صفحه 3 از 15 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 149
Like Tree411تشکر

موضوع: Samyang 85mm f/1.4

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

پیش فرض پاسخ : Samyang 85mm f/1.4

سلام؛
    من فكر مي كنم بين اين گپ بزرگ در ميان 85هاي كنون، مي توان جايي هم براي لنز 900 دلاري Sigma 85F1.4 متصور بود كه فعلا مي تواند اين خلا را پر كند. هرچند هنوز رويوي معتبري از اين لنز منتشر نشده، اما سيگما نشان داده در اين سطح لنزهاي پرايم خوبي دارد.
    mreza1001 و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

سلام
    باتشكر از همه دوستاني كه درباره لنز اظهارنظر كرده اند.
    مي ماند يك سوال: آيا كسي از وجود اين لنز دربازار داخل كشور (باهرنام تجاري) اطلاع دارد؟ ميتوان درتهران آن راخريد؟ اگر پاسخ مثبت است قيمت ؟
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    l Canon EF 100mm f/2.8 Macro LIS USM l
    يوسف جمسي

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    صفحه فوکوس جزیی از دوربین است. یعنی قطعه ای داخل دوربین بین منشور ویزور و آینه. که در بسیاری از دوربین ها قابل تعویض است. تاپیکی در این باره داشتیم اما الان هرچه گشتم پیدا نشد.این لینک را ببینید :

کد HTML:
    http://www.focusingscreen.com/product_info.php?cPath=25_80&products_id=729
    مدلی است که من از طریق یکی از دوستانم خریدم.

موردی که افشین خان فرمودند سرجاشه یعنی تغییر فاصله های ناخواسته. تنها راهش گرفتن چند شات مختلف است.
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...ocusing+screen

http://www.akkasee.com/forum/showthr...ocusing+screen
    mreza1001، eureka204 و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط eureka204 نمایش پست ها
    بنده به نقل قول از ایشون عرض می کنم که این لنز در صورت داشتن اتوفوکوس می تونست به راحتی با 85L رقابت داشته باشه ..
    ارجاع داده میشود به پست شماره 3 این تاپیک :
    ایشون میگن این لنز 95 درصد لنز 85 ال کانن هستش البته با حذف اتوفوکوس و در چند سطر بالاتر هم از فکوس پر سرعت کانن میگن
    باید اضافه کنم که او گفته مقایسه ش رو از تعمیم نتایج لنز 100م.م اف 2 که کیفیتی بسیار نزدیک به 85م.م اف 1.8 داره با 85 سامیونگ انجام داده
    حالا این وسط ایشون چطور نتیجه گرفتن 85م.م سامیونگ 95 درصد کیفیت 85 اف1.2 ال کانن رو داره؟؟؟؟؟
    و در ضمن حتما به این نکته توجه کنید که ایشون میگن اگه قرار بود فقط یکی از این لنز ها رو داشته باشم حتما 85م.م 1.8 کانن رو انتخاب میکردم

پ.ن:
    دوستان من نه پدر کشتگی با این لنز دارم و نه از کانن پورسانت میگیرم فقط حرفم رو رک میگم
    چون حیفم میاد پول با ارزشتون رو برای جنسی هدر کنید که هیچ گرهی رو از شما باز نخواهد کرد
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر همراه alie آواتار ها
    تشکر کرده
    2011

نقل قول نوشته اصلی توسط translator نمایش پست ها
    سلام
    باتشكر از همه دوستاني كه درباره لنز اظهارنظر كرده اند.
    مي ماند يك سوال: آيا كسي از وجود اين لنز دربازار داخل كشور (باهرنام تجاري) اطلاع دارد؟ ميتوان درتهران آن راخريد؟ اگر پاسخ مثبت است قيمت ؟
    یکی از دوستان گفتند که با برند Vivitar برای فروشندگان ناصر حسرو اشناست شاید داشته باشند شاید هم بتونن بیارند!
    بوکه این لنز واقعا جذابه ! البته اگه بحث سر 85mm نباشه به نظر من کنون 50mm f1.4 گزینه مناسبتری هست
    هیچکدام از سایتهای معتبر این لنز رو تست نکردند؟
    در ضمن نسخه vivitar ان حدود 100 دلار گرانتر است..؟!
    ویرایش توسط alie : Monday 23 August 2010 در ساعت 15:19
    translator و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    علی اسلامیان

تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط alie نمایش پست ها
    ...البته اگه بحث سر 85mm نباشه به نظر من کنون 50mm f1.4 گزینه مناسبتری هست
    هیچکدام از سایتهای معتبر این لنز رو تست نکردند؟
    ...
    لنز Canon EF 50mm f/1.4 USM Lens یکی از لنز های جالب توجه کانن هستش و دو تا از سایتهای معتبر تست های خوبی براش دارن:
    The Digital picture
    dpreview.com
    alie و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه

تشکر کرده
    461

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_kh نمایش پست ها
    فکر نمیکنید 200 هزار تومان به این همه درد سر و ریسکش نمی ارزه؟
    البته به جز تفاوت کم قیمت موارد زیر رو هم در نظر بگیرید:
    - کیفیت فوق العاده لنز کانن در برابر کیفیت متوسط این لنز
    - سرعت بالا و دقیق فکوس لنز کانن(به علت وجود موتور یو اس ام) رو در برابر فکوس دستی، کم اعتماد و کند
    - شارپنس بی نهایت بالای لنز کانن در برابر نمونه های موجود
    - بوکه های قشنگ کانن در برابر بوکه های ماست لنز مورد بحث
    - و نهایتا یه جنس با سابقه و مشخص رو در برابر یه جنس نا معلوم و تازه تاسیس
    حیفم میاد پول با ارزشتون رو برای جنسی هدر کنید که هیچ گرهی رو از شما باز نخواهد کرد
    سلام دوست عزيز
    ممكن است دلايل خودتان را براي اين نتيجه گيري بفرمائيد؟
    شما با اين لنز تجربه عكاسي داشته ايد؟
    اصلاً اين لنز را ازنزديك ديده ايد؟
    برچه اساسي چنين قضاوتي درباره آن ميكنيد؟
    از زمان دانشجويي يادگرفتيم كه در بحث هاي فني و علمي كمتر از واژگاني چون "همه" يا "هيچ" استفاده كنيم.بخصوص اگر پاي استدلال منطقي درميان باشد.
    خودتان نگاهي به عباراتي كه دروصف لنزها بكاربرده ايد بفرمائيد.اين صفات نيازمند معيار اندازه گيري هستند و اغراق درباره آنها منطقي نيست. واژگاني مثل:
    كيفيت فوق العاده لنزهاي كانن.
    شارپنس بي نهايت بالا.
    بوكه ي ماست!

فراموش نكنيد هدف از معرفي لنزها و تجهيزات جديد دراينجا تبليغات يا اصرار به خريد آن نيست.
    فقط مي خواهيم اطلاع رساني كنيم.
    بنده بطور اتفاقي عكسي را ديدم كه با اين لنز انداخته شده بود و عكاس آن را با لنزهاي كانن و نيكون مقايسه كرده بود.
    درتحقيقات بيشتر متوجه شدم باتوجه به قيمت نازل، مي تواند لنز باارزشي باشد.
    افراد زيادي كه تجربه كار با اين لنز را داشتند درباره آن نظر مثبت داشتند.
    پس تصميم گرفتم اين موضوع را به اطلاع اعضاي فروم برسانم.
    دوستان و اعضاي فروم هم (كه از ايشان تشكر ميكنم) به اندازه كافي مزايا و كاستي هاي احتمالي اين لنز را بر اساس اطلاعات ظاهري و مشخصات فني كه از لنز ارائه شده بود بيان كردند و اطلاعات مبسوطي نيز درباره لنز دراين تاپيك ارائه شده.
    براين اساس من صرفاً ازروي كنجكاوي و علاقه به لنزهاي سريع مي خواهم يكي از اين لنزها را خريداري كنم.(اين تصميم شخصي من است و به ديگران هم توصيه نميكنم كه همين كاررا بكنند)
    دوستان هم خودشان قدرت تشخيص دارند و ميتوانند با توجه به اطلاعات داده شده تصميم بگيرند.
    اگر دلايل منطقي و تجربي براي مطالب خود داريد خوشحال ميشويم ارائه بفرمائيد.
    ویرایش توسط translator : Monday 23 August 2010 در ساعت 16:57 دلیل: تكميل
    overhes، azari kei و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    يوسف جمسي

تشکر کرده
    1239

از زمان دانشجويي يادگرفتيم كه در بحث هاي فني و علمي كمتر از واژگاني چون "همه" يا "هيچ" استفاده كنيم...
    من هم سلام عرض میکنم
    همین اول کلام از بابت استفاده از لغات کلی ازتون عذر میخوام چون خودم هم مخالفم البته بعضی هاش حقیقت داره هاااا

حالا بریم سراغ جواب شما:
    ببینید ما تو دنیایی زندگی میکنیم که مملو از رقابته کارخونه ای رو سراغندارم که عاشق چشم و ابروی من و شما باشه که بخواد به نفع من و شما از منافع خودش بگذره با این مقدمه برم سر اصل مطلب

فکر نمیکنید در شرایطی که سیگما و تامرون و چند کارخونه دیگه دارن نهایت تلاششون رو میکنن با ارائه کمترین قیمت به رقابت با قول های لنز بپردازن و با وجود تجربه های فراوان باز هم متاسفانه در این بحث کیفیت رو گاها به شدن از دست میدن حضور کاخونه ای بی نام نشون که داره یه قیمت خیلی پایینی(البته من فکر میکنم خیلی هم گرونه) رو ارائه میده ممکنه کیفیتی نازل تر از اون یکی ها داشته باشه؟
    و یه مورد دیگه:

شرکت سیگما یه لنزی داره به نام Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM این لنز یکی از اون لنز هایی هستش که این کارخونه بدون توجه به قیمت فقط سعی کرده کیفت خوبی رو ارائه بده به همین دلیل از رغیب کاننی خودش خیلی گرون تر در دست رس من و شما قرار گرفته
    پس سیگما شرکت با انصافی نیست بلکه فقط با کاهش بعضی از المان های قیمت لنز رو کاهش میده

تمام این ها یه حکم منطقی صادر میکنه در مورد لنز تقریبا همیشه هر قدر پول بدی آش میخوری

و یه مورد دیگه در مورد همین لنز مورد بحث من همون اول هم گفتم که شما قیمت یه موتور اولترا سونیک رو بدون هیچ تغییر دیگه ای اگر به قیمت این لنز اضافه کنید از قیمت نوع کاننی بیشتر میشه
    این کارخونه با حذف فاکتورهای گرون قیمتی مثل وتور فکوس و سایر ملحقات الکتونیکی قیمت رو به ظاهر پاییین آوورده گذشته از این آیا کیفیت اپتیکی برابر با کانن داره؟؟؟
    اگه بله باز هم گرونه در صورتی که جواب قطعا نه هستش
    این کمتر بودن کیفیت به وضوح در مطالب سومین نوشته دیده میشه و گویا دوستان در اونجا از این لنز استفاده کردن:
    http://photography-on-the.net/forum/...d.php?t=812520
    ویرایش توسط beh_b7 : Monday 23 August 2010 در ساعت 17:29 دلیل: اصلاح غلط املایی
    بهنام خامنه

تشکر کرده
    461

در مورد همین لنز مورد بحث من همون اول هم گفتم که شما قیمت یه موتور اولترا سونیک رو بدون هیچ تغییر دیگه ای اگر به قیمت این لنز اضافه کنید از قیمت نوع کاننی بیشتر میشه .این لنز با حذف یه فاکتور گرون به اسم موتور فکوس قیمت رو به ظاهر پاییین آوورده حالا آیا کیفیت اپتیکی برابر با کانن داره؟؟؟
    اگه بله باز هم گرونه در صورتی که جواب قطعا نه هستش
    دوست عزيز
    ممنو از توجهتون
    درمورد جمله فوق ظاهراً شما (وبرخي از ديگر دوستان) اين لنز را با كانن 85 اف 1.8 مقايسه ميكنيد كه مقايسه درستي نيست.
    چون اين لنز 85 اف 1.4 است و از نظر سرعت لنز بيشتر از آنكه به كانن اف 1.8 نزديك باشه به كانن اف 1.2 نزديك هست (يك تناسب ساده رياضي اين عرض بنده رو اثبات ميكنه)
    محاسبه عمق ميدان وضوح يا همان DOF درفاصله 3 متري با دوربين هاي كراپ 1.6 براي اين سه لنز به شرح ذيل است:
    لنز اف 1.8 = 82 ميليمتر
    لنز اف 1.4 = 64 ميليمتر
    لنز اف 1.2 = 56 ميليمتر
    (براي محاسبه به اين لينك مراجعه كنيد)
    قضاوت با شما، لنز 85 اف 1.4 به كدام لنز نزديكتر است؟
    حالا با حساب شما ،موتور اتوفوكوس رو از روي لنز كانن اف 1.2 دو ونيم ميليون تومني برداريد (دقيقاً نميدونم قيمتش چنده!)، تنظيم الكترونيكي ديافراگم رو هم برداريد(اينو يادتون رفته بود) و حالا ببينيد لنز 85 ميليمتر اف 1.4 (با عملكردي كه نمونه عكسها نشون ميده و قضاوت دهها عكاس كه با اين لنز كاركردن) 350 هزارتومن مي ارزد يا نه!
    من نميگم ميارزد.
    مقايسه بايد درست باشد.
    شادباشيد
    mreza1001، eureka204 و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    يوسف جمسي

تشکر کرده
    1239

دوست عزيز
    ممنو از توجهتون
    درمورد جمله فوق ظاهراً شما (وبرخي از ديگر دوستان) اين لنز را با كانن 85 اف 1.8 مقايسه ميكنيد كه مقايسه درستي نيست.
    چون اين لنز 85 اف 1.4 است و از نظر سرعت لنز بيشتر از آنكه به كانن اف 1.8 نزديك باشه به كانن اف 1.2 نزديك هست (يك تناسب ساده رياضي اين عرض بنده رو اثبات ميكنه)
    محاسبه عمق ميدان وضوح يا همان DOF درفاصله 3 متري با دوربين هاي كراپ 1.6 براي اين سه لنز به شرح ذيل است:
    لنز اف 1.8 = 82 ميليمتر
    لنز اف 1.4 = 64 ميليمتر
    لنز اف 1.2 = 56 ميليمتر
    (براي محاسبه به اين لينك مراجعه كنيد)
    قضاوت با شما، لنز 85 اف 1.4 به كدام لنز نزديكتر است؟
    حالا با حساب شما ،موتور اتوفوكوس رو از روي لنز كانن اف 1.2 دو ونيم ميليون تومني برداريد (دقيقاً نميدونم قيمتش چنده!)، تنظيم الكترونيكي ديافراگم رو هم برداريد(اينو يادتون رفته بود) و حالا ببينيد لنز 85 ميليمتر اف 1.4 (با عملكردي كه نمونه عكسها نشون ميده و قضاوت دهها عكاس كه با اين لنز كاركردن) 350 هزارتومن مي ارزد يا نه!
    من نميگم ميارزد.
    مقايسه بايد درست باشد.
    شادباشيد
    دوست عزیز اینها فقط نسبت ریاضی هستن و ما یک تعداد دیافراگم استاندارد داریم و نمیشه گفت 1.4 به 1.2 نزدیکتره یا به 1.8 چون لنز با 1.6 نداریم بنابر این ما با یه لنز وسط این دوتا طرفیم نه نزدیک به یکیشون!!!!!
    حالا من هم دلایلم رو یک جا میگم خودتون قضاوت کنید :biggrin:

Samyang 85mm f/1.4

مزایا:
    اف 1.4
    داشتن یک عدسی آسفریکال
    قیمت ارزان

معایب:
    شارپنس پایین (حتی نسبت به لنز 85م.م 1.8 به نقل از ریویو ها)
    کیفیت پایین تر جزئیات نسبت به انواع مشابه (به نقل از ریویو ها)
    کند بودن فکوس دستی
    نبود عوامل جلوگیری از ورود آب و غبار
    نداشتن هیچ یک از تکنولوژی ها و مواد جدید مورد استفاده در ساخت عدسی ها
    کند شدن عکاسی به دلیل کنترل دیافراگم از رویه لنز بصورت دستی
    خسته کننده بودن فکوس در نور کم با توجه به اینکه لامپ کمک فکوس و تابش های متعدد فلاش دوربین کمکی به فکوس نخواهد کرد!!!
    سختی فکوس دستی در دوربین های دیجیتال به دلیل نوع صفحه فکوس روی دوربین (نیاز به تعویض دارد در ایران هم تقریبا پیدا نمیشود)
    نداشتن هیچ نوع کنترل الکترونیکی بین لنز و بدنه:
    ------ عدم امکان محاسبات پیچیده در فلاش های TTL
    ------ عدم حذف مشکلات اپتیکی لنز توسط نرم افزار داخلی دوربین در نسخه JPG
    ------ عدم ثبت مشخصات در اگزیف عکس
    ------ ...
    نداشتن پنجره نشان دهنده فاصله
    نداشتن لرزش گیر

دیگه چی باید بگم؟
    مقایسه این دوتا لنز مثل مقایسه پیکان با یه ماشین مد روزه که تنها مورد مشترکشون اینه که حداکثر سرعت هر دوتاشون مثلا 200 کیلومتر در ساعته
    واقعا غیر منطقیه که دوتالنز رو فقط با اف اونها مورد بررسی قرار بدیم
    تازه در اون صورت هم لنز مرغوب سیگما 85mm f/1.4 EX DG HSM Lens با قیمت 850 دلار باید مورد مقایسه با این لنز قرار بگیره نه لنز 85م.ماف1.2 سری ال کانن
    که باز در اون صورت هم همه چیزایی رو که گفتم سیگما داره
    در نهایت هم هر کسی مختاره هر چی میخواد رو بخره!!!
    ویرایش توسط beh_b7 : Monday 23 August 2010 در ساعت 18:32
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه

صفحه 3 از 15 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین