صفحه 10 از 15 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 149
Like Tree411تشکر

موضوع: Samyang 85mm f/1.4

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    سلام

تا چند روز آینده تصمیم به خرید دی7000 دارم.....مدتهاست که دنبال 85 1.8 نیکون میگردم...واقعا خسته شدم......نمیتونم ازش دل بگنم.....میخواستم بدونم این لنر سلمیانگ از لحاظ اپتیک فاصله زیادی با نیکونش داره؟ لنز سامیانگ روی دی7000 اتوفوکوس داره؟ و اگر در رابطه با قیمتش هم یه اطلاعی بدید ممنون میشم...(اگر هم جایی رو سراغ دارید که میتونم نیکونش رو تهیه کنم که بهتر...)

دوست عزیز من به شدت پیشنهاد می کنم نمونه نیکونی رو تهیه کنید. البته 85mm f/1.8 G رو میگم.
    مقایسه دو لنز:
    Samyang 85mm f/1.4 Lens (Rokinon/Bower) Image Quality

در رده بندی dxomark این لنز بالاترین امتیاز در بین تمامی لنزها را دارد!!! آره این لنز تا این حد خوبه.
    DxOMark - Camera Lens Ratings

در ضمن هم اتوفوکوس داره و هم موتور داخلی ٬ در صورتی که سامیانگ فقط به صورت دستی فوکوس میشه (روی d7000 هم فقط دستی فوکوس می کنه ).
    در آپرچر ۱.۴ فوکوس دستی خیلی دشواره. کلا فوکوس دستی کار دشواری هست و هر چه عمق میدان کمتر شود سخت تر هم می شود.
    تنها برتری سامیانگ آپرچر ۱.۴ هست که در نیکون آپرچر ۱.۸ هست.
    البته سامیانگ خیلی از نظر اوپتیک عقب تر است نمونه نیکونی نیست اما ٬ قضیه اتوفوکوس واقعا حیاتیه.

از نظر قیمت هم تقریبا به هم نزدیک هستند. نمونه نیکونی ۱۰۰ دلار گرانتر است ولی ارزشش را دارد.
    پیشنهاد می کنم حتما مدل نیکونی را پیدا کنید. ارزشش را دارد.

قیمت در بازار ایران را ندارم اما در سایت آمازون:
    نیکون : ۴۰۰ دلار
    سامیانگ: ۳۰۰ دلار

متاسفانه من جایی را سراغ ندارم.
    ویرایش توسط Kane : Monday 18 February 2013 در ساعت 14:13
    yaghoobi، Digital Lover و D.Daneshmand تشکر می‌کنند.

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

بنده هم قصد خريد اين لنز را داشتم ولي فوكاس دستي ان هم در اپرچر ١.٤ مخصوصا كه لنز روي دوربين كراپدارهم باشد اصلا كار اساني نيست ...
    قيمت شركتي ساميانگ ٨٥ حدود ١٦٥٠٠٠٠ تومان است البته سايت چاره كمتر زده بود كه فكر كنم يادشان رفته قيمتهارا اپديت كنند در كل با توجه به قيمت دلاري و قيمت دبي اين لنز كه حدود ١٠٩٠ درهم است شركت وارد كننده قدري قيمتها را بالا وضع كرده ...
    Digital Lover تشکر می‌کند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4532

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    بنده هم قصد خريد اين لنز را داشتم ولي فوكاس دستي ان هم در اپرچر ١.٤ مخصوصا كه لنز روي دوربين كراپدارهم باشد اصلا كار اساني نيست ...
    قيمت شركتي ساميانگ ٨٥ حدود ١٦٥٠٠٠٠ تومان است البته سايت چاره كمتر زده بود كه فكر كنم يادشان رفته قيمتهارا اپديت كنند در كل با توجه به قيمت دلاري و قيمت دبي اين لنز كه حدود ١٠٩٠ درهم است شركت وارد كننده قدري قيمتها را بالا وضع كرده ...
    قیمت های چاره با سرعت خیلی زیادی بروز میشوند. خودم یک مرتبه با این موضوع (پایین بودن قیمت) برخورد کردم و در نهایت با همان قیمت شگفت انگیز خریدم رو انجام دادم !

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    دوست عزیز من به شدت پیشنهاد می کنم نمونه نیکونی رو تهیه کنید. البته 85mm f/1.8 G رو میگم.
    مقایسه دو لنز:
    Samyang 85mm f/1.4 Lens (Rokinon/Bower) Image Quality

در رده بندی dxomark این لنز بالاترین امتیاز در بین تمامی لنزها را دارد!!! آره این لنز تا این حد خوبه.
    DxOMark - Camera Lens Ratings

در ضمن هم اتوفوکوس داره و هم موتور داخلی ٬ در صورتی که سامیانگ فقط به صورت دستی فوکوس میشه (روی d7000 هم فقط دستی فوکوس می کنه ).
    در آپرچر ۱.۴ فوکوس دستی خیلی دشواره. کلا فوکوس دستی کار دشواری هست و هر چه عمق میدان کمتر شود سخت تر هم می شود.
    تنها برتری سامیانگ آپرچر ۱.۴ هست که در نیکون آپرچر ۱.۸ هست.
    البته سامیانگ خیلی از نظر اوپتیک عقب تر است نمونه نیکونی نیست اما ٬ قضیه اتوفوکوس واقعا حیاتیه.

از نظر قیمت هم تقریبا به هم نزدیک هستند. نمونه نیکونی ۱۰۰ دلار گرانتر است ولی ارزشش را دارد.
    پیشنهاد می کنم حتما مدل نیکونی را پیدا کنید. ارزشش را دارد.

قیمت در بازار ایران را ندارم اما در سایت آمازون:
    نیکون : ۴۰۰ دلار
    سامیانگ: ۳۰۰ دلار

متاسفانه من جایی را سراغ ندارم.
    به نظر بنده بهتر است این دو لنز را اینگونه مقایسه کنید , تا CA خفن لنز نیکونی، بهتر دیده شود !
    Digital Lover و iman mehr تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها

به نظر بنده بهتر است این دو لنز را اینگونه مقایسه کنید , تا CA خفن لنز نیکونی، بهتر دیده شود !

بله طبق نمونه دیجیتال پیکچرز ca لنز نیکون به نسبت سامیانگ زیاد هست . جالبه که سایت dxomark برای هر دو لنز ca رو برابر زده:

sam dxo.JPG

nik dxo.JPG

سایت photozone در مورد ca نوشته که ٬ ca به خوبی کنترل شده. یا این دو سایت معتبر خیلی داغون اندازه گیری کرده اند یا نمونه دیجیتال پیکچرز مشکل داشته ٬ موسسه dxomark از چندین نمونه (بعضی وقتها از چند ده نمونه) در اندازه گیری بهره می بره و در نهایت میانگین نتایج را ارائه می ده که باعث می شه نتایج بسیار قابل اتکا باشند ٬ ممکنه نمونه ای که سایت دیجیتال پیکچرز استفاده کرده مشکل داشته باشه.

در dxomark این لنز اول هست ٬همین جور که می بینید ٬ امتیاز این لنز در photozone هم فوق العاده هست تقریبا همه امتیاز ها رو گرفته!!!

نتایج سایت فوتو زون :

برای نیکون:

pho nik.JPG

برای سامیانگ:

pho sam.JPG
    ویرایش توسط Kane : Monday 18 February 2013 در ساعت 23:41
    alie و saeed2vfx تشکر می‌کنند.

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

سایت DXO در مورد مقایسه نمونه های نیکونی به نظرم کمی "پیازداغ" (!) قاطی مقایسه می کند... نمی دانم چرا چنین حسی نسبت به همه ریویوو های آن دارم...! امیدوارم از جانب دوستان نیکونی خونم حلال نشود...! اینگونه مسائل همیشه بوده، و به نظرم هیچ مرجعی هم نیست که از این سایت قابل اعتمادتر باشد که بتوان این نتیجه را با "دلیل" ارائه داد، اما نظر من اینگونه بود...
    yaghoobi، mhd61، saeed2vfx و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    سایت DXO در مورد مقایسه نمونه های نیکونی به نظرم کمی "پیازداغ" (!) قاطی مقایسه می کند... نمی دانم چرا چنین حسی نسبت به همه ریویوو های آن دارم...! امیدوارم از جانب دوستان نیکونی خونم حلال نشود...! اینگونه مسائل همیشه بوده، و به نظرم هیچ مرجعی هم نیست که از این سایت قابل اعتمادتر باشد که بتوان این نتیجه را با "دلیل" ارائه داد، اما نظر من اینگونه بود...
    من هم بعضی وقت ها همچین حسی پیدا می کنم ٬ اما وقتی می بینم که خیلی از سایت های معتبر از نتایج dxomark استفاده می کنند ٬ با خودم می گم حتما همین جوریه دیگه! و این موضوع که از نمونه های مختلف استفاده می کند ٬ امکان اتکا به نتایج را افزایش می دهد چون گاهی اوقات دو نمونه از یک لنز زمین تا آسمان با هم تفاوت دارند!
    سنسور دوربین مورد آزمایش در نتیجه نهایی ٬ تست لنزها نیز تاثیر دارد به همین دلیل مقایسه یک لنز کنون با یک لنز نیکون کمی دشوار میشه چون هر کدام روی یک دوربین متفاوت تست می شوند . ولی در اینجا لنز سامیانگ و نیکون هر دو روی یک دوربین تست شده اند که این مقایسه را قابل استناد تر می کنه .
    حالا گذشته از موضوع اوپتیک و نتایج تست های این سایت های کذایی ٬ در این رنج و در این آپرچر ٬ لنز فوکوس دستی خیلی توجیه نداره ٬ مگر اینکه در زمینه فوکوس دستی ٬ تجربه کافی داشته باشیم و با آگاهی کامل از کاستی های آن ٬ اقدام به خرید کنیم.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    سلام
    اگه اینچنین بود مطمئین باشیدحتما تا حالاشرکت بزرگ کنون یا یه سایت موازی ومتمایل به خودش ویا یه فکردیگه کرده بود ویا حداقل کوس رسوایی شون رو زده بود.
    با احترام من فکرمیکنم نظرتون صحیح نیست.
    ویرایش توسط kiavash : Tuesday 19 February 2013 در ساعت 11:50
    yaghoobi و Kane تشکر می‌کنند.

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4532

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    من هم بعضی وقت ها همچین حسی پیدا می کنم ٬ اما وقتی می بینم که خیلی از سایت های معتبر از نتایج dxomark استفاده می کنند ٬ با خودم می گم حتما همین جوریه دیگه! و این موضوع که از نمونه های مختلف استفاده می کند ٬ امکان اتکا به نتایج را افزایش می دهد چون گاهی اوقات دو نمونه از یک لنز زمین تا آسمان با هم تفاوت دارند!
    سنسور دوربین مورد آزمایش در نتیجه نهایی ٬ تست لنزها نیز تاثیر دارد به همین دلیل مقایسه یک لنز کنون با یک لنز نیکون کمی دشوار میشه چون هر کدام روی یک دوربین متفاوت تست می شوند . ولی در اینجا لنز سامیانگ و نیکون هر دو روی یک دوربین تست شده اند که این مقایسه را قابل استناد تر می کنه .
    حالا گذشته از موضوع اوپتیک و نتایج تست های این سایت های کذایی ٬ در این رنج و در این آپرچر ٬ لنز فوکوس دستی خیلی توجیه نداره ٬ مگر اینکه در زمینه فوکوس دستی ٬ تجربه کافی داشته باشیم و با آگاهی کامل از کاستی های آن ٬ اقدام به خرید کنیم.
    من ترجیح میدم از برندی خرید کنم که فاصله ای بین کیفیت لنزهاش (لنزهای همسان) نداشته باشد. اگر این تفاوت فاحش باشد که باید دره اون کارخونه رو گِل گرفت !!
    اما فرمایشتون در رابطه با اتوفوکس متین است. بقیه دوستان هم اشاره کردن...
    ویرایش توسط saeed2vfx : Tuesday 19 February 2013 در ساعت 13:59 دلیل: غلط انشائی!

تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    من ترجیح میدم از برندی خرید کنم که فاصله ای بین کیفیت لنزهاش (لنزهای همسان) نداشته باشد. اگر این فاصله فاحش باشد که باید دره اون کارخونه رو گِل گرفت !!
    اما فرمایشتون در رابطه با اتوفوکس متین است. بقیه دوستان هم اشاره کردن...
    من هم دوست دارم هیچ گاه این اتفاق نیفته اما یک واقعیتیست که باید باهاش کنار آمد. (البته راه حلش تست نمونه قبل از خرید است)
    البته اون قسمت " زمین تا آسمان" اغراق بود و اگر تا این حد تفاوت وجود داشت به قول شما باید درش را تخته کرد. ولی تفاوت اندک هم در بحث لنزها شاید خیلی مهم باشد.
    تفاوت بین دو نمونه بیشتر در لنز های شرکت های شخص ثالث مثل سیگما ٬ تامرون و ... مشاهده میشه تا دو شرکت نیکون و کنون ٬ این مشکل در بین لنزهای ارزان قسمت بیشتر شایع است (از هر شرکتی). هرگز نباید فکر کنید این مورد برای کنون یا نیکون پیش نمی یاد . شما اگر ریویو های سایت *the-digital-picture را خونده باشید (این سایت همان جور که شما بهتر می دانید تمرکزش بر روی لنزهای کنون است) ٬ در بعضی از موارد حتی به وجود این مورد در بین لنزهای سری L کنون هم اشاره میکنه !!! سری ال دارای کیفیت خیلی بالا و کنترل کیفی شدیدی هست اما با این وجود از گزند این آفت به دور نیست ٬ نیکون هم به هم شکل.

*مطمئن نیستم در فوتوزون به این مورد برخورد کردم یا دیجیتال پیکچرز.
    ویرایش توسط Kane : Tuesday 19 February 2013 در ساعت 12:44
    saeed2vfx تشکر می‌کند.

كاربر آشنا eureka204 آواتار ها
    تشکر کرده
    143

من با لنز های نیکون آشنا نیستم. حتی یه ذره..

ولی بوکه ای که لنز سمیانگ بهم میده رو تو هیچکدوم از لنز های کاننی که داشتم ندیدم.

فوکوس دستی هم کار سختی است؛ درست. ولی رو ۸۵ م م، با بدنه کراپ دار در اپرچر ۱.۴، در فاصله ۳ متر = عمق میدان کمتر از ۷ سانته!

بهترین اتوفوکوس هم که باشه، ولی شما دوربین رو رو پایه نذارید و سوژه هم متحرک باشه، نیمی از عکساتون Out-of-focus ـه ..

در مورد CA هم باید گفت که عضو لاینفک لنز های پرایم می باشد؛ بخصوص در اپرچر های باز. ولی لنز سمیانگ بخوبی این مسئله رو حل کرده. بخاطر اپتیک قویش.

فقط خواستم بگم که لنزهای سمیانگ رو خیلی دست کم نگیرید.

فقط یه مقدار بد فروشه. اونم بخاطر اینه که کم تر کسی به سراغ فوکوس دستی میره. چونکه بلد نیست مثل لنز ۱۵۰۰ دلاری هلو تحویل عکاس بده!
    yaghoobi، Digital Lover و saeed2vfx تشکر می‌کنند.
    مجید بیـ آزاران | 500px.com - Flickr

7D | 10-18 | 35 f2 | 85 f1.8

صفحه 10 از 15 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... آخرینآخرین