صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24
Like Tree48تشکر

موضوع: حداکثر تعداد فلاش در دقیقه

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: حداکثر تعداد فلاش در دقیقه

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    جناب فرزام در خصوص عکس اول , اگر با تریگر فلاش عکس بگیرید و تریگر فلاش نتواند با سرعت دوربین همانگ شود همچین اتفاقی می افتد . (s&s ) اگر با تریگر فلاش عکس می گیرید ساده ترین راه این است که شما سرعت را بتدریج بیارید پایین , تا این که سیاهی کامل از بین می رود . برای من روی دی 80 همچین اتفاقی در سرعت 200 افتاد و با کم کردن سرعت شاتر بمرور سیاهی کم شد و تا اینکه در سرعت 100 سیاهی عکس کاملا از بین رفت .
    راستی نگفتید که با تریگر فلاش عکس میگیرید یا با فلاش دوربین با قدرت کم ؟
    فرزام جان، منظور اسد عزیز مشکلاتی است که با استفاده از رادیو اسلیوهای چیپ پیش می‌آید، آیا از آن‌ها استفاده می‌کنید؟
    A_Maddah و Farzam53 تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    امیر جان من از تریگر فلاش S&S در آتلیه استفاده می کنم این تریگرفلاش روی دی 80 با سرعت 100 جواب می دهد .و سینک می شه . اما روی D70S با سرعت 250 دارد در آتلیه کار می کند .( این تریگر ها جدا هم چیپ هستند ) ولی خوب خدارا شکر در آتلیه ما خوب جواب داده . گرچه اگر اشتباه نکنم این تریگر فلاش S&S حال کاوه عزیز و علی آقای گل رو هم گرفته بود .
    Kaveh Ghobadi، Ali Shaterian و Farzam53 تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    سلام
    خیلی عجیب و غریب است فرزام جان
    بفرمائید دوربین چگونه به فلاش فرمان می‌دهد؟ اتصال فیزیکی؟ رادیو فلاش؟‌ فلاش کوچک؟

اگر هم چنین تغییر عجیبی در کار باشد، باید گفت سرعت ناخواسته زیاد می‌شود.
    سلام
    تریگر با استفاده از رادیو فلاش فتو تک انجام میشود(تهیه شده از تجهیزات حرفه ای هفت تیر).
    در صورتی که فاصله حدود 10 ثانیه بین شاتها به سیستم بدهیم قضیه حل است.
    البته با سرعت بیش از 200/1 که این مسئله با شاتر مکانیکی طبیعی است. ظاهراً نباید زیاد سیستم رو هول کرد:confused:.
    ممون از بذل توجه شما
    فرزام

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    فرزام جان، منظور اسد عزیز مشکلاتی است که با استفاده از رادیو اسلیوهای چیپ پیش می‌آید، آیا از آن‌ها استفاده می‌کنید؟
    سلام
    رایدو اسلیو فتو تک است. با توجه به حساسیت موضوع حاضر بودم هزینه بیشتری بابت این مورد پرداخت کنم ولی نه در باب همایون و نه در تجهیزات حرفه ای و نه در سپهران و نه در هیچ جای دیگری ظاهراً رادیو اسلیو بهتر از فتو تک وجود ندارد.هر چند فتو تک هم ظاهر چیپی دارد!
    فرزام

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

والله به نظر من اگر حتی پول یک شاخه فلاش را بابت یک تریگر خوب بدهید هیچ اشکالی ندارد و شاید از یک شاخه فلاش برای شما بیشتر کار کند.

بنده کلا تریگر هایی که به صورت Ir هستند را بیشتر می پسندم تا تریگر هایی که به یکی از فلاش ها متصل می شوند و بوسیله امواج رادیویی عمل می کنند.

تریگر هایی که Ir هستند دیگری نیازی به یک رابط رادیویی ندارند و مستقیما تریگر می کنند.

Jtl هایش در بازار حدود 80 تومان بود که بسیار ارزان است.
    Amir Mohebi، A_Maddah، Farzam53 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

جناب فرزام قبلا به شما گفته بودم که حتما دوربین را با خود همراه ببرید و انجا تریگر فلاشتان را با فلاشهایشان جلوی خودشان تست کنید که با سرعت دوربین شما هماهنگ باشد .حتی به شما گفتم حتی اگر دوربین نبردیداز آنها تضمین بخواهید که روی دوربینتان جواب دهد .و اگر تضمین نکردند از خرید امتناع کنید .
    دقیقا حق با شماست جناب فرزام تهران به این بزرگی فقط همین چند توع تریگر فلاش در پیت را داشت .تازه این نوع که شما گرفته اید یعنی بهترین نوعش هست .
    جناب فرزام
    اگر مشکلی نیست جهت رفع کنکاوی خودم یک بار با سرعت 100 با رادیو فلاشتون عکس بگیرید و نتیجه را به ما اطلاع دهید .
    کاوه جان در ایران جنس خوبش موجود نیست یادمه یکبار جناب دکتر روشن یک نمونه مرغوبش رو معرفی کرده بودند که فکر کنم حدود 500تومن قیمت داشت البته قیمتش رو شاید اشتباه می کنم دقیق یادم نیست . خلاصه اینکه دوا ش اون ور آبه
    Kaveh Ghobadi، Farzam53 و AslanAslan تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Unhappy پاسخ: حداکثر تعداد فلاش در دقیقه

به نظر مي رسد در طراحي اين تريگر راديوئي مشكلي وجود دارد مثلا يك خازن كه پس از هر بار عمل احتياج به زمان چند ثانيه اي براي تخليه دارد البته دوستاني كه رشته آن ها الكترونيك است بهتر مي دانند و مي توانند نظر بدهند
    به هر حال به نظر مي رسد اين گونه باشد و براي اطنينان مي توان همين تريگر را با دوربين و فلاش ديگري امتحان كرد
    آذري

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط عکاسباشی نمایش پست ها
    سلام
    رایدو اسلیو فتو تک است. با توجه به حساسیت موضوع حاضر بودم هزینه بیشتری بابت این مورد پرداخت کنم ولی نه در باب همایون و نه در تجهیزات حرفه ای و نه در سپهران و نه در هیچ جای دیگری ظاهراً رادیو اسلیو بهتر از فتو تک وجود ندارد.هر چند فتو تک هم ظاهر چیپی دارد!
    مشکل همان است! با سیم سینک امتحان کنید، اگر پشت هم عکس هم بگیرید و به فلاش مهلت شارژ شدن ندهید، حد اکثر و تنها اتفاقی که می‌افتد تاریک شدن کلی عکس است.
    A_Maddah، Kaveh Ghobadi، Ali Shaterian و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر جديد photohamrah آواتار ها
    تشکر کرده
    13

من2 سال هست كه از راديو فلاش استفاده مي كنم و تجربه شخصيم اينه كه هر چه فاصله منبع نورها از هم كمتر باشه سرعت شاتر رو بالا تر مي شه گذاشت تا 250 رو انجام دادم.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    50

با سلام به دوستان
    بحث جالبي است. من هم با تريگر فلاشم كمي مشكل دارم كه اگر دوستان راهنمايي كنند ممنون مي شوم.
    من يك ست فلاش جي تي ال 160 ژول دارم و يك تريگر فلاش سيمي.
    اولين مشكل اين است كه پس از وصل كردن تريگر سيمي و روشن كردن فلاشها در بدنه دوربين جريان الكتريكي نسبتا قوي بوجود مي آيد كه از قسمتهاي فلزي (مثل محل اتصال بند دوربين) به دست من منتقل مي شود و حالت برق گرفتگي بسيار خفيفي ايجاد ميكند. البته تريگر سيمي من بسيار ارزان و چيني است.(غير از اين پيدا نكردم)
    من با دي 80 و اين فلاشها و تريگر با سرعت شاتر 400/1 ثانيه هم عكس گرفته ام و مشكل سياه شدن تصوير وجود نداشت (به شرطي كه به فلاش مهلت شارژ شدن بدهم) اما گاهي پس از مدت زمان طولاني (حدود 2 ساعت) كه بصورت پيوسته با فلاشها كار مي كنم نيمه پايين عكس سياه مي شود.
    بهروز
    Nikon D80, Nikkor 24-70 f/2.8, Nikkor 70-200 f/2.8 VR II, Nikkor 85 f/1.8 D, Tamron 90 f/2.8 Macro, Tamron 17-50 f/2.8 XR, SB 800 Flash

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین