صفحه 14 از 48 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 474
Like Tree4399تشکر

موضوع: عكس زمستاني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    70

پیش فرض پاسخ: عكس زمستاني

]
    Jesmi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    70

amirsooki، Mashhadi Vahid، darya_s و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه بهرنگ آواتار ها
    تشکر کرده
    606

Wink پاسخ: عكس زمستاني

بهرنگ وfz50
    2008/1/18
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده          
    Ahmad Reza، Mashhadi Vahid، farhad44 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

بهرنگ جان ممنون بابت عكس ها و یك توصیه :

معمولا عكاس است كه عكس را جان می بخشد و نه دوربین و در هیچ كجای دنیا رسم نیست كه در زیر عكس نام دوربین رو ثبت كنند مگر كمپانی مربوطه اسپانسر عكس و عكاس باشد. این یك جور تبلیغ مجانی است و به نظر من لزومی ندارد كسی كه بابت دوربینش پول پرداخته است برای كمپانی تبلیغ مجانی كند
    Kaveh Ghobadi، alimha، Queen و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

تکه یخ بر روی دریاچه یخ

[IMG]http://*******.info/files/y01nlnzc79xu9dik2l2w.jpg[/IMG]
    پ.ن اسم برای این عکس نوشتم .چون هرکس دیده بود فکر میکرد مشمی پلاستیک است !
    darya_s، Kavan، smn و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه KingArash آواتار ها
    تشکر کرده
    1226

Wink پاسخ: عكس زمستاني

Queen و Kavan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه بهرنگ آواتار ها
    تشکر کرده
    606

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

بهرنگ جان ممنون بابت عكس ها و یك توصیه :

معمولا عكاس است كه عكس را جان می بخشد و نه دوربین و در هیچ كجای دنیا رسم نیست كه در زیر عكس نام دوربین رو ثبت كنند مگر كمپانی مربوطه اسپانسر عكس و عكاس باشد. این یك جور تبلیغ مجانی است و به نظر من لزومی ندارد كسی كه بابت دوربینش پول پرداخته است برای كمپانی تبلیغ مجانی كند
    با سلام خدمت همه عزیزان.
    اقا فرهاد سخن شما کاملا درست ومتین.ولی من هم چند نکته به عرضتون برسونم .
    اقا فرهاد من اگه قرار باشه تبلیغی بکنم در امضا و عکس شخصی این کارو کردم.ولی من هر دوربینی که استفاده بکنم .حتی کنون ونیکون نوع دوربین رو حتما ذکر خواهم کرد .حالا میپرسین چرا ؟
    1.من عکسهای قشنگ زیادی رو در اینترنت ودر مغازه ها و در تابلوها وغیره دیدم که کلا هیچ اثری از اطلاعات اونها نبوده واین برای من گاهی ارزو شده که بدونم چه دوربینی در چه تاریخی با چه عکاسی این اثر زیبا رو خلق کرده.
    2.برداشت از عکس ودوربینو عکاس مونده به دیدگاهه بیننده.مثلا شما یا اقای قبادی که کنون وسونی استفاده میکنید .میتونید برعکس این نظرتون هم برداشت کنید .مثلا یک فرد مثل بهرنگ با یه دوربین slr-like چقدر به عکاسی علاقه داره ولی امکانات کافیرو نداره یا ..... یا ایرادات عکاس در گرفتن عکس با توجه به قابلیت دوربینش در کجاست .
    حتما شما عزیزان با دیدن این عکسها و نوع دوربین هیچ وقت دوربین slr خودتو نو رها نمیکنید .
    در مورد عکس هم هر چه چقدر عکاس ماهر باشه بدون کمپانی ها و دوربینی که توسط اون کمپانی خریده ولنزو غیره
    وامکاناتی که توسط نوع دوربینش در اختیارشه نمیتونه حتی شاترو فشار بده
    پس بنظر من عکاسی مدیون کمپانی ها هم هست .کانون . کداک .نیکون . المپیوس .سونی .فوجی .لایکا .سیگما .زایس .اشنایدر کرزناخ .لومیکس و ....... حالا وقتی شما اون رو میخرید ازادید فقط اسم خودتونو بنویسید و یا کلا چیزی ننوسید.ویا بعنوان نوعی تشکر از لحظات زیبایی که با اون نوع دوربین در اون لحظه سپری کردید اسم اونرو هم ذکر کنید .بنظر من نوعی خودخواهیه یه عکاس منکر برندش بشه و دوربینه عزیزش بشه هر چه دوربین قابلی هم نباشه. همه چیزو خودش بدونه.ولی این عادت که من اصلا خوشم نمیاد یک اصل شده و تذکر شما رو تایید میکنه.ولی نه در مورد من که کامل مخالف این موردم.چون هر علاقمند عکاسی حتما اولین ویا دومین موردی که هنگام دیدن عکس بی صبرانه منتظرشه نوع دوربینو لنزشه.امیدوارم این چنین دقیق بتونیم همه چیز عکس وعکاسو موشکافانه بررسی کرده وکاملا ازادانه راهنمایش کنیم .با تشکر :بهرنگ
    Kaveh Ghobadi، shabab و farhad44 تشکر می‌کنند.

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

یك نكته اول عرض كنم كه به نظر من این بحث ها در همه ی تاپیك ها لازم است و نباید به چشم آف تاپیك بهش نگاه كرد.

من هنوز مخالفم

دوربین فقط یك وسیله است. درسته كه هرچه وسیله بهتر و گرون قیمت تر باشه نتیجه بهتره ولی این موضوع مطلق نیست. دوستانی در این فوروم هستند مثل یاسر ( دلباز) كه با Canon S3is عكاسی می كنند یا جناب ساسانیان ( اگه حافظه ام یاری كنه) كه با Lumix FZ5 عكاسی می كنند و خیلی های دیگه كه نتیجه ی كارشون خیلی بهتر از منه كه با دوربین DSLR خیلی جدید كار می كنم.

دیشب به دوستی عرض می كردم كه به نظر من هنر عكاسی 10 درصدش بدنه و 40 درصدش سایر ابزار ( لنز و فلاش و سه پایه و ... ) و 50 درصد بقیش در روح و استعداد عكاس خلاصه می شه.

اینی كه شما دوست دارید هر عكسی كه می بینید بدانید كه با چه دوربینی گرفته شده یك تصویر نادرستی است كه در ذهن خود ساخته اید وگرنه مگر وقتی یك موسیقی زیبا می شنوید به این فكر می كنید كه پیانو یاماها بوده یا بك اشتاین یا یك پیانوی چینی نی میر ؟
    آیا وقتی یك تابلوی نقاشی زیبا می بینید به دنبال برند قلم مو یا رنگ مورد استفاده می گردید ؟
    Kaveh Ghobadi، Queen، Kavan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه matthew آواتار ها
    تشکر کرده
    2140

در ادامه فرمايشات آقا فرهاد بايد بگم در مرهله آموزش که ما قرار داريم دونستن اطلاعات عکس خيلي مفيد هست اما نه به اين صورت که شما اسم دوربينتون رو روي عس با فونت 32 بزنيد چون اين کارجز تبليغ که آقا فرهاد اشاره کرد کار خاصي نميکنه,واطلاعات کاملي نيست . اگزيف براي همين کار هست و شما اطلاعات کامل عکس رو ميتونيد اونجا ببينيد حتي استفاده شدن از فلاش و غيره که خودتن ميدنيد...

و اين نکته رو اضافه کنم شما اگر مايل به دونستن اطلاعات يک عکسي باشين مي تونيد اون عکس رو save کنيد و به propertiesعکس بريد و از اونجا اطلاعات عکس رو مشاهده کنيد. مثلا اين اطلاعات يکي از عکسهاي شماست

ویرایش توسط matthew : Saturday 19 January 2008 در ساعت 14:37
    Kaveh Ghobadi، alimha، farhad44 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهرداد

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: عكس زمستاني

سلام

یكی به نعل بزنم, یكی به میخ:

راستش من هم هر وقت عكسی رو میبینم, فارغ از اینكه خوب باشه یا بد, دلم میخواد بدونم دوربینی كه اون عكس باهاش گرفته شده چی بوده, مثلا" اگر عكس خوبی رو ببینم كه با S3 IS گرفته شده, میفهمم كه میشه با این دوربین هم عكسهای اینچنینی گرفت, پس اگر من نمیتونم بگیرم,دلیلش رو باید در خودم جستجو كنم.....یا وقتی میبینم با یك دوربین خفن عكسهایی كاملا" ناشیانه, به دور از هر گونه نوآوری و ذوق و سلیقه گرفته شده, میفهمم كه دوربین بهتر الزاما" به معنی عكس بهتر نیست و چه بسا من با ارتقای دوربینم كیفیت عكسهام بهتر كه نشه هیچ, بدتر هم بشه!!!!

پس بنظر من عکاسی مدیون کمپانی ها هم هست
    اما با این حرف شدیدا" مخالفم!!!!

چرا مدیون آنهاییم؟؟؟ چون كمتر از قیمت تمام شده دوربینشان را به ما فروخته اند؟؟؟ از دید آنها ما فقط یك مشتری هستیم كه سعی میكنند با ترفندهای مختلف ما را جذب خودشان بكنند (البته نه دقیقا" ما ایرانیها!!! چون نه پول زیادی داریم, ونه خرید كردن برایمان راحت و سریع است)

بنابر این در قبال محصول انها پول دادیم و هیچ دینی هم بهشان نداریم.

اما به نظر من بهرنگ عزیز واقعا" عاشق دوربینشه, درست مثل كاوه, مثل .....
    حتما" نباید دوربین آدم مامیا یا هاسلبلاد یا .... باشه كه آدم عاشقش بشه!!!

البته به نظر من فرهاد جان, سهم عكاس خیلی بیشتر از 50% و ....است, شاید 90%!!! (هر چند كه نمیشود معیار عددی ذكر كرد).
    Kaveh Ghobadi، shabab، farhad44 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 14 از 48 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین