صفحه 37 از 69 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 361 تا 370 , از مجموع 683
Like Tree1139تشکر

موضوع: راه اندازی استودیوی خانگی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام Elin
    خدمتتون عرض كنم كه شما همين تاپيك رو بخونيد خيلی بهتون كمك ميكنه.
    بطور كلی بايد بدونيد هدفتون از نور مصنوعی چيه و نهايتاً تو چه ژانری و به چه منظوری ميخوايد از اون استفاده بكنيد.
    خريدن هر چيزی بدون اين آگاهی ميتونه اتلاف منابع شما باشه اون هم تو اين بازار با اين قيمتها و اين فروشنده ها.
    بودجه ای كه در نظر گرفتين رو باهاش خيلی كارها ميشه كرد از خريد يك ست چينی كه براحتی قابل حمل هستش و ارزون قيمت و كار راه بنداز هستش تا خريد ست های بسيار خوشنام و قديمی بصورت دست دوم و خريد انواع متوسط بطور جداگانه و تهيه متعلقات و ملحقات مورد نياز شما.
    مسئله خيلی كلی هستش و شما بايد اطلاعات بيشتری از اهدافتون ارايه بديد تا دوستان بتونن بهتر و موثرتر شما رو راهنمايی بكنند.
    ----
    سلام آقا حميد
    بطور كلی سافت باكس برای پرتره بهتره.
    در ادامه توضيحات جناب بياتی دقت داشته باشيد كه شما با همون فلش هات شو هم ميتونين به جداگانه و به قول معروف Off Camera قرار دادن فلش هم فكر كنيد و دستتون رو برای پرتره بازتر كنيد.
    نمونه های چتر چندگانه هم تو بازار هستش كه ميتونين به چندين حالت ازش استفاده كنيد هم چتر انعكاسی هم يه جورايی سافت باكس و هم چتر مقابل فلاش
    برای اينكار فقط يه راديو تريگر احتياج داريد و يه پايه و يه دونه از همين چترها و يا يك سافت باكس كه برای نصب فلاش رو سافت باكس بايد يه براكت هم تهيه كنيد.
    قدرت فلاش شما هم بسيار مهمه و اگر از انواع كم قدرت باشه وقتی بره تو هر كدام از اين موديفای كننده ها باز هم قدرتش كمتر ميشه و ممكنه برای شروع فقط بتونين از حالت فلاش انعكاسی استفاده كنيد و فلاش رو رو به سقف و ديوار تنظيم كنيد و از اونها بعنوان Modifier‌ استفاده كنيد.
    ویرایش توسط ATANLOULOU : Tuesday 23 October 2012 در ساعت 18:03
    elin تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

مرسی از اینکه وقت گذاشتین و کامل جواب دادین ...من راستش هدفم عکاسی پرتره است راستش دقیقا همینطوره که شما میگین و نمی خوام بدون اطلاع چیزی بخرم که خیلی به دردم نخوره یا بتونم خرید بهتری داشته باشم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام
    خوب ببينيد در عكاسی پرتره هم باز حداقل 2 حالت وجود داره عكاسی تجاری و يا خود عكاسی
    اگر هدف خود عكاسی باشه شما بايد بريد به سراغ فلاشهای درست و حسابی و برندهای خوشنام و به قول معروف اينكاره !!! كه هميشه خروجی يكسان و دقيقی دارن ضمن اينكه تنظيمات دقيق تری هم دارن كه خوب البته گرونتر هستن ضمن اينكه خيی اوقات متعلقات و تجيزات جانبی خودشون هم فقط بهشون ميخوره و اونها هم كمياب و گرون هستن
    اما
    برای عكاسی تجاری و عادی و با توجه وضعيت واقعی بازار ما پيشنهاد من با توجه به بودجه شما ست كردن يه مجموعه از برندهای متوسط هستش.
    اگر بدنبال فرمت استاندارد هستيد شما به 1 شاخه 300 ژول 1 شاخه 180 و يك شاخه 150 - 60 احتياج داريد كه حدود نصف بودجه شما صرف همينها ميشه و بقيه رو هم بايد صرف خريد 2 سافت باكس و پايه ها و راديو تريگر و ساير موارد بكنيد.
    حسن بودجه مشخص كه بخوايد يكجا هزينه بكنيد اينه كه شما ميتونين همه آيتمها تون رو از يك برند تهيه بكنيد كه هم بيشتر و بهتر با هم هماهنگ هستن و هم شكيلتر و يكپارچه خواهند بود.
    saeedroshani تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط ATANLOULOU نمایش پست ها
    سلام

خوب ببينيد در عكاسی پرتره هم باز حداقل 2 حالت وجود داره عكاسی تجاری و يا خود عكاسی
    اگر هدف خود عكاسی باشه شما بايد بريد به سراغ فلاشهای درست و حسابی و برندهای خوشنام و به قول معروف اينكاره !!! كه هميشه خروجی يكسان و دقيقی دارن ضمن اينكه تنظيمات دقيق تری هم دارن كه خوب البته گرونتر هستن ضمن اينكه خيی اوقات متعلقات و تجيزات جانبی خودشون هم فقط بهشون ميخوره و اونها هم كمياب و گرون هستن
    اما
    برای عكاسی تجاری و عادی و با توجه وضعيت واقعی بازار ما پيشنهاد من با توجه به بودجه شما ست كردن يه مجموعه از برندهای متوسط هستش.
    اگر بدنبال فرمت استاندارد هستيد شما به 1 شاخه 300 ژول 1 شاخه 180 و يك شاخه 150 - 60 احتياج داريد كه حدود نصف بودجه شما صرف همينها ميشه و بقيه رو هم بايد صرف خريد 2 سافت باكس و پايه ها و راديو تريگر و ساير موارد بكنيد.
    حسن بودجه مشخص كه بخوايد يكجا هزينه بكنيد اينه كه شما ميتونين همه آيتمها تون رو از يك برند تهيه بكنيد كه هم بيشتر و بهتر با هم هماهنگ هستن و هم شكيلتر و يكپارچه خواهند بود.
    خیلی متشکر از وقتی که گذاشتین و جواب دادین

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط ATANLOULOU نمایش پست ها
    سلام
    اما
    فقط اگر میشه چند تا از برند های مورد قبول را بهم معرفی کنید....

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام من یه D3200 با لنز 18-105 دارم و میخوام حدود 1.5میلیون و یا یه کم بیشتر هزینه تجهیزات نوری کنم .فضایی که دارم 20 متر تقریبا و میخوام به استودیو خونگی راه بندازم تا دستم راه بیوفته وامروز بیشتر از 4-5 ساعته که دارم این تاپیک رو از نخست مطالعه میکنم و اطلاع دارم که سوالم برای پاسخ دهنده ها خسته کننده و تکراریه ولی متاسفانه با توجه به اینکه نتونستم جوابی بگیرم که اکثر اساتید توافق نظر داشته باشن و همچنین با توجه به عجله ای که دارم و تفاوت هروزه قیمتها تمنا دارم لطف کرده پاسخی بدهید که بدونم چه چیزهایی رو 100% نیاز دارم که خریداری کنم و حدود قیمتشون رو در نظر بگیرم تا بتونم بهترین خرید رو داشته باشم با تشکر فراوان

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام
    خوش اومدين (البته جالبه كه كی ‌به كی ميگه !!!)
    پيشنهاد ميكنم تاپيك رو بالعكس از جديد به قديم مطالعه بفرماييد تا به نتايج بروزتری برسيد.
    ضمن اينكه مشخص بفرماييد هدف شما از استوديوی خانگی چيست و از چه جور سوژه هايی ميخوايد عكاسی كنيد.
    همچنين بايد بگم با اين بودجه بهترين خريدی كه ميتونيد بكنيد كيت های آماده هستن از برندهای معمولی هستن كه هنوز افزايش قيمت شديدی نداشتن كه البته تمام بودجتون رو مصرف نخواهند كرد و با باقيمانده مبلغ هم ميتونين كم و كسری كيت رو تهيه بكنيد.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط SAMIRA RAHMANI نمایش پست ها
    سلام من یه D3200 با لنز 18-105 دارم و میخوام حدود 1.5میلیون و یا یه کم بیشتر هزینه تجهیزات نوری کنم .فضایی که دارم 20 متر تقریبا و میخوام به استودیو خونگی راه بندازم تا دستم راه بیوفته وامروز بیشتر از 4-5 ساعته که دارم این تاپیک رو از نخست مطالعه میکنم و اطلاع دارم که سوالم برای پاسخ دهنده ها خسته کننده و تکراریه ولی متاسفانه با توجه به اینکه نتونستم جوابی بگیرم که اکثر اساتید توافق نظر داشته باشن و همچنین با توجه به عجله ای که دارم و تفاوت هروزه قیمتها تمنا دارم لطف کرده پاسخی بدهید که بدونم چه چیزهایی رو 100% نیاز دارم که خریداری کنم و حدود قیمتشون رو در نظر بگیرم تا بتونم بهترین خرید رو داشته باشم با تشکر فراوان
    سلام
    ببینید،حداقل ها بستگی به نوع عکاسی شما داره : پرتره؟تجاری؟صنعتی؟مدلینگ؟
    مثلاً برای عکاسی پرتره با یه شاخه نور و یه اُکتاباکس یا سافت‌باکس بزرگ هم میشه کلی عکس گرفت!
    برای عکاسی از اشیاء ، به یه میز احتیاج دارید و دو فلاش با سافت باکس .
    و موارد متعددی دیگه!
    اما چیزی که جا افتاده و شرکتهای مختلف در کیت هاشون به فروش میرسونن،سه هدی هست ، معمولاً به یکی دوتا سافت‌باکس و یکی دوتا چتر و سه پایه و تریگر و شیدر و...
    اما از چه برندی بخرید؟
    این بستگی به بودجه شما داره : در بازار دو سه رقم برند داریم : چینی ، آسیایی(غیر از چینی) و اروپایی . برندهای اروپایی که تکلیفشون معلومه و با بودجه شما جور در نمیاد . برندهای آسیایی (مثل کره ای و هنگ کنگی ) هم قیمتشون بد نیست و البته کیفیتهای خوبی هم دارم : مثل RimeLite یا Hundaie یا Fomex و یا همین برند جدیدی که تازه آوردن Phottix که دیدم قیمت کیتش رو 2 میلیون زده بودند!!!!!!
    اما چینی ها : در انواع و اقسام و تحت برندهای مختلف وارد میشه : DreamLite و answer و S&S و Vistac و Photoflex و... همه و همه کیفیت تقریباً هم‌رده‌ای دارن و صرفاً بعضی ها بدنه های بهتری دارن (بدنه فلزی هستن) و بعضی ها معروفترن...
    بهرحال مثل خیلی از جاهای دیگه اینجا هم آنقدری که پول بدهید آش میخورید .
    ویرایش توسط ahmad.abaee : Tuesday 30 October 2012 در ساعت 16:06
    47amir تشکر می‌کند.

كاربر آشنا danesh آواتار ها
    تشکر کرده
    113

نقل قول نوشته اصلی توسط SAMIRA RAHMANI نمایش پست ها
    سه شاخه فلاش بين 300 تا 150 ژول حداقل براي شروع

كاربر همراه mdei آواتار ها
    تشکر کرده
    165

با توجه به اینکه منم مثل این دوستی که سوال کردن قصد راه اندازی آتلیه خانگی دارم خوشحال میشم دوستان پاسخگو باشن:
    - با 1 تومن بودجه بهترین کیت فلاشی که میتونم تهیه کنم چیه؟
    - چنانچه نخوام رادیو تریگر تهیه کنم، کدام دوربین ها قابلیت فلاش وایرلس داخلی دارن؟
    - با توجه به کوچک بودن فضای کارم(حدود12متر) استفاده از فون امکان پذیر هست یا کروماکی هم جواب میده؟ اصلا کروماکی در عکاسی جایگاهی داره؟
    - پرده کروماکی رو از کجا و به چه قیمتی میشه تهیه کرد؟
    زمینه کاریم 90درصد پرتره و گاهی هم تبلیغاتی
    پیشاپیش ممنون از پاسخگویی دوستان
    می شود هر شات، قدمی باشد به سوی خدا ...

صفحه 37 از 69 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 ... آخرینآخرین