صفحه 25 از 35 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 346
Like Tree395تشکر

موضوع: فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديجيتال

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    منم به صورت دستی برای عکاسی از دود ازش استفاده میکردم تا الان که به طور اتفاقی اونو رو کفشک دوربین وصل کردم و با کمال تعجب کار کرد!!!!
    تا سرعت 1/250 رو هم سینک میکنه! ( فلاش خود دوربین تا 1/200 رو سینک میکنه)
    خواستم ببینم کسی از دوستان از این مدل اطلاعاتی داره؟
    اصلا بستنش رو دوربین و استفاده کردنش برای دوربین ضرر نداره؟
    یه سری دکمه و عدد روش هست که نمیدونم مال چیه!
    درود

تا اساتید بیایند!

مواظب باشید! بیشتر فلاشهای آگفاترونیک مناسب و همساز با دوربینهای EOS نیستند (فرض میکنم کنونی هستید) و ولتاژهایی تا 238 ولت دارند این مدل 198 ولته!

من یک فلاش کنون قدیمی دارم، دکمه های روش فقط یک سری جدول راهنما جهت تنظیم بهتر دیافراگم و سرعت شاتر متناسب با فاصله سوژه هستش و هیچ تاثیری روی قدرت فلاش نداره! ولی یک دگمه Manual / Auto داره که بکمک یک چشمی متناسب با بازتابش نور قدرت فلاش رو قطع میکنه، که فکر میکنم فلاش شما هم باید این حالت رو داشته باشه

بدرود
    morteza khademy تشکر می‌کند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

ممنون از پاسختون.
    خودمم احساس میکنم که او درجه ها روی نور فلاش تاثیر ندارند و فقط برای راهنمایی هستند!
    ولی اون دکمه ها چی؟
    در ضمن این فلاش فقط 4 تا باتری قلمی میخوره.
    دوربین من هم نیکون. از کجا میتونم مطمئن بشم که با دوربین من سازگاره یا نه؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام
    با ولتمتر مقدار ولتاژ پایه فلاش را اندازه گیری کنید اگر بیشتر از 20-30 ولت بود بهتر است از آن استفاده نکنید

پیروز باشید
    بجای .............. ........ ، عکسی کافیست.

تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad-d نمایش پست ها
    سلام
    با ولتمتر مقدار ولتاژ پایه فلاش را اندازه گیری کنید اگر بیشتر از 20-30 ولت بود بهتر است از آن استفاده نکنید

پیروز باشید
    مقدار ولتاژ در حین فلاش زدن؟
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

ولتا‍ژ در حين پر بودن فلاش

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

وقتی فلاش آماده شلیک است اگر دو سر پایه آن را با ولتمتر اندازه بگیرید یک ولتاژی به شما می دهد
    بجای .............. ........ ، عکسی کافیست.

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    خودمم احساس میکنم که او درجه ها روی نور فلاش تاثیر ندارند و فقط برای راهنمایی هستند!
    ولی اون دکمه ها چی؟
    در ضمن این فلاش فقط 4 تا باتری قلمی میخوره.
    دوربین من هم نیکون. از کجا میتونم مطمئن بشم که با دوربین من سازگاره یا نه؟
    درود

ولتاژ پایه فلاش شما 198 ولته! (البته به استناد لینکی که گذاشته بودم) و به هیچ وجه این فلاش رو روی دوربینتون نگذارید، پیشنهاد میکنم از یک تریگر رادیوی یا یک چشم (فوتوسل) بصورت غیر مستقیم استفاده کنید.

کتابچه راهنمای این فلاش رو میتونید با کمی جستوجو پیدا کنید، تا بفهمید این کلیدها به چه کاری می آیند.

بدرود

تشکر کرده
    7060

198 ولت از باتری قلمی؟!!!!!!!
    این چشم که فرمودید کجا پیدا میشه و چه قیمتی داره؟
    کتابچه هم خودش همراهش هست ولی انگلیسی نیست!!
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

تازه 198 ولت به نظرم قدری کم باشد.با توجه به نوع فلاش و سال ساخت است.

اغلب این فلاش ها تا 400 ولت خروجی دارند.

ولتاژ 400 یا 198 را می توانید با خریدن یک ولت متر و قرار دادن گیره ها در انتهای فلاش تست کنید.

مهم نیست که 2 یا 4 تا باطری قلمی باشد.دنیای خازن ها بسیار بسیار پیچیده است.
    M. Beyrami، morteza khademy، peiman_h و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه reza-ngg آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

با سلام. با کلی جستجو روی نت خیلی اتفاقی تونستم یه مداری پیدا کنم که ولتاژ پایه فلاش های قدیمی رو کم کنه و به اندازه مناسب برای دوربین‌های دیجیتال جدید برسونه.این مدار کار همون وسیله‌ای رو می‌کنه که تو پست 234 همین تاپیک آقا وحید توضیح دادن.اون قیمتش جهانیش 50 دلار بود که اصلا واسه ما توجیه نداره.من این مدارو با حدود 500 تومن و صرف 10 دقیقه وقت ساختم.با استفاده از این مدار می‌شه فلاش‌های قدیمی رو روی وایرلس تریگر هم استفاده کرد چون دوستان گفتن ظاهرا ولتاژ بالای فلاش های قدیمی تریگر رو می‌سوزونه. توی سایتی که مدارو گذاشته بود از یه فلاش ویویتار استفاده کرده بود با ولتاژ 262.9 ولتی که بعد از نصب مدار ولتاژ به 4.72 ولت رسید که مناسب هر نوع دوربین دیجیتاله.من هم یه فلاش روسی قدیمی داشتم با لامپ یو شکل فکر کردم که لااقل باید ولتاژش 300 ولتی باشه اما با کمال تعجب 29 ولت بود.ای کاش بالاتر بود که کاملا از صحت کار مدار مطمئن می‌شدم.در هر صورت مدارو ساختم و نصب کردم ولتاژش رسید به 4.5 ولت.فلاش دیگه‌ای نداشتم که مطمئن بشم مدار کاملا با ولتاژهای بالاتر درست کار می‌کنه یا نه.اینو شما زحمتشو بکشید.خیلی خوب بریم سر ساخت:

این آدرس اون سایته : Taming the high trigger voltage of the Vivitar 283

نقشه بزرگ و خوانای مدار رو هم از این آدرس دانلود کنید
    www.repairfaq.org/sam/zpaofu1.pdf

توجه : مسئولیت همه چیز (آسیب دیدن دوربین یا فلاش – برق گرفتگی و .... ) با استفاده کننده س و بنده هیچ مسئولیتی ندارم.

مدار کلا از 6 المان تشکیل شده:
    ترایاک MAC97A8 (من اینو پیدا نکردم و از BT137 استفاده کردم که همه جا پیدا می‌شه)
    دیود 1N4148
    دیود زنر 5V6
    مقاومت 4.7 مگا اهم دو عدد
    خازن عدسی 22 نانو فاراد

حتما یه مالتیمتر تهیه کنید.برای اندازه گیری ولتاژ پایه فلاش قبل و بعد از نصب مدار لازمتون میشه.یه 4-5 هزار تومنی دیجیتالش کارتونو راه میندازه در اینده هم بدرد میخوره.مدار خیلی سادس و همه میتونن بسازن.من فقط یه سری توضیحات ضروری رو خدمتتون عرض می‌کنم.مقاومت و خازن قطب ندارن و از هر طرف نصب بشن فرقی نمی‌کنه. اما دیود و ترایاک و دیود زینر قطب دارن و اگه عوضی نصب کنید کار نمیکنه.اگه بدنه دیود رو نگاه کنید یه نوار مشکی داره که اون نوار مشکی رو باید روی اون خطی که جلوی مثلث (در شماتیک نقشه) هست منطبق کنید. ترایاک هم سه تا پایه داره اند1 آند2 و گیت.اگه ترایاک bt137 رو طوری نگه دارید که نوشته‌هاش رو به خودتون باشه از سمت چپ پایه اول A1 پایه دوم A2 و پایه سوم میشه G. اگه ترایاک MAC97A8 رو پیدا کردید راهنماش تو خود نقشه اصلی هست.بعد از ساخت این مدار باید فلاشتونو باز کنید و مدارو تو فلاش جاسازی کنید در واقع این مدار بین دوربینتون و فلاش قدیمی قرار می‌گیره.یعنی اون قسمتی که روی نقشه نوشته FLASH وصل میشه به پایه فلاش و قسمتی که نوشته CAMERA HOTSHOE وصل می‌شه به دوربین.مثبت و منفی رو هم رعایت کنید.حتما خروجی مدارو با ولت متر تست کنید. فقط فراموش نکنید قبل از باز کردن فلاش اون رو تخلیه کنید و ترجیحا سعی کنید در حین کار مدارات فلاش مخصوصا دو سر خازن اصلی رو لمس نکنید.البته اگه تخلیه شده باشه که خطری نداره اما اگه خازن شارژ باشه یه شوک اساسی میده بهتون. این هم عکس مدار و راهنمای دیود و ترایاک.من اینو خیلی سریع و سرسری واسه تست ساختم شما یه کم بیشتر ظرافت به خرج بدید.

IMG_5211.jpg

*** راستی یه سوال مهم؟ اون قسمت بزرگ فلزی مربعی کفشک دوربین قطب مثبت می‌شه یا منفی؟
    BraveKnight، hamed.asl، M.karami و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 25 از 35 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... آخرینآخرین