صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20
Like Tree27تشکر

موضوع: حذف بک گراند عروس

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

نقل قول نوشته اصلی توسط infinity نمایش پست ها
    اگر زحمتی نیست نمونه‌ای که با همین روش انجام داده‌اید را در همین‌جا بصورت قبل و بعد قرار دهید تا نتیجه‌ی این روش و کیفیت و سرعت آن قابل بررسی باشد. با تشکر.
    جناب infinity درصورت امکان خودتون یک نمونه قراردهید تادوستان بعد از ویرایش نتیجه کار رو درهمینجا قرار دهند و تا مورد برسی قرار بگیره .

فکر می کنم جناب دلباز هم می تونه نواقص و ایرادهایی که دوستان دارند رو خاطر نشان کنند .

نظرتون چیه ؟
    Delbaz تشکر می‌کند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

در مورد تور پلاگ‌این mask pro خروجی خیلی خوبی داره، ولی الگوریتمش برای چیز های شفاف نمیدونم چیه (مثلا حباب صایون رو هم خوب در میاره!؟)
    ولی در این مورد خاص میتونید از blending mode های مختلف (بسته به شرایط استفاده کنید، مثلا lighten یا overlay میتونن خوب باشن) و همینطور انتخاب با color range و کمک گرفتن از refine edge هم استفاده کنید:
    people-0012 copy.jpg
    تو تصویر بالا، عکس کوچکتر (زمینه سبز) نسخه اصلی‌ه که اول سوژه رو با quick selection انتخاب کردم و زمینه رو Mask کردم، بعد قسمت تور رو انتخاب به همین روش انتخاب کرده و به color range رفتم تا قسمت های سبز رو انتخاب کنم... بعد با refine edge قسمت انتخابی رو اصلاح کردم تا تور یکنواخت‌تر بشه و قسمت های حذف شده به چشم نیاد... در نهایت اونا رو هم از mask کردم و با refine edge یه دستی هم به ماسک کشیدم...
    کلا ۲-۳ دقیقه شد (از حدس مناسب بودن این روش تا پیدا کردن و اجرای مراحل بصورت و ترتیب بهینه)، قطعا اگه کار جدی بود و با دقت بیشتری انتخاب میکردم نتیجه خیلی بهتر هم میشد
    ویرایش توسط AmirS : Tuesday 2 August 2011 در ساعت 00:21
    Simaei، Delbaz، ghanbar و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_milad نمایش پست ها
    جناب infinity درصورت امکان خودتون یک نمونه قراردهید تادوستان بعد از ویرایش نتیجه کار رو درهمینجا قرار دهند و تا مورد برسی قرار بگیره .

فکر می کنم جناب دلباز هم می تونه نواقص و ایرادهایی که دوستان دارند رو خاطر نشان کنند .

نظرتون چیه ؟
    قطعا راهنمایی‌های یاسر دلباز عزیز می‌تونه مفید باشه. نمونه هم که قرار نیست حتما از جانب من باشه. برای این صورت‌مسئله، نمونه برای تمرین در اینترنت فراوان است و اگر کسی در حال اجرای پروژه‌ای جدی باشد که صورت‌مسئله را با مثالی عینی در دست دارد.
    درباره این موضوع همانند بسیاری از امور ویرایشی دیگر از راه‌های متنوعی می‌توان به جواب رسید، ولی نکته اینجاست که مناسب‌ترین روش کدام است؟ و خصوصیات روش مناسب چیست؟
    من بر این باورم که...
    ۱- روش مناسب باید نتیجه‌ی بهینه را در حداقل زمان بدهد.
    ۲- سایز چاپ، میزان دقت در ویرایش را دیکته می‌کند.
    ۳- ویرایشگر می‌تواند برای نمایش تسلط‌اش به فتوشاپ به پلاگین‌های کمکی متوسل نشود، که در کار حرفه‌ای، عاقلانه به‌نظر نمی‌رسد.
    ۴- نمونه‌های شاخص دشواری کار نیز(به‌نظر بنده) مو(و هم‌خانواده‌هایش)، حباب صابون(و متشابهاتش)، تور(و بقیه شبکه‌های در هم)، مایعات و هرآنچه انعکاس واضحی از پس‌زمینه بر آن بماند است.
    Simaei، Delbaz، reza_Bahman و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    592

mask pro
    لینک دانلودش رو داری یا اگه کسی داره لینکش رو بزاره

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    119

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.k نمایش پست ها
    mask pro
    سلام دوست عزیز
    با یه سرچ کوچیک توی نت میتونی لینکشو پیدا کنی
    مهدی رمضانی
    Nikon D90 + AF-S 18-105 mm

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

میشه درباره ماسک کردن و استفاده از efine edge بیشتر توضیح بدین

تشکر کرده
    1291

ماسک یه روش غیر تخریبی پاک کردن قسمت های یه لایه‌ست... به این صورت که برای لایه ماسک میذارید (کلید‌ش پایین پنل لایه ها قرار داره) و بعد روی ماسک با رنگ های سفید، سیاه یا خاکستری کار میکنید... قسمت هایی که ماسک سفید باشه، خود لایه دیده میشه، قسمت هایی که ماسک سیاه باشه لایه زیری دیده میشه (مثل اینکه اون قسمت رو از لایه رویی پاک کردید) و قسمت هایی که درصدی از خاکستری باشن، به همون نسبت (هر چه روشن تر بیشتر) از لایه رویی دیده میشه.
    refine edge یه ابزار برای اصلاح ناحیه انتخاب شده‌ست که از ورژن CS5 برای ماسک هم قابل استفاده‌ست (برای ماسک پنل مجزا داره و برای ناحیه انتخابی، یا روش کلیک راست می کنید و یا در منو select پیداش می کنید)
    کار هایی هم که میشه باهاش کرد، نرم یا تیز کردن، کم یا زیاد کردن، fade کردن و... لبه های ناحیه مورد نظر (ماسک یا انتخاب) و همینطور اصلاح لبه هایی که درست انتخاب نشدن‌ه که البته این مورد آخر تو نسخه CS5 خیلی قدرتمند تر شده...
    زمان CS5 اینجا خلاصه‌ای از روش های انتخاب نوشته بودم که به refine edge هم توش اشاره شده (البته همونطور که گفتم تو CS5 اوضاع خیلی بهتره و البته ظاهر پنل هم تغییر کرده)... به هر حال ممکنه به دردتون بخوره، منتها متاسفانه وبلاگم فیلتر شده :(
    Simaei و hosein0251 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنونم توضیح خوبی بود. تو این مدت که به دنبال روشهای مختلف select و برش بودم متوجه شدم نکته مهمی که تو همشون وجودداره استفاده درست از ماسک و میدونم که تمرین میخواد تا برام جابیفته.. میخواستم اگه منبع یا روشهایی هست که بشه این روش رو بهتر درککردم معرفی کنید
    باتشکر

تشکر کرده
    1291

اگه بتونید تهیه کنید، Matt-Kloskowski دو تا کتاب خوب تو این زمینه داره: یکی Layers که نسخه جدیدش برای CS5 رو باید تهیه کنید (نسخه اول مال CS3ه) و کتاب جدید‌ش به نام photoshop compisiting secrets هم فکر میکنم بتونه مفید باشه...
    Simaei، hosein0251 و drfarahnak تشکر می‌کنند.

كاربر جديد amindolati آواتار ها
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.k نمایش پست ها
    mask pro
    http://persiangfx.com/fa/photoshop/p...to-suite/#more
    اين هم لينك مستقيم و كامل برنامه كه توش ماسك پرو هم هست. البته حجمش بالاست.حدود 2 گيگ
    ميتونيد از بازار هم تهيه كنيد كه هم نسخه مك داره و هم ويندوز كه قيمتش 5 تومنه
    اگه تهرانپارس هستيد ميتونيد بمن بگيد كه واستون بريزم رو فلش يا دي وي دي.تقديمتون كنم!بدون هزينه!
    saeed2vfx و NarimaN 7 تشکر می‌کنند.
    هدف واقعی، آموختن عکاسی نیست. هدف این است که چگونه زندگی را زندگی کنیم.
    هميشه عكس غم باش!!!

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2