صفحه 85 از 93 نخستنخست ... 35 75 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 841 تا 850 , از مجموع 929
Like Tree7941تشکر

موضوع: عکس با موضوع انسان

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

نام: IMG_6350.jpg نمایش: 516 اندازه: 100.2 کیلو بایت سلام
    Melika64 تشکر می‌کند.

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

دنیای جالب خانمها ، ولی متفاوت !!

نام: snap.jpg نمایش: 497 اندازه: 195.6 کیلو بایت
    ویرایش توسط farhad44 : Friday 3 February 2012 در ساعت 07:47 دلیل: درخواست كاربر
    M.A.ZEYNALI، Elend، alonebaby و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال alonebaby آواتار ها
    تشکر کرده
    5569

نظر به پست 842
    جناب باریکانی سلام
    در مورد ثبت شما
    اول اینکه کاش عنوانی برای آن انتخاب نمیکردید و برداشت مفهوم را به عهده مخاطب می گذاشتید.
    اما بعد:
    درست است که شاید در یک نگاه ثبت شما تنها یک اسنب شات به حساب بیاید اما میتوان آنرا به گونه دیگری هم دید که به نظر من جالب است
    یک سوِژه با فیگوری خاص در محیطی نسبتا خاص که آماده برای عکاسی است -عکاسی مشتاق که با بهره گیری از لایو ویو میخواهد عکاسی کند - سه همراه یا بهتر بگویم سه دستیار برای عکاس( به نوبه خود جالب است ) و حضور عکاسی در سمت چپ صحنه که با نگاهی متفکرانه به آنها می نگرد .
    انسانهایی شاید کاملا ساده با نگاه هایی متفاوت به دنیای خویش
    یا علی
    Mohamad_Ali، Mazy و Saeed Barikani تشکر می‌کنند.
    ساکت که ميماني ميگذارند به حساب جواب نداشتنت !!
    عمرا بفهمند داري جان ميکني تا "حرمت ها" را نگه داري....!!.
    مهدی مرادی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    628

درود
    دوستان بهتر نیست یه مقدار وسواس و خلاقیت بیشتر در عکاسی به خرج بدیم؟ اکثر عکسها از سوژه های تکراری گرفنه می شه و عکس های کلیشه ای آپلود میشه باور کنین صرفا به دلیل بودن یک آدم در عکس نمی شه او رو عکسی با موضوع انسان نامید. سعی کنیم کاری ارایه بدیم که بیننده رو به فکر فرو ببره. بهتره بدونیم هدف ما در عکاسی چیه فقط ادیت و رنگ و نور؟ یا یه عکس تاثیر گذار با پشتوانه ی تفکری عمیق؟ با تشکر.
    ویرایش توسط Ario : Friday 3 February 2012 در ساعت 04:45
    Anoosh-Em و jebrahim تشکر می‌کنند.
    آریو رادمنش
    Flickr

كاربر همراه mansourian3 آواتار ها
    تشکر کرده
    2834

گاهی زندگی در بند قابها و کادرها را باید شکست و بگذاریم احساسمان پرواز کند..
    NASSIRI4080، ME، Daruosha و 31 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Soha.T آواتار ها
    تشکر کرده
    1042

وجه انسانی عکس برام مهم تر از وجه پرتره اش بود برای همین در این تاپیک ارسال کردم.

نام: dsc_8968.jpg نمایش: 523 اندازه: 194.1 کیلو بایت
    shabab، Amir Tavakoli، usef و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سها تفرشی
    Instagram

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نام: hand.jpg نمایش: 512 اندازه: 202.2 کیلو بایت

به قول دوستان بعضی مواقع انتخاب دسته بندی مناسب بسیار مشکل است
    این عکس رو می خواستم در تاپیک عکس های خیابانی ارسال کنم اما دیدم عاطفی تر است گفتم باشه در این تاپیک ارسال کنم

اگر دوستان نظری در مورد عکس داشتند در پیام خصوصی منتظر هستم

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

با سلام
    یه سوالی ذهنم رو درگیر کرده و اون هم ماهیت وجودی این تاپیک هست ؛ "عکس با موضوع انسان" !
    بر اساس تعاریف موجود در کتابهای فرهنگ هنر ، هر تصویری که سوژه انسانی داشته باشه،پرتره محسوب میشه!فرقی نمیکنه که سوژه چه ابعادی داشته باشه یا چقدر از تصویر رو اشغال کرده باشه!در خیابون ازش عکس گرفته شده باشه یا در استدیو.عکسهای اَودُن پرتره هستند همونطور که عکسهای وینُگرند یا دایان آربُس!
    نمیفهمم این صیغه "عکس با موضوع انسان" یعنی چی؟
    تازه دوستان یه حساسیت خاصی هم به کلمه "انسان" نشون میدن انگار قراره اینجا تصویر همون انسانی به نمایش گذاشته بشه که حضرت مولانا در آرزوش بوده!
    پرتره ، پرتره است!میخواد از یه عقب افتاده ذهنی باشه که آربُس برداشته ، یا از یه هنرمند بزرگ مثل چاپلین که اودن برداشته!
    بنظر من که عنوان این تاپیک در تعارض با تاپیک پرتره قرار داده و با تعاریف تئوریک هنر جور در نمیاد!

؟؟؟

كاربر همراه Soha.T آواتار ها
    تشکر کرده
    1042

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    با سلام
    هر تصویری که سوژه انسانی داشته باشه،پرتره محسوب میشه!فرقی نمیکنه که سوژه چه ابعادی داشته باشه یا چقدر از تصویر رو اشغال کرده باشه!
    ؟؟؟
    با این تعریف به نظر شما پست 845 پرتره است؟

در مورد ماهیت وجودی این تاپیک هم فکر میکنم هر عکاسی مختاره با توجه به تعاریف کلاسیک موجود در عکاسی، برای خودش پروژه ای رو تعریف کنه. " عکس با موضوع انسان" هم میتونه یه پروژه عکاسی گروهی از عکاسانی باشه که به سوژه های انسانی علاقه دارند. فارغ از اینکه عکس سوژه انسانی شون پرتره باشه یا اینکه انسانی کوچکی در دل طبیعت یا .... .

حساسیت به "انسان" هم میتونه همچنان یه تعریف شخصی برای خود عکاس باشه و یه پروژه شخصی. ضمن اینکه به نظر من، این تاپیک همونقدری میتونه در تعارض با تاپیک پرتره باشه که مثلن عکاسی خیابانی یا مستند اجتماعی یا احساسات انسانی.. مگر نه اینکه در همه اینها اکثرن سوژه انسانی به نوعی حضور داره؟ پس همه شون با تعریفی که شما ارائه دادید پرتره حساب میشن و خلاص!
    SinaVT و ahmad.abaee تشکر می‌کنند.
    سها تفرشی
    Instagram

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط Soha.T نمایش پست ها
    با این تعریف به نظر شما پست 845 پرتره است؟

در مورد ماهیت وجودی این تاپیک هم فکر میکنم هر عکاسی مختاره با توجه به تعاریف کلاسیک موجود در عکاسی، برای خودش پروژه ای رو تعریف کنه. " عکس با موضوع انسان" هم میتونه یه پروژه عکاسی گروهی از عکاسانی باشه که به سوژه های انسانی علاقه دارند. فارغ از اینکه عکس سوژه انسانی شون پرتره باشه یا اینکه انسانی کوچکی در دل طبیعت یا .... .

حساسیت به "انسان" هم میتونه همچنان یه تعریف شخصی برای خود عکاس باشه و یه پروژه شخصی. ضمن اینکه به نظر من، این تاپیک همونقدری میتونه در تعارض با تاپیک پرتره باشه که مثلن عکاسی خیابانی یا مستند اجتماعی یا احساسات انسانی.. مگر نه اینکه در همه اینها اکثرن سوژه انسانی به نوعی حضور داره؟ پس همه شون با تعریفی که شما ارائه دادید پرتره حساب میشن و خلاص!
    عرض کردم،هر عکسی که سوژه انسانی داشته باشه پرتره است!پست845 هم پرتره است!
    پرتره قابل تقسیم بندی هست : پرتره خیابانی (مثل کارهای وینُگراند یا فرانک) ، پرتره مستند ( مثل کارهای کورتیس یا کروگر یا پروژه غرب امریکای اودن) ، پرتره محیطی (مثل کارهای یوسف کارش) ، پرتره استدیویی (مثل کارهای اودن) ، پرتره تبلیغاتی و ...
    پرتره یعنی عکس با موضوع انسان!حالا این انسانی که جلوی دوربین ایستاده کیه،چیکاره است،عواطف ما رو برمی انگیزه یا حس افتخار یا غرور ملی یا چه و چه دیگه قابل بحثه و بر اساس همین بحث تقسیم بندی میشه!

صفحه 85 از 93 نخستنخست ... 35 75 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... آخرینآخرین