صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20
Like Tree39تشکر

موضوع: فلاش هاي SOMITA و مقايسه با ديگر فلاش ها

كاربر همراه navidsohi آواتار ها
    تشکر کرده
    122

پیش فرض پاسخ: فلاش هاي SOMITA و مقايسه با ديگر فلاش ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aap نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اگر به آیتم‌هایی که در نوشتار شما قرمز کردم، نیاز دارید، در خرید سومیتا شک نکنید؛ منتها توصیه می‌کنم حتماً تک‌تک فلاش‌ها را هنگام خرید در کمال آرامش چک کنید. شخصا با این فلاش‌ها به مشکلی برخوردم ـ فلاش‌ها هر از گاهی اصلاً کار نمی‌کرد ـ شدید رو مخم راه می‌رفت، فکر می‌کردم خراب شده!!! اما فقط ایراد از لقی فیش سیم همزمانی (سینک) بود.
    هنگام خرید، حتی اگر فروشنده غرغر کرد، شما اصلاً کوتاه نیایید و همه چیز را چک کنید... از خود فلاش گرفته تا پایه‌ها (از جهت روان بودن و گیر نداشتن عرض می‌کنم)؛ چون هر کدام از این موارد ایراد داشته باشد، غیر از بحث گارانتی، رفت‌وآمد دوباره‌ای را در ساعات پرترافیک به شما تحمیل می‌کند.
    زیاد هم گول کیت بودن را نخورید؛ مگر آنکه تخفیف تپلی به شما بدهند (فکر کنم توصیه جناب قبادی بود قبلاً). به نظرم اول یکی بخرید، نیاز خود را که شناختید، با توجه به بودجه تعداد لازم، قدرت بالاتر یا برند بهتری مثل FOMEX را انتخاب کنید.

پیروز باشید.
    وحید جان
    شما چند وقت است فلاش های somita استفاده می کنید و آیا دیجیتال هستند یا آنالوگ؟ همچنین آیا سری 250 آنرا می توان با f حدود 10-8 بعنوان نور اصلی استفاده کرد؟
    با تشکر از شما

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط navidsohi نمایش پست ها
    وحید جان
    شما چند وقت است فلاش های somita استفاده می کنید و آیا دیجیتال هستند یا آنالوگ؟ همچنین آیا سری 250 آنرا می توان با f حدود 10-8 بعنوان نور اصلی استفاده کرد؟
    با تشکر از شما
    سلام
    حدود 3 ماهی هست؛ استفاده من کاملاً شخصی است (آتلیه ندارم) و بیشتر برای تجربۀ نورپردازی خریدمش.
    3 عدد فلاش آنالوگ 180 ژول؛ برای نور اصلی روی 6.3 تا 7.1 حدوداً تنظیم می‌کنم. البته من خیلی دنبال پرتره نیستم و در مورد قدرت لازم و موارد این چنینی، دوستانی چون جناب مداح بهتر می‌توانند راهنمایی کنند.
    A_Maddah و saadi126 تشکر می‌کنند.
    .

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط navidsohi نمایش پست ها
    حقیقتش من هم برای خرید فلاش شدیدا دو دلم. از طرفی از کیفیت Somita مطمئن نیستم همچنین فلاش هائی مثل S&S , Alton , Mettle , Visco و Vistar که همشون چینی و تحت یک پلت فرم تولید می شوند هم دارای معایبی هستند که شاید در نگاه اول خیلی مهم نباشند. مانند: نداشتن قابلیت تنظیم نور مادلینگ, کم نشدن قدرت فلاش تا 1/16 . یک برندی هم هست به نام FOMEX که به گفته فروشندش کره ای است. هر شاخه 400 ژول آن 470 هزار تومان. ظاهرش نشون می داد جنسش خوبه اما اینکه واقعا کره ای هست و یا درصد خرابیش چقدر است رو من نتونستم بفهمم. از دوستان اگه کسی تجربه و یا اطلاعات کامل تری از مقایسه این برند ها داره لطفا دریغ نکنه.
    سلام
    با تشکر از دوستان و راهنمایی های مفیدشون.
    جناب نوید خان.فلاشهای چینی مثل آلتون وS&S و ویستار قابلیت تنظیم نور مودلینگ را دارا هستند.نور های این فلاشها تا 1/8 قایل تنظیم است که من هیچگاه احساس کمبودی نکردم .هیچگاه از قدرت کامل فلاشهایم که 200 ژول بوده اند استفاده نکردم .
    مارک فومکس را من قبلا در نت جستجو کرده ام و بایدجنس خوبی داشته باشد بخصوص که برای تائید این قضیه دوست خوبمان جناب وحیدی قدیری راد این فلاشها را از نزدیک دیده اندو در خصوص خوش ساختی و بدنه خوب انها نظر مثبت داشت.ولی چرا 400ژول؟
    در خصوص سومیتا هم من تونت سرچ کردم برای آگاهی از شرکت سازنده وتنوع محصولات. به هیچ نتیجه ای نرسیدم و ظاهرا قطعات این فلاشها از چین وارد ایران می شه و در ایران مونتاژ می شه.(به گفته یکی از دوستان سایت)
    راستش یکی از فروشندگان ان سومیتای 250ژول دیجیتال رو به من پیشنهاد می کرد....
    امامحصولاتی که در بالا نام بردم (فلاشهای چینی مثل آلتون وS&S و ویستار) من تا حالا باهاشون مشکلی نداشتم مضاف بر انکه فلاشهای 200ژول به با لای این فلاشها دارای فن هم هستند.البته 200ژول سومیتا هم فکر کنم داری فن باشند(دقیق نمی دانم)
    پایدار باشید
    یا حق
    M. Beyrami و saadi126 تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه navidsohi آواتار ها
    تشکر کرده
    122

با تشکر از راههنمائی دوستان. تصمیم گرفتم فعلا 3 عدد فلاش 250-200 چینی بگیرم. بعدا بر اساس شناخت نیازم نورها یا حداقل نور اصلیم رو به Profoto یا Hensel ارتقا بدم

كاربر همراه mr_mohsen_shahidi آواتار ها
    تشکر کرده
    168

سلام خدمت دوستان عزیز
    من خودم ست somita دارم و نمونه عکسهای گرفته شده با این فلاش هم فکر کنم در پست هام دیده باشین
    این فلاشها نسبت به فلاشهای چینی هم رده خودش بنظر من از نظر کیفی خیلی بهتر از فلاشهای دیگست
    البته ناگفته نماند که تاحالا 4 -5 بار کارم به گارانتی کشیده ولی بخاطر ایرادهای بسیار جزئی که همه خدارو شکر توسط خدمات پس از فروشش حل شده
    شرکت انحصاری این برند هم نوین تجارت پارسیانه
    جالبه بگم این یک برند ایرانی که توسط شرکت نوین تجارت پارسیان ثبت شده و طراحیش هم در ایران انجام میشه ولی ساخت و موناژش در چین انجام میشه
    سری جدید تاچ اسکرینش هم طراحی شده و من یک ماهه پیش مدل اولیشو دیدم و تا چند ماه دیگه به بازار میاد
    این اطلاعاتو از یکی از دوستانی که در خدمات پس از فروش پیدا کردم کسب کردم
    سری جدید این فلاشها دچار مشکلات زیادی هست و به همین خاطر نوین تجارت دیگه تولیدو متوقف کرده تا باشرکت جدیدی قرار داد ببنده
    اگر کسی میتونه صبر کنه بهترین گزینه سری جدید SOMITA هستش
    یکی دیگه از معایبش چشم ضعیفشه که من برای تمام فلاشهام radio slave گذاشتم و عالی کار میکنه
    از مزیتهاش هم بدنه بسیار عالی ، فن کاربردی و مناسب ، کلوین تغریباً استاندارد ، لوازم جانبی کامل ، ظاهر فوق العاده و به نظر من خدمات پس از فروش استثنائی
    A_Maddah، farsad، ghanbar و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

این فلاشها نسبت به فلاشهای چینی هم رده خودش بنظر من از نظر کیفی خیلی بهتر از فلاشهای دیگست
    البته ناگفته نماند که تاحالا 4 -5 بار کارم به گارانتی کشیده ولی بخاطر ایرادهای بسیار جزئی که همه خدارو شکر توسط خدمات پس از فروشش حل شده
    سری جدید این فلاشها دچار مشکلات زیادی هست و به همین خاطر نوین تجارت دیگه تولیدو متوقف کرده تا باشرکت جدیدی قرار داد ببنده
    یکی دیگه از معایبش چشم ضعیفشه
    سلام
    اول یک شوخی با آقای شهیدی
    فکر کنم حداقل آقای شهیدی شما نباید می گفتید که فلاشهای سومیتا از نظر کیفی بهتر از فلاشهای دیگه است
    خوب خدارو شکر که ما سومیتا نخریدیم با این اوصافی که شما می گویید ما بیچاره می شدیم بخاطر مشکلهای جزئی باید فلاش هامون رو می فرستادیم مرتب تهران(شوخی بود جناب شهیدی ):biggrin:.
    جناب شهیدی من با اینکه تا حالا دو ست آلتون و یک ست S&Sو یک ست ویستار خریداری کرده ام الحمدلله خود فلاش ها هیچ مشکلی نداشته اند و مرتب کار می کنند تا کنون تنها مشکلی که بر خورده ام لامپ فلاش سوخته(لامپ مصرفی است) که یک لامپ 150وات ایرانی یا چینی 250تومنی مشکل حل شده :biggrin: جاش بسته ام والسلام.با این تفاسیر هنوز جرات نمی کنم بگم که فلاشهای آلتون و ویستارو S&S از نظر کیفی بهتر بقیه است.
    البته یک موردی که دوستان باید در نظر بگیرنداینکه محصولات یک کارخانه احتمال دارد موردی توش در بیاد که خراب باشه و این دلیلی بر این که کیفت خروجی تمام محصولات او ن کارخانه بد باشه نیست.بعبارتی تعمیم دادن کار درستی نیست.البته این هم خودش خالی از عیب برای کارخانه نیست.
    پایدار باشید
    یا حق
    ویرایش توسط A_Maddah : Friday 28 August 2009 در ساعت 20:29
    Persian، farsad، Kavan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر آشنا behroozsa آواتار ها
    تشکر کرده
    51

درود بر همه دوستان
    چند هفته قبل قصد خرید کیت 180 somita داشتم که توی بازار موجود نبود. فروشنده ها هم مارک های مختلفی رو هر کدوم پیشنهاد دادند.که مدل 250 ژول JTL به نظرم کمی جالب تر از مارک ها هم قیمت بود. اما توی این فروم اکثر دوستان مدل های 160 JTL و 180 somita رو معرفی یا خریداری کردند و در باره این دو مدل بحث شده. ایا دوستان مدل های بالا تر JTL رو پیشنهاد میدن .؟ من قصد استفاده از 2 هد 200 یا 250 ژول رو دارم.
    با سپاس
    saadi126 تشکر می‌کند.
    بهروز صلاحی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوستان من دیروز یک ست 160 ژول سومیتا را خریدم. میخواستم ببینم فروشنده درست بهم داده یا نه. توی کارتنش سه تا فلاش با پایه. یه چتر و یه سافت باکس بود بعلاوه شیدر و اسنوت. آیا پک درسته یا نه . مخصوصا سافت باکسش همین یکیه؟. ممنون میشم راهنمایی کنید. ضمنا کسی آدرس و نشانی نمایندگیشو داره؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanpakzad نمایش پست ها
    دوستان من دیروز یک ست 160 ژول سومیتا را خریدم. میخواستم ببینم فروشنده درست بهم داده یا نه. توی کارتنش سه تا فلاش با پایه. یه چتر و یه سافت باکس بود بعلاوه شیدر و اسنوت. آیا پک درسته یا نه . مخصوصا سافت باکسش همین یکیه؟. ممنون میشم راهنمایی کنید. ضمنا کسی آدرس و نشانی نمایندگیشو داره؟
    دیگه سومیتا آدرس نمی خواد...

http://www.somitaco.com/

http://www.ntptrading.com/
    M. Beyrami و D.Daneshmand تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام
    دوستان من تازه واردم و قصد خرید یک ست 300یا 400 ژول ویسیکو رو بخرم برای کار راه اندازی یک آتلیه. مطالب تالار رو که چک کردم راجع به ویسیکو خیلی کم شنیدم. ممنون میشم دوستان حرفه ای تر راجع به مشخصات فنی این ستی که من قصد خریدش رو دارم نظر بدن.
    مشخصات فنی: در این لینک قابل مشاهده است من vt300 unique kit مدنظرم هستش.
    راستش من حدود 2 میلیون برای خرید این ست در نظر گرفتم، که این ست همین حدود قیمت هستش.
    ولی اگر کسی پیشنهاد بهتری با سقف 3 میلیون داره، که خودم تک تک بخرم تجهیزات رو ممنون میشم راهنماییم کنید.
    در ضمن ممنون میشم مشکلات ست ویسیکو رو برام بگید.
    از یک نفر شنیدم که چون هدهای ویسیکو مینی هستش برای انتخاب سافت باکس های بزرگ مشکل خواهم داشت درسته؟

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2