صفحه 21 از 70 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 201 تا 210 , از مجموع 692
Like Tree1225تشکر

موضوع: نورپردازي استوديويي

كاربر فعال khoddami آواتار ها
    تشکر کرده
    3111

پیش فرض پاسخ: نورپردازي استوديويي

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    استاد
    سلام دوست عزیز
    به فروم عکاسی خوش امدید.خوب من همین الان هم تو آتلیه از دی70اس و لنز 18-70 استفاده می کنم .البته برای عکس های کوچک .ولی قبلا هم از همین دوربین ولنز برای سایز بزرگتر هم استفاده می کردم وراضی بودم.
    من از پلاگین portraiturاستفاده می کنم .البته بایداستفاده صحیح از این پلاگین را بلد باشید که مطمئن هستم شما بلد هستید.
    اما در خصوص کیفیت وشفافیت .کلا عکس های بعد از تخلیه از دوربین و ذخیره روی هارد نیاز به یک حداقل ویرایش هایی دارد که شما با ادیت مناسب به شفافیت و کیفیت مورد نظر می رسید .بخصوص اگر خروجی دوربین شما RAWباشد.
    اما فلاشها .
    راستش من چند سال دارم کار می کنم , همه اش با فلاش های 200 ژول بوده و هست و اگه خدا بخواهد قرار است فردا هم سفارش یک ست 200 ژول دیگه بدهم چون ست آلتون قدیمی ام را فروختم و الان هم می خواهم یک ست 200 ژول چینی دیگر بخرم البته نه Jtl .کلا به نظر من 200 ژول کافی است و من تاحالا از نور کم نیاوردم .ضمن اینکه یاد آوری کنم که هیچ وقت نشد ه است از کل قدرت فلاشهایم برای نور پردازی پرتره هایم استفاده کنم .
    پایدار باشید
    یا حق

سلام جناب مداح
    ببخشيد مخواستم بدونم براي خريد فلاش استديويي كدوم برند رو انتخاب كرديد؟؟
    ممنون
    5DmarkII/70-200F4Lis/50f1.8/580II

كاربر جديد mb9343 آواتار ها
    تشکر کرده
    17

با سلام خدمت جناب آقای مداح
    ولا از جواب دادن سریع و فوری شما متشکرم ولی من تازه کارم و از فیلتر که معرفی کرده اید اطلاعی ندارم و نحوه کار با ان را در حد مختصر اگر امکان دارد توضیح د هید و من از صحبتهای شما فهمیدم گرفتن عکس در حالت RAW خیلی مهم است اما من هر کاری کردم عکس داخل فتو شاپ باز نشد تا اینکه به ادیت و دستکاری برسد ضمنا رنگ عکسهای پرسنلی بنده بسیار بد است و نمی دانم چه جوری به رنگ ایدال برسم ( منظورم عکسهای ادیت شده شماست ) از زحمات شما متشکرم
    mreza1001 تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

دوست عزیر mb خوش آمدی

لطفا به این لینک سر بزنید و پلاگین پرتریتور رو که به صورت فیلتر در فتوشاپ عمل میکنه دانلود کنید کمی باهاش ور برید و بعد اگر مشکلی بود در خدمتیم.

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3334

اما برای اینکه خیال شما رو راحت کنم بگم فکر نکنید استفاده از این فیلتر کار را یکسره خواهد کرد.این نرم افزار و نرم افزار های دیگر در صورت استفاده صحیح بسیار کمک کننده هستند اما نیاز به تمرین دارد.در واقع فرمول یا دکمه ای وجود ندارد که جادو کند و من و شمای تازه کار (جسارت بنده رو می بخشید) با فشردن آن به آقای مداح (که اگر پست های اولشان را بخوانید تازه پی به پشتکار و ممارست و علاقه ایشان می برید) بشویم.

در مورد فایل های RAW هم فتوشاپ CS4 پسوند DNG رو باز میکنه حتما فتو شاپتون ورژن قدیمیه. می توانید از آدوب لایتروم هم استفاده کنید البته تاپیکی با در باره پردازش فایل های خام هم داریم که فکر کنم باید بهش سر بزنید.

در مورد رنگ عکس های پرسنلی هم این موارد را چک کنید : وایت بالانس دوربین! کالیبره بودن مانیتور کالیبره بودن چاپگر فضای رنگی عکس. اگر همه چیز درست بود ایراد از نورپردازی و ویرایش است.اگر نمونه بگذارید دوستان با تجربه در کسری از ثانیه دلیلش رو کشف و اعلام می کنند
    موفق باشید
    A_Maddah، M. Beyrami و mb9343 تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

[سلام جناب مداح
    ببخشيد مخواستم بدونم براي خريد فلاش استديويي كدوم برند رو انتخاب كرديد؟؟
    ممنون:::
    سلام

با تشکر از جناب میلانی که اطلاعات خوبی دادند
    در خصوص برندهای چینی زیاد وسواس بخرج نمیدهم هموشون سرتا پا یه ......... ویستار واس اند اس و آلتون همه یک جا ساخته می شه وهیچ فرقی نداره.سومیتا هم اگر اشتباه نکنم قطعاتش از وارد ایران می شه و تو ایران مونتاژه می شهبرای نمون کافیست تو دنبال Somitaبگردی که متوجه خواهیدشد اصلا کارخانه ای با این نام در دنیا وجود ندارد.(من گشتم پیدا نکردم شما بگردید شاید پیدا کنید)من قبلا(اولین ست فلاشم ) یک ست آلتون داشتم و ست بعدی را S&Sخریدم والان داره تواتلیه کار می کنه و این ست سوم هم که هیچ تفاوتی با S&Sنداره بخاطر دیجیتال بودنش می خواهم ویستار بخرم.به نظرم بیش از پولی که برایشان می دهم برایم کار می کنند.
    راستی آلتون 5 سالکار کرد و الان فروختمشون.واینS&Sالان دوسال دارند کار میکنند.قیافه شون هم بد نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط mb9343 نمایش پست ها
    با سلام خدمت جناب آقای مداح
    ولا از جواب دادن سریع و فوری شما متشکرم ولی من تازه کارم و از فیلتر که معرفی کرده اید اطلاعی ندارم و نحوه کار با ان را در حد مختصر اگر امکان دارد توضیح د هید و من از صحبتهای شما فهمیدم گرفتن عکس در حالت RAW خیلی مهم است اما من هر کاری کردم عکس داخل فتو شاپ باز نشد تا اینکه به ادیت و دستکاری برسد ضمنا رنگ عکسهای پرسنلی بنده بسیار بد است و نمی دانم چه جوری به رنگ ایدال برسم ( منظورم عکسهای ادیت شده شماست ) از زحمات شما متشکرم

جناب mb9343.(انشالله اسمتان را در امضا ءقرار بدهید که راحتر بتوانیم اسمتان را بنویسیم)
    کار کردن با این فیلتر اصلاسخت نیست.کافی است شما تنظیمات را روی دیفالت بگذارید (شماره 1)وبا ساده ترین روش که همان ازمایش خطا است به نتیجه برسید .به این شکل که قطر چکان(شکل شماره3) را انتخاب کرده در قسمتهای مختلف صورت سوژه کیک کنید و نتیجه را ببینیدبرای مثال یک بار در روشنترین قسمت صورت سوژه (شماره 5)کلیک کنید وبک بار درقسمت موهای سوژه(شماره4).و هر بارنتیجه را ببینیدبعد شما می توانیددرقسمت های سایه وتن های متوسط رنگی کلیک کنید و به نتیجه نگاه کنید.این کار ساده ترین راه است و شمابا کمی ازمایش و خطا کم کم راه مناسب را انتخاب میکنید .اما شیو ه بهتر این است که شما یک لایه از عکستان بگیریدبعد رتوش را انجام دهید بعد Opacity لایه بالایی(لایه اول) را به دلخواه تنظیم کنید.البته من خودم همیشه از قسمت SHOW MASK(شماره 2)بیشتر استفاده می کنم .خوب این دو روش ساده ترین روشی بودکه به ذهن کور من رسید .
    در ضمن آقای دلباز خیلی بهتر و کاملتر در خصوص روتوش پوست صحبت کرده بودند وآموزش داده بودند که انشالله دوستانی که ادرس را می دانندلینک را می گذارند.
    خوب من برای عکس پرسنلی Rawنمی گیرم چون نیازی نیست.امابرای عروس و دامادو کل عکسهایی شخصی که در استو دیوی خانگی میگیرم فرمت RAWاستفاده می کنم .اما درخصوص رنگها .شما باید باقسمتهای مختلف کنترل رنگ در فتو شاپ کار کرده باشید تا بتوانید به رنگ مورد نظرتان برسید.کاش یک نمونه از عکس هایتان را بدون ویرایش در اینجا قرار می دادید.اکثر آتلیه داران از رنگ های عکس های پرسنلی می نالند اکثرا مقداری ته رنگ قرمزدر عکس هایشان دیده می شود.
    دوربین دی 70اس اتفاقا رنگ خوبی برای عکس های پرسنلی دارد.و تقریبا خیلی رنگهای بهتری دارد.شما هر دوربینی بیاورید اول کمی در مقابل رنگ ان مقاومت می کنید و احساس میکنیددوربین قبلی رنگ بهتر داشته است ولی اینطور نیست چون به رنگ های دوربین قبلی عادت کرده اید این احساس را خواهیدداشت.این مورد برای آتلیه من هم پیش امده .
    پایدار باشید
    یا حق

NASSIRI4080، Simaei، mreza1001 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    17

دوست عزیز جناب آقای mreza1001 سلام
    در پاسخ جواب شما باید بگویم بنده حقیر در حالت وایت بلانس اتوماتیک عکس می گیرم و از نحوه کالیبره کردن پرینتر و مانیتورم اطلاعی ندارم که چجوری باید انجام گیرد ضمنا من عکس را هر طور که اماده می کنم ( منظورم شرایط نوری است ) با شدت رنگ کمتر یا بعضی وقتها بیشتر چاپ می شود و نمی دانم دلیلش چیست .

تشکر کرده
    17

در پاسخ جواب شما باید بگویم بنده حقیر در حالت وایت بلانس اتوماتیک عکس می گیرم و از نحوه کالیبره کردن پرینتر و مانیتورم اطلاعی ندارم که چجوری باید انجام گیرد ضمنا من عکس را هر طور که اماده می کنم ( منظورم شرایط نوری است ) با شدت رنگ کمتر یا بعضی وقتها بیشتر چاپ می شود و نمی دانم دلیلش چیست . در مورد نمونه کار هم یک عکس باید بگویم یک عکس ادیت شده گذاشتم در مورد نیاز خام هم می گذارم با تشکر از شما
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    A_Maddah و mreza1001 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

عکس اصلی رو بگذارید بهتره.ضمنا من از تنضیمات این دوربین اطلاع ندارم اما شما بهتره وایت بالانس رو تو حالت های مختلف بسنجید .مثلا دوربین من یک حالت فلاش داره تو وایت بالانس ولی من به تجربه فهمیدم که تو حالت نور روز آفتابی رنگ ها طبیعی تر هستن. و یک حالت تنظیم کلوین داره که وقتی نور فلاش ها شدید باشه بهتره کلوین رو براش تعریف کنم .شما هم حالت های مختلف رو تست کن.

در مورد تفاوت رنگ چاپ و چیزی که میبینید. یک توصیه : یک عکس رو دوبار ویرایش کنید.تو کامپیوتر (در واقع مانیتور) خودتان و یک مانیتور دیگه اگر خودتان چاپ می کنید بدبد جای دیگه برای چاپ یا چاپگرتون رو کالیبره (تنظیم رنگ) کنید. مانیتور هم ممکنه نیاز به تنظیم داشته باشه .کلمه کالیبره رو تو فروم سرچ کنید و تاپیک ها رو بخوانید.می تونید از دوستانی که پرینتر و مانیتور مدل شما رو دارن کمک بخواهید.
    A_Maddah و mb9343 تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط mb9343 نمایش پست ها
    در پاسخ جواب شما باید بگویم بنده حقیر در حالت وایت بلانس اتوماتیک عکس می گیرم و از نحوه کالیبره کردن پرینتر و مانیتورم اطلاعی ندارم که چجوری باید انجام گیرد ضمنا من عکس را هر طور که اماده می کنم ( منظورم شرایط نوری است ) با شدت رنگ کمتر یا بعضی وقتها بیشتر چاپ می شود و نمی دانم دلیلش چیست . در مورد نمونه کار هم یک عکس باید بگویم یک عکس ادیت شده گذاشتم در مورد نیاز خام هم می گذارم با تشکر از شما
    سلام
    دوست عزیز لطفا نام تجهیزات آتلیه خود را اینجا ذکر کنید.اعم از مانیتوز و فلاشها و دوربین و چاپگر مورد استفاده .
    درمورد عکس شما ,رنگ بدی ندارد احتمالا صاحب عکس کمی سبزه بوده .اما رتوش شمامناسب نیست.
    در خصوص وایت بالانس .استفاده وایت بالانس اتو ماتیک اگر از فلاش استفاده می کنید کلا اشتباه است .وایت بالانس دوربین را روی نور روز یا نور فلاش تنظیم کنید.فعلا نوع تجیزات خود را مشخص کنید تا انشالله راهنمایی های لازم را دوستان بکینند.
    پایدار باشید
    یا حق
    mreza1001 و mb9343 تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    17

با سلام خدمت استاد خودم جناب آقای مداح
    استاد از معرفی فیلتر قبلی بسیار سپاس گذارم و احساس می کنم با کار کردن با آن عکسهایم نرمی خاصی پیدا کرده است و دیگر خطوط عکس خشک و سخت نیستند راستی من دوربینم نیکون D70 s هست و فلاشم JTL 200 ژول و مانیتورم flatron f700B هستش و چاپگرم هم کانون 6700 هستش با تشکر :(

تشکر کرده
    13944

سلام دوست عزیز
    از اینکه دیر جواب می دهم شرمنده .دیروز تا دیر وقت خانه نبودم.
    خوب اولین خواهشی که دارم این کلمه استادرا بکار نبرید.ممنون.
    اما مشخصات تجهیزات شما بسیار بسیار شبیه تجهیزات مغازه ما است فقط فلاش های ما اس اند اس هست و شما جی تی ال.
    به نظر من شما مشکل تجهیزات ندارید.عکسی هم که نمونه گذاشتید خیلی خوب بود فقط چند موردکوچک را هنگام رتوش عکس رعایت کنید عکس های شما به مراتب بهتر هم خواهد شد.
    وقتی شما عکسی میگیرید این عکس مقداری ته رنگ زرد داردکه شما می توانید این ته رنگ را کم کنید.برای اینکار باید به قسمت image>Adjusment>Match colorبروید و در پنجره باز شده Neutralize را تیک بزنید و کشویی Fadeرا تا اخرین درجه بکشید بعد کم کم انرا کم کنید تا تا ته رنگ مورد نظر از بین برود.مثلا من درجه 70 را برای عکس شما در نظر گرفتم و ته رنگ موردنظر خیلی کم شد.کار بعدی که رو ی عکس شما انجام دادم مقداری با Levelعکس شما کار کردم عکس شما مقدار کنتراستش هم کم بود .مورد بعدی اینکه به نظر می رسدکه شما از درجه بالایی از پلاگین خود در رتوش پوست سوژه استفاده کرده اید.برای رتوش قبل از استفاده از پلاگین شما ابتدا با Patch tool یا Clone stamp tool(استمپ)لک و پیس و جوش های کوچک را از بین ببیرید سپس برای یکدستی و صافی پوست بادرجه خیلی پایین از پلاگین استفاده کنید.راستی در قسمت بینی هم خیلی دقت کنیدچنانچه سایه بینی را خیلی کم کنیدبرجستگی بینی از بین می رودو صورت تخت می شودمثلا در همین عکس بینی کمی تخت شده است .
    در خصوص رنگ .
    کمترین کاری که شما می توانیدانجام دهید این است که شما ابتدا یک پرینت از یک عکس بگیرید سپس ان را کنار مانیتور بگیرید و در قسمت تنظیمات رنگ مانیتور ,انقدر کشویی های رنگ مانیتور را جابجا کنید تا رنگ تصویر مانیتور با عکس چاپ شده بهم نزدیک شوند.چند روز که کار کنی قلق چاپ عکس و رنگهاش مطابق با مانیتورتان تودستت میاید.

من هم از پرینتر ی که شما داریداستفاده می کنم .این پرینتر در قسمت Properties به شمااین امکان را می دهد که رنگ های خاصی را کم یا زیاد کنید.شما با کم یا زیاد کردن رنگ ها می توانید به چاپ مورد نظر برسید .اصولا چاپگر ها زیاد به تغییر تنظیمات ندارند بخصوص چاپگر های کانن .من فقط تنظیم رنگ فتومجنتا را روی 5- گذاشته ام .
    اما هر گاه چاپی برای تست انجام دادید این تست را در مغازه و زیر نور لامپ(چه لامپ هالؤژنی و چه فلورسنت وچه .....) نگاه نکنید.بلکه عکسهارو در بیرون از آتلیه و در سایه و نور کافی و با نور طبیعی نگاه کنید و مقایسه کنید .
    خوب با عرض پوزش برای روشن شد قضایا من مقداری روی عکس شما بصورت موضعی کار کردم بیشتر روی Level و ته رنگ اضافه کار شد.
    پایدرا باشید
    یا حق
    M.Mobin و mb9343 تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

صفحه 21 از 70 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 ... آخرینآخرین