صفحه 20 از 23 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 225
Like Tree179تشکر

موضوع: Slave Flash (فلاش دوم)

كاربر همراه S.M.Noorbakhsh آواتار ها
    تشکر کرده
    5438

پیش فرض پاسخ : پاسخ: Slave Flash (فلاش دوم)

سلام
    بلاخره موفق شدم با دوربین p90 که امکان غیر فعال کردن pre-flash در اون وجود نداره، یک slave flash معمولی را همزمان با main-flash دوربین تریگر کنم
    دوستان عزیزی که دوربیناشون مثل دوربین من کفشک گرم و سوکت سینک نداره و میخواند slave flash را با main-flash فلاش سرخود دوربینشون تریگر کنند خوشحال باشند

روش بسیار بسیار کم هزینه و خنده دار
    سنسور نوری داخل فلاش را از فلاش خارج کردم و با یک سیم رابط به بیرون از فلاش انتقالش دادم. دور یک لوله خودکار را با چسب برق به رنگ سفید پوشاندم و حدود یک سانت از ابتدای لوله را چسب نزدم، به طوری که نور فقط از همون یک سانت وارد لوله میشه. سنسور را داخل لوله خودکار در قسمت انتهایی اون قرار دادم. حالا هر وقت سر لوله خودکار را دقیقا کنار فلاش سرخود دوربین قرار میدم slave flash هم دقیقا با main-flash دوربین تریگر میشه.
    به همین راحتی

پ.ن: (کسی دلیلش را میدونه؟ به نظر خودم هم خیلی عجیبه)
    Mehdi Rojaie، milad_iut و poker تشکر می‌کنند.
    سید میثم نوربخش

كاربر جديد sina_87 آواتار ها
    تشکر کرده
    42

سلام
    من برای فعال کردن فلاش دوم با فتوسل و فلاش سر خود دوربینم(1000d) مشکل داشتم که با فعال کردن mirror lockup تونستم فلاش دومم رو فعال کنم.البته این کار باعث غیر فعال شدن preflash نمیشه بلکه میشه بین preflash و فلاش اصلی دوربین یه فاصله زمانی طولانی انداخت(با اولین فشار شاتر وبالا رفتن ایینه preflash شلیک میشه و با دومین شاتر فقط فلاش اصلی شلیک میشه و در فاصل زمانی دو شاتر میشه صبر کرد تا فلاش دوم شارژ بشه)

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

به نظرم شما اگر Red Eye رو غیر فعال کنید مشکلی نخواهید داشت..
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد sina_87 آواتار ها
    تشکر کرده
    42

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    به نظرم شما اگر Red Eye رو غیر فعال کنید مشکلی نخواهید داشت..
    سلام جناب قبادی
    بندهRed Eye رو هم غیر فعال کردم ولی همچنان مشکل preflash که مشکل چندین نفر دیگر از اعضای فروم در فعال کردن فلاش دوم با فلاش سر خود دوربین بود بود پا برجا بود.ولی با این کلک مشکل حل شد

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

منزل یکی از دوستان بودم اون هم همین مشکل pre-flash رو داشت
    خرج رادیو تریگر هم نمیخواست بکنه
    راه حل بدون خرج هم داره که من هم همین کار رو پیشنهاد کردم و دوستان هم قبلا اشاره ای کرده بودند
    اول red eye رو خاموش کنید بعد شاتر را تا نیمه فشار دهید تا pre-flash فعال بشه و slave flash هم شلیک کنه اما شاتر رو همونطور که تا نیمه نگه داشتید چند ثانیه نگه دارید تا slave flash دوباره ترمیم بشه و آماده شلیک بشه و بعد فشار دادن شاتر تا آخر ...
    دردسری نداره خرج هم نداره فقط کمی صبر میخواد
    در هر صورت مضراتی داره مثل خورده شدن باطری دوربین به خاطر استفاده زیاد از فلاش پاپ آپ
    یه نکته دیگه هم هست که دوستانی که با فلاش پاپ آپ دوربین تریگر میکنند باید توجه داشته باشند
    مساله باطری خود دوربین مساله مهمی هست که با این کار خیلی زودتر باطری تموم میشه اما نکته اصلی اینجاست که استفاده زیاد و طولانی مدت از پاپ آپ باعث خراب شدن و سوختگی میشه(دیدم که دارم میگم)
    این فلاش های پاپ آپ برای این کارها و مدت زیاد ساخته نشدند و از همه بدتر دیدم دوستان کارهایی میکنند که آدم شاخ در میاره مثلا دور تا دور پاپ آپ رو با یه مشت کاغذ و دستمال کاغذی و مقوا و چسب میپوشونن برای شرکت نکردن فلاش در نوردهی عکس و ....دوستان فقط کافیه چند بار این کار رو تکرار کنید و بعد خداحافظ پاپ آپ ...
    یک بار که فلاش آزاد هست دستتون رو بگیرید جلوش موقع شلیک ببینید چه گرمایی درست میکنه حالا فکر کنید اگه این گرما آزاد نشه و تو خودش بمونه چه اتفاقی میفته
    نمیدونم چرا کسی از دوستان به این موضوع اشاره نمیکنه ....
    drfarahnak، reza-ngg، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    منزل یکی از دوستان بودم اون هم همین مشکل pre-flash رو داشت
    خرج رادیو تریگر هم نمیخواست بکنه
    راه حل بدون خرج هم داره که من هم همین کار رو پیشنهاد کردم و دوستان هم قبلا اشاره ای کرده بودند
    اول red eye رو خاموش کنید بعد شاتر را تا نیمه فشار دهید تا pre-flash فعال بشه و slave flash هم شلیک کنه اما شاتر رو همونطور که تا نیمه نگه داشتید چند ثانیه نگه دارید تا slave flash دوباره ترمیم بشه و آماده شلیک بشه و بعد فشار دادن شاتر تا آخر ...
    دردسری نداره خرج هم نداره فقط کمی صبر میخواد
    در هر صورت مضراتی داره مثل خورده شدن باطری دوربین به خاطر استفاده زیاد از فلاش پاپ آپ
    یه نکته دیگه هم هست که دوستانی که با فلاش پاپ آپ دوربین تریگر میکنند باید توجه داشته باشند
    مساله باطری خود دوربین مساله مهمی هست که با این کار خیلی زودتر باطری تموم میشه اما نکته اصلی اینجاست که استفاده زیاد و طولانی مدت از پاپ آپ باعث خراب شدن و سوختگی میشه(دیدم که دارم میگم)
    این فلاش های پاپ آپ برای این کارها و مدت زیاد ساخته نشدند و از همه بدتر دیدم دوستان کارهایی میکنند که آدم شاخ در میاره مثلا دور تا دور پاپ آپ رو با یه مشت کاغذ و دستمال کاغذی و مقوا و چسب میپوشونن برای شرکت نکردن فلاش در نوردهی عکس و ....دوستان فقط کافیه چند بار این کار رو تکرار کنید و بعد خداحافظ پاپ آپ ...
    یک بار که فلاش آزاد هست دستتون رو بگیرید جلوش موقع شلیک ببینید چه گرمایی درست میکنه حالا فکر کنید اگه این گرما آزاد نشه و تو خودش بمونه چه اتفاقی میفته
    نمیدونم چرا کسی از دوستان به این موضوع اشاره نمیکنه ....

سلام
    من فکر می کنم برای دوستان معنی پری فلاش (pre-flash) عوض شده. به شلیک فلاش در زمان نیم شاتر یا فوکوس نمیگن pre-flash. این حالت فلاش کمکی برای فوکوس هست که براحتی از طریق منو دوربین قابل آف کردن هست. فکر کنم با disable کردنش مشکلتون حل بشه اگر فقط با فلاش زدن هنگام فوکوس مشکل دارین!

و پری فلاش در زمان خیلی کمی قبل از فلاش اصلی و بعد از زدن دکمه شاتر زده میشه و فقط برای شناسایی نور لازم در سیستم E-ttl هست (با چشم هم قابل شناسایی نیست چون در کسری از ثانیه زده میشه و بلافاصله فلاش اصلی زده میشه) و در زمان استفاده از فلاش در مود تی تی ال نمیشه خاموشش کرد و اصلاً لازمه این سیستم هست.
    منوی 1000دی رو که نگاه می کردم، مود منوال نداشت و فقط در حالت تی تی ال میشه از فلاشش استفاده کرد. (اینو برای آقا سینا گفتم که البته پستشون هم کمی قدیمی شده)
    Golden، Saeed.gh.sh، Sina.J و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_911turbo نمایش پست ها
    سلام
    من فکر می کنم برای دوستان معنی پری فلاش (pre-flash) عوض شده. به شلیک فلاش در زمان نیم شاتر یا فوکوس نمیگن pre-flash. این حالت فلاش کمکی برای فوکوس هست که براحتی از طریق منو دوربین قابل آف کردن هست. فکر کنم با disable کردنش مشکلتون حل بشه اگر فقط با فلاش زدن هنگام فوکوس مشکل دارین!

و پری فلاش در زمان خیلی کمی قبل از فلاش اصلی و بعد از زدن دکمه شاتر زده میشه و فقط برای شناسایی نور لازم در سیستم E-ttl هست (با چشم هم قابل شناسایی نیست چون در کسری از ثانیه زده میشه و بلافاصله فلاش اصلی زده میشه) و در زمان استفاده از فلاش در مود تی تی ال نمیشه خاموشش کرد و اصلاً لازمه این سیستم هست.
    منوی 1000دی رو که نگاه می کردم، مود منوال نداشت و فقط در حالت تی تی ال میشه از فلاشش استفاده کرد. (اینو برای آقا سینا گفتم که البته پستشون هم کمی قدیمی شده)
    شدیدا تشکر میکنم
    اصلا یادم نبود تو اون منوها میشه دیس کرد این مورد رو
    میگم بحث کنیم واسه اینه دیگه
    ممنون مشکلات بسیاری از دوستان با این تنظیم حل خواهد شد
    در مورد معنی pre-flash هم حق با شماست اما فکر میکنم یه جور غلط مصطلح شده شاید هم دوستان واقعا با همون کسری از ثانیه مشکل دارن و من اشتباه دارم میگم pre-flash ...
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.
    تجهیزات

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

پیش فرض سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    شدیدا تشکر میکنم
    اصلا یادم نبود تو اون منوها میشه دیس کرد این مورد رو
    میگم بحث کنیم واسه اینه دیگه
    ممنون مشکلات بسیاری از دوستان با این تنظیم حل خواهد شد
    در مورد معنی pre-flash هم حق با شماست اما فکر میکنم یه جور غلط مصطلح شده شاید هم دوستان واقعا با همون کسری از ثانیه مشکل دارن و من اشتباه دارم میگم pre-flash ...

خواهش می کنم.

نحوه خاموش کردن فلاش کمکی رو که گفتم(همونی که اشتباهاً بعضی از دوستان میگن پری فلاش)
    برای غیرفعال کردن pre-flash (همونی که تو کسری از ثانیه قبل از فلاش اصلی زده میشه)،تنها راه ممکن خارج کردن فلاش از مود ttl و استفاده از مود منوال است.

با تشکر
    djmehdi_67 تشکر می‌کند.
    مهدی روجایی

تشکر کرده
    1433

پیش فرض وسیله ای برای نادیده گرفتن Preflash

راستی یه چیزی تو اینترنت دیدم نمیدونم کسی آشنا هست باهاش یا نه ولی دیدم بد نیست بزارم
    وسیله ای برای نادیده گرفتن Preflash که مشکل بسیاری از دوستان هست

البته صرف اطلاع رسانی و بالا بردن اطلاعات کسانی عرض کردم که مثل من بی خبر بودن از وجود همچین وسیله ای
    اما
    به نظرم تو ایران گیر نیاد
    و اینکه تو سایت قیمت رو زده 28 پوند و با احتساب قیمت روز پوند یعنی 1980 تومان میشه حدود 55 تومان که به هیچ وجه کسی رو برای خرید ترغیب نمیکنه و من نمیدونم این قیمت از کجا اومده شاید هم قیمت اشتباه درج شده اما اگه درست باشه با این مقدار میشه چند تا رادیو تریگر گرفت دیگه چه کاریه ....

http://www.colinsfoto.com/Sonia_Opti...50_314290.aspx

ساده ست نیازی به ترجمه نداره

A brand new programmable optical slave to trigger your off-camera flash, using ALL modern digital cameras with fixed PRE-FLASH as the master flash. It can be used with almost any make or model of slave flash, including Canon EX/EZ models.

Most optical slaves can be fooled into early triggering if your camera produces a "pre-flash", for white balance adjustment and other camera settings. In many cases, this "pre-flash" can be turned off, thereby avoiding the problem. However, with many cameras, the pre-flash cannot be inhibited.

This new programmable optical slave trigger offers a solution to this problem. It can be quickly programmed to ignore a specified number of pre-flashes, so will only trigger the remote flash when it receives the camera's main flash!

Well constructed from plastic and metal, it has a 360 degree rotating hot shoe for complete directional control of flash and sensor.

It has a female PC socket for connecting additional flashes with additional cords (NOT included, but available elsewhere in my shop) .

It has a hot shoe on top, with an insulated cold shoe fitting/standard 0.25 inch female thread on the bottom.

The slave is generally unaffected by daylight, requires no additional power and accepts flash sync voltages up to 100V DC.

The operational range is up to 30m (100 ft), depending on the power of the master flash.

Sonia
    SinaVT تشکر می‌کند.
    تجهیزات

تشکر کرده
    1433

مشغول گشت زنی و دیدن مطالب پیرامون open flash بودم که موارد خیلی خوبی رو دیدم
    گفتم یکیش رو علی الحساب بزارم
    البته پرواضح هست که دوستان همگی مطلع هستند و تکرار مکررات هست اما با عکس بیشتر قابل درک هست
    تاپیک بهتری هم گیر نیاوردم

تاثیر سرعت سینک بر بک گراند

This one is at 1/250:

This one is at 1/125:

This one is at 1/50:
    drfarahnak، ali759، reza-ngg و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تجهیزات

صفحه 20 از 23 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 آخرینآخرین