صفحه 128 از 163 نخستنخست ... 28 78 118 124 125 126 127 128 129 130 131 132 138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,271 تا 1,280 , از مجموع 1624
Like Tree20059تشکر

موضوع: عکاسی در شب Night Photography

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

اولین تجربه عکاسی آسمان شب
    بارش شهاب سنگی / مسیر کاشان / 22 مرداد
    دوستان لطفا نقد کنند , ممنون!

6D / 24mm / iso 2500 / 15 s / f 4

ویرایش توسط SHOK53 : Friday 9 September 2016 در ساعت 12:37
    خزان، rez4 و E.K.Studio تشکر می‌کنند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

تشکر کرده
    2267

Milky way
    مسیر شهر بابک / دوستان لطفا نقد کنند من از تجربیات شون استفاده کنم , ممنون!

6D / 24mm / iso 5000 / 30 s / f 4
    ویرایش توسط SHOK53 : Friday 9 September 2016 در ساعت 12:35
    K_NMT، soltaani، Fereidoon و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    Milky way

ارادتمند shok عزیز که با این عکست به عنوان اولین تجربه عکاسی آسمان شب، به من شک وارد کردی!
    عکس بسیار چشم نوازیه. تبریک و دو صد تبریک.
    انشالله بازم بترکونی و هر روز موفق تر از دیروز.
    آقا در ضمن، تو فروم خودمون عکس آپلود بکنی بهتره. دو روز دیگه این آپلود سنتر عکس پاک کنه، حق کاربران تازه وارد ضایع میشه و نمیتونن عکس زیبات ببینن.
    خواستی با کیفیت بهتر و بزرگتر قرار بدی، مثل بقیه دوستان در انتهای پست، آدرس سایز و کیفیت بهتر قرار بده.
    بازم برای کار زیبات تبریک میگم.
    درود بر تو
    ( نفهمیدیم این تجربه اولت بوده یا پست قبل تر! )
    SHOK53 تشکر می‌کند.

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

Milky way

سلام و درود به شما

بدون شک برای اولین تجربه عکاسی آسمان شب، ثبت زیبایی ست که البته مطمئنم زیباییش زمانی که اولین بار در ال سی دی دوربینتون همون شب مشاهده کرده اید، بسیار خارق العاده بوده است...

اما نقدها:
    عکسی که شما ثبت کردید دز شاخه ای از عکاسی نجومی طبقه بندی می شود که به آن Landscape Astrophotography (عکاسی منظره نجومی) اطلاق می شود. در این سبک، عموما لازم است شما منظره و پیش زمینه درخور توجهی داشته باشید تا عکس شما عمق و زیبایی خود را پیدا کند. در این مورد بهتر بود که کوه ها را به هر شکل، بیشتر نوردهی می کردید یا در ادیت روشنتر می کردید تا جلوه خود را پیدا کنند. گرچه باز هم می توان در طبیعت، پیش زمینه های بهتری هم پیدا کرد. توجه داشته باشید که عموما عکاسان جدی این شاخه، پیش از غروب آفتاب خود را به محل رسانده و فریم منظره خود را پیدا می کنند و سپس به انتظار طلوع ستارگان می نشینند...

مورد دیگر این که بخش آسمان عکس شما، جای ویرایش و بهتر شدن بسیار دارد. می توانید با جدا کردن آسمان و لایه بندی و استفاده از فیلترهای Unsharp و Gaussian blur در نواحی مختلف، جزئیات راه شیری را بیرون بکشید و آلودگی نوری بالای کوه ها را حذف کنید و...
    shabab، Mehrdad-PL، MahBaz و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "برای لایک گرفتن اینستاگرام هست. لطفا عکس های بنده را به چالش بکشید."
    برای شرکت در کلاس ها و تورهای نجومی در استان تهران با بنده تماس بگیرید.

تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    ارادتمند shok عزیز که با این عکست به عنوان اولین تجربه عکاسی آسمان شب، به من شک وارد کردی!
    عکس بسیار چشم نوازیه. تبریک و دو صد تبریک.
    انشالله بازم بترکونی و هر روز موفق تر از دیروز.
    آقا در ضمن، تو فروم خودمون عکس آپلود بکنی بهتره. دو روز دیگه این آپلود سنتر عکس پاک کنه، حق کاربران تازه وارد ضایع میشه و نمیتونن عکس زیبات ببینن.
    خواستی با کیفیت بهتر و بزرگتر قرار بدی، مثل بقیه دوستان در انتهای پست، آدرس سایز و کیفیت بهتر قرار بده.
    بازم برای کار زیبات تبریک میگم.
    درود بر تو
    ( نفهمیدیم این تجربه اولت بوده یا پست قبل تر! )
    با سلام جناب کمیلی گرامی!
    هردو عکس در دوشب با فاصله کمی گرفته شد لذا با توجه به اینکه از 2 سال پیش به عکاسی علاقمند شدم تا قبل از 22 مرداد (بارش شهابی) امسال از آسمان شب شاتی نزده بودم , انها را بعنوان اولین تجربه عکاسی از آسمان شب معرفی کردم .
    باید ذکر کنم بنده در بندرعباس ساکنم و متاسفانه از آسمان شب به این زیبایی محروم!
    این عکسها هم در مسیر رفت و برگشت به شمال گرفته شده و برای آن برنامه ریزی نکرده بود.
    همیشه دوست داشتم این شاخه از عکاسی را تجربه کنم که البته بسیار تجربه لذتبخشی بود.
    از فیدبک مثبت شما بسیار خوشحال شدم و انرژی بخش بود , از شما ممنونم.
    متاسفانه ضعف بزرگی در زمینه کار با فتوشاپ و .. دارم که در نظر دارم در فرصتی مناسب این مشکل رو مرتفع کنم.
    من در عکاسی بیشتر مطالعه میکنم و از تجربه دیگر دوستان وسایتها استفاده میکنم و کمتر شات میزنم, چون با توجه به شغلم ( درگیر شیفت بیمارستان و مطب و ...) و نیز شرایط جغرافیایی این منطقه متاسفانه امکان عکاسی بیشتر ازم گرفته میشه(هر چند بسیار مشتاقم )
    کلام به درازا کشید , شرمنده

ارادتمند عابد شکری
    amir.komeily و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

شکری

تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    سلام و درود به شما

بدون شک برای اولین تجربه عکاسی آسمان شب، ثبت زیبایی ست که البته مطمئنم زیباییش زمانی که اولین بار در ال سی دی دوربینتون همون شب مشاهده کرده اید، بسیار خارق العاده بوده است...

اما نقدها:
    عکسی که شما ثبت کردید دز شاخه ای از عکاسی نجومی طبقه بندی می شود که به آن Landscape Astrophotography (عکاسی منظره نجومی) اطلاق می شود. در این سبک، عموما لازم است شما منظره و پیش زمینه درخور توجهی داشته باشید تا عکس شما عمق و زیبایی خود را پیدا کند. در این مورد بهتر بود که کوه ها را به هر شکل، بیشتر نوردهی می کردید یا در ادیت روشنتر می کردید تا جلوه خود را پیدا کنند. گرچه باز هم می توان در طبیعت، پیش زمینه های بهتری هم پیدا کرد. توجه داشته باشید که عموما عکاسان جدی این شاخه، پیش از غروب آفتاب خود را به محل رسانده و فریم منظره خود را پیدا می کنند و سپس به انتظار طلوع ستارگان می نشینند...

مورد دیگر این که بخش آسمان عکس شما، جای ویرایش و بهتر شدن بسیار دارد. می توانید با جدا کردن آسمان و لایه بندی و استفاده از فیلترهای Unsharp و Gaussian blur در نواحی مختلف، جزئیات راه شیری را بیرون بکشید و آلودگی نوری بالای کوه ها را حذف کنید و...
    با سلام خدمت شما جناب رسول گرامی!
    بله در نگاه اول به LCD دوربین لذت بردم چون تجربه جدیدی بود
    نقد بجاست و کاملا موافقم که کار دارای ایراداتی است, در مورد ویرایش در پاسخ به جناب کمیلی عزیز توضیح دادم که باید در کارهای آینده ام تصحیح و رفع کنم!
    در مورد زمانبندی هم همونطور که فرمودید کاملا موافقم ولی خب متاسفانه در برنامه سفر خانوادگی دستم باز نبود که شبی را کامل به این موضوع اختصاص دهم هر چند ترجیح میدهم با دوستی با تجربه این برنامه گذاشته شود تا همراه بودن خانواده که بنده بی سعادتم!

ارادتمند عابد شکری
    amir.komeily و rasoul2014 تشکر می‌کنند.

شکری

تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    ا
    با سلام
    وقتی میخوام ارسال کنم این پیام میاد ,چاره چیه؟

شکری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    461

با سلام

سلام. اگر با ماوس روی علامت اخطار () برید، درمورد خطایی که رخ داده توضیح می‌ده. ابعاد عکسی که در انجمن آپلود می‌کنید نباید از 750 در 1200 بیشتر باشه. گاهی اوقات هم ابعاد مناسب هست اما حجم فایل بزرگه. البته شما همیشه می‌تونید عکس‌تون رو در آپلودسنترهای دیگه آپلود کنید و لینک عکس رو از طریق From URL بذارید.
    SHOK53 و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

با سلام

همون طور که mcsaeid عزیز گفتن، مشکل در ابعاد یا حجم و یا هر دو ( هم ابعاد و هم حجم ) عکسهای شما هستن.
    البته در آپلود سنتر دیگه هم آپلود کنین ولی بازم ابعاد و حجم رعایت نکنین کماکان همین ایراد میگیره.
    تا جایی که من میبینم شما عکسهاتون در سایت دیگه آپلود میکنین و نمیدونم چرا مدیران محترم فروم هیچ تذکر و پستی نمیزنن. قبلا به این صورت نبود

پ.ن: هنوز گزینه "فروم عکاسی" در سربرگ سایت عکاسی موجود نیست... نکنه
    msh2200 و SHOK53 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نام: DSC_7883-1re.jpg نمایش: 412 اندازه: 227.0 کیلو بایت
    Fereidoon، M.Nouri، Kavian.Karimi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.