صفحه 11 از 77 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 761
Like Tree1422تشکر

موضوع: فلاش هاي Nissin

كاربر همراه saadi126 آواتار ها
    تشکر کرده
    4145

پیش فرض پاسخ : پاسخ: فلاش هاي NISSIN ..... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من این مدل کفشک رو تو تهران که ندیدم ولی میتونم بپرسم که فلاش رو کجا میخوای استفاده کنی و به چه دلیل از کفشک میخوای استفاده کنی؟
    براي استفاده در شرايطي كه بخوام نور از بغل به موضوع بتابونم و البته خيلي استفاده ها از اين مود ميشه كرد. بيشتر هم ميخوام بدونم يه همچين كفشكي رو به چه قيمتي ميشه تهيه كرد و لزوما نميخوام نيسسين باشه

كاربر همراه nejatinezhad آواتار ها
    تشکر کرده
    1736

شما با هزینه کمتر میتونید فلاش تریگر تهیه کنید که محدوه فعالیت بیشتری هم بهتون میده.(بدون در نظر گرفتن بحث TTl)
    saadi126 و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    NIKON D810+24-120+50

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

نقل قول نوشته اصلی توسط saadi126 نمایش پست ها
    براي استفاده در شرايطي كه بخوام نور از بغل به موضوع بتابونم و البته خيلي استفاده ها از اين مود ميشه كرد. بيشتر هم ميخوام بدونم يه همچين كفشكي رو به چه قيمتي ميشه تهيه كرد و لزوما نميخوام نيسسين باشه
    دوست من با وجود توضیحاتی که دادی پس نیاز به نامبر گاید بالا نداری پس میتونی با 620 هم کارت رو به خوبی راه بندازی من این فلاش رو دارم تفاوتش با 866 فقط تو نامبرگایدش هست یعنی قدرت 866 بیشتر از 620 هستش و بس و اینکه 866 رو میشه به صورت مستر استفاده کرد حالا اگر مشکل مالی نداری 866 بگیر چون 866 رو میشه با 580کنون مقایسه کرد نه با 430 ولی برای کارهای معمول و عادی 622 فوق العاده و خوبه من که راضیم
    شما با هزینه کمتر میتونید فلاش تریگر تهیه کنید که محدوه فعالیت بیشتری هم بهتون میده.(بدون در نظر گرفتن بحث TTl)
    من هم با آقای نجاتی نژاد موافقم ولی اگر بخوای از کفشک فلاش استفاده کنی حدود 20000 نومان باید بپردازی
    saadi126، N_qaraei و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

تشکر کرده
    4145

اتفاقا زياد نميخوام هزينه كنم ضمن اينكه قيمت دقيق مدل ها رو ندارم اما ميدونم 866 تقريبا دو برابر 622 قيمت داره و چون فعلا قصد تهيه فلاش دوم ندارم، پس مستر شدن 866 هم برام ضرورتي نداره اما امكانات بيشتر 866 آدم رو وسوسه ميكنه.
    با اين اوصاف فلاش تريگر با چه قيمتي ميشه تهيه كرد؟

تشکر کرده
    4145

سلام دوستان
    ديروز از فروشگاه شماره 3 كانن نايسن 622 رو به قيمت 120 تومان تهيه كردم ولي به علت نداشتن باتري هنوز فرصت تست پيدا نكردم تا شب كه برم خونه و تست كنم. فقط تريگر اونجا يك مدل بيشتر نداشتن كه اونم 35 قيمت داشت. ميتونيد يه تريگر ارزون بهم معرفي كنيد؟ ممنون ميشم

كاربر جديد ALIRIZA آواتار ها
    تشکر کرده
    4

از دوستان عزيزي كه فلاش هاي اين برند رو مورد استفاده قرار دادند كسي تجربه تريگر كردن فلاش با فتو سل داخليش در روشنايي روز رو داره؟
    ايا نور افتاب مشكلي براي اينكار ايجاد نميكنه؟
    با تشكر

كاربر همراه LightBox آواتار ها
    تشکر کرده
    1414

ديروز از فروشگاه شماره 3 كانن نايسن 622 رو به قيمت 120 تومان تهيه كردم ولي به علت نداشتن باتري هنوز فرصت تست پيدا نكردم تا شب كه برم خونه و تست كنم. فقط تريگر اونجا يك مدل بيشتر نداشتن كه اونم 35 قيمت داشت. ميتونيد يه تريگر ارزون بهم معرفي كني

سلام.

پیشنهاد می کنم نگاهی به پست شماره 19 این تاپیک بندازید. امیدوارم براتون مشکلی بوجود نیاد ولی بعید میدونم بتونید برای فلاشتون تریگر پیدا کنید.

با احترام.
    saadi126 و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    آرش سلطانی

تشکر کرده
    4145

نقل قول نوشته اصلی توسط LightBox نمایش پست ها
    سلام.

پیشنهاد می کنم نگاهی به پست شماره 19 این تاپیک بندازید. امیدوارم براتون مشکلی بوجود نیاد ولی بعید میدونم بتونید برای فلاشتون تریگر پیدا کنید.

با احترام.
    بعد از یک هفته در نهایت دیروز جهت خرید مدل Di622 برای دوستم میثم (Lumix) به همراه ایشان رفتیم فروشگاه کانون 1 در بلوار کشاورز. نتیجه همون شد که ازش میترسیدم. فلاش نخریدیم. چرا؟ عرض میکنم.
    این فلاش با توجه به قیمتش، کیفیت ساختش بد نیست، توان زیادی داره و روی دوربین Canon میثم و در حالت TTL در اون چند شاتی که برای تست زدیم مشکلی ندیدیم. ولی امان از وقتی که خواستیم به صورت Off Camera و در حالت Slave ازش استفاده کنیم (اصلا به همین منظور قرار بود بخریمش). تا اونجایی که من اطلاع دارم دوربین 350D فلاش سرخودش مد منوال نداره (اگر هم داشته باشه خیلی فرق نمی کرد). به همین علت از دوربین Nikon D200 به عنوان Master استفاده کردیم. فلاش دوربین رو در حالت Manual قرار دادم و با توان 1/64 شروع به تست کردیم. با کمال تعجب دیدیم که فلاش Nissin پاسخ نمیده. فکر کردم شاید سنسور Photo Cell فلاش خراب شده. سنسور Photo Cell خودم رو که اتفاقا از مارک Nissin هست و همراهم بود رو از طریق کفشک زیر فلاش به اون وصل کردم و باز هم مشکل حل نشد. با دوبین Canon میثم در حالی که فلاش سرخودش در مد TTL بود امتحان کردیم و اینبار من دیگه داشتم شاخ درمی آوردم، فلاش Nissin همزمان با دوربین آتیش میکرد یعنی Pre Flash دوربین رو نادیده میگرفت و هم زمان با فلاش اصلی پاسخ میداد درست مثل اینکه دارید از یه 580EX به عنوان Master و مثلا یه 430EX به عنوان Slave استفاده میکنید یا مثلا از سیستم CLS در Nikon کمک گرفتید. نکته عجیبتر این بود که اون فلاش حتی با دوربین Nikon من هم کار میکرد (فلاش دوربینم رو در مد TTL گذاشته بودم). ولی چه فایده، فلاش سرخود دوربینها در مد TTL دو یا در نهایت سه استاپ توانشون با استفاده از Flash Compensation کم میشه و هنگامی که میخواهیم فقط با یک فلاش دور از دوربین نورپردازی کنیم و نیازی نداشته باشیم که فلاش دوربین نورش در عکس دیده بشه به مشکل بر میخوریم. اگر Di622 با فلاش دوربین در مد Manual هم زمان میشد کافی بود توان فلاش دوربین را تا 1/128 کم کنیم تا تقریبا اثری از آن در عکس دیده نشود. البته شاید میشد با همون فرمول نگاتیو سوخته یا فیلم رادیوگرافی یه کارهایی کرد (با این فلاشی که من دیدم فقط شاید) ولی خوب به دردسرش نمیارزه.
    حالا سوال من اینه که آیا من در تستهام همه چیز را رعایت کردم و چیزی فراموش نشده و چرا حتی اون فلاش با Photo Cell من هم کار نکرد. البته یه چیزی همین الان به ذهنم رسید. نمیدونم آیا هنگامی که از Photo Cell من استفاده میکردیم فلاش Nissin در حالت Slave بود یا Manual. آخه کلا سه مد داشت : TTL, Manual, Slave. شاید اگر در مد Manual چک میکردیم جواب میداد. چون یادم نیست اینکار رو کردم یا نه بایست یکبار دیگه برم اونجا.
    یه نکته دیگه اینه که مدل ضعیفتر Di466 جدیدتره و مثل اینکه مشکل مدل Di622 را نداره. همونطوری که دوست خوبم وحید خان قبلا اشاره کرده بود این مدل دو حالت Slave داره که در یکی در مد TTL و در دیگری در مد Manual با فلاش مستر همزمان میشه ولی چون توانش برای کاری که ما نیاز داشتیم کم بود سراغش نرفتیم. فعلا تصمیم اینه که یه فلاش قدیمی که در مد Manual قابلیت تنظیم توان داشته باشه برای میثم خان بگیریم تا بعد ببینیم چی میشه.
    سلام
    دوست عزيز ضمن تشكر بابت اطلاع دادن، اگر پست 19 رو درست متوجه شده باشم مشكلي نبوده. راستش قبلا كل تاپيك رو خونده بودم ولي با دو دلي تمام رفتم و فلاش را گرفتم. ديشب كه فرصتي شد تا تست كوچكي از فلاش بگيرم، وقتي فلاش را در حالت Manual قرار ميدادم به راحتي با فرمان فلاش سر خود دوربين آتش ميكرد و بحث Pre Flash هم مشكلي نداشت. راستش من اولين باري هست كه فلاش دستم ميگيرم و اطلاعات كاملي ندارم اما با توجه به مطالعه كامل اين تاپيك و تستهاي ديشب خودم، احساس كردم فلاش خوب كار ميكنه و مشكلي نداره. حالا تا جمعه كه فرصت كنم و تستهاي تكميلي رو انجام بدم.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

چند روز پیش که قصد ورانداز کلی فلاش 866 نیسین یکی از دوستان را داشتیم , متوجه شدیم که این فلاش در مد منوآل روی بدنه D300 شان با دوربین سینک نمیشود.

در مد TTL مشکلی وجود نداشت , اما در مد M با وجود روشن شدن فلاش , اما تاثیری از نور فلاش در عکسها نبود! (سرعت 1/25 ثانیه )
    A_Maddah، Kamal، LightBox و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه LightBox آواتار ها
    تشکر کرده
    1414

اگر پست 19 رو درست متوجه شده باشم مشكلي نبوده
    سلام.

تصور می کنم مطلب رو با عجله خوندید. اونجا هم نوشتم که فلاش Nissin وقتی که فلاش سر خود دوربین شما در حالت TTL باشه به خوبی پاسخ میده (یعنی اینکه Pre Flash رو نادیده میگیره). ولی امان از موقعی که فلاش سر خود دوربین در حالت Manual قرار بگیره (فکر می کنم در دوربین شما این امکان وجود نداشته باشه). اونجاست که دیگه فلاش به شما پاسخ نمیده. یعنی دقیقا جایی که بهش نیز دارید و به همین علت اون فلاش رو خریدید.

با احترام.
    M. Beyrami و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    آرش سلطانی

صفحه 11 از 77 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 ... آخرینآخرین