صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 149
Like Tree411تشکر

موضوع: Samyang 85mm f/1.4

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    از مهمترین دلایل کیفیت اپتیک خوب این لنز نداشتن سیستم لرزشگیر و اتوفوکوس هست که اگر کسی با این دو مورد کنار آید لنزهای قابل قبولی محسوب می شوند.
    حرفتون كاملا درسته. تو اين لنز شما هزينه تجهيزات اپتيكي رو پرداخت نه تجهيزات الكترونيك.

البته بعضي ها خيال مي كنن اگه لنز اتو فوكوس داشت ديگه مشكلي وجود نداره ولي در عمل در اين لنزها به علت عمق ميدان كم اگه دوربين در انتخاب محل دقيق فوكوس مد نظر عكاس اشتباه كنه نتيجه خطايي فاحش خواهد بود.

درمورد لرزش گير به علت سريع بودن لنز سرعت شاتر بالاست(حتي با روشنايي داخل خونه) به طوري كه در محيط باز بايد از فيلتر ND استفاده بشه.
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    حرفتون كاملا درسته. تو اين لنز شما هزينه تجهيزات اپتيكي رو پرداخت نه تجهيزات الكترونيك.

البته بعضي ها خيال مي كنن اگه لنز اتو فوكوس داشت ديگه مشكلي وجود نداره ولي در عمل در اين لنزها به علت عمق ميدان كم اگه دوربين در انتخاب محل دقيق فوكوس مد نظر عكاس اشتباه كنه نتيجه خطايي فاحش خواهد بود.

درمورد لرزش گير به علت سريع بودن لنز سرعت شاتر بالاست(حتي با روشنايي داخل خونه) به طوري كه در محيط باز بايد از فيلتر ND استفاده بشه.
    درود
    البته سریع بودن لنز الزام به استفاده از ND را در فضای باز ایجاد نخواهد کرد بلکه بعنوان یک روش در زمانهای خاص مورد استفاده خواهد بود.
    هرچند استفاده از سرعت شاتر بالا در صورت نبستن دیافراگم لنز هنگام عکاسی اجتناب ناپذیر خواهد بود. البته دیافراگم این لنز ها هم همانطور که مسحتضر هستید بصورت دستی مثل دوربین های قدیمی تنظیم می شود.
    ارادت
    ata_m3، Dariush Chegini و fosoos تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نداشتن فوكوس اتوماتيك در اپرچرهاي باز و لنز تله در دوربين هاي DSLR كه فوكوسينگ اسكرين Split Prism يا Micro Prism ندارند و نتيجتاً هيچ ابزاري براي كنترل فوكوس در دست عكاس نيست، عمل فوكوس دستي را بسيار بسيار دشوار و همراه با خطاي فاحش خواهد نمود (اگر نگوييم ناممكن است). مگر اينكه دوربين روي سه پايه باشد و از طريق Live View فوكوس و عكاسي كنيم.
    msh2200، yaghoobi، lamagra و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    نداشتن فوكوس اتوماتيك در اپرچرهاي باز و لنز تله در دوربين هاي DSLR كه فوكوسينگ اسكرين Split Prism يا Micro Prism ندارند و نتيجتاً هيچ ابزاري براي كنترل فوكوس در دست عكاس نيست، عمل فوكوس دستي را بسيار بسيار دشوار و همراه با خطاي فاحش خواهد نمود (اگر نگوييم ناممكن است). مگر اينكه دوربين روي سه پايه باشد و از طريق Live View فوكوس و عكاسي كنيم.
    فرمایشات برادر بزرگمون آقای چگینی رو صد در صد تایید میکنم(البته ایشون به تایید بنده نیاز ندارن)فقط در پرانتز بگم که بنده مدتی است بخاطر کنترل سیستم فوکوس دوربین خودم یک در میان با فوکوس دستی کار میکنم.دارم قانع میشم که با تمرین فراوان چشم عادت میکنه و میتونه فوکوس مناسب رو تشخیص بده.البته در صورت وجود فوکوس اتوماتیک واقعا اینکار ضروری نیست اما وقتی قرار باشه nikor 85mm رو بخرم 5200 و این Samyang 85mm f/1.4 رو بخرم 1350 واقعا باید کمی تامل کرد.
    yaghoobi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1716

فرمایش شما متین ولی نمونه ای که من دارم نمونه چیپ دار برای بدنه نیکونه و مترینگ Exif و فوکوس کانفیرم داره هر چند تو این حالتم فوکوس مشکله ولی غیر ممکن نیست
    بحث من اینه که مسئله فوکوس تو لنزها تله با دیاف باز حتی در نمونه اتو فوکوس هم وجود داره(هر چند کمتر)

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

درود بر شما جناب چگینی

من از دو لنز ۳۵ و ۸۵ سامیانگ بر روی بدنه 60D استفاده میکنم و میتونم بگم مشکل چندانی در فوکوس ندارم.با استفاده از magic lantern به راحتی میشه در live view فوکوس کرد.البته نه به راحتی لنزهای اتوفوکوس ولی در برابر قیمت بسیار مناسب و کیفیت اپتیکی بسیار عالی زحمتش خیلی هم زیاد نیست :)
    yaghoobi، ata_m3 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما جناب چگینی

من از دو لنز ۳۵ و ۸۵ سامیانگ بر روی بدنه 60D استفاده میکنم و میتونم بگم مشکل چندانی در فوکوس ندارم.با استفاده از magic lantern به راحتی میشه در live view فوکوس کرد.البته نه به راحتی لنزهای اتوفوکوس ولی در برابر قیمت بسیار مناسب و کیفیت اپتیکی بسیار عالی زحمتش خیلی هم زیاد نیست :)
    بله در Live View می شود ولی با View Finder مقدور نیست.
    msh2200، yaghoobi، ata_m3 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    البته سریع بودن لنز الزام به استفاده از ND را در فضای باز ایجاد نخواهد کرد بلکه بعنوان یک روش در زمانهای خاص مورد استفاده خواهد بود.
    هرچند استفاده از سرعت شاتر بالا در صورت نبستن دیافراگم لنز هنگام عکاسی اجتناب ناپذیر خواهد بود. البته دیافراگم این لنز ها هم همانطور که مسحتضر هستید بصورت دستی مثل دوربین های قدیمی تنظیم می شود.
    ارادت
    ممنون از نظرتون
    بادی من d90 هستش و ایزو پایه 200 هست. با این اوصاف تو نور روز در دیاف f1.4 حتی با ایزو 100(L1) سرعت شاتر از 1/4000 رد میشه و شات Overexpose میشه.
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

ممنون از نظرتون
    بادی من d90 هستش و ایزو پایه 200 هست. با این اوصاف تو نور روز در دیاف f1.4 حتی با ایزو 100(L1) سرعت شاتر از 1/4000 رد میشه و شات Overexpose میشه.
    درود
    حق با شماست! D90 نهایت سرعت شاترش 1/8000 هست.
    خوب به جای اینکه از فیلتر های ND استفاده کنید (البته اگر براتون بوکه مهم نباشه) کمی دیاف را می توانید ببنیدید. مگر اینکه بخواهید صرفا از این F استفاده کنید.
    yaghoobi و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

دوستان به نظرتون بین این لنز و 50mm f1.8 نیکون کدوم گزینه بهتره ؟
    قیمت کار کرده این لنز تقریبا برابر قیمت نو 50 نیکون هست .
    من دوربینم D5200 هست و چند باری که با لنز 18-105 خودم به صورت دستی فکوس کردم عکس های خوبی گرفتم و زیاد سخت نبود ولی کامنت هایی که اینجا خوندم به نظر میاد فکوس دستی با این لنز خیلی سخته مخصوصا روی f1.4 ,همینطور هست ؟؟

صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 آخرینآخرین