صفحه 37 از 163 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 87 137 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 361 تا 370 , از مجموع 1624
Like Tree20059تشکر

موضوع: عکاسی در شب Night Photography

كاربر همراه afshin haidary آواتار ها
    تشکر کرده
    434

نقل قول نوشته اصلی توسط Usef Bagheri نمایش پست ها
    فایل پیوست 32008
    با همکاری خودم :)
    سلام
    خیلی عکستون نویز داره ،اگر ایزوتون و نوع نورسنجیتون رو نوشته بوودید بهتر می شد نسبت به این عکس اظهار نظر کرد...
    Usef Bagheri تشکر می‌کند.
    يه نويسنده با قلمش در مردم نفوذ ميكنه ويه عكاس با نگاهش

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اینجا نوری وجود ندارد که کسی نورسنجی کند.
    shahbazi، Usef Bagheri، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط Usef Bagheri نمایش پست ها
    فایل پیوست 32008
    با همکاری خودم :)
    درود

جناب باقری با توجه به اینکه اجازه ویرایش دادید، پیشنهاد من کمی تنظیم نور و رنگ و نویزگیری :

نام: IMG_5573.jpg نمایش: 637 اندازه: 284.9 کیلو بایت
    azarigh و Usef Bagheri تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin haidary نمایش پست ها
    سلام
    خیلی عکستون نویز داره ،اگر ایزوتون و نوع نورسنجیتون رو نوشته بوودید بهتر می شد نسبت به این عکس اظهار نظر کرد...
    سلام آقای حیدری

اولا که در این عکس نویز به مقدار ناچیزی موجوده و که در کراپ 100 درصد قابل رویته در ثانی اون قسمتی که به صورت یک نوار شیری رنگ وجود داره نویز نیست بلکه قسمتی از کهکشان راه شیری ه

در ضمن عکس دارای اکزیف میباشد.

iso:1600
    exp. time :30 sec
    f stop: 4.0
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

سلام
    مشخصات در اگزیف عکس موجود است عکس با ایزوی 1600 ثبت شده
    برای این عکس پیشنهاد من کنترل نویز است که در ادیت قابل بهبود است اما وجود نویز طبیعتاً ربطی به نورسنجی ندارد.
    یوسف جان وجود انسان را در این ثبت دوست ندارم. وجود انسان در این عکس به شرطی زیبا میشود که بوسیله فلاش اکسترنال نور کنترل شده به سوژه شلیک شود طوری که انسان و آسمان هردو کاملاً مشخص باشند.
    منظور از انسان در عکس خود یوسف باقری بود
    Usef Bagheri تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود

جناب باقری با توجه به اینکه اجازه ویرایش دادید، پیشنهاد من کمی تنظیم نور و رنگ و نویزگیری :

نام: IMG_5573.jpg نمایش: 637 اندازه: 284.9 کیلو بایت
    سلام
    به نظرم در فرایند نویزگیری بخشی از اجرام آسمانی نیز به همراه نویزها حذف شدند.
    در تنظیم رنگ هم رنگ های زیبای کهکشان راه شیری، بخشی از زیبائیشان را از دست داده اند.
    ارادتمند
    azarigh، Usef Bagheri و mohammad-reza تشکر می‌کنند.

كاربر همراه afshin haidary آواتار ها
    تشکر کرده
    434

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    اینجا نوری وجود ندارد که کسی نورسنجی کند.
    آقای عاشوری نیا مگه شما نباید سرعت و دیافتون رو تنظیم کنید مگه غیر از اینه که عکاسی بازی با نوره و برای هر عکسی باید یه نوع نور پردازی صورت بگیره البته اگه اشتباه می کنم دلیل بی سوادیمه من ور اهنمایی کنید
    يه نويسنده با قلمش در مردم نفوذ ميكنه ويه عكاس با نگاهش

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

آقای عاشوری نیا مگه شما نباید سرعت و دیافتون رو تنظیم کنید مگه غیر از اینه که عکاسی بازی با نوره و برای هر عکسی باید یه نوع نور پردازی صورت بگیره البته اگه اشتباه می کنم دلیل بی سوادیمه من ور اهنمایی کنید
    سلام
    شما اول اینو نگفتین!(اگه نوع نور سنجیتون رو نوشته بودین!)
    شما گفتین "نور سنجی" که منظور اندازه گیری نور و بعد تنظیمات بر اساس اون اندازه گیری است در عکاسی از ستاره ها مقدار نور موجود با نور سنج عکاسی قابل اندازه گیری نیست پس کاربرد کلمه نورسنجی در این خصوص صحیح به نظر نمی رسد البته نور وجود دارد و عکس بدون نور گرفته نمی شود ولی نور قابل اندازه گیری با نور سنج متداول وجود ندارد.
    هم چنین نور پردازی در این مورد تقریبا بدون کاربرد است.
    ولی تنظیمات مکرر و متعدد دیافراگم و سرعت که فرمودید بسیار کاربرد دارد و معمولا از طریق سعی و خطا نتیجه مطلوب حاصل می شود.
    آذري

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    مشخصات در اگزیف عکس موجود است عکس با ایزوی 1600 ثبت شده
    برای این عکس پیشنهاد من کنترل نویز است که در ادیت قابل بهبود است اما وجود نویز طبیعتاً ربطی به نورسنجی ندارد.
    یوسف جان وجود انسان را در این ثبت دوست ندارم. وجود انسان در این عکس به شرطی زیبا میشود که بوسیله فلاش اکسترنال نور کنترل شده به سوژه شلیک شود طوری که انسان و آسمان هردو کاملاً مشخص باشند.
    منظور از انسان در عکس خود یوسف باقری بود
    ممنونم سهیل جان، غیر مستقیم گفتی مارو دوست نداری دیگه :)

داستان از اونجا شروع شد که دوست نداشتم که عکس بدون پیس زمینه باشه، و چون توی یه بیابان بودم و کاملا تاریک بود و یه تک درختی اون اطرف بود که اگر توی تاریکی پیداش میکردم و تو پیش زمینه قرارش میدادم قطعا ثبت خیلی قوی تر میشد، ولی چون چراغ قوه همراهم نبود نتونستم پیداش کنم این بود که تصمیم گرفتم خودم در پیس زمینه قرار بگیرم. انشالله قسمت بشه دوباره به این مکان برم حتما در کنار اون تک درخت یه عکس دیگه میگیرم .

فرشاد جان ممنون بابت ویرایش ولی خوب این جزو اولین عکس های من توی شب بود انشالله تو ادیت دقت بیشتری خواهم کرد.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

متوجه جمله " عکاسی بازی با نور است " نیستم. عکاسی بازی نیست.
    نورپردازی هم معنای خاصی دارد. در بسیاری از عکسها، عکاس نورپردازی نمی‌کند. از جمله عکس مورد بحث.
    در پست قبلی نوشته بودید عکس نویزی است و اگر نوع نورسنجی را نوشته بودید بهتر می‌شد نظر داد.
    دریافت من از "نوع نورسنجی" انواع نورسنجی موجود در بدنه دوربین مانند نورسنجی نقطه‌ای و یا متوسط‌گیر مرکزی و ... بود. چنین ابزاری در عکاسی شب کاربردی ندارد.
    برای عکاسی شب باید بر اساس تجربه و یا با دوربین‌های دیجیتال با آزمایش و خطا به عدد مناسب A & S & iso برسید. خلاصه این‌که در مد M عکاسی می‌کنید.
    محدودیت دیگری هم دارید. آن‌هم حرکت زمین، که باعث کشیدگی ستاره‌ها در تایم نوردهی بالا می‌شود.
    دوست عکاسمون تنها در وضعیتی می‌توانست از ایزوی پایین‌تری استفاده کند که لنز سریع‌تری داشته باشد.(نمی‌دانم با چه لنزی عکاسی کرده‌اند) اما استفاده از گشادگی زیاد دیافراگم مشکلات فوکس را هم دامن‌خواهد زد.
    خلاصه این‌که تکنیک عکاسی صحیح است. از نظر سلیقه با سهیل هم موافق نیستم. به نظرم عکس خوبی‌ست و در صورتی که فرد با فلاش روشن می‌شد از زیبایی عکس به شدت کاسته می‌شد.
    nmroshan، Amir Mohebi، farhad44 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 37 از 163 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 87 137 ... آخرینآخرین