صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 87
Like Tree196تشکر

موضوع: نحوه ساخت light box دست ساز

كاربر همراه Deniro آواتار ها
    تشکر کرده
    434

پیش فرض پاسخ: نحوه ساخت light box دست ساز

جناب فخار
    تنظیم این تن ماژنتا.... و یا احیانا ته رنگ زرد و قرمز و اینا؟ هنگام تبدیل فایل raw امکان پذیر نیست؟(چون رنگ بصورت یک دست در کل فضا پخش شده...)
    امکانپذیر که هست ولی من به اون نتیجه دلخواهی که میخواستم توی کار با RAW نرسیدم و توی فتوشاپ و کار روی Jpeg دلپذیرتر بود ...

متاسفانه کاغذهای کالک همشون رنگ ماژنتا داشتن... (از چند جای مختلف هم خریدم.... همین مشکل بود)
    خلاصه طیف رنگها رو کلا به هم ریخته بود... یا باید برای همه فلاشها کالک استفاده می‌کردم! یا هیچ کدام.... (هیچ کدام رو انتخاب کردم و شیرین‌کاری های دیگری مشکل رو حل کردم...)
    تا حالا از کاغذهای کالک استفاده نکردم ولی دقیقا با همون شیرین کاریهایی که گفتی میشه به نتایج حیرت انگیزی رسید که توی هیچ کتاب و مقاله ایی نمیشه پیداش کرد ...
    ----------------------------------

محض شوخی
    میگم این ته رنگ زرد آواتار مربوط به استفاده از کاغذهای کالکه ؟
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX
    LowePro Off Trail 1 l Hamma Backpack

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

والا کالک هایی که من دیدم بنفش و ماژنتا میزدن....

احتمالا با این رنگ زرد خواستم با استقبال بهار برم!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

این سایت هم یک سری آموزش ابزار دست ساز برای نورپردازی داره:

http://www.diyphotography.net/taxonomy_menu/1/15/2
    mh.noori و alie تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

اقا اینم نتیجه لایت باكس دست ساز ما
    محمد فخار عزیز ممنون برا این تاپیك
    eksir، Delbaz، Kaveh Ghobadi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر آشنا Mohammad.d آواتار ها
    تشکر کرده
    67

سلام
    من هم خیلی دنبال این موضوع بودم ، تازه این تاپیک رو دیدم !!!
    اول تشکر کنم از همه دوستانی که این اطلاعات خوب رو اینجا گذاشتن

یه چنتا سوال داشتم
    شما برای حذف انعکاس دوربین در اجسام براق از فیلتر پولاریزه استفاده میکنین یا با زاویه دوربین و نور هم میشه این کار رو انجام داد ؟
    از چه ایزو و دیافی استفاده میشه ؟ فاصه دوربین تا جسم چقدره ؟ ( اینا مشخصه یا باید تست کرد و نتیجه رو مقایسه کرد ؟ )
    ممنون میشم اگه جواب بدید
    واقعا این مدل عکاسی همیشه جز آرزوهام بوده !

دیروز با مقوا یه لایت باکس ساختم ، خوب شده ولی مشکل اینجاست که فضای خیلی زیادی رو اشغال میکنه ، یعنی دست و پا گیره ، واسه همین یه طرح زدم با چوب که میشه بعد از اینکه کارت تمون شد جمعش کرد و گذاشتش کنار !
    حالا امروز دارم میرم دنبال پروژکتور اگه اون چیزی که مد نظرمه در بیاد حتما اون لایت باکس رو هم میسازم و عکسهاشو براتون میزارم !

باز هم ممنون
    چه میهمانان بی درد سری هستند مردگان ، نه به دستی ظرفی را چرک میکنند ، نه به حرفی دلی را آلوده ، تنها به شمعی قانعند و اندکی سکوت ...

حسین پناهی

تشکر کرده
    434

شما برای حذف انعکاس دوربین در اجسام براق از فیلتر پولاریزه استفاده میکنین یا با زاویه دوربین و نور هم میشه این کار رو انجام داد ؟
    از چه ایزو و دیافی استفاده میشه ؟ فاصه دوربین تا جسم چقدره ؟ ( اینا مشخصه یا باید تست کرد و نتیجه رو مقایسه کرد ؟ )
    ممنون میشم اگه جواب بدید
    سلام
    برای حذف انعکاس از بیشترین فاصله کانونی لنزتون استفاده کنید مثلا من در 70-17 از 70mm استفاده میکنم تا هم انعکاس در سطوح براق نداشته باشه
    و هم دیستورشن نداشته باشیم ...

اما ایزو بین 100 تا 200 مناسبه

دیافراگرام هم بستگی به سوژه داره ولی معمولا از 8 به بالا خوبه
    به عنوان مثال
    این عکس در ایزوی 200 و دیافراگم 18 گرفته شده

Delbaz، Kaveh Ghobadi، GITANE و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

جناب فخار
    راستش من هنوز این وسیله سودمند رو نساختم ولی از اولین پست این تاپیک , مطالب شما و دوستان رو میخوندم
    خیلی جالب بوده برام . دارم قلقلک میشم که یکی بسازم.
    خواستم دکمه تشکر رو بزنم دیدم افاقه نمیکنه
    Deniro، iranh00 و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    434

جناب فخار
    راستش من هنوز این وسیله سودمند رو نساختم ولی از اولین پست این تاپیک , مطالب شما و دوستان رو میخوندم
    خیلی جالب بوده برام . دارم قلقلک میشم که یکی بسازم.
    خواستم دکمه تشکر رو بزنم دیدم افاقه نمیکنه
    دلباز عزیز شما لطف داری
    ولی قول میدم بهت با ساختن Lightbox کلی سرگرم میشی و عکسهای توی گالریBiorust هم پربارتر
    به خصوص که توی ساختن Wallpaper هم مهارت داری ...
    ------------

به قول یکی از دوستان که این وسیله رو ساخته بود ,
    میگفت تمام اسباب اثاثیه منزل رو ریختم توی این جعبه نور و دارم عکس میگیرم ... :)

خلاصه اینکه بهانه بسیار جذابیه واسه عکاسی و نگاه کردن به سوژه ها از یک زاویه دیگه
    البته بستگی داره از کدوم زاویه به قضیه نگاه کنی ...
    Delbaz، Mohammad.d و artara74 تشکر می‌کنند.
    محمد فخار

Canon EOS 400D

كاربر آشنا Mohammad.d آواتار ها
    تشکر کرده
    67

آقای فخار ممنون از توضیحات خوبتون

همون طور که از امضا مشخصه دوربینم s9600 هست حالا مشکلی که هست اینه که با لنز 28-300 من اگه بخوام از 300 استفاده کنم باید خیلی از سوژه فاصله بگیرم چون دوربین نمیتونه با زوم کامل روی سوژه های خیلی نزدیک فوکوس کنه !!! به نظر شما با این مشکل چه کار میشه کرد ؟ !
    امروز هم رفتم برای خرید پروژکتور که متاسفانه اینجا ( یزد ) تقریبا همه الکتریکی های بزرگ رو رفتم که حتی متوجه منظورم هم نمیشدن !!! چه برسه به اینکه داشته باشن !
    خلاصه همه از این پروژکتورهای معمولی داشتن که من نمیدونم اگه روی چوب قرار بگیره مشکلی ایجاد میکنه یا نه ؟! حالا موندم بگم یکی از اقوام بگیره برام بفرسته یا از همین معمولیا هم خیلی مشکل ساز نیست و همینو بگیرم ؟!

ممنون
    چه میهمانان بی درد سری هستند مردگان ، نه به دستی ظرفی را چرک میکنند ، نه به حرفی دلی را آلوده ، تنها به شمعی قانعند و اندکی سکوت ...

حسین پناهی

تشکر کرده
    434

از 300 استفاده کنم باید خیلی از سوژه فاصله بگیرم چون دوربین نمیتونه با زوم کامل روی سوژه های خیلی نزدیک فوکوس کنه !!! به نظر شما با این مشکل چه کار میشه کرد ؟ !
    دوست عزیز نیازی به 300mm نیست
    رنج 70 تا 100 رنج خیلی خوب و کافی هست ...

این از اون

امروز هم رفتم برای خرید پروژکتور که متاسفانه اینجا ( یزد ) تقریبا همه الکتریکی های بزرگ رو رفتم که حتی متوجه منظورم هم نمیشدن !!! چه برسه به اینکه داشته باشن !
    خلاصه همه از این پروژکتورهای معمولی داشتن که من نمیدونم اگه روی چوب قرار بگیره مشکلی ایجاد میکنه یا نه ؟! حالا موندم بگم یکی از اقوام بگیره برام بفرسته یا از همین معمولیا هم خیلی مشکل ساز نیست و همینو بگیرم ؟!
    عجب شهر پر سوژه ایی :)
    اتفاقا از لحاظ لوازم الکتریکی شهر یزد جزو شهرهایی هست که شرکتهای معتبری فعال هستند از جمله پیچاز الکتریک ...
    اما برای خرید نیازی به جنس خیلی عجیب و غریب نیست
    فقط واسه اینکه جنس خوب بگیری اینجوری بگو :
    الف:
    2 تا مدادی 500 وات Osram که حتما آلمانی باشه ( از خرید چینی اجتناب کنید که با کوچکترین لرزشی میسوزه )
    ب:2 تا پروژکتور ترجیحا مشکی با مارک ZAK.E ( البته خیلی مهم نیست ولی این مارک معتبریه و جوابشو پس داده )
    ج:2 الی3 متر سیم 2x1 به همراه 2 تا دوشاخه خوب و نسبتا قوی اگر از این کلید دارا که قطع و وصل هم میکنه گرفتید که چه بهتر ... دیگه نیازی به در آوردن از پریز نیست .

خلاص
    فقط اگر حس و حال پیچ باز کردن دو شاخ بستن نداشتید بدید شاگرد مغازه ببنده و همونجا واستون امتحان کنه

اما برای گرم شدن
    اول اینکه من هیچ مسوولیتی رو در قبال خطرات این کار بر عهده نمیگیرم ( با مسوولیت محدود ) :)

دوم اینکه خوب طبیعیه که بعد از مدتی داغ میشه ولی خوب کاری که من کردم
    پرژکتورها روی میز شیشه ایی که داشتم گذاشتم و وسایل اشتعال زا از جمله کاغذ و اسپری و پیف پاف و ... اینارو از اونها دور نگه داشتم ...

اونم از این

در هر صورت جهت شوخی
    منزل رو حتما بیمه بدنه و آتش سوزی بکنید ...

و در آخر اگر دیدید که نتایج جالبی گرفتید یه دعایی هم در حق ما بفرمایید :)
    Mohammad.d، mreza1001 و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    محمد فخار

Canon EOS 400D

صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین