صفحه 9 از 15 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 149
Like Tree411تشکر

موضوع: Samyang 85mm f/1.4

كاربر همراه
    تشکر کرده
    299

این لنز بسیار شارپ و فراتر از حد انتظار میباشد
    و قیمت آن مناسب است ولی متاسفانه موتور اتوفوکوس ندارد و همچنین فاقد لرزشگیر میباشد
    که این دو موضوع هر دو این لنز را کمی عقبتر از لنزهای امروزی نگه میدارد
    ولی باید پذیرفت که از لحاظ کیفیت خروجی کاملا قابل قبول است

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

با عرض سلام خدمت همگی دوستان
    من خیلی مقایسه کردم نمونه تصاویر رو برسی کردم تصاویری که با لنز سامیانگ گرفته شدن خیلی بهتر از اب در اومدن
    تو لینک های زیر نمونه تصاویر دو لنز رو میتونید ببینید

لینک اول کنان 85mm و دوم سامیانگ 85 mm

http://www.flickr.com/groups/canon85mm/pool
    http://www.flickr.com/groups/1437990@N23/pool/

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

نقل قول نوشته اصلی توسط shahede.dovom نمایش پست ها
    این لنز بسیار شارپ و فراتر از حد انتظار میباشد
    و قیمت آن مناسب است ولی متاسفانه موتور اتوفوکوس ندارد و همچنین فاقد لرزشگیر میباشد
    که این دو موضوع هر دو این لنز را کمی عقبتر از لنزهای امروزی نگه میدارد
    ولی باید پذیرفت که از لحاظ کیفیت خروجی کاملا قابل قبول است
    ببخشيد شما توي كدام برند لنز ٨٥ م م رو سراغ داريد كه لرزشگير داشته باشه كه شما نداشتن اين مورد رو جزو ضعف هاي بزرگ اين لنز ميدونيد،حتي لنز كانن ٨٥ اف ١.٢ با قيمتي حدود ٨ ميليون تومان هم لرزشگير نداره، به نظر من شركت ساميانگ بهترين كار رو كرده كه وارد عرصه فوكوس اتوماتيك نشده، در برندي مثل زيگما كه وارد اين عرصه شده ميبينيد كه اكثر لنز هاش مشكل فوكوس دارن، به نظر من شركت ساميانگ كار عاقلانه اي كرده، مهم خروجي كاره نه زرق و برق

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

دوستان آیا این لنز بوکه نرمی داره توی f های کمی بسته مثلا 2.8 یا 2 ؟
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

اگر مباحث مربوط به اپتیک این لنز را کنار بگذاریم من به شخصه با اتوفوکوس نبودن این لنز نمی توانم کنار یبایم. با تجربه چند بار استفاده از این لنز بر روی دوربین دوستم(d7000) بیش از پیش به این نتیجه می رسم که لنزی مثل کنون یا نیکون 1.8 85mm انتخاب های منطقی تری برای پرتره هستند.

فوکوس کردن در f/1.4 با ویوفایندر بسیار دشوار است و اغلب با دقت بالایی انجام نمی گیرد(علی رغم وجود چیپ تایید فوکوس). البته فوکوس دقیق با کمک liveview نیز مسائل خاص خودش را دارد از جمله:
    1-از دست رفتن کادربندی به دلیل زوم زیاد روی ناحیه فوکوس
    2- خسته شدن سوژه انسانی به دلیل نیاز به بی حرکت بودن او
    3-زمانگیر بودن کل فرآیند فوکوس
    البته در صورت موفقیت در مرحله فوکوس، خروجی لنز بسیار چشم نواز خواهد بود.
    در نهایت به نظر من استفاده از این لنز برای سوژه های ثابت مناسبتر است. منتظر نظرات و تجربیات دیگر دوستان در مورد این لنز هستم.
    yaghoobi، Digital Lover، Anoosh-Em و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

من مدتهاست به دلیل جیب خالی، از لنزهای آنالوگ استفاده می کنم که هیچ جز عدسی نیستند! یعنی حتی چیپ تایید فوکوس هم ندارند! با فرمور magic lantern می تونید خیلی کمک بگیرید برای فوکوس با لنزهای غیر اتوفوکوس، که به نظرم خرید غیر اتوفوکوس ها رو منطقی تر می کنه توی کانن تا نیکون. فوکوس با لایو ویو هم کار سختی نیست، کمی به عادت بر می گرده. من فقط یک جا به مشکل برخوردم، اون هم عکاسی توی برف بود. سوژه نمی تونست چشمش رو زیاد باز نگه داره، وقتی فوکوس انجام میشد چشمش خسته می شد. آخرش هم نشد یه عکس درست و حسابی بدون عینک آفتابی بگیریم! اما در کل اتوفوکوس بودنش مزیته و نبودنش محدودیت. اما چیزی نیست که قدرت عکاسی رو از آدم بگیره و نذاره درست عکاسی کنی. فراموش نکنیم که مدت زمان زیادی از ظهور اتوفوکوس نگذشته و نسلهای قبل از ما، با این مساله کنار اومده بودن...
    Nima Sadigh، Asri، saeed2vfx و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    من مدتهاست به دلیل جیب خالی، از لنزهای آنالوگ استفاده می کنم که هیچ جز عدسی نیستند! یعنی حتی چیپ تایید فوکوس هم ندارند! با فرمور magic lantern می تونید خیلی کمک بگیرید برای فوکوس با لنزهای غیر اتوفوکوس، که به نظرم خرید غیر اتوفوکوس ها رو منطقی تر می کنه توی کانن تا نیکون. فوکوس با لایو ویو هم کار سختی نیست، کمی به عادت بر می گرده. من فقط یک جا به مشکل برخوردم، اون هم عکاسی توی برف بود. سوژه نمی تونست چشمش رو زیاد باز نگه داره، وقتی فوکوس انجام میشد چشمش خسته می شد. آخرش هم نشد یه عکس درست و حسابی بدون عینک آفتابی بگیریم! اما در کل اتوفوکوس بودنش مزیته و نبودنش محدودیت. اما چیزی نیست که قدرت عکاسی رو از آدم بگیره و نذاره درست عکاسی کنی. فراموش نکنیم که مدت زمان زیادی از ظهور اتوفوکوس نگذشته و نسلهای قبل از ما، با این مساله کنار اومده بودن...
    دزست می فرمائید ولی قبلاً که با slr فیلمی عکس می گرفتیم،دوربین ها Focusing Screen هائی داشت که به چند روش مختلف فوکوس بودن یا نبودن را مشخص می کرد که به دلیل نامعلومی در دوربین های DSLR حذف شد. البته الآن این فوکوسینگ اسکرین ها را برای DSLR ها به صورت مجزا می فروشند ولی من با وجود پیگیری فراوان هنوز نتوانسته ام برای 60D نوع مناسب آن را پیدا و نصب کنم. اگر بتوان نوع مناسب را پیدا و نصب کرد مشکل فوکوس دستی از داخل ویزور تا حد زیادی مرتفع می شود.
    بابن آف تاپیک ببخشید.
    ارادتمند

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    دزست می فرمائید ولی قبلاً که با slr فیلمی عکس می گرفتیم،دوربین ها Focusing Screen هائی داشت که به چند روش مختلف فوکوس بودن یا نبودن را مشخص می کرد که به دلیل نامعلومی در دوربین های DSLR حذف شد. البته الآن این فوکوسینگ اسکرین ها را برای DSLR ها به صورت مجزا می فروشند ولی من با وجود پیگیری فراوان هنوز نتوانسته ام برای 60D نوع مناسب آن را پیدا و نصب کنم. اگر بتوان نوع مناسب را پیدا و نصب کرد مشکل فوکوس دستی از داخل ویزور تا حد زیادی مرتفع می شود.
    بابن آف تاپیک ببخشید.
    ارادتمند
    جناب چگینی، دوست بنده برای 7دی می خواست، آخرش پیدا نکرد و با هزار جور دنگ و فنگ از خارج تهیه کرد.
    البته همه دوربینها فوکوس اسکرین نداشتند.
    من الان بدون فوکوس اسکرین هم با آنالوگ هم با دیجیتال با لنز بدون اتوفوکوس عکس می گیرم...
    yaghoobi، sh.khani و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

سلام

تا چند روز آینده تصمیم به خرید دی7000 دارم.....مدتهاست که دنبال 85 1.8 نیکون میگردم...واقعا خسته شدم......نمیتونم ازش دل بگنم.....میخواستم بدونم این لنر سلمیانگ از لحاظ اپتیک فاصله زیادی با نیکونش داره؟ لنز سامیانگ روی دی7000 اتوفوکوس داره؟ و اگر در رابطه با قیمتش هم یه اطلاعی بدید ممنون میشم...(اگر هم جایی رو سراغ دارید که میتونم نیکونش رو تهیه کنم که بهتر...)
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

صفحه 9 از 15 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین