صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 40
Like Tree126تشکر

موضوع: ساخت Softbox

كاربر جديد meysamzamani آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض ساخت Softbox

با سلام
    به نظر شما چه جوری میشه یه softbox درست کرد؟
    جنس پشت softbox چیه؟اصلا جنس خامش در ایران پیدا میشه؟
    با تشکر
    M. Beyrami، Hassan.K و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

پیش فرض پاسخ: ساخت softbox

EHSAN2، Hassan.K و NetNegar تشکر می‌کنند.
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar نمایش پست ها
    با تشكر از توجه شما
    اما متاسفانه من این نوع softbox منظورم نیست منظورم آن نوعی است که سایزشان بزرگ است و روی پایه نصب می شوند و انواع آن در اینترنت موجود هست و به فروش می رسد منتها بسیار گران - اسم دیگه آن هیزی هست:)

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    50

دوست عزیز
    چرا فكر می كنید خیلی گران است؟ شما با 30 تا 50 هزار تومان می توانید سایزهای بزرگ سافت باكس را از بازار تهیه كنید. در این مورد مطالب بسیاری در سایت وجود دارد.
    بهروز
    Nikon D80, Nikkor 24-70 f/2.8, Nikkor 70-200 f/2.8 VR II, Nikkor 85 f/1.8 D, Tamron 90 f/2.8 Macro, Tamron 17-50 f/2.8 XR, SB 800 Flash

تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrooz_S نمایش پست ها
    دوست عزیز
    چرا فكر می كنید خیلی گران است؟ شما با 30 تا 50 هزار تومان می توانید سایزهای بزرگ سافت باكس را از بازار تهیه كنید. در این مورد مطالب بسیاری در سایت وجود دارد.
    قربان من میخوام همه چیز رو خودم درست كنم و میخوام كه نورش رو هم خودم درست كنم و این 2مورد رو من در نت دیدم كه 3شاخه با 2 سافت باكس و پایه و این چیزاا حدودا 700 هزار بود من گفتم گرون منظورم كلیتش هست
    حالا چه خوبه كه آدم از ابتدا تا انتهاشو خودش درست كنه كه من خواهم كرد . منتها مشكل اول جنس نقره ای مانند این سافت باكس هاست كه معلوم نیست چیه!!!! كلی دنبالش گشتم اگر كسی بتونه كمك كنه بگه چه جایی این جنس ذو می فروشن ممنون میشم:)

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    دوست عزیز من سافت باکسی را که خودم درست کردم و الان ازش استفاده می کنم از پارچه یا بقول شما جنس نقره ای استفاده نکردم و بجای ان از پارچه سفید جنس ساتن داخل سافت باکس استفاده کردم و راضی هم هستم .مشکلی هم پیش نیامد
    M. Beyrami، nicebluesky و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط 1348346 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز من سافت باکسی را که خودم درست کردم و الان ازش استفاده می کنم از پارچه یا بقول شما جنس نقره ای استفاده نکردم و بجای ان از پارچه سفید جنس ساتن داخل سافت باکس استفاده کردم و راضی هم هستم .مشکلی هم پیش نیامد
    مرسی از پاسختون
    دلیل این همه اسرار من اینه كه من ناصر خسرو كه بودم به من گفتند بسته به جنس اینها هر كدام یك نوری میده یكی متمركز و از این جور چیزا البته نمی دونم می خواست بازار گرمی كنه یا واقعا همینه اما من فكر كنم اگر از این جنس نقره ای مانند كه نقره ای براقم هست و بافت هم داره استفاده كنم نور بیشتری بدست بیارم حالا بازم راهنماییم كنین ممنون میشم چون تازه وراد این كار دارم میشم! تشكر:)

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

دوست عزيز شما نكنه ميخواهيد فلاش را هم خودتان طراحي كنيد؟
    اگر هدف استفاده شما از سافت باكس دست ساز براي استفاده نور مدلينگ باشد شما در اين حالت مجبور هستيد لامپي با توان بسيار بالا تر استفاده كنيد به چه دليل؟
    دليل آن ساده است سافت باكسهاي تجاري طوري طراحي ميشوند كه با كمترين نور مدلينگ درون فلاش بيشترين تابش را از سافت باكس داشته باشند (به خاطر صفحات نقره اي دروني و جنس مخصوص صفحه سافت باكس)
    خوب شما مجبوريد از لامپي با توان بالا استفاده كنيد كه شايد نتيجه مطلوبي بگيريد ولي اين امر به غير از گرم شدن بيش از اندازه محيط و كلافه شدن شما و مدل به دليل جذب بالاي نور در اين اجسام و تبديل شدن به گرما هر لحظه احتمال به وجود آمدن آتش سوزي راا نيز بايد داشته باشيد در اين حالت پيشنهاد ميشود حتما از يك كپسول مخصوص حريق در كنار تجهيزات خود استفاده كنيد.
    M. Beyrami، Chik و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    پويا رحيم زاده

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

Question پاسخ: ساخت softbox

سلام اسداله عزيزژ
    من چندتا سئوال داشتم لطفا باقي دوستان اگه مي‌دونن هم كمك كنن ممنون ميشم؟
    1- من چتر فلاش jtl 160 ژول دارم و قبلا با دوربين كانن 350D عكس‌هاي خوبي مي‌گرفتم از لاحاظ نور ولي دوبين رو عوض كردم 50D گرفتم ولي هر كاري مي‌كنم دياف و شاتر و ايزو رو نميتونم خوب تنظيم كنم در فضاي 5*4 لطفا راهنمايي كنيد چگونه به تنظيمات عالي برسم ممنون

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط photosiavash نمایش پست ها
    سلام اسداله عزيزژ
    من چندتا سئوال داشتم لطفا باقي دوستان اگه مي‌دونن هم كمك كنن ممنون ميشم؟
    1- من چتر فلاش jtl 160 ژول دارم و قبلا با دوربين كانن 350D عكس‌هاي خوبي مي‌گرفتم از لاحاظ نور ولي دوبين رو عوض كردم 50D گرفتم ولي هر كاري مي‌كنم دياف و شاتر و ايزو رو نميتونم خوب تنظيم كنم در فضاي 5*4 لطفا راهنمايي كنيد چگونه به تنظيمات عالي برسم ممنون
    با اجازه اساتید
    اگر نور فضا خوب می باشد
    ایزو 100 و سرعت 200 و دیاف هم 8
    عموما در عکاسی در استدیو اگر نور مناسب باشد این میتواند الگوی خوبی باشد با کمی تغییر در موارد

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین