صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 64
Like Tree178تشکر

موضوع: Graduated Neutral Density Filters

كاربر آشنا bakhshandeh آواتار ها
    تشکر کرده
    330

پیش فرض پاسخ: Graduated Neutral Density Filters

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    من تا حالا هیچ جایی ندیدم که فیلتر GND Cokin رو کسی پیشنهاد کنه. چند مشکل عمده این فیلتر ها اینهاست:
    1- ته رنگ دارن
    2- جنسشون جوریه که زود خش بر میدارن و خراب میشن.
    3- باعث تشدید برخی عیب های اپتیکال مثل دیستورشن میشن.

البته نسبت به مارکهای معروف قیمت پایینی دارن. به هر حال برای کسی که امکان تهیه ی Singh Ray یا Lee یا حتی Hitech رو داره به هیچ وجه توصیه نمیکنم.

اینجا میتونین از تجربه کسایی که سابقه کار با این فیلتر رو دارن هم استفاده کنین:

کد:
    http://photo.net/nature-photography-forum/00FVok
    سلام
    من با شما در مورد پایین بودن کیفیت cokin در مقایسه با مارکهای معروف موافقم ولی یک سوال دارم بجز فیلترهای Graduated Neutral Density Filters
    توی فیلترهای رنگی دیگه کدوم شرکت رو میشناسید که تنوع فیلترهای کوگین رو در مورد فیلترهای مستطیلی داشته باشه.
    اما در مورد معرفی کردن با شما موافق نیستم. در مورد معرفی کردنش این سایتها رو معرفی میکنم.
    http://www.kenrockwell.com/tech/filters.htm
    http://www.bythom.com/filters.htm
    در زمینه Graduated Neutral Density Filters فیلترهای Tiffen واقعا کارایی بالاتری رو دارند. ولی من نتونستن توی سایتش فیلترهای رنگی رو ببینم
    http://kenrockwell.com/tech/grads.htm

این لینک هم مطالب جالبی در مورد کوگین داره.
    http://photo.net/filters-bags-tripod...s-forum/005HZ5
    واقعا تنوع فیلترهای عکاسی اینقدر زیاده که نطرات متفاوتی را ایجاد میکنه.

اما اصلا با متنی که بمراه پاسختون آورید موافق نیستم. من خودم تجربه خوبی با کوگین دارم حتی بعضی اوقات بخاطر اینکه هولدرم فقط جای سه فیلتر رو داره دو فیلتر رو در یک خشاب قرار میدم و تا الان خطی روشون نیفتاده. در مورد دیستورشن میتونه بخاطر عدم وجود کوتینگ روی آنها که باعث کم شدن قیمتش هم شده, باشه, اما نه تا حدی که بتغییر واضحی در عکسها ایجاد کنه.

از قدیم گفتن هر چقدر پول بدی آش مخوری.
    ویرایش توسط bakhshandeh : Monday 5 October 2009 در ساعت 02:47 دلیل: تصحیح متن
    Saeed.gh.sh و djmehdi_67 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط bakhshandeh نمایش پست ها
    سلام
    من با شما در مورد پایین بودن کیفیت cokin در مقایسه با مارکهای معروف موافقم ولی یک سوال دارم بجز فیلترهای Graduated Neutral Density Filters
    توی فیلترهای رنگی دیگه کدوم شرکت رو میشناسید که تنوع فیلترهای کوگین رو در مورد فیلترهای مستطیلی داشته باشه.
    اما در مورد معرفی کردن با شما موافق نیستم. در مورد معرفی کردنش این سایتها رو معرفی میکنم.
    http://www.kenrockwell.com/tech/filters.htm
    http://www.bythom.com/filters.htm
    در زمینه Graduated Neutral Density Filters فیلترهای Tiffen واقعا کارایی بالاتری رو دارند. ولی من نتونستن توی سایتش فیلترهای رنگی رو ببینم
    http://kenrockwell.com/tech/grads.htm
    در این لینک مارکی که عنوان کردید رو در مقایسه با Cokin کاملا رد کرده.

همینطور اصلا با متنی که بمراه پاسختون آورید موافق نیستم. من خودم تجربه خوبی با کوگین دارم حتی بعضی اوقات بخاطر اینکه هولدرم فقط جای سه فیلتر رو داره دو فیلتر رو در یک خشاب قرار میدم. در مورد دیستورشن هم بخاطر عدم وجود کوتینگ روی آنها که باعث کم شدن قیمتش هم شده. اما نا تا حدی که بشه در عکسها تشخیص داد.
    دوست عزیز! بحث بر سر فیلتر های GND بود و نه فیلترهای رنگی مثل (GBD (gradual blue density یا GOD یا امثال اینها. وگرنه در تنوع رنگ کوکین که حرفی نیست اما منظور از GND به هیچ وجه فیلتر های رنگی نیست.
    در مورد رویو های کن راکول قبلا اینجا بسیار صحبت شده و تقریبا همه میدونن که برای ایشون ملاک تعیین کننده قیمت هست. هر چی که ارزون باشه در نظر ایشون عالیه. کافیه یه سری به ریویو های ایشون از لنز هایی مثل 70-200 و 24-70 نیکون بزنین تا متوجه منظور من بشین. علاقه شدید ایشون به نظر دادن های غیر منطقی و عجیب و غریب و اغلب گمراه کننده بر اکثر خواننده های سایتشون روشنه.
    در مورد GND های Tiffen نظری ندارم چون نمیشناسم.
    مطلبی که در مورد کوتینگ فرموده بودین هم به نظرم جای بحث داره. تا جایی که من میدونم کوتینگ بیشتر مربوط میشه به مساله flare و ghosting و نه دیستورشن.
    استفاده از جندین فیلتر روی هم هم اصلا فکر خوبی نیست. علاوه بر کاهش محسوس کیفیت (خصوصا در مورد فیلتر های با کیفیت پایین) موجب ایجاد ویگنتینگ شدید در لنز های واید میشه.

به هر حال با توجه به این که تجربه کار با هر دوی این فیلتر ها (کوکین و سینگ ری) رو دارم به هیچ وجه این دو رو قابل رقابت نمیبینم. البته در شرایطی که دسترسی به گزینه بهتری ممکن نباشه استفاده از کوکین هم گزینه بدی نیست و بهتر از هیچیه.

شاهین اکبری، Saeed.gh.sh و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

تشکر کرده
    330

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    دوست عزیز! بحث بر سر فیلتر های GND بود و نه فیلترهای رنگی مثل (GBD (gradual blue density یا GOD یا امثال اینها. وگرنه در تنوع رنگ کوکین که حرفی نیست اما منظور از GND به هیچ وجه فیلتر های رنگی نیست.
    در مورد رویو های کن راکول قبلا اینجا بسیار صحبت شده و تقریبا همه میدونن که برای ایشون ملاک تعیین کننده قیمت هست. هر چی که ارزون باشه در نظر ایشون عالیه. کافیه یه سری به ریویو های ایشون از لنز هایی مثل 70-200 و 24-70 نیکون بزنین تا متوجه منظور من بشین. علاقه شدید ایشون به نظر دادن های غیر منطقی و عجیب و غریب و اغلب گمراه کننده بر اکثر خواننده های سایتشون روشنه.
    در مورد GND های Tiffen نظری ندارم چون نمیشناسم.
    مطلبی که در مورد کوتینگ فرموده بودین هم به نظرم جای بحث داره. تا جایی که من میدونم کوتینگ بیشتر مربوط میشه به مساله flare و ghosting و نه دیستورشن.
    استفاده از جندین فیلتر روی هم هم اصلا فکر خوبی نیست. علاوه بر کاهش محسوس کیفیت (خصوصا در مورد فیلتر های با کیفیت پایین) موجب ایجاد ویگنتینگ شدید در لنز های واید میشه.

به هر حال با توجه به این که تجربه کار با هر دوی این فیلتر ها (کوکین و سینگ ری) رو دارم به هیچ وجه این دو رو قابل رقابت نمیبینم. البته در شرایطی که دسترسی به گزینه بهتری ممکن نباشه استفاده از کوکین هم گزینه بدی نیست و بهتر از هیچیه.

سلام
    من هم در مورد کیفیت بالاتر سینگ ری موافقم (در نظر تفاوت فیلترهای رنگی با GNd من هم خوشبختانه توافتشون رو میدونم.). در متن قبلیم کل فیلترهای کوگین رو معرفی کردم نه تنها GND ها رو. اما در مورد خودم تنها نظر کن راکول برام مهم نبوده میتونم نظر تام هوگا رو هم اضافه کنم. و حتی در کنار لینک خودتون هم نطرات کاملا صریح نبود.
    در مورد نظرات کن راکول که هرچی ارزان تر بهتر, نمی دونم منظورتون چیه. نطرتون رو به تاکیدش روی فیلترهای hoya که قیمت بالایی رو داره جلب مبکنم. بهرصورت من نسبتی با این فرد ندارم که بخوام ازش طرفداری کنم ولی بهرصورت تو نظراتش دلایلی داره که هر فردی با توجه به امکاناتش از جمله دسترسی و قیمت به اون توجه میکنه. خوشبختانه اینترنت بدرد همین موارد میخوره و خداروشکر افراد هم برای اظهار نظر کاملا آزادند ممکنه این اظهار نظر به مزاق بعضیها خوش نیاد.
    خلاصه اینکه بازار فیلتر در ایران اصلا مناسب نیست . هم از نظر نوع و هم از نظر شناخت افراد درگیر (منظورم فروشندگانش هست.)
    این مجموعه ها مخصوصا افرادی مثل شما که در ایران نیستید, واقعا می تونند کمک بالایی در مورد معرفی کیفیت مارکهای دیگه برای امثال من که متاسفانه دسترسی محدودی به مارکهای خارج از کشور دارند داشته باشه.
    jebrahim تشکر می‌کند.

كاربر جديد sina_87 آواتار ها
    تشکر کرده
    42

سلام
    در مورد فیلتر هایGraduated که روی لنز نصب می شوند(پیچاندن روی لنز) با چرخش سر لنز برای فوکوس خط افق ان از تنضیم خارج نمی شود؟

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_87 نمایش پست ها
    سلام
    در مورد فیلتر هایGraduated که روی لنز نصب می شوند(پیچاندن روی لنز) با چرخش سر لنز برای فوکوس خط افق ان از تنضیم خارج نمی شود؟
    سلام دوست عزیز

خیر. فیلنرهای Graduated ND ساختاری شبیه فیلترهای پلاریزه دارند یعنی از دو رینگ تشکیل شده اند که یکی رزوه شده و برای بستن به روی لنز است و رینگی که فیلتر رویش قرار دارد با چرخش قابل تنظیم است.
    sina_el تشکر می‌کند.
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

تشکر کرده
    330

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad.benabbas نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

خیر. فیلنرهای Graduated ND ساختاری شبیه فیلترهای پلاریزه دارند یعنی از دو رینگ تشکیل شده اند که یکی رزوه شده و برای بستن به روی لنز است و رینگی که فیلتر رویش قرار دارد با چرخش قابل تنظیم است.
    سلام

البته عدم امکان تغییر افق با فیلترهای GND های دایره ایی یا بهتره بگم Screw in , صدرصد نیست. در فیلترهای مستطیلی gnd این امر براحتی امکان پذیره ولی در نوع مورد بحث باید عکاس با تغییر زاوبه دوربین علاوه بر چرخش این کار رو انجام بده.

برای درک بهتر میتونید به سایتهای سازنده های فیلتر مثل hoya, B+W , Tiffenو امثال اینها مراجعه کنید بعنوان نمونه لینکهای زیر
    http://www.hoyafilter.com/products/hoya/oef-08.html
    http://www.tiffen.com/filters.htm

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    80

با اجازه kourosh kahal من تصویر پست 8 رو با یک حرکت ساده فتو شاپ ادیت کردم. می خواستم بدونم آیا با دیجیتالی شدن عکاسی باز هم به همچین فیلتر هایی نیازه؟
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg mine.jpg‏ (71.9 کیلو بایت, 843 بازدید)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

فتوشاپ قابليتهاي خيلي جالبي داره كه بر كسي پوشيده نيست ولي فيلتر ND كاربردهاي ديگه‌اي هم داره فرض كنيد در نور روز بخواهيد از تكنيك Paning استفاده كنيد و سوژه را در حال حركت ثبت كنيد در اين حالت اگر سرعت شاتر رو پايين بياريد تصوير دچار اوراكسپوز ميشه . در اين حالت با يك فيلتر ND مناسب ميتوانيد به راحتي از سرعت پايين تر استفاده كنيد. البته استفاده‌هاي ديگري هم بسته به موقعيت دارد
    M-Yousefi، hesamsh و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط aliagha نمایش پست ها
    فتوشاپ قابليتهاي خيلي جالبي داره كه بر كسي پوشيده نيست ولي فيلتر ND كاربردهاي ديگه‌اي هم داره فرض كنيد در نور روز بخواهيد از تكنيك Paning استفاده كنيد و سوژه را در حال حركت ثبت كنيد در اين حالت اگر سرعت شاتر رو پايين بياريد تصوير دچار اوراكسپوز ميشه . در اين حالت با يك فيلتر ND مناسب ميتوانيد به راحتي از سرعت پايين تر استفاده كنيد. البته استفاده‌هاي ديگري هم بسته به موقعيت دارد
    با سلام
    اولا در مورد عنوان تاپيك، فكر ميكنم اسم صحيح اين نوع فيلترها Gradual Neutral Density باشه...نه Graduated!
    دوما در مورد كاربرد در panning، فيلترهاي ND شايد كاربرد داشته باشند، ولي GNDها نه.(لطفا به عنوان تاپيك دقت كنيد!)
    اما در مورد سوال استفاده از GNDها در ديجيتال، با توجه به امكانات گسترده روشنخانه ديجيتال، به نظر من، فقط در مواردي كه سوژه بسيار متحركي در صحنه وجود داشته باشه، استفاده از اين فيلترها توجيه پيدا مي كنه.
    فعلا...
    hesamsh، Shahab.s و M.Nouri تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

سلام دوستان
    کسی اخیرا فیلتر GND صفحه ای خوب نخریده؟ یا ندیده؟
    من قصد خرید یک فیلتر GND با هولدرش رو دارم شنیدم که مارک lee جزو بهترین ها هست و فکر میکنم توی ایران پیدا نشه
    اگر کسی فیلتر مرغوب دیگه ای سراغ داره ممنون میشم که معرفی کنه
    سپاسگزارم

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین