صفحه 40 از 69 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 391 تا 400 , از مجموع 683
Like Tree1139تشکر

موضوع: راه اندازی استودیوی خانگی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    25

[QUOTE=Dariush Chegini;315689]سلام
    جسارتاً به نظر من در هر دو عکس، فوکوس به جای چشم نزدیک تر به دوربین، روی چشم دورتر انجام شده و با توجه به عمق میدان نسبتاً کم، بخش جلوئی مو ها و بخش جلوئی صورت بلار شده. ضمناً به نظرم پوست صورت هم در هر دو عکس نیاز به ادیت و روتوش دارد.
    ارادتمند[/QUدOTE]

درسته حق با شماست البته در عکس اول من فوکوس رو وری چشم روشن قرار دادم در واقع
    ولی حتی اگه جای فوکوس هم تغییر کنه اون یکی گونه از فوکوس خارج میشه
    عکس دوم که هم موهای جلو و هم موهای پشت از فوکوس خارج هستند

الان در واقع مشکل عمق میدان کم هست که اصولا باید با افزایش قدرت فلاش جبران بشه . درسته ؟؟؟؟

در ضمن من عکسها رو بدون روتوش گذاشتم که خروجی دوربین رو ببینید ولی وقتی که پوست صورت بافت نداره واقعا روتوش مشکله و چیز خوبی از آب درنمیاد

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

[QUOTE=sigma;315721]
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    جسارتاً به نظر من در هر دو عکس، فوکوس به جای چشم نزدیک تر به دوربین، روی چشم دورتر انجام شده و با توجه به عمق میدان نسبتاً کم، بخش جلوئی مو ها و بخش جلوئی صورت بلار شده. ضمناً به نظرم پوست صورت هم در هر دو عکس نیاز به ادیت و روتوش دارد.
    ارادتمند[/QUدOTE]

عکس دوم که هم موهای جلو و هم موهای پشت از فوکوس خارج هستند

الان در واقع مشکل عمق میدان کم هست که اصولا باید با افزایش قدرت فلاش جبران بشه . درسته ؟؟؟؟

در ضمن من عکسها رو بدون روتوش گذاشتم که خروجی دوربین رو ببینید ولی وقتی که پوست صورت بافت نداره واقعا روتوش مشکله و چیز خوبی از آب درنمیاد
    سلام
    در مانیتور من پوست بافت داره....یک کم هم زیادی بافت داره!

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

دوربین یا لنزتان خطای فکوس دارد. و اینکه نور پردازی هم ایراد دارد بقیه اش مشکل خاصی ندارد.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

سلام خدمت اساتید عزیز
    نیم طبقه ی پایین منزل، مکانی با ارتفاع 220 سانت و طول و عرض 9 متر در 6 متر در اختیار دارم
    کانن 550 + 18-55 دارم و قصد دارم آتلیه ای خانگی ولی نیمه حرفه ای راه اندازی کنم
    زمینه مورد نظرم کودک(علاقه) و کمی هم مدلینگ(درآمد!) هستش
    فعلا بودجه خاصی در نظر ندارم و در حال محاسبه هزینه ها هستم
    اولویت خریدم با کیت فلاش 300 ژول (برند های ارزان 3 شاخه و قیمت متوسط 2شاخه، قیمت بالا اصلا!)، بعدش لنز و پرینتر A4 هستش
    ---خرید پرینتر به خاطر عدم مراجعه کردن به لابراتوار می باشد(البته کارهای حرفه ای را می برم لابراتوار)
    فعلا اساسی ترین سوال من 1--در مورد محدودیت هایی است که امکان دارد ارتفاع سقف ایجاد کند!
    و 2-- آیا استفاده از فلاش اکسترنال کانن 430 یا نایسین 866 به جای شاخه فلاش سوم مانعی ندارد؟ (چون می خوام حداقل یه اکسترنال هم داشته باشم)
    و 3--حداقل لنز مورد نیاز من چیست؟(از نظر هزینه با کیفیت متوسط و خوب نه خیلی عالی!)
    با تشکر

ببخشید طولانی شد
    ویرایش توسط armanss : Thursday 13 December 2012 در ساعت 02:00 دلیل: جسارتا یه درجه فونتو بزرگ کرده بودم، به خاطر اینکه متن طولانی بود!

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

شما مهم ترین مورد رو نگفتید ! و اون هم حداکثر هزینه ای که میتونید تقبل کنید...
    در ضمن لازم نیست با فونت بزرگ تایپ کنید تا نوشتتون دیده شه..
    پـوریـا ارشدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط Pouria Arshadi نمایش پست ها
    شما مهم ترین مورد رو نگفتید ! و اون هم حداکثر هزینه ای که میتونید تقبل کنید...
    در ضمن لازم نیست با فونت بزرگ تایپ کنید تا نوشتتون دیده شه..
    تو همون پست 394 توضیح دادم که می خوام هزینه ها را محاسبه کنم به همین خاطر یک سری مسایل در مورد برند ها و خروجی های مد نظرم نوشتم چون می دونم حرفه ای ها و آشنایان این حرفه و بازار مربوطه متوجه می شوند ولی می تونم رقمی در حدود 1500-2000 و یا اگه خیلی ارزش داشته باشه 2500 تا 3 میلیون را نهایت بودجه ام برای شروع بدونم!

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

شما در نوشتتون مثلا نوشتید "لنز با کیفیت متوسط" یا فرمودید" حداقل لنز مورد نیاز من" خب اینها همه نسبی هستند و تا بودجه رو نگید نمیشه درست راهنمایی کرد..
    اول در مورد سوال هاتون :

1-در مورد سقف، خب برای پرتره قدی شاید به مشکل بر بخوربد.. ولی نه اونقدر که عملا نشه کاری کرد..
    2- ایرادش این هست که با فلاش اکسترنال دیگه نور مدلینگ نخواهید داشت و این در استودیو کمی کار رو سخت میکنه.
    3- با این بودجه ای که دارید، میتونید یک 250-55 ورژن جدید رو خریداری کنید. در دیافراگم بسته و کار استودیویی کیفیتش قابل قبول هست براتون.چون اصلا با این لنز 55-18 که دارید نمیتونید بعضی از پرتره هارو بگیرید.. به خاطر مشکل دفرمه شدن..

در مورد فلاش 300 ژول هم باید بگم که الان 3 شاخه فلاش 300 ژول بعلاوه پایه و سافت باکس و تریگر و .. حدود 1.8 تا 2 میلیون میشه.. لنز 250-55 هم حدود 450 هست
    اگر هم میدونید که با خرید اینها بودجتون کم میاد، میتونید به جای 3 تا هد 300 ژول، یدونه 300 و دو تا با قدرت کمتر تهیه کنید..

البته من نمیدونم شما فون دارید یا نه.. ولی اگر قصد خرید فون برای پس زمینه دارید. مثلا 3 عدد فون به رنگ های (خاکستری-سفید-مشکی) + پایه برای فون ها، باید حدود 300-400 تومان هم برای این ها کنار بگذارید..

موفق باشید
    armanss تشکر می‌کند.
    پـوریـا ارشدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط armanss نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید عزیز
    نیم طبقه ی پایین منزل، مکانی با ارتفاع 220 سانت و طول و عرض 9 متر در 6 متر در اختیار دارم
    کانن 550 + 18-55 دارم و قصد دارم آتلیه ای خانگی ولی نیمه حرفه ای راه اندازی کنم
    زمینه مورد نظرم کودک(علاقه) و کمی هم مدلینگ(درآمد!) هستش
    فعلا بودجه خاصی در نظر ندارم و در حال محاسبه هزینه ها هستم
    اولویت خریدم با کیت فلاش 300 ژول (برند های ارزان 3 شاخه و قیمت متوسط 2شاخه، قیمت بالا اصلا!)، بعدش لنز و پرینتر A4 هستش
    ---خرید پرینتر به خاطر عدم مراجعه کردن به لابراتوار می باشد(البته کارهای حرفه ای را می برم لابراتوار)
    فعلا اساسی ترین سوال من 1--در مورد محدودیت هایی است که امکان دارد ارتفاع سقف ایجاد کند!
    و 2-- آیا استفاده از فلاش اکسترنال کانن 430 یا نایسین 866 به جای شاخه فلاش سوم مانعی ندارد؟ (چون می خوام حداقل یه اکسترنال هم داشته باشم)
    و 3--حداقل لنز مورد نیاز من چیست؟(از نظر هزینه با کیفیت متوسط و خوب نه خیلی عالی!)
    با تشکر

ببخشید طولانی شد
    گفتم شاید بهتر باشه بودجه را مشخص کنم :
    بودجه اول تا حدود 2 میلیون و اگه واقعا ارزش داشته باشه تا 3 میلیون ~ (+10%)

كاربر همراه mdei آواتار ها
    تشکر کرده
    165

دوست عزیز با این فضایی که شما در اختیار دارید هیچ احتیاجی به 300 ژول نیست. لنزتون هم با توجه به کراپ بودن دوربین، مشکل دفرمه ای که دوستان گفتن ایجاد نمیکنه مضافا براینکه با یه کلیک ساده در لایت روم قابل اصلاحه. پس لنز هم برای شروع کافیه. بنظر بنده هزینه رو صرف تجهیزات جانبی مثل پرینتر یا فون و ... کنید که برای استودیو لازمتره
    armanss و amparisay تشکر می‌کنند.
    می شود هر شات، قدمی باشد به سوی خدا ...

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط mdei نمایش پست ها
    دوست عزیز با این فضایی که شما در اختیار دارید هیچ احتیاجی به 300 ژول نیست. لنزتون هم با توجه به کراپ بودن دوربین، مشکل دفرمه ای که دوستان گفتن ایجاد نمیکنه مضافا براینکه با یه کلیک ساده در لایت روم قابل اصلاحه. پس لنز هم برای شروع کافیه. بنظر بنده هزینه رو صرف تجهیزات جانبی مثل پرینتر یا فون و ... کنید که برای استودیو لازمتره
    ممنون بابت نظرتون ، ولی متوجه اون قسمت که فرمودین "احتیاجی به 300 ژول نیست" نشدم!
    و در ضمن رنج لنز 18-55 را کافی نمی دونم .
    منتظر نظرات بـقـیـه دوستان و اساتید نیز هستم!

صفحه 40 از 69 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 ... آخرینآخرین