IMAN2006 و translator تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

سلام
    ثبت جناب translator رو ديدم ياد عكساي خودم افتادم كه 17-18 روز قبل كه اونجا بودم ثبتشون كردم ! كه با 7D و 50f1.4 بصورت JPG ثبت شدن و فقط ريسايزشون كردم و هيچ پروسسي روشون انجام ندادم .اگزيفشون هم موجوده.

منتظر راهنمايي اساتيد هستم
    merdax، mreza1001، Canon! و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد برنجی

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad71 نمایش پست ها
    سلام
    ثبت جناب translator رو ديدم ياد عكساي خودم افتادم كه 17-18 روز قبل كه اونجا بودم ثبتشون كردم ! كه با 7D و 50f1.4 بصورت JPG ثبت شدن و فقط ريسايزشون كردم و هيچ پروسسي روشون انجام ندادم .اگزيفشون هم موجوده.
    منتظر راهنمايي اساتيد هستم
    جناب برنجي
    باسلام
    هرچند گفتته بوديد اساتيد نظر بدهند، چون تجربه مشابهي داشتم جسارت كرده و نظر آماتوري خودم را اينجا ارائه ميكنم.:biggrin:
    بايد عرض كنم showroom پورشه درتهران با شيشه هاي قدي و نورآزاردهنده آفتاب كه از پهلو به داخل ميتابيد كارعكاسي را بسيار سخت ميكرد.اگر امكان داشت و ميتوانستيم شب از نمايشگاه ديدن كنيم نتيجه كار قطعاً بهتر ميشد.
    البته بايد از مسولان پورشه ايران براي صبر و متانتي كه در مواجهه با عكاسان به خرج مي دهند واقعاً تشكر وقدرداني كرد.
    اينروزها شما از يك گل فروشي يا پرنده فروشي نمي توانيد به راحتي عكس بگيريد! اجازه نمي دهند!
    بگذريم جناب برنجي عكسهايتان زيبا و چشم نواز است.نگاهتان را دوست دارم
    با اجازه اساتيد و خود جنابعالي مي خواستم چند پيشنهاد بدهم كه ميتوانست عكسها را از اين هم زيباتر كند.البته اينها نظر و سليقه بنده است، به بزرگي خودتان مي بخشيد:
    1-شايد كادر عكس اول اگر كمي بازتر بودو بخش بيشتري از خودرو معلوم مي شد جذابيت بيشتري مي داشت.
    2-انعكاس نسبتاً شديد نور ورودي از پنجره ها روي چراغ را شايد ميشد با فيلتر پولاريزه حذف (يا حداقل كمرنگ) كرد.
    3-اگر هدف عكاسي از خودرو بوده، شايد بهتر بود براي نامرئي شدن انعكاس تصوير خودتان و ديگران در بدنه ماشين فكري ميكرديد. شايد هم عمداً مي خواستيد ديده شوند
    4-عكس دوم با استفاده از عمق ميدان كم لنز 50 اف1.4 تبديل به تصويري رويايي شده .
    ولي چرا تصوير شارپ نيست ، نمي دانم عمداً كمي سافت كرده ايد يا بواسطه ريسايز كردن از شارپنس آن كاسته شده؟ چون با سرعت 1/400 ثانيه لرزش دست نميتوانسته مشكلي ايجاد كند.
    موفق باشيد
    Farhad71 و nadersharp تشکر می‌کنند.
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    l Canon EF 100mm f/2.8 Macro LIS USM l
    يوسف جمسي

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

نقل قول نوشته اصلی توسط translator نمایش پست ها
    جناب برنجي
    باسلام
    هرچند گفتته بوديد اساتيد نظر بدهند، چون تجربه مشابهي داشتم جسارت كرده و نظر آماتوري خودم را اينجا ارائه ميكنم.:biggrin:
    بايد عرض كنم showroom پورشه درتهران با شيشه هاي قدي و نورآزاردهنده آفتاب كه از پهلو به داخل ميتابيد كارعكاسي را بسيار سخت ميكرد.اگر امكان داشت و ميتوانستيم شب از نمايشگاه ديدن كنيم نتيجه كار قطعاً بهتر ميشد.
    البته بايد از مسولان پورشه ايران براي صبر و متانتي كه در مواجهه با عكاسان به خرج مي دهند واقعاً تشكر وقدرداني كرد.
    اينروزها شما از يك گل فروشي يا پرنده فروشي نمي توانيد به راحتي عكس بگيريد! اجازه نمي دهند!
    بگذريم جناب برنجي عكسهايتان زيبا و چشم نواز است.نگاهتان را دوست دارم
    با اجازه اساتيد و خود جنابعالي مي خواستم چند پيشنهاد بدهم كه ميتوانست عكسها را از اين هم زيباتر كند.البته اينها نظر و سليقه بنده است، به بزرگي خودتان مي بخشيد:
    1-شايد كادر عكس اول اگر كمي بازتر بودو بخش بيشتري از خودرو معلوم مي شد جذابيت بيشتري مي داشت.
    2-انعكاس نسبتاً شديد نور ورودي از پنجره ها روي چراغ را شايد ميشد با فيلتر پولاريزه حذف (يا حداقل كمرنگ) كرد.
    3-اگر هدف عكاسي از خودرو بوده، شايد بهتر بود براي نامرئي شدن انعكاس تصوير خودتان و ديگران در بدنه ماشين فكري ميكرديد. شايد هم عمداً مي خواستيد ديده شوند
    4-عكس دوم با استفاده از عمق ميدان كم لنز 50 اف1.4 تبديل به تصويري رويايي شده .
    ولي چرا تصوير شارپ نيست ، نمي دانم عمداً كمي سافت كرده ايد يا بواسطه ريسايز كردن از شارپنس آن كاسته شده؟ چون با سرعت 1/400 ثانيه لرزش دست نميتوانسته مشكلي ايجاد كند.
    موفق باشيد

سلام جناب translator
    از حسن توجهتون بسيار سپاسگزارم .
    با پيشنهاد كادر بازتر در ثبت اول كاملا موافقم و حتما استفاده خواهم كرد . همين ثبت رو با پلاريزه هم داشتم كه توي اون ثبت اون انحنا هاي ناشي از انعكاس كه شكل و حجم و اون زيبايي خاص چراغ رو نشون ميدن و در ضمن انعكاسي از محيط هم توش پيداست اصلا جالب نبود و ثبت يه طورايي نسبت به اين حالت تخت و بي روح ديده ميشد بطوريكه همونجا پاكش كردم !! البته صد درصد قصد بنده ثبت عكس تخصصي خودرويي نبوده ( چون اصلا اينكاره نيستم ) راستش خواستم مثلا يه تفاوتي با عكساي حرفه داشته باشه و بقول شما عمدي بوده.
    توي ثبت دومي هم ريسايز باعث و باني بوده !
    در مورد چيدمان و نور آزار دهنده محيط اونجا هم خيلي خيلي با شما موافقم .در واقع اونا به فكر چيدمان متناسب با فروششون هستند و نه چيدمان متناسب با نور پردازي ! البته بقول شما همين كه اجازه عكاسي دادند خيلي ازشون متشكر شدم ( و هم متعجب ).

باتشكر
    Mehdi Rojaie، translator و nadersharp تشکر می‌کنند.
    فرهاد برنجی

كاربر همراه BERLANO آواتار ها
    تشکر کرده
    2760

++
    M.Mobin، mansourian3، M. Beyrami و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط BERLANO نمایش پست ها
    والله این عکس برای اینکه نمونه ای باشد برای عکاسی از خودرو به نظرم زیاد با کیفیت و با دقت و به درستی عکاسی نشده است.

کادر بندی خوبی ندارد و نوعی سردرگمی در عکس دیده می شود.

رنگ ها مرده و عکس بسیار کدر و غیر شفاف است.

ادیت هم که زیاد خوب نیست.

در کل...
    Daruosha، shabab، BERLANO و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

نویز زیاد ، لاستیک کثیف جلو سمت شاگرد و سافت شدن نورافکن های جلو بعلت عمق میدان کم هم از اشکالات دیگه عکس است
    BERLANO و vahidmir2000 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه BERLANO آواتار ها
    تشکر کرده
    2760

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    والله این عکس برای اینکه نمونه ای باشد برای عکاسی از خودرو به نظرم زیاد با کیفیت و با دقت و به درستی عکاسی نشده است.

کادر بندی خوبی ندارد و نوعی سردرگمی در عکس دیده می شود.

رنگ ها مرده و عکس بسیار کدر و غیر شفاف است.

ادیت هم که زیاد خوب نیست.

در کل...
    ممنون از دوستان بابت توجه و نقد، والله کاوه جان تمامی مواردی که گفتین برام قابل تامله و درکه الا کدر و غیر شفاف بودن عکس

نویز زیاد ، لاستیک کثیف جلو سمت شاگرد و سافت شدن نورافکن های جلو بعلت عمق میدان کم هم از اشکالات دیگه عکس است
    راستش هدفم گرفتن عکس تبلیغاتی نبود، همینطور اتفاقی بیرون شهر تصمیم گرفتم ار ماشین عکس بگیرم، بخاطر همین تو فکر تمیز کردن لاستیک نبودم در مورد عمق میدان هم با توجه به فاصله کانونی و دیاف انتخابی f/11 و اونچه که در سایز بزرگ عکس می بینم برام خیلی قابل قبول نیست :) نویز زیاد عکس رو قبول دارم در ویرایش کوتاهی کردم و عکس تخریب شده، بازم ممنون از دوستان
    ssobhdel تشکر می‌کند.
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

امروز، مسابقه ردبول کارپارک:

NASSIRI4080، Canon!، BERLANO و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عليرضا تارا

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

پیش فرض حاشیه مسابفات دریفت ردبول

dodge charger

Canon!، Mehdi Rojaie، ali759 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین