صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32
Like Tree175تشکر

موضوع: VSCO Film

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

من قبل از این پست های جدید این تاپیک رو ندیده بودم. از آقای روشن عزیز بابت آپدیت تاپیک تشکر میکنم.

روی چند تا عکس تست زدم و فهمیدم اگه آنالوگ بود فیلم فوری Fuji FP-100c Negative و مجموعه فیلم های PX-680 رو خیلی دوست داشتم!

عکس اصلی:

_R9C9224_org.jpg

C - Fuji FP-100c Negative ++ Alt

_R9C9224-fp-100c.jpg

--C - PX-680 Warm

_R9C9224-px-680.jpg

به نظرم در چهارتا مجموعه همین مجموعه فیلم های فوری ۳ و مجموعه فیلم های اسلاید ۴ که تازه معرفی شده خیلی عالیست! مجموعه دوم و اول اکثرا تغییرات رنگی زیادی ندارن و با کمی بازی با تنظیمات فایل خام میشه به نتیجه مشابه رسید.
    nmroshan، a.g g.a و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نرم افزار VSCO Cam برای iOS

تقریبا حال و هوای همین فیلترها را با کنترل های نسبتا پیشرفته تری نسبت به اپ دوربین iOS به آیفون و آیپد اضافه میکند.

مجانی هم هست:)

امتحان کنید

کد:
    http://vsco.co/vscocam
    nmroshan، farsad و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

لینک دانلود این فایل تورنت هست و من هرکاری میکنم دانلود که میشه بعنوان ویروس آنتی ویروس پاکش میکنه.!!!! حجمش چقدر هست ؟
    jahangir و amiiirn تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط saber.pix نمایش پست ها
    این فایل تورنت هست من هرکاری میکنم دانلود که میشه بعنوان ویروس آنتی ویروس پاکش میکنه.
    مگه آنتی ویروستون قابلیتی که یک فایل تو استثناها بذاری نداره؟ احیانا اگه نمیدونین که چطور میشه این تنظیم انجام داد اسم ویروس کشی که استفاده میکنین بگین تا دوستان راهنمایی لازم بکنن دیگه فایل پاک نکنه.
    یا حق

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

با تشکر از همه دوستان
    چند سوال از جناب دکتر روشن داشتم
    1- در لایت روم هنگامی که از preset ها استفاده می کنیم چطور میتونیم از میان این همه preset آرشیوی اختصاصی از اونا ساخته و استفاده کنیم
    2- من امتحان کردم تو لایت روم به صورت ترکیبی عمل میشه یعنی با اعمال یکی از اون ها ، در ادامه دیگری بر روی اولی افزوده میشه چگونه میشود این مورد رو اختصاصی کرد
    یعنی امکانش هست که هر وقت خواستیم بر روی هم افزوده بشن و هر وقت هم که نخواستیم با اعمال یکی ، تنظیمات preset قبلی حذف بشه . یعنی برای این مورد تنظیماتی هستش
    3- راحت ترین کار برای استفاده این preset ها در camera raw چیه ؟

با تشکر
    ehssanehs تشکر می‌کند.
    داود معانی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

با سلام

۱- در همان فولدری در سیستم عامل، که این Presetها را کپی کرده‌اید، می‌توانید یک فولدر خاص بسازید و Presetهای مورد نظرتان را در آن کپی کنید. به همان صورت فولدر در قسمت Presetهای لایت روم نمایش داده می‌شود.

۲- مکانیسم Presetها به صورت ترکیبی نیست. یعنی با اعمال هر یک، تنظیمات قبلی حذف می‌شود. برای اطمینان می‌توانید از Snapshot تهیه کنید و مقایسه کنید. من امتحان کردم دیدم که به صورت ترکیبی اعمال نمی‌شوند.

۳- راحت‌ترین که نیست اما یک روش هست که اگر یک Preset خاص را بخواهید از لایت‌روم به ACR ببرید، از آن استفاده می‌شود. در آدرس زیر روش کار را ببینید:

Tutorial: How to convert LR presets to ACR | LifeInDigitalFilm
    Omid Sariri، davoud maani، kiavash و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

جناب دکتر ممنونم آموزش جالبی بود ضمنا اسنپ شات رو نهیه کردم کاملا حق با شماست
    ضمنا تو کلیک راست گزینه داره بنام apply to import که وقتی اعمال میکنید یک علامت پلاس جلوی preset میاره ممنون میشم بفرمایید این حالت چه کاربردی داره؟
    داود معانی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط dada_zebel نمایش پست ها
    جناب دکتر ممنونم آموزش جالبی بود ضمنا اسنپ شات رو نهیه کردم کاملا حق با شماست
    ضمنا تو کلیک راست گزینه داره بنام apply to import که وقتی اعمال میکنید یک علامت پلاس جلوی preset میاره ممنون میشم بفرمایید این حالت چه کاربردی داره؟

منظورش از آن مورد این است که موقع Import عکس‌ها در لایت‌روم، آن Preset به عکس‌ها اعمال شود. یادتان باشد پس از چنین تغییری، در صفحه import آن Preset به صورت خودکار انتخاب شده و به عکسها اعمال می‌گردد.
    Omid Sariri و davoud maani تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

یک سئوال از دوستان انالوگی! خیلی به این تاپیک مرتبط نیست! ولی نامرتبط هم نیست!

لیست فیلم هایی که در این پلاگین هست دقیقا در دنیای واقعیت چه وضعی داره؟ مثلا:

fuji Velvia F -- , fuji Velvia F - , fuji Velvia F + , fuji Velvia F++

که در کنتراست با هم فرق دارند. یا مثلا فیلم هایی که با تنظیمات warm و cool قرار داده شدند. آیا عکاس ها اینقدر گزینه برای خرید فیلم داشتند؟!!
    و در مورد فیلم ها آیا فیلم هایی که استایل پلاروید یا قدیمی دارند دقیقا برای همین منظور ساخته شده بودند یا اینکه فیلم هایی با کیفیت پایین بوده که مشکلات رنگی داشته؟!
    یک سئوال دیگه! لیست های موجود این پلاگین فقط شبیه سازی فیلم هاست یا شبیه سازی چاپ بر روی کاغذ های مختلف هم هست؟
    Amir Abdolpanah، Arash Sh و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر همراه Akazemi آواتار ها
    تشکر کرده
    303

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    یک سئوال از دوستان انالوگی! خیلی به این تاپیک مرتبط نیست! ولی نامرتبط هم نیست!

لیست فیلم هایی که در این پلاگین هست دقیقا در دنیای واقعیت چه وضعی داره؟ مثلا:

fuji Velvia F -- , fuji Velvia F - , fuji Velvia F + , fuji Velvia F++

که در کنتراست با هم فرق دارند. یا مثلا فیلم هایی که با تنظیمات warm و cool قرار داده شدند. آیا عکاس ها اینقدر گزینه برای خرید فیلم داشتند؟!!
    و در مورد فیلم ها آیا فیلم هایی که استایل پلاروید یا قدیمی دارند دقیقا برای همین منظور ساخته شده بودند یا اینکه فیلم هایی با کیفیت پایین بوده که مشکلات رنگی داشته؟!
    یک سئوال دیگه! لیست های موجود این پلاگین فقط شبیه سازی فیلم هاست یا شبیه سازی چاپ بر روی کاغذ های مختلف هم هست؟
    منفی و مثبت ها مربوط به پروسس هستند و فیلم ها یکی است.
    سوال دوم رو مطمئن نیستم اما شنیدم همه دنبال پلارویدی بودن که رنگهاش واقعی تر باشند و زود خراب نشوند. پس احتمالا مشکل بوده است
    و اما آخر احتمالا یک ترکیبی است از کاغذ و پروسس یا بیشتر پروسس اما دقیق نیست. چون نمیشه کاغذ خاصی رو انتخاب کرد.

جناب کاوه ( کاکوچ) بیشتر می توانند در این زمینه توضیح بدهند
    nmroshan، kakooch، farsad و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Digital Body With Canon & Sigma Lenses
    Mamiya 35mm Gear

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین