صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 30
Like Tree59تشکر

موضوع: نور پردازی برای عکاسی آماتوری

كاربر آشنا Hossein Nasiri آواتار ها
    تشکر کرده
    168

Smile پاسخ: نور پردازی برای عکاسی آماتوری

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_Bahman نمایش پست ها
    والله به نظر من سئوال کننده محترم (خانم یا آقای مجیدی) ظاهراً یک سئوالی را "انداختند" وسط و رفتند ... ;
    البته حق مطلب هم همينه كه ايشون ديگه پيگيري نكردند و توضيحات بيشتر ندادند. اما چي ميشه حالا كه اين بحث مطرح شد. دوستان اشكالات ما رو هم بر طرف كنند.

اين چيزي كه بنده رسم كردم رو در فيلمبرداري استفاده مي كنند و تقريبا اغلب جاها همين طوري استفاده مي كنند. راجع به فاصله كاملا تجربي بنده همينطوري در مي‌يارم. اما رو نكته‌اي كه جناب مداح گفتند تا حالا فكر نكرده بودم.
    A_Maddah و reza_Bahman تشکر می‌کنند.

rmajidi
    Guest

پیش فرض پاسخ: نور پردازی برای عکاسی آماتوری

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_Bahman نمایش پست ها
    والله به نظر من سئوال کننده محترم (خانم یا آقای مجیدی) ظاهراً یک سئوالی را "انداختند" وسط و رفتند ... هیچ حرف دیگری در این یکی دو روز از ایشان نشنیدیم. به سئوالشان که دقت می کنیم دو سه واژه یا عبارت هست که هم پرسش کننده محترم و هم پاسخ دهندگان عزیز باید تلقی واحدی از آنها داشته باشند:
    - منظورشان از پرتره چیست؟ آیا در ذهن سئوال کننده محترم چیزی مثل عکسهای پرسنلی است؟ یا این واژه را در معنای حرفه ای آن به کار می برند؟
    - منظور از نورپردازی چیست؟ آیا صرفاً مثلاً عکسهایشان تاریک می افتد و نور قابل قبولی ندارد یا نه منظورشان مثلاً چیدمان دقیق یک یا دو نور، متصل یا غیر متصل به دوربین و ... برای بدست آوردن سایه روشن های مطلوب است؟
    - تجهیزات غیرحرفه ای چیست؟ مثلاً یک دوربین کامپکت دارند با فلاش سرخود، یا مثلاً یک اس ال آر و یک فلاش سرخود یا فلاش گرانقیمت تر مثل رده های SB600 , SB800 و 430EX و 580EX؟ و مثلاً در کنار اینها یک چتر چینی 5 هزارتومانی و یک رفلکتور دست ساز؟

به گمانم ارائه هر گونه راه حل معقول منوط به دانستن این موارد است... جنگ اول به از صلح آخر.
    پس آقا یا خانم مجیدی شما را به خدا تشریف بیاورید باور کنید راه حل های خوبی برایتان داریم!!
    اگر هم اشتباه می گویم دوستان یادآوری بفرمایند...
    دوستان از اینکه توجه کردید و پاسخ منه بی مقدار رو در این سایت دادید ممنون و متشکرم از اینکه مدتی نتونستم پستی بزنم و تشکر کنم معذرت میخوام
    و اما در مورد توضیحات دوستان و موضوع مطروحه , ببینید دوستان بیشتر مواقع در محیطهای زیرسقف و جاهایی که نور مصنوعی هست وقتی بدون فلش عکس بندازی چیز جالبی در نمیآسد و در صورتی که هم از فلاش استفاده میکنی نور بصورت نقطه ایی اعمال میشه و عکس جالبی از کار در نمی آید و با توجه به اینکه در عکاسی پرتره صرف هزینه های گزاف چند صد هزارتومتنی شاید مقرون به صرفه نباشه و اگر بشه راه کارهایی با استفاده از تجهیزات غیر حرفه ایی پیشنهاد بشه مانند استفاده از چراغ مطالعه خیلی بدرد کاربران غیر حرفه ایی مثل من میخوره و حتی شاید برای یه کاربر حرفه ایی و یا نیم حرفه ایی که در یک موقعیت نامناسب از لحاظ تجهیزات قرار گرفته نیز کارایی داشته باشه
    به هر حال از دوستان عزیز مجددا تشکر میکنم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    197

فکر کردم بد نباشه این تاپیک دوباره بالا بیاد و افرادی مثل من که زیاد اشنایی با عکاسی استودیو ندارند و همچنین می خواهند با صرف حداقل هزینه بتوانند عکسهای خوبی به دست اورند(البته منظورم از خوب همان در حد اماتور بود).
    و اما سوال من ایا یک یا دو فلاش 100 w یا کمی بیشتر می تواند برای یک استودیوی خانگی کافی باشد(البته برای یک مدت تا کم کم کاملتر شود)ومبلغ ان البته به کار من فکر کنم از نوع چینی ان بیشتر بخورد چقدر است؟و چه مارکی بهتر است خریداری شود؟
    ویرایش توسط Armen H : Monday 11 January 2010 در ساعت 02:33
    ارمن هاروطونیان Armen Haroutunian
    Nikon D90 18-105mm vr /Nikon 50mm f1.8/Nikon 85mm f1.8/Nikon sb800/Nikon sb700

rmajidi
    Guest

ببینید این عکسو من با نور چراغ مطالعه گرفتم البته میدونم غیر حرفه ایی هست ولی برای کارهای غیر حرفه ایی و در منزل فکر کنم مناسب باشه البته اگر دوستانی که تجربه بیشتری دارند راهنمایی کنن ممنون میشم

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط Arm2 نمایش پست ها
    فکر کردم بد نباشه این تاپیک دوباره بالا بیاد و افرادی مثل من که زیاد اشنایی با عکاسی استودیو ندارند و همچنین می خواهند با صرف حداقل هزینه بتوانند عکسهای خوبی به دست اورند(البته منظورم از خوب همان در حد اماتور بود).
    و اما سوال من ایا یک یا دو فلاش 100 w یا کمی بیشتر می تواند برای یک استودیوی خانگی کافی باشد(البته برای یک مدت تا کم کم کاملتر شود)ومبلغ ان البته به کار من فکر کنم از نوع چینی ان بیشتر بخورد چقدر است؟و چه مارکی بهتر است خریداری شود؟
    سلام دوست عزیز
    دوتا 100ژول تا اندازه ای کار شما را راه می اندازد ولی هر گز ان را پیشنهاد نمی کنم.چرا؟این کار شما فقط هدر دادن پول است.پس از چندی شما می خواهید فلاش ها را بقول خودتان ارتقاء دهید در ان صورت 100فلاش های ژول چندان نه به کارتان می آید و نه شاید کسی از شما بخرد.بنابراین بجای اینکه پول زبون بسته را هدر دهید مقداری بیشتر صبر کنید و پول بیشتری جمع کنید تا بتوانید حداقل دوتا 160ژول بخرید.که هم برای کارهای خانگی مناسب است و هم برای فروش ان با مشکل بر نخواهید خورد.
    پایدار باشید
    یا حق
    mreza1001، rmajidi، Navid7h و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

rmajidi
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    دوتا 100ژول تا اندازه ای کار شما را راه می اندازد ولی هر گز ان را پیشنهاد نمی کنم.چرا؟این کار شما فقط هدر دادن پول است.پس از چندی شما می خواهید فلاش ها را بقول خودتان ارتقاء دهید در ان صورت 100فلاش های ژول چندان نه به کارتان می آید و نه شاید کسی از شما بخرد.بنابراین بجای اینکه پول زبون بسته را هدر دهید مقداری بیشتر صبر کنید و پول بیشتری جمع کنید تا بتوانید حداقل دوتا 160ژول بخرید.که هم برای کارهای خانگی مناسب است و هم برای فروش ان با مشکل بر نخواهید خورد.
    پایدار باشید
    یا حق
    حدود قیمت این 160 ژول ها چنده ؟ و بهترین قیمت رو از کجا میشه گرفت یعنی بورسش کجاست
    ممنون

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    جناب مجیدی من قیمت دقیق را نمی دونم.قبلا ست کامل 160ژول جی تی ال 320 تومن بود ولی الان ظاهرا تغییر کرده است.برای خرید این فلاشها هم می توانید به ناصر خسرو تشریف ببرید.
    پایدار باشید
    یا حق
    Persian، rmajidi، xman_a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

به نظر میاد این فلش ها با قیمت 30 تومان برای آماتور ها کار راه بنداز هست!!

فقط سوال اینه که چطور می شه با خرج کم، نور این فلاش را سافت تر به سوژه رسوند؟ چتر مناسبه؟؟
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر جديد k00shaa آواتار ها
    تشکر کرده
    13

سلام... پروژکتور ارزون چی پیشنهاد میکنید... برای عکاسی (پرتره) تو منزل میخوام.... فقط میخواستم یه نورپردازی ساده رو چهره داشته باشم....یکی بهم smart300 رو پیشنهاد کرد که قیمتش 80 تومنه.... آیا نور این پروژکتورها کم و زیاد میشه؟.. اگه لامپشون بسوزه قابل تعویضه.؟.. استهلاکشون چطوره؟ میشه نورو رو چهره متمرکز یا پخش کرد؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدید

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    به نظر میاد این فلش ها با قیمت 30 تومان برای آماتور ها کار راه بنداز هست!!

فقط سوال اینه که چطور می شه با خرج کم، نور این فلاش را سافت تر به سوژه رسوند؟ چتر مناسبه؟؟

هولدرهای متنوعی توی بازار برای این فلاش‌ها و چتر پیدا میشه که با توجه به کیفیت ساختشون از 10 تا 20 هزار قیمت دارند.

اگر مشکل نور مدلینگ نیود (که مشکل کمی هم نیست البته) ، با چندتا از این فلاش‌ها میشد یک استودیوی تمام عیار راه انداخت.

اما در ترکیب با Barn Doors‌ مخصوص (که نمیدونم توی ایران گیر بیاد یا نه، اما بنده دارم) نور عالی و خیلی خوبی برای بک‌گراند خواهید داشت (مخصوصاً که فیلترهای رنگی متنوعی برای آن‌ها موجود است)
    A_Maddah، Kaveh Ghobadi، mreza1001 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین