صفحه 20 از 70 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 692
Like Tree1225تشکر

موضوع: نورپردازي استوديويي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: کاری که من می کنم.

با سلام به دوستان گرامی اینجانب از تمامی دوستانی که در نحوه نور پردازی وعکاسی به دیگران کمک می کنند متشکرم بنده اولین بار است که به جمع شما دوستان گرامی ملحق شدم ودر زمینه نحوه قرار گرفتن فلاش چتر در آتلیه از قبیل ارتفاع فلاش ،زاویه فلاش از دوربین وهمچنین رنگ پرده ی پشت سر سوژه بخصوص عروس که به آسانی قابل برش باشد قبلا از راهنمایی شما متشکرم

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

پیش فرض پاسخ: نورپردازي استوديويي

نقل قول نوشته اصلی توسط 34197 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان گرامی اینجانب از تمامی دوستانی که در نحوه نور پردازی وعکاسی به دیگران کمک می کنند متشکرم بنده اولین بار است که به جمع شما دوستان گرامی ملحق شدم ودر زمینه نحوه قرار گرفتن فلاش چتر در آتلیه از قبیل ارتفاع فلاش ،زاویه فلاش از دوربین وهمچنین رنگ پرده ی پشت سر سوژه بخصوص عروس که به آسانی قابل برش باشد قبلا از راهنمایی شما متشکرم
    سلام دوست عزیز به فروم عکاسی خوش امدید.
    قبل از هر چیز پیشنهاد می کنم این تاپیک و تاپیک های مشابه و مربوطه به استودیو رو حتما بخوان اطلاعات بیش از جواب سئوالاتتان عایدتان خواهد شد.و کلا اطلاعات جامعتری در خصوص نور پردازی پیدا می کنید.
    اما طریقه قرار گرفتن فلاشهای چتری و زوایای ان در آتلیه بسته به نوع نور پردازی متفاوت خواهد بود که شما ایتدا بهتر است بگویید چه نوع نورپردازی را مد نظر دارید.
    اما در خصوص پرده پشت سر عروس و داماد .اگر فون های ابرو باد باشد که دیگر بحث جدا سازی منتفی است.اما اگر بحث جدا سازی سوژه برای استفاده در بگراندهای دیجیتال باشد من از پرده دست ساز خودم استفاده می کنم و راضی هم هستم پرده ای که من استفاده می کنم خاکستری خیلی کمرنگ که به سفید نزدیک است استفاده می کنم و برای جدا سازی هم مشکلی انچنان وجود ندارد.برای این کار من کمی رنگ سیاه را در مقدار زیادی رنگ سفید قاطی کردم تا تن رنگی مناسب و دلخواه خود را بدست اوردم .
    پایدار باشید
    یا حق
    M.Mobin و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

آقای مداح نور پشت سر سوژه راچگونه تنظیم کنم (ارتفاع،شدت،فاصله وزاویه)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

راستی لنز 70 18 روی دوربین من نصب است ولی از فوکوس آن راضی نیستم آیا لنز خاصی جهت اینکار هست یعنی جهت تمام قد عروس وداماد لنز خاصی بکار می برند راستی دوربین من نیکونd70 است

تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط 34197 نمایش پست ها
    آقای مداح نور پشت سر سوژه راچگونه تنظیم کنم (ارتفاع،شدت،فاصله وزاویه)
    منظور شما نور بگرانداست دیگه ؟
    زاویه نور بگراند و شدت نور بگراند بستگی به سلیقه شما دارد که بخواهید شدید باشد یا کم و ضعیف باشد که متفاوت خواهد بود . این نور (فلاش)را بافاصله از بگراند روی زمین می گذارندو از پایین به بگراند می تابانند ولی بعضی ها از سمت چپ یا راست به بگراند می تابانند.در خصوص فاصله نور تا بگراند, شما اگر از فلاشهایی که نورشان قابل تنظیم است استفاده می کنید می توانید فاصله فلاش تا بگراند را به دلخواه تنظیم کنید.
    من خودم هم هنوز از 18-70 استفاده می کنم و بسیار راضی هستم راستش آتلیه من کوچک است و برای عکس سرتا پا فکر کنم از 35 میلیمتری لنزم استفاده می کنیم (چون خواهرم عکس از عروس وداماد می گیره دقیق نمیدونم).البته کاش نمونه عکسی می گذاشتید تاببینیم مشکل از کجاست.فوکوس 18-70 به نظر من خیلی خوبه .حتی الان هم دی 90 برای عروس وداماداستفاده می کنیم از 18-105 استفاده نمیکنیم و 18-70 استفاده میکنیم
    پایدار باشید
    یا حق
    Persian، farhad44، suzanfire و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

جناب مداح با توجه به تعدد لنزهایی که دارید,بیشترین مورد استفاده در اتلیه را کدام لنز دارد؟
    85 و 50 کاربرد زیادی دارد؟ یا پس از خرید بی استفاده ماندند؟

تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط Hajiabadi نمایش پست ها
    جناب مداح با توجه به تعدد لنزهایی که دارید,بیشترین مورد استفاده در اتلیه را کدام لنز دارد؟
    85 و 50 کاربرد زیادی دارد؟ یا پس از خرید بی استفاده ماندند؟
    سلام جناب حاجی آبادی می بخشید دیر جواب می دهم از عصری تا حا لا سایت برای من باز نمی شد و ارور می داد نمی دونم شما هم همین مشکل را داشتین یا نه.
    راستش من تو آتلیه فقط 18-70 استفاده می کنم و از لنز های فیکس در آتلیه استفاده نمی کنم .اما علت خرید لنز 85 و 50 فیکس بیشتر برای پرتره های بیرون از خانه و بعضا در خانه و البته جاهای کم نور بیرون از اون لحاظراستی 50م م را هم برای پرتره های خاص گرفتم و بسیار راضی هستم .جدیدا هم از 85 خیلی لذت می برم و بقول معروف 85 روی خوشش رو بهم نشون داد
    پایدرا باشید
    یا حق
    Hajiabadi، Persian، farhad44 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر جديد mb9343 آواتار ها
    تشکر کرده
    17

با سلام خدمت استاد عزیز جناب آقای مداح
    یه سوال داشتم ؟ من نیکون D70 s دارم ولی با لنز 18 -70 ولی عکسهام به کیفیت و شفافیت عکسهای شما نیست .
    1 - نرم افزار رتوش چثدر در کار اتلیه تاثیر داره 2 - ایا برای این دوربین فلاشهای JTL 200 ژول جواب میده ( 2 تا سافت باکس 50 *50 کل نورم است ) :biggrin: :biggrin::biggrin: با تشکر

كاربر همراه 6319 آواتار ها
    تشکر کرده
    752

سلام

دوست عزیز

50% کار به گرفتن عکس..و.. انتخاب سوژه..و..هست.%50 دیگه به ادیت شما.200 ژول مقدار بسیار خوبی هست برای کار پرتره.در ضمن کیفیت عکس رو بیشتر لنز تامین می کنه و نور تا بدنه!تاثیر بدنه کم هست در کیفیت.
    AslanAslan و mb9343 تشکر می‌کنند.
    Nikon D80 + Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + Nikkor AF-S 50mm f/1.4G.............................................. .......................Arvin Azima

تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط mb9343 نمایش پست ها
    با سلام خدمت استاد عزیز جناب آقای مداح
    یه سوال داشتم ؟ من نیکون D70 s دارم ولی با لنز 18 -70 ولی عکسهام به کیفیت و شفافیت عکسهای شما نیست .
    1 - نرم افزار رتوش چثدر در کار اتلیه تاثیر داره 2 - ایا برای این دوربین فلاشهای JTL 200 ژول جواب میده ( 2 تا سافت باکس 50 *50 کل نورم است ) :biggrin: :biggrin::biggrin: با تشکر
    استاد
    سلام دوست عزیز
    به فروم عکاسی خوش امدید.خوب من همین الان هم تو آتلیه از دی70اس و لنز 18-70 استفاده می کنم .البته برای عکس های کوچک .ولی قبلا هم از همین دوربین ولنز برای سایز بزرگتر هم استفاده می کردم وراضی بودم.
    من از پلاگین portraiturاستفاده می کنم .البته بایداستفاده صحیح از این پلاگین را بلد باشید که مطمئن هستم شما بلد هستید.
    اما در خصوص کیفیت وشفافیت .کلا عکس های بعد از تخلیه از دوربین و ذخیره روی هارد نیاز به یک حداقل ویرایش هایی دارد که شما با ادیت مناسب به شفافیت و کیفیت مورد نظر می رسید .بخصوص اگر خروجی دوربین شما RAWباشد.
    اما فلاشها .
    راستش من چند سال دارم کار می کنم , همه اش با فلاش های 200 ژول بوده و هست و اگه خدا بخواهد قرار است فردا هم سفارش یک ست 200 ژول دیگه بدهم چون ست آلتون قدیمی ام را فروختم و الان هم می خواهم یک ست 200 ژول چینی دیگر بخرم البته نه Jtl .کلا به نظر من 200 ژول کافی است و من تاحالا از نور کم نیاوردم .ضمن اینکه یاد آوری کنم که هیچ وقت نشد ه است از کل قدرت فلاشهایم برای نور پردازی پرتره هایم استفاده کنم .
    پایدار باشید
    یا حق
    mreza1001، AslanAslan، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

صفحه 20 از 70 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 ... آخرینآخرین